Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D

Ta oferta bierze udział w konkursie

Mieszkania na sprzedaż ul. Zawiszy Czarnego, oferowane bezpośrednio przez

Henniger Investment S.A.

Katowice, Osiedle Tysiąclecia, ul. Zawiszy Czarnego 16B

Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek DMieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D

10 zdjęć

Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D
Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D
Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D
Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D
konkurs - wygraj 100000zł na dobry start

Termin oddania

2 kw. 2025

Powierzchnie

26 - 116/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

11

Budynki

1

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Wesołe Miasteczko - 1301 m

Przystanek Tramwajowy - 394 m

Przystanek Autobusowy - 123 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

11 placówek medycznych, 29 placówek edukacyjnych, 19 kawiarni i restauracji, 36 sklepów, 36 obiektów sportowych, 25 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • monitoring
 • winda
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • klimatyzacja
 • instalacja fotowoltaiczna

Rekreacja

 • plac zabaw

Przyroda w okolicy

 • 12 parków w okolicy

Usługi na terenie osiedla

 • paczkomat

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2023 roku, planowane oddanie do użytkowania w 2 kw. 2025 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 105 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

na wszystkich kondygnacjach po 260 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Ogrzewanie

miejskie

Rodzaj własności:

odrębna własność z użytkowaniem wieczystym gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

ogródek, loggia

Komórki lokatorskie:

posiada (23): nieobowiązkowy zakup

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (75 miejsc) : nieobowiązkowy zakup
 • miejsca postojowe naziemne (60 miejsc) : nieobowiązkowy zakup

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępne są 83 mieszkania

Powierzchnie mieszkań:

od 26 do 116 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

Opis płatności:

20/20/20/20/10/10

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

otwarty mieszkaniowy rachunek powierniczy

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Mieszkaj w Mieście – Na Tysiącleciu to kilkuetapowy projekt, w ramach którego powstaną 4 budynki mieszkalne z 545 mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach i funkcjonalnych układach. Inwestycja powstaje na terenie legendarnego katowickiego Osiedla Tysiąclecia. Obecnie trwa budowa pierwszego etapu – budynku D.

Inwestycja Na Tysiącleciu to nie tylko budynki i mieszkania – to miejsce, które ma ambicje stać się integralną częścią katowickiego krajobrazu dzięki poszanowaniu najlepszych tradycji architektonicznych oraz dbałości o komfort życia mieszkańców i przyszłość miasta.

W najbliższym otoczeniu inwestycji znajdują się m.in.:

– Park Śląski

– staw Maroko

– Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

– szkoły podstawowe i zespoły szkół

– liczne żłobki i przedszkola

– infrastruktura sportowa: Stadion Śląski, boiska piłkarskie, siatkarskie, koszykarskie

– zróżnicowane punkty handlowe i gastronomiczne

– miejsca kultu religijnego

– placówki medyczne

– tężnia solankowa

W inwestycji Mieszkaj w Mieście – Na Tysiącleciu trwa budowa jej pierwszego etapu – budynku D, w którym na 11 kondygnacjach powstaje 105 mieszkań. Spośród zaplanowanych czterech budynków to właśnie budynek D jako pierwszy zostanie oddany do użytku. Właściciele mieszkań do swoich nowych „M” odbiorą klucze już w II kwartale 2025 roku.

W pierwszym etapie inwestycji, którym jest budynek D, zaplanowano 11 kondygnacji, na których znajdować będzie się 105 starannie zaprojektowanych mieszkań o prostych, funkcjonalnych układach i zróżnicowanych metrażach – od 26,5 do ponad 100 metrów kwadratowych powierzchni. Dostępne będą układy od 1- do 4-pokojowych.

Do każdego mieszkania przynależeć będzie ogródek lub loggia. Podobnie jak pozostałe budynki kompleksu Na Tysiącleciu elewacja budynku będzie charakteryzować się grafitowym odcieniami kontrastującymi z jasnymi zaokrąglonymi balustradami w klasycznym, białym kolorze, nawiązując tym samym do architektury kultowych Kukurydz.

Łącznie w budynku D powstanie 135 miejsc parkingowych. Miejsca postojowe powstaną w budynku D w parkingach podziemnym (75) i na zewnątrz (60) za wydzielającym parking szlabanem. W garażach podziemnych na mieszkańców czekać będą wózki zakupowe. W budynku powstaną również 23 komórki lokatorskie. W budynku D powstanie instalacja fotowoltaiczna, która zasilać będzie części wspólne budynków.

Inwestycja Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D znajduje się na Osiedlu Tysiąclecia, ul. Zawiszy Czarnego 16B (3.7 km od centrum Katowic), jest realizowana przez Henniger Investment S.A.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2025 roku terminem oddania do użytkowania.

Cały projekt składa się z 105 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 11 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D w sprzedaży są 83 nowe mieszkania o powierzchni od 26 do 116 metrów kwadratowych .

Dla przyszłych mieszkańców Henniger Investment S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne (75 miejsc)
 • miejsca postojowe naziemne (60 miejsc)

W inwestycji znajdują się 23 komórki lokatorskie nieobowiązkowy zakup.

Lokalizacja inwestycji

Mieszkaj w Mieście – Na Tysiącleciu powstaje przy ulicy Zawiszy Czarnego tuż obok kultowych Kukurydz na Osiedlu Tysiąclecia. To jedna z najlepszych lokalizacji w Katowicach. Mieszkańcy mogą korzystać z obiektów handlowych w pobliżu, jak Lidl, Biedronka, Netto czy Auchan.

Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej (Drogowa Trasa Średnicowa, droga krajowa nr 79) Osiedle Tysiąclecia jest bardzo dobrze skomunikowane zarówno z Katowicami, jak i całą aglomeracją śląską. Doskonałe połączenia komunikacyjne zapewniają m.in. linie tramwajowe Katowice-Bytom czy Katowice–Chorzów Batory. Linie autobusowe przebiegają bezpośrednio przez ulice znajdujące się obrębie Osiedla Tysiąclecia.

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D?

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Mieszkaj w Mieście – Na Tysiącleciu? Osiedle Tysiąclecia jako największe osiedle mieszkaniowe znajdujące się w Katowicach oraz dzielnica Katowic, która zamieszkiwana jest przez ponad 23 tysiące osób, to obszar doskonale skomunikowany z resztą miasta i zapewniający mieszkańcom rozbudowaną infrastrukturę drogową oraz liczne linie tramwajowe i autobusowe, których przystanki znajdują się bezpośrednio w przestrzeni osiedla.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Mieszkaj w mieście - Na Tysiącleciu budynek D znajdują się szkoły/przedszkola?

Czy w pobliżu inwestycji Mieszkaj w Mieście – Na Tysiącleciu znajdują się szkoły i przedszkola? Mieszkańcy Osiedla Tysiąclecia mogą korzystać z rozbudowanej oferty edukacyjnej. Najbliższe inwestycji Na Tysiącleciu przedszkole EPIONKOWO znajduje się przy ulicy Zawiszy Czarnego, Przedszkole nr 21 Miejskie im. Wesołej Ludwiczki znajduje się 4 minuty piechotą (280 m) od inwestycji, Przedszkole nr 25 Miejskie im. Króla Maciusia I znajduje się 9 minut spacerem od inwestycji (650 m). Dwa żłobki miejskie znajdują się na ul. Tysiąclecia w odległości kolejno 400 i 600 m od inwestycji, 500 m i 7 minut spacerem znajduje się również „ULubiony żłobek”. Najbliżej położone placówki szkolne to Szkoła Podstawowa nr 60 Specjalna i Liceum Ogólnokształcące nr IX im. H. Sienkiewicza (500 m, 7 min spacerem), Zespół Szkół Zawodowych im. R. Mielczarskiego (550 m, 7 min spacerem), Szkoła Podstawowa nr 59 im. J. Matejki (850 m, 11 min spacerem), Szkoła Podstawowa nr 58 z Oddziałami Integracyjnymi im. Marii Dąbrowskiej (850 m, 11 min spacerem), Szkoła Podstawowa nr 66 im. J. Korczaka (850 m, 11 min spacerem) i Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia im. K. Szymanowskiego (1 km, 14 min spacerem).

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewniają znajdujące się przy ulicy Zawiszy Czarnego Przychodnia i Laboratorium.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Jak daleko jest do najbliższego sklepu? Na infrastrukturę handlowo-usługową Osiedla Tysiąclecia składa się wiele punktów. Od ulicy Zawiszy Czarnego w odległości ok. 3 minut spacerem znajdują się Biedronka (170 m) i Netto (250 m), 6 minut Lidl (450 m) i 15 minut hipermarket Auchan (1,1 km). Zaledwie 2 minuty zajmuje droga do Piekarni Ciastkarni Kłos (110 m).

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych i obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. Na ulicy Chrobrego – 7 minut spacerem (500 m) z ulicy Zawiszy Czarnego – znajdują się boiska piłkarskie, siatkarskie i koszykarskiej. Niespełna 20-minutowy spacer dzieli mieszkańców od Stadionu Śląskiego (1,4 km). Warto wspomnieć, że zaledwie 20-minutowy spacer wystarczy, by dotrzeć do Legendii Śląskiego Wesołego Miasteczka (1,6 km od inwestycji).

Data aktualizacji: 29.05.2024
Henniger Investment S.A. logo

Henniger Investment S.A.

Adres biura sprzedaży:

ul. Zawiszy Czarnego 16 B, 40-872 Katowice

Godziny otwarcia biura sprzedaży:

 • Poniedziałek: 09:00 - 17:00
 • Wtorek: 09:00 - 17:00
 • Środa: 09:00 - 17:00
 • Czwartek: 09:00 - 17:00
 • Piątek: 09:00 - 17:00

Oferty, które mogą Cię zainteresować

 • Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023