Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Aleksandrów Łódzki

Znaleziono 49 ofert w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Osiedle Villa Romanów
  od: 7 000 zł/m2

  Osiedle Villa Romanów

  Apartamenty A-Z Sp. z o.o.

  Mieszkanie Bałuty Zachodnie, Bałuty, Łódź
  ul. Romanowska 55
  10 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2023
  • Metraż: 30-128 m2
  • Mieszkań: 49
  • Pokoje: 1-4
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Aleksandrów Łódzki - jaka oferta mieszkaniowa? 

Aleksandrów Łódzki to niewielka miejscowość leżąca ok. 11 km od centrum Łodzi. Jej historia zaczyna się dopiero ok. 1816 r., kiedy założył ją Rafał Bratoszewski herbu Sulima - szlachcic polski. Składa się ona z kilku wsi, które istniały na tym terenie znacznie wcześniej. Nazwa miasta pochodzi od cara Rosji, Aleksandra I. Aleksandrów Łódzki słynie z przemysłu włókienniczego - jest kolebką branży pończoszniczej, przez co bywa określany przez mieszkańców nazwą Skarpetkowo. Historia miasta ściśle łączy się z trzema religiami: judaizmem, ewangelizmem oraz katolicyzmem, które to wyznania dominowały aż do II wojny światowej. Obecnie aglomeracja jest ściśle powiązana z Łodzią, z którą wzajemnie się uzupełnia. Do tego stopnia, że funkcjonuje jako miasto satelickie miasta stołecznego, co oznacza, że w pewnych kwestiach, np. szkolnictwa czy pracy dominuje Łódź, a w innych opisywane tu miasteczko, np. mieszkania. Aleksandrów Łódzki to ciekawe miejsce do życia.

Nowe mieszkania: Aleksandrów Łódzki

W miasteczku tym nie buduje się zbyt wielu mieszkań, przez co te, które się pojawiły, dość szybko znikają z rynku. Jeśli prześledzi się dane statystyczne z lat poprzednich, można zauważyć, że naprzemiennie następują spadki i wzrosty ilości nieruchomości oddanych do użytku. Następuje też tendencja wzrostowa w przypadku lokali przeznaczonych na sprzedaż/wynajem i spadkowa w kwestii nieruchomości na użytek własny. Ponadto wiele z nich szybko się wyprzedaje. 

Lokalny standard deweloperski 

Nowe inwestycje widniejące w ofertach deweloperów, zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców. Wśród nich można znaleźć mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim z parkingami na- i podziemnymi, komórkami lokatorskimi czy balkonami/loggiami o dużej powierzchni, nie wliczającej się do metrażu lokalu. Ponadto wiele z nich znajduje się na osiedlach o podwyższonym standardzie.

Mowa tu o monitoringu, ogrodzeniach, ochronie. Zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców: osoby z zewnątrz nie mają dostępu do takiego osiedla i nie mogą np. zniszczyć zieleni. Dodatkowo właściciele mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim mają możliwość swobodnego skorzystania z istniejących między blokami placów zabaw, skwerów czy ławeczek. Nowe osiedla w większości są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, a zarządzane przez prywatną administrację.

Dzięki temu właściciel mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim może oszczędzić pieniądze, a także mieć bezpośredni wpływ na wszelkie zmiany dokonywane na osiedlu. Dodatkowo prywatne firmy administracyjne są często czynne całodobowo lub przez kilkanaście godzin, co pozwala załatwiać sprawy w dogodnym dla siebie czasie.

Cena mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim

Zazwyczaj w niewielkich miejscowościach nieruchomości są znacznie tańsze niż w dużych miastach. W tym przypadku nie do końca tak jest. Nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kosztują nieco więcej lub podobnie do tych w niektórych dzielnicach Łodzi, np. na Bałutach. Niemniej ich standard może być dużo wyższy.

Często są to albo duże mieszkania na prywatnych osiedlach, albo domy. Cena mieszkania uzależniona jest oczywiście od lokalizacji i najdroższe lokale znajdują się w centrum i przy węzłach komunikacyjnych, np. pętlach autobusowych. W porównaniu do Łodzi, mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kupują głównie rodziny, stąd ich metraż jest też zazwyczaj większy.

Chcesz zamieszkać w województwie łódzkim? Sprawdź bogatą ofertę nowych mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim i znajdź nieruchomość dopasowaną do Twoich potrzeb.

Informacje o Aleksandrowie Łódzkim

W Aleksandrowie Łódzkim dostępnych jest 57 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 3 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Aleksandrowie Łódzkim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 30 do 128 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (13 mieszkań).
 • 2-pokojowe (28 mieszkań).
 • 3-pokojowe (6 mieszkań).
 • 4-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Aleksandrowie Łódzkim dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 105 do 118 m².

Najtańszy nowy dom kupimy za 719 000 zł.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: