Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa
 • Villa Romanów
  od: 6 000 zł/m2

  Villa Romanów

  Villa Romanów Sp. z o.o.

  Mieszkanie Bałuty Zachodnie, Bałuty, Łódź
  ul. Romanowska
  10.3 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 65 m2
  • Mieszkań: 2
  • Pokoje: 3
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.
 • Aleksandria
  Oferta archiwalna

  Aleksandria

  Mermaid Properties Sp. z o.o.

  Mieszkanie Aleksandrów Łódzki
  ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 24
  0.6 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Zielony Romanów
  Oferta archiwalna

  Zielony Romanów

  Prywatna Korporacja Mieszkaniowa Sp. z o.o.

  Mieszkanie Bałuty Zachodnie, Bałuty, Łódź
  ul. Romanowska 55
  10.5 km od centrum
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Kąkolowa Aleja etap IV
  Oferta archiwalna

  Kąkolowa Aleja etap IV

  Por Bud Investment

  Mieszkanie Aleksandrów Łódzki
  ul. Kąkolowa
  0.1 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Kąkolowa Aleja etap III
  Oferta archiwalna

  Kąkolowa Aleja etap III

  Por Bud Investment

  Mieszkanie Bałuty, Łódź
  ul. Kąkolowa
  0.1 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Aprtamenty
  Oferta archiwalna

  Aprtamenty

  Prometeon - Marcin Klimaszewski

  Mieszkanie Aleksandrów Łódzki
  ul. Piłsudskiego
  0.5 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane
 • Apartamenty Prometeon
  Oferta archiwalna

  Apartamenty Prometeon

  Prometeon - Marcin Klimaszewski

  Mieszkanie Aleksandrów Łódzki
  ul. Piłsudskiego
  0.6 km od Łodzi
  • gotowe
  • Liczba mieszkań: Wyprzedane

Aleksandrów Łódzki to niewielka miejscowość leżąca ok. 11 km od centrum Łodzi. Jej historia zaczyna się dopiero ok. 1816 r., kiedy założył ją Rafał Bratoszewski herbu Sulima - szlachcic polski. Składa się ona z kilku wsi, które istniały na tym terenie znacznie wcześniej. Nazwa miasta pochodzi od cara Rosji, Aleksandra I. Aleksandrów Łódzki słynie z przemysłu włókienniczego - jest kolebką branży pończoszniczej, przez co bywa określany przez mieszkańców nazwą Skarpetkowo. Historia miasta ściśle łączy się z trzema religiami: judaizmem, ewangelizmem oraz katolicyzmem, które to wyznania dominowały aż do II wojny światowej. Obecnie aglomeracja jest ściśle powiązana z Łodzią, z którą wzajemnie się uzupełnia. Do tego stopnia, że funkcjonuje jako miasto satelickie miasta stołecznego, co oznacza, że w pewnych kwestiach, np. szkolnictwa czy pracy dominuje Łódź, a w innych opisywane tu miasteczko, np. mieszkania. Aleksandrów Łódzki to ciekawe miejsce do życia.

Mieszkania: Aleksandrów Łódzki

W miasteczku tym nie buduje się zbyt wielu mieszkań, przez co te, które się pojawiły, dość szybko znikają z rynku. W 2016 roku oddano do użytku 220 mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim, z czego ok. 44% zostało przeznaczone na wynajem lub sprzedaż, ok. 35% na cele komunalne, a tylko ok. 21% do użytku własnego. Jeśli prześledzi się dane statystyczne z lat poprzednich, można zauważyć, że naprzemiennie następują spadki i wzrosty ilości nieruchomości oddanych do użytku. Dotychczas jednak rok 2016 był rekordowy, jeśli chodzi o liczbę mieszkań w Aleksandrowie Łódzkim. Następuje też tendencja wzrostowa w przypadku lokali przeznaczonych na sprzedaż/wynajem i spadkowa w kwestii nieruchomości na użytek własny. Ponadto wiele z nich szybko się wyprzedaje - obecnie na portalu RynekPierwotny.pl została tylko 1 inwestycja z 3 ofertami kupna mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim. Część nieruchomości została wyprzedana w związku z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych, który znacznie przyspieszył dynamikę rynku nieruchomości w całej Polsce.

Aleksandrów Łódzki: mieszkania na miarę

Nowe inwestycje widniejące w ofertach deweloperów, zawierają wiele udogodnień dla mieszkańców. Wśród nich można znaleźć mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim z parkingami na- i podziemnymi, komórkami lokatorskimi czy balkonami/loggiami o dużej powierzchni, nie wliczającej się do metrażu lokalu. Ponadto wiele z nich znajduje się na osiedlach o podwyższonym standardzie. Mowa tu o monitoringu, ogrodzeniach, ochronie. Zwiększa się bezpieczeństwo mieszkańców: osoby z zewnątrz nie mają dostępu do takiego osiedla i nie mogą np. zniszczyć zieleni. Dodatkowo właściciele mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim mają możliwość swobodnego skorzystania z istniejących między blokami placów zabaw, skwerów czy ławeczek. Nowe osiedla w większości są zarządzane przez wspólnotę mieszkaniową, a zarządzane przez prywatną administrację. Dzięki temu właściciel mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim może oszczędzić pieniądze, a także mieć bezpośredni wpływ na wszelkie zmiany dokonywane na osiedlu. Dodatkowo prywatne firmy administracyjne są często czynne całodobowo lub przez kilkanaście godzin, co pozwala załatwiać sprawy w dogodnym dla siebie czasie.

Cena mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim

Zazwyczaj w niewielkich miejscowościach nieruchomości są znacznie tańsze niż w dużych miastach. W tym przypadku nie do końca tak jest. Nowe mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kosztują nieco więcej lub podobnie do tych w niektórych dzielnicach Łodzi, np. na Bałutach. Średnia cena wynosi ok. 3 900 zł/mkw. Niemniej ich standard może być dużo wyższy: zawierać parkingi podziemne, monitoring etc. Często są to albo duże mieszkania na prywatnych osiedlach, albo domy. Cena mieszkania uzależniona jest oczywiście od lokalizacji i najdroższe lokale znajdują się w centrum i przy węzłach komunikacyjnych, np. pętlach autobusowych. W porównaniu do Łodzi, mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim kupują głównie rodziny, stąd ich metraż jest też zazwyczaj większy. Wiele z nich można kupić z dopłatą z rządowego programu Mieszkanie dla Młodych, co znacznie zwiększa ich atrakcyjność. Mimo niezbyt dużej różnicy w cenach między Aleksandrowem a Łodzią, wiele osób docenia walory mniejszego miasteczka i tam kupuje nieruchomości.

Komunikacja

Bliskość granicy z Łodzią determinuje kwestie komunikacyjne, z których większość skupia się właśnie na dowozie osób do miasta stołecznego. Warto nadmienić, że do 1991 roku obydwa miasta były połączone linią tramwajową. Po tym roku linię zlikwidowano. Obecnie mieszkańcy Aleksandrowa Łódzkiego mogą skorzystać z linii autobusowych do Łodzi oraz do Zgierza. Przez miasto przebiegają drogi krajowe nr 71 i 72. Pierwszą można dotrzeć do Zgierza w ok. 10 min. samochodem, drugą do Łodzi w podobnym zakresie czasowym. Dzięki temu właściciele mieszkania w Aleksandrowie Łódzkim nie mają problemu z dojazdem do miejsca pracy oraz powrotem, choć trzeba przyznać, że ulice korkują się w godzinach szczytu, zwłaszcza w centrum miasta stołecznego. Niedaleko miasta funkcjonuje również lądowisko Aleksandrów Łódzki, które fizycznie znajduje się w we wsi Brużyczka Mała. W samej miejscowości można skorzystać również z wielu tras rowerowych i pieszych.

Atrakcje

Miasto słynie z zamiłowania do sportu. Na jego terenie funkcjonują 3 stowarzyszenia sportowe. Największym jest Towarzystwo Sportowe Sokół Aleksandrów Łódzki założone w 1998 roku, który oferuje zajęcia z piłki nożnej i karate. Kolejne dwa to MKS AleksandrówMiędzyszkolny Klub Sportowy oraz Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”. W mieście co roku na wiosnę odbywa się Memoriał Lekkoatletyczny im. Józefa Jaworskiego. Równie popularna jest turystyka piesza: przez Aleksandrów Łódzki przebiega czerwony Szlak Okrężny Wokół Łodzi, a pod miastem znajduje się rezerwat przyrody Torfowisko Rąbień o powierzchni 42,43 ha. W rezerwacie tym znajduje się wiele rzadkich gatunków roślin oraz zwierząt, co przyciąga botaników i miłośników przyrody z całego kraju. Wśród zabytków, które warto zobaczyć w Aleksandrowie Łódzkim, warto wymienić zwłaszcza kościół parafialny pw. św. Rafała i Michała Archaniołów, kościół pw. św. Stanisława Kostki, ratusz miejski, nagrobek Fryderyka Jerzego Tuve z 1830 r. - pierwszego tutejszego pastora ewangelickiego, park miejski, domy tkaczy, willa i fabryka Alberta Stillera, dawny dwór cadyków chasydzkich z rodziny Danziger zbudowany w 1935 r. W Aleksandrowie Łódzkim dużo dzieje się społecznie: podejmowane są liczne akcje charytatywne jak Misio dla Jasia czy I Bieg w Obronie Praw Dziecka.

Informacje o Aleksandrowie Łódzkim

W Aleksandrowie Łódzkim dostępne są 2 oferty nowych mieszkań i domów znajdujących się w 1 inwestycji deweloperskiej.

Deweloperzy w Aleksandrowie Łódzkim mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchni 65 m2, w tym lokale:

 • 3-pokojowe (2 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Aleksandrowie Łódzkim nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. Dostępne jest także 1 mieszkanie w ofercie last minute.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: