Jakie rabaty przygotowali na Święta deweloperzy?

Marlena Rzepniewska
Marlena Rzepniewska

Data publikacji: 12.12.2022, Data aktualizacji: 12.12.2022

8 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 15 głosów

Świąteczne promocje u deweloperów
Bony upominkowe, rabaty czy atrakcyjny harmonogram płatności. Sprawdź, jakie jeszcze świąteczne promocje i prezenty przygotowali dla swoich klientów deweloperzy! Czytaj więcej na portalu RynekPierwotny.pl

Dla wielu z nas koniec roku może okazać się dobrym momentem na zakup nieruchomości i dopełnienie formalności jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia lub Nowym Rokiem. Deweloperzy kuszą bowiem bogatą ofertą rabatów i promocji. Świąteczne upusty to doskonały sposób, aby zaoszczędzić nieco gotówki. Na co w grudniu mogą liczyć kupujący mieszkania?

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie świąteczne promocje przygotowali deweloperzy 
 • jakich inwestycji dotyczą obniżki cen
 • kto oferuje promocje "patent na mieszkanie w 3 krokach"

Obniżki cen mieszkań na święta

Grudzień to czas świąteczno-noworocznych promocji także na rynku mieszkaniowym. Tym, co najbardziej przyciąga potencjalnych nabywców lokali, jest obniżka dotychczasowych cen. Na jak wysokie upusty od firm deweloperskich mogą liczyć kupujący?

Wysokość tegorocznych rabatów jest bardzo zróżnicowania. Wahają się one od kilkunastu do kilkudziesięciu, a nawet kilkuset tysięcy zł. 

Osoby, które zdecydują się na własne M we wrocławskiej inwestycji Lokum Porto, zaoszczędzą 30 tys. zł. Z kolei w stolicy Małopolski, w ofercie Lokum Siesta można kupić mieszkania z ceną niższą nawet o 40 tys. zł. Za obie inwestycje odpowiada Lokum Deweloper S.A.

Zobacz inwestycję Lokum Porto

Rabaty cenowe przygotował także RONSON Development. We flagowych warszawskich projektach pula mieszkań została przeceniona nawet o 50 tys. zł. Z kolei w Ursusie Centralnym klienci mogą liczyć na upusty rzędu 68 tys. zł. Projekt ten jest obecnie w trakcie budowy z planowanym na 2 kw. 2023 roku terminem oddania do użytkowania.

Zobacz inwestycję Ursus Centralny

Ursus Centralny Ursus Centralny, Ronson Development

Osoby, które rozglądają się za wymarzonym M w Warszawie, powinny zwrócić uwagę także na inwestycję Nadwiślańska Kaskada. Powstaje ona na zielonej Białołęce przy ul. Marcina z Wrocimowic. Lokale w tej inwestycji objęte są świąteczną promocją. Kupujący mogą otrzymać rabat nawet do 68 tys. zł.

Co więcej, wybrane mieszkania w tej inwestycji spełniają kryteria programu Mieszkanie bez wkładu własnego. Za realizację tego projektu odpowiada Home Invest Sp. z o.o. Ten sam deweloper oferuje także podobny cenowy rabat w inwestycji Warszawski Świt. W drugim etapie tej inwestycji można znaleźć mieszkania z upustem w wysokości 35 tys. zł. Z kolei kupując lokal w trzecim etapie, który jest obecnie w budowie można zaoszczędzić nawet 190 tys. zł. 

Zobacz inwestycję Nadwiślańska Kaskada

Świąteczne promocje dotyczą także wielu wrocławskich inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku projektu Atmo.

Jak mówi Justyna Hamrol-Wasielewska, dyrektor sprzedaży i marketingu Eiffage Immobilier PolskaW grudniu klienci mogą skorzystać z oferty last minute na kilkanaście mieszkań w inwestycji Atmo na wrocławskiej Kępie Mieszczańskiej. Tu oferujemy ceny za 1 mkw. już od 11 200 zł. Atrakcyjne zniżki nawet do 100 tys. zł obowiązują szczególnie na mieszkania 3- i 5-pokojowe.

Sprawdź projekt Atmo

inwestycja Atmo Atmo, Eiffage Immobilier Polska

A co gdyby tak kupić mieszkanie w iście świątecznym otoczeniu i to jeszcze w promocyjnej cenie? Teraz jest to możliwe. Kupujący lokale w Apartamentach Zakopiańskich od JHM Development mogą skorzytać z rabatu w wysokości do 67 tys. zł. 

Ciekawą promocję cenową przygotował także Dom Development. Oprócz upustów zachęca do skorzystania z "Opcji Start". Na czym ona polega?

Przez pierwsze trzy lata od zakupu klient co miesiąc otrzymuje od dewelopera środki w łącznej wysokości nawet 40 tys. zł. Taki dodatkowy zastrzyk gotówki warto przeznaczyć, chociażby na częściową spłatę kredytu.

To jednak nie koniec upustów cenowych.

Jak mówi Grzegorz Smoliński Dyrektor Działu Sprzedaży w Dom Development S.A. – Kupujący mogą również skorzystać z programu „Poleć nas i zyskaj”. Jeśli nasz dotychczasowy klient zarekomenduje nas znajomemu, to skorzystają na tym oboje: polecający otrzyma 5.000 zł, a osoba kupująca dodatkowy upust w wysokości 1% ceny nabycia lokalu mieszkalnego. Ponadto, każdego miesiąca obniżamy ceny wybranych lokali w ramach oferty specjalnej. O szczegóły warto pytać w biurach sprzedaży.

System rekomendacji zastosowała również firma Bouygues Immobilier Polska. Do końca roku klienci, którzy polecą mieszkania tej firmy, a także ci, którzy kupują je właśnie z polecenia, mogą otrzymać kartę podarunkową w wysokości 14 tys. zł. Promocja dotyczy inwestycji zlokalizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Trójmieście.

Patent na mieszkanie w 3 krokach

W dzisiejszych czasach zakup własnego M jest dla wielu osób trudno osiągalny. Podwyżki stóp procentowych, wysoka inflacja, niska zdolność kredytowa sprawiają, że popyt na mieszkania spada. Należy jednak pamiętać, że zakup nieruchomości to nadal dobra lokata kapitału i ochrona oszczędności przed spadkiem wartości. 

Chcąc pomóc osobom, które marzą o własnym M, Lokum Deweloper S.A. przygotował wyjątkową, świąteczną promocję. "Nowy patent na mieszkanie w 3 krokach". To program ułatwiający zakup lokalu przez opcję najmu.

Po podpisaniu umowy przedwstępnej i wpłaceniu 10% ceny nieruchomości klient wprowadza się do gotowego lokum i przez 24 miesiące opłaca czynsz najmu oraz koszty eksploatacyjne. Po upływie dwóch lat finalizacja zakupu mieszkania jest zdecydowanie łatwiejsza, gdyż cena mieszkania pomniejszona jest o rabat w wysokości sumy czynszów najmu – tłumaczy Michał Witkowski, dyrektor ds. sprzedaży Lokum Deweloper. Oferta dotyczy projektu Lokum Salsa. 

Przez cały okres najmu deweloper zapewnia gwarancję stałej ceny. Co więcej, każdy miesięczny czynsz pokrywa 100% kapitału raty mieszkania.

świąteczne promocje od deweloperów  

Promocyjny kalendarz adwentowy

Kalendarz adwentowy to jeden z atrybutów Świąt Bożego Narodzenia. Polega na odliczaniu pierwszych dwudziestu czterech dni grudnia. Aż do Wigilii otwiera się małe kartonikowe drzwiczki lub okienka, za którymi znajduje się upominek. 

Kalendarz adwentowy był również inspiracją do stworzenia wyjątkowej promocji w inwestycji Złota Oksza na warszawskim Ursusie. Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania właśnie w tym projekcie, będą mogły każdego dnia (do 24 grudnia) skorzystać z innej promocji i co więcej będą mieli możliwość wyboru okazji.

Zobacz inwestycję Złota Oksza

– Warunkiem skorzystania z oferty jest jedynie odwiedzenie Biura Sprzedaży w wybranym dniu. Promocje są różnorodne i dostosowane do potrzeb oraz preferencji różnych grup odbiorców. Klienci mogą bowiem skorzystać m.in. z umowy deweloperskiej lub umowy przeniesienia własności, którą otrzymają gratis, mają możliwość zakupu garażu za 1 zł, a nawet mogą nabyć mieszkanie z rabatem wynoszącym aż 10 procent –  mówi Anna Wojdyga, Lider Działu Marketingu i PR firmy Profbud.

Złota OkszaZłota Oksza, PROFBUD

Atrakcyjny harmonogram płatności

Dla wielu osób zachętą do zakupu nowych mieszkań jest atrakcyjny harmonogram płatności. W grudniu 2022 r. to popularny świąteczny prezent od deweloperów. Aktualnie inwestorzy najczęściej oferują takie systemy jak: 20/80, 10/90 czy 30/70. Jak należy rozumieć te liczby? Mówią one o tym, że większość kwoty za mieszkanie możemy wpłacić, gdy budynek jest już ukończony. 

Co istotne, dzięki takiemu podziałowi płatności, gdzie w pierwszej transzy wpłacamy niższą kwotę (np. 20% wartości mieszkania), możliwe jest opóźnienie zaciągnięcia kredytu w banku, lub zwiększenie swojej zdolności kredytowej do czasu drugiej spłaty. Z kolei osoby, które dysponują już całością środków niezbędnych do nabycia lokalu, w takim układzie mogą nimi swobodnie dysponować przez kilka czy nawet kilkanaście miesięcy przed ostateczną zapłatą.

atrakcyjny harmonogram płatności

Gdzie możemy skorzystać z takich systemów płatności?

Atrakcyjny harmonogram płatności przygotowała m.in. firma Profbud. W inwestycji Symbio City na warszawskim Gocławiu klienci mogą skorzystać z harmonogramu spłaty 30/70 albo atrakcyjniejszej ceny wynoszącej 9 912 zł/mkw. 

Zobacz inwestycję Symbio City

Dla kupujących w ostatnim etapie osiedla Lokum Verde przewidziano harmonogram płatności 10/90. Dlaczego warto zamieszkać w tym projekcie? Wskazuje na to już sama nazwa inwestycji. Verde z hiszpańskiego oznacza zielony – tej barwy z pewnością nie zabraknie wokół budynku. Otoczenie inwestycji będzie bogate w roślinność, która pozwoli na odpoczynek po ciężkim dniu. Za projekt odpowiada Lokum Deweloper S.A.

Sprawdź inwestycję Lokum Verde

Atrakcyjnym sposobem płatności jest także system 20/80. Co oznacza, że aż 80% wartości mieszkania można wpłacić przed samym odbiorem mieszkania. W jakich inwestycjach przewidziano taką promocję? Warto tu wskazać np. na projekt Nowe Południe 2, która powstaje na warszawskim Mokotowie. Oddanie do użytku przewidziano na 1 kw. 2023 roku.

Lokum Verde Lokum Verde, Lokum Deweloper

Upominki i bony od deweloperów

Hulajnogi, bony do sklepów czy vouchery wycieczkowe – promocje mieszkaniowe, które deweloperzy przygotowali na ten grudniowy czas, są naprawdę wyjątkowe. Gdzie ich szukać?

Na przykład w krakowskiej inwestycji Bonarka Living dewelopera Echo Investment. Osoby, które zdecydują się na zakup M właśnie w tym projekcie, otrzymają bony na wycieczki z biurem podróży Rainbow Tours lub na zakupy w sieci RTV Euro AGD. Ich wartość waha się od 5 tys. do 12,5 tys. zł. Co istotne, wysokość bonusu zależy od wielkości zakupionego lokalu. Promocja dotyczy także warszawskiego projektu Apartamenty Rytm na Kabatach, gdzie oprócz rabatów kupujący mogą liczyć na bony upominkowe do wspomnianej sieci sklepów.

Zobacz inwestycję Bonarka Living

Od Echo Investment można także dostać prezent pod choinkę w postaci hulajnóg i rowerów. Osoby, które zdecydują się na zakup mieszkania w Łodzi i wybiorą takie projekty jak: Boho, Fuzja oraz Zenit otrzymają vouchery wycieczkowe, a także wspomniane powyżej środki transportu. Wartość upominków może wynieść nawet 10 tys. zł. 

Boho Boho, Echo Investment 

Komórka lokatorska i miejsce parkingowe w atrakcyjnej cenie

Osoby, które mieszkają w bloku, wiedzą jak istotne jest posiadanie powierzchni dodatkowych. Rozchwytywane są nie tylko miejsca postojowe, ale także komórki lokatorskie. Są one doceniane zwłaszcza przez osoby, które mają stosunkowo niewielkie mieszania i nie chcą wszystkich swoich rzeczy przechowywać w wymarzonym "M". Dlatego też deweloperzy przygotowali promocje, które ułatwiają nabycie tego typu przestrzeni. W jakich zatem inwestycjach komórka lokatorska to świąteczny bonus?

Warto wskazać na projekt Lokum Monte. Inwestycja powstała w podwrocławskiej Sobótce. Jest to kameralny i zarazem luksusowy kompleks ze strefą wellness zapewniający komfort miejskiego życia blisko natury. Lokum Monte usytuowane jest przy ul. Armii Krajowej, w urokliwym otoczeniu Ślężańskiego Parku Krajobrazowego. Lokum Deweloper S.A. oferuje tam szeroki wybór mieszkań, teraz z miejscem postojowym oraz komórką lokatorską w cenie.

Z kolei Dom Development, proponuje możliwość nabycia miejsca postojowego na raty 0%, rozłożone nawet na 5 lat. Preferencyjną cenę miejsca parkingowego otrzymamy także kupujący mieszkania w inwestycjach dewelopera ATAL. Szczegóły w biurach sprzedaży.

Podsumowanie

Oferty promocyjne od deweloperów pojawiają się dość regularnie, niemal przez cały rok. Jednak to właśnie te dostępne w grudniu na rynku nieruchomości cieszą najbardziej kupujących. W końcu miło jest zrobić sobie świąteczny prezent i kupić wymarzone M w niższej cenie. Przecena to jednak nie jedyne, na co mogą liczyć klienci. Aktualne promocje to także niższe kwoty za mkw. lokalu, bony podarunkowe czy pomoc w spłacie kredytu. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: