Francuska Park VII

Mieszkania na sprzedaż ul. Szybowcowa, oferowane bezpośrednio przez

ATAL S.A.

Katowice, Zespół Dzielnic Śródmiejskich, ul. Szybowcowa 3

Ceny od: 8 032 zł/m2
Francuska Park VII

20 zdjęć

Francuska Park VII
Francuska Park VII
Francuska Park VII
Francuska Park VII

Termin oddania

Gotowe

Powierzchnie

31 - 151/m2

Przedział pokoi

1 - 4

Kondygnacje

9

Budynki

1

Stand. wykończenia

Standard deweloperski

Stacja kolejowa - Katowice - 1750 m

Przystanek Tramwajowy - 1350 m

Przystanek Autobusowy - 370 m

W pobliżu 1 km od tej inwestycji znajdują się:

15 placówek medycznych, 14 placówek edukacyjnych, 19 kawiarni i restauracji, 20 sklepów, 22 obiekty sportowe, 16 placów zabaw

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

 • ochrona całodobowa
 • monitoring
 • teren ogrodzony
 • winda
 • rowerownia
 • Standard deweloperski

Instalacje i energetyka

 • miejsce do ładowania samochodów elektrycznych

Rekreacja

 • plac zabaw

Przyroda w okolicy

 • 3 parki w okolicy
 • las

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2021 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 2 kw. 2023 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Liczba mieszkań:

cała inwestycja składa się z 322 lokali mieszkalnych

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Wykończenie BASIC +999 zł/m2 Wykończenie OPTIMUM +1 249 zł/m2 Wykończenie PREMIUM +1 499 zł/m2

Rodzaj własności:

odrębna własność z własnością gruntu

Powierzchnie dodatkowe:

balkon, ogródek

Komórki lokatorskie:

posiada (168): 2,5m2- 7,59m2

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne (139 miejsc) w cenie 32 000 zł : Miejsce dla każdego mieszkania pow. 42m2.
 • miejsca postojowe naziemne (5 miejsc) w cenie 18 000 zł

Przyroda:

w okolicy inwestycji znajduje się park, las

Aktualna oferta

Dostępne mieszkania:

aktualnie dostępnych jest 47 mieszkań

Powierzchnie mieszkań:

od 31 do 151 m²

Liczba pokoi:

dostępne są mieszkania 1, 2, 3, 4-pokojowe

Ceny mieszkań:

 • kształtują się w zakresie od 319 543 do 1 317 843 zł
 • koszt metra kwadratowego wynosi od 8 032 do 10 610 zł

Opis płatności:

Informacja u dewelopera

Warunki rezerwacji:

Informacja u dewelopera

Zabezpieczenie środków klienta:

informacja u dewelopera

Wysokość czynszu:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Francuska Park to miejsce dla osób poszukujących wyjątkowego mieszkania w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji, na terenie zielonej dzielnicy Muchowiec, w bliskim sąsiedztwie Parku Leśnego oraz Doliny Trzech Stawów.

Inwestycja będzie kontynuacją znanego kompleksu ATAL Francuska Park. W ramach VI i VII etapu powstaną dwa budynki w kształcie litery U. Projekt wyróżni się nowoczesną architekturą - szklanymi elementami elewacji oraz rozległą strefą zieloną. Obok funkcjonalnych i przestronnych mieszkań powstaną także lokale usługowe. W trosce o zmotoryzowanych, pod budynkiem powstanie wielostanowiskowa hala garażowa, a także naziemne miejsca postojowe, z czego 5 wyposażonych zostanie w samochodowe stacje ładujące. Mieszkańcy będą mogli skorzystać również z rowerowni lub zakupić wraz z mieszkaniem komórkę lokatorską na piętrze, lub na poziomie -1.

Przestrzeń do życia, którą pokochasz

Inwestycja Francuska Park z pewnością spełni oczekiwania przyszłych mieszkańców. W ramach VI etapu inwestycji powstanie 178 funkcjonalnych i przestronnych mieszkań. Szeroki wachlarz powierzchni od 38 do 147 mkw. oraz układów od 1 do 5 pokoi, sprawi, że miejsce to będzie idealnym rozwiązaniem dla osób w każdym wieku. Do mieszkań na parterze przynależeć będą przestronne ogródki, natomiast te zlokalizowane na wyższych kondygnacjach posiadać będą balkony lub loggie.

Wygoda i rekreacja

Kolejny, VII etap inwestycji obejmie 322 mieszkania. Zróżnicowane metraże od 25 do 149 mkw. i układy od 1 do 5 pokoi pozwolą na dopasowanie mieszkania do potrzeb przyszłych mieszkańców. Nowością w ofercie będą przestronne, ponad 100-metrowe apartamenty dwupoziomowe na IX piętrze. Każdy lokal wyposażony zostanie w balkon, loggie lub taras, a do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki.

Wewnętrzne dziedzińce staną się strefą rekreacji oraz wypoczynku dla przyszłych mieszkańców, a elementy małej architektury dopełnią i podkreślą unikatowy projekt budynku. Najmłodsi będą mogli skorzystać z placu zabaw, który zachęci do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kolejne etapy inwestycji wchodzą w skład popularnego kompleksu ATAL Francuska Park, w ramach którego przekazaliśmy 881 mieszkań i 15 lokali usługowych.

Jakość, której szukasz

VI etap inwestycji Francuska Park obejmie dziewięciokondygnacyjny, czteroklatkowy budynek o układzie kaskadowym, który od strony północnej liczy IX kondygnacji i stopniowo będzie schodzić do VI kondygnacji od strony południowej. W ramach VII etapu zaprojektowany został jedenastokondygnacyjny budynek, w którym wydzielono cztery klatki. Tarasowa zabudowa sprawi, że bryła będzie spójna z pozostałymi etapami inwestycji. Liczne przeszklenia budynków oraz pozostałe detale jak blacha perforowana, stanowiące charakterystyczny element architektoniczny, pozwolą na maksymalne wykorzystanie naturalnego światła dziennego oraz nadadzą mu lekkości.

Projektant

Arch. Wojciech Wojciechowski, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów oraz Stowarzyszania Architektów Polskich. Od 1992 roku właściciel autorskiej pracowni projektowej z siedzibą w Katowicach. Pracownia od wielu lat specjalizuje się w projektowaniu i prowadzeniu inwestycji z zakresu budownictwa ogólnego ze szczególnym uwzględnieniem reprezentacyjnych obiektów użyteczności publicznej oraz osiedli mieszkaniowych.

Projekty autorstwa Wojciecha Wojciechowskiego łączą w sobie wymagania stawiane przez Inwestorów z uwzględnieniem oczekiwań potencjalnych użytkowników i odbiorców architektury, co pozwala na tworzenie budynków funkcjonalnych i estetycznych, wzbogacających

Inwestycja Francuska Park VII znajduje się w Zespole Dzielnic Śródmiejskich, ul. Szybowcowa 3 (2.3 km od centrum Katowic), została zrealizowana przez ATAL S.A.

Inwestycja Francuska Park VII została wybudowana i oddana do użytkowania w 2 kw. 2023 roku.

Cały projekt składa się z 322 nowych mieszkań znajdujących się w 1 budynku wielorodzinnym. Budynek posiada 9 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Francuska Park VII w sprzedaży jest 47 nowych mieszkań o powierzchni od 31 do 151 metrów kwadratowych , w cenie od 8 032 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców ATAL S.A. przewidział:

 • miejsca postojowe podziemne (139 miejsc) w cenie 32 000 zł
 • miejsca postojowe naziemne (5 miejsc) w cenie 18 000 zł

W inwestycji znajduje się 168 komórek lokatorskich 2,5m2- 7,59m2.

Lokalizacja inwestycji

Katowice to miasto w województwie śląskim o powierzchni 164 km kw i liczbie mieszkańców ponad 300 tys. osób. Zabudowa miasta to głównie powojenne bloki i typowe dla Śląska zabytkowe kamienice. Katowice dzielą się na dzielnice pogrupowane w zespoły dzielnic: zespół północny, śródmiejski, południowy, wschodni i zachodni. Miasto jest wojewódzkim centrum medycznym, z kilkunastoma szpitalami, w tym Centralnym Szpitalem Klinicznym im. Kornela Gibińskiego, Szpitalem Klinicznym im. Andrzeja Mieleckiego, Uniwersyteckim Centrum Okulistyki i Onkologii, Szpitalem Klinicznym nr 6 czy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka. Działają tu też liczne uniwersytety, takie jak Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki, Akademia Sztuk Pięknych czy wydziały Politechniki Śląskiej.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Francuska Park VII?

W Katowicach działa stacja kolejowa Katowice Główne (jedna z największych w Polsce), na której zatrzymują się wszystkie pociągi dalekobieżne, a także kilka mniejszych stacji kolejowych. Lotnisko Katowice-Pyrzowice znajduje się w odległości ok. 10 km od granic dzielnicy. Przez miasto biegnie autostrada A4, trasa E20, która zaczyna się we Francji, trasa E462 Polska-Czechy i trasa E75 kończąca bieg w Grecji. Po mieście kursują tramwaje i autobusy.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Francuska Park VII mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1750 metrów od inwestycji Francuska Park VII znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Katowice.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Francuska Park VII znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park VII znajduje się 14 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Szkoła podstawowa nr 4 im. Jerzego Ziętka w odległości 480 m, Przedszkole Miejskie nr 87 im. Juliana Tuwima w odległości 490 m, Szkoła Podstawowa nr 4 w odległości 490 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Francuska Park VII jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: NZOZ "Prof Bis Med" S.C. w odległości 420 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 420 m, Centrum Medyczne LUX MED w odległości 470 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Francuska Park VII składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 360 m znajduje się Piekarnia i Cukiernia "Stach", w odległości 430 m znajduje się sklep spożywczy, w odległości 440 m znajduje się Orlen.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Francuska Park VII w odległości 500 m znajduje się boisko / kort, w odległości 570 m znajduje się boisko / kort, w odległości 590 m znajduje się boisko / kort.

Data publikacji: 05.07.2023
Data aktualizacji: 30.11.2023
ATAL S.A. logo

ATAL S.A.

Adres biura sprzedaży:

ul. Porcelanowa 10, 40-246 Katowice

Artykuły powiązane:

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: