Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Szukasz Nowe mieszkania Aleksandrów Łódzki

-70 ofertw 3 inwestycjach
 • Villa Romanów

  Inwestycja Villa Romanów znajduje się na Bałutach Zachodnich, ul. Romanowska (10,3 km od centrum Łodzi), jest realizowana przez dewelopera Villa Romanów Sp. z o.o.. Inwestycja Villa Romanów jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajdują się 64 lokale mieszkalne o powierzchniach od 28 do 94 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

  Nowe mieszkania na sprzedaż Łódź, Bałuty, Bałuty Zachodnie, ul. Romanowska (10,3 km od centrum Łodzi)
  Ceny od: 5 660 zł brutto/m2

  Inwestycja polecana

  Villa Romanów
  • Termin oddania: 4 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 54
  • Powierzchnia: 28 - 94 m2
  • Liczba pokoi: 1 - 4
  Villa Romanów Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Lofty Aleksandrów

  Inwestycja Lofty Aleksandrów znajduje się w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Piotrkowska 128 (0,1 km od Łodzi), jest realizowana przez dewelopera WS Project Sp. z o.o.. Inwestycja Lofty Aleksandrów jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 6 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 10 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 66 do 124 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 2 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż zgierski, Aleksandrów Łódzki, ul. Piotrkowska 128 (0,1 km od Łodzi)
  Ceny od: 4 200 zł/m2

  Inwestycja polecana

  Lofty Aleksandrów
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 7
  • Powierzchnia: 66 - 124 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  WS Project Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria
 • Aleksandria

  Inwestycja Aleksandria znajduje się w Aleksandrowie Łódzkim, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24 (0,6 km od Łodzi), jest realizowana przez dewelopera Mermaid Properties Sp. z o.o.. Inwestycja Aleksandria jest w trakcie budowy z planowanym na 1 kw. 2020 roku terminem oddania do użytkowania. Inwestycja składa się z 4 budynków wielorodzinnych, w których łącznie znajduje się 207 lokali mieszkalnych o powierzchniach od 41 do 84 metrów kwadratowych. Budynki posiadają do 5 kondygnacji naziemnych wraz z parterem.

  Nowe mieszkania na sprzedaż zgierski, Aleksandrów Łódzki, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24 (0,6 km od Łodzi)

  Inwestycja polecana

  Aleksandria
  • Termin oddania: 1 kw. 2020
  • Liczba mieszkań: 9
  • Powierzchnia: 41 - 84 m2
  • Liczba pokoi: 2 - 4
  Mermaid Properties Sp. z o.o.
  Mieszkania spełniające kryteria

Wiadomości na temat Aleksandrowa Łódzkiego

Więcej wiadomości
Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Co nowego w mieszkaniówce pod Łodzią?

Aleksandrów Łódzki to niewielka miejscowość leżąca ok. 11 km od centrum Łodzi. Jej historia zaczyna się dopiero ok. 1816 r., kiedy założył ją Rafał Bratoszewski herbu Sulima - szlachcic polski. Składa się ona z kilku wsi, które istniały na tym terenie znacznie wcześniej. Nazwa miasta pochodzi od cara Rosji, Aleksandra I. Aleksandrów Łódzki słynie z przemysłu włókienniczego - jest kolebką branży pończoszniczej, przez co bywa określany przez mieszkańców nazwą Skarpetkowo. Historia miasta ściśle łączy się z trzema religiami: judaizmem, ewangelizmem oraz katolicyzmem, które to wyznania dominowały aż do II wojny światowej. Obecnie aglomeracja jest ściśle powiązana z Łodzią, z którą wzajemnie się uzupełnia. Do tego stopnia, że funkcjonuje jako miasto satelickie miasta stołecznego, co oznacza, że w pewnych kwestiach, np. szkolnictwa czy pracy dominuje Łódź, a w innych opisywane tu miasteczko, np. mieszkania. Aleksandrów Łódzki to ciekawe miejsce do życia.

Mieszkania: Aleksandrów Łódzki

W miasteczku tym nie buduje się zbyt wielu mieszkań, przez co te, które się pojawiły, dość szybko znikają z rynku. W 2016 roku oddano do użytku 220 mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim, z czego ok. 44% zostało przeznaczone na wynajem lub sprzedaż, ok. 35% na cele komunalne, a tylko ok. 21% do użytku własnego. Jeśli prześledzi się dane statystyczne z lat poprzednich, można zauważyć, że naprzemiennie następują spadki i wzrosty ilości nieruchomości oddanych do użytku. Dotychczas jednak rok 2016 był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim. Następuje też tendencja wzrostowa w przypadku lokali przeznaczonych na sprzedaż/wynajem i spadkowa w kwestii nieruchomości na użytek własny. Ponadto wiele z nich szybko się wyprzedaje - obecnie na portalu RynekPierwotny.pl została tylko 1 inwestycja z 3 ofertami kupna mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim. Część nieruchomości została wyprzedana w związku z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych, który znacznie przyspieszył dynamikę rynku nieruchomości w całej Polsce.

Aleksandrów Łódzki: mieszkania na miarę

Nowe inwestycje widniejące w ofertach deweloperów, zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców. Wśród nich można znaleźć mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim z parkingami na- i podziemnymi, komórkami lokatorskimi czy balkonami/loggiami o dużej powierzchni, nie wliczającej się do metrażu lokalu. Ponadto wiele z nich znajduje się na osiedlach o podwyższonym standardzie. Mowa tu o monitoringu, ogrodzeniach, ochronie. Zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców: osoby z zewnątrz nie mają dostępu do takiego osiedla i nie mogą np. zniszczyć zieleni. Dodatkowo właściciele mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim mają możliwość swobodnego skorzystania z istniejących między blokami placów zabaw, skwerów czy ławeczek. Nowe osiedla w większości są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, a zarządzane przez prywatną administrację. Dzięki temu właściciel mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim może oszczędzić pieniądze, a także mieć bezpośredni wpływ na wszelkie zmiany dokonywane na osiedlu. Dodatkowo prywatne firmy administracyjne są często czynne całodobowo lub przez kilkanaście godzin, co pozwala załatwiać sprawy w dogodnym dla siebie czasie.

Cena mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim

Zazwyczaj w niewielkich miejscowościach nieruchomości są znacznie tańsze niż w dużych miastach. W tym przypadku nie do końca tak jest. Nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kosztują nieco więcej lub podobnie do tych w niektórych dzielnicach Łodzi, np. na Bałutach. Średnia cena wynosi ok. 3 900 zł/mkw. Niemniej ich standard może być dużo wyższy: zawierać parkingi podziemne, monitoring etc. Często są to albo duże mieszkania na prywatnych osiedlach, albo domy. Cena mieszkania uzależniona jest oczywiście od lokalizacji i najdroższe lokale znajdują się w centrum i przy węzłach komunikacyjnych, np. pętlach autobusowych. W porównaniu do Łodzi, mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kupują głównie rodziny, stąd ich metraż jest też zazwyczaj większy. Wiele z nich można kupić z dopłatą z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność. Mimo niezbyt dużej różnicy w cenach między Aleksandrowem a Łodzią, wiele osób docenia walory mniejszego miasteczka i tam kupuje nieruchomości.

Komunikacja

Bliskość granicy z Łodzią determinuje kwestie komunikacyjne, z których większość skupia się właśnie na dowozie osób do miasta stołecznego. Warto nadmienić, że do 1991 roku obydwa miasta były połączone linią tramwajową. Po tym roku linię zlikwidowano. Obecnie mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego mogą skorzystać z linii autobusowych do Łodzi oraz do Zgierza. Przez miasto przebiegają drogi krajowe nr 71 i 72. Pierwszą można dotrzeć do Zgierza w ok. 10 min. samochodem, drugą do Łodzi w podobnym zakresie czasowym. Dzięki temu właściciele mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim nie mają problemu z dojazdem do miejsca pracy oraz powrotem, choć trzeba przyznać, że ulice korkują się w godzinach szczytu, zwłaszcza w centrum miasta stołecznego. Niedaleko miasta funkcjonuje również lądowisko Aleksandrów Łódzki, które fizycznie znajduje się w we wsi Brużyczka Mała. W samej miejscowości można skorzystać również z wielu tras rowerowych i pieszych.

Atrakcje

Miasto słynie z zamiłowania do sportu. Na jego terenie funkcjonują 3 stowarzyszenia sportowe. Największym jest Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki założone w 1998 roku, który oferuje zajęcia z piłki nożnej i karate. Kolejne dwa to MKS AleksandrówMiędzyszkolny Klub Sportowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. W mieście co roku na wiosnę odbywa się Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Jaworskiego. Równie popularna jest turystyka piesza: przez Aleksandrów Łódzki przebiega czerwony Szlak Okrężny Wokół Łodzi, a pod miastem znajduje się rezerwat przyrody Torfowisko Rąbień o powierzchni 42,43 ha. W rezerwacie tym znajduje się wiele rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt, co przyciąga botaników i miłośników przyrody z całego kraju. Wśród zabytków, które warto zobaczyć w Aleksandrowie Łódzkim, warto wymienić zwłaszcza kościół parafialny pw. św. Rafała i Michała Archaniołów, kościół pw. św. Stanisława Kostki, ratusz miejski, nagrobek Fryderyka Jerzego Tuve z 1830 r. - pierwszego tutejszego pastora ewangelickiego, park miejski, domy tkaczy, willa i fabryka Alberta Stillera, dawny dwór cadyków chasydzkich z rodziny Danziger zbudowany w 1935 r. W Aleksandrowie Łódzkim dużo dzieje się społecznie: podejmowane są liczne akcje charytatywne jak Misio dla Jasia czy I Bieg w Obronie Praw Dziecka.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij