Gdzie chcesz zamieszkać?
0 km
Pokoje
Powierzchnia
Cena
Więcej filtrów

Nie znaleziono ofert spełniających wybrane kryteria.
Zmień parametry szukania lub wybierz jedną z proponowanych możliwości.

Szukamy dla Ciebie najlepszych ofert

Stara Miłosna jest najstarszym osiedlem dzielnicy Wesoła. Włączone zostało do Warszawy dopiero w 2002 roku, stanowiąc najpierw część innej miejscowości (Wesołej właśnie). To jeden z najpiękniejszych obszarów prawobrzeżnej części stolicy Polski, zwłaszcza że jego część wchodzi w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Mimo dość znacznej odległości od centrum (17 km), mieszkania w Starej Miłośnie cieszą się bardzo dużym popytem. Raz, że są tańsze, a dwa, że ich położenie w cichej i spokojnej okolicy stanowi idealną ucieczkę od hałasu, zgiełku i smogu. Obecnie powierzchnia osiedla wynosi ok. 22,62 km2 - to jedna z największych jednostek administracyjnych tego typu w Warszawie. Zabudowa jest zróżnicowana, ale nie tak bardzo jak np. w centrum. Stara Miłosna zaczęła się bowiem na dobre rozwijać dopiero w latach 80-tych XX wieku. Wcześniej stanowiła zaledwie letnisko tudzież przystanek na drodze do stolicy. Obecnie walory osiedla zauważają zwłaszcza osoby, które szukają swojego M w dzielnicach położonych dalej od centrum lub nawet w miejscowościach podwarszawskich.

Mieszkania: Stara Miłosna

Zabudowa osiedla składa się z domów jednorodzinnych, a także bloków. Ostatnio powstają nowe mieszkania. Stara Miłosna charakteryzuje się raczej budownictwem nisko kondygnacyjnym - rzadko można spotkać wysokie blokowiska. Oprócz części o gęstszej zabudowie, znajdują się tu również ogromne obszary zieleni. Obecnie nieruchomości powstają już nawet na granicy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Duża ilość terenów zielonych sprawia, że zabudowa nie jest tak gęsta, jak w centrum. Mieszkańcy mogą cieszyć się większą prywatnością i przestrzenią. Ponadto problem smogu nie jest tu tak duży, jak na innych obszarach. Jakość mieszkania w Starej Miłośnie jest nieporównanie inna niż na pozostałych osiedlach Warszawy.

Warto przyjrzeć się również jakości budownictwa. Pomimo przewagi domów jednorodzinnych z łatwością można znaleźć inwestycje oferujące mieszkania. Stara Miłosna to obszar bardziej jednorodzinny, nie ma tu niemal wcale bloków skupionych w ogromne osiedla. Nowoczesne inwestycje nie zaburzają krajobrazu architektonicznego, zatem ich wielkość została dostosowana do już zastanej. Warto jednak zwrócić uwagę na liczne udogodnienia, jakie dla mieszkańców przygotowali deweloperzy. Wśród nich znajdują się m.in. place zabaw, przystosowania dla niepełnosprawnych itp. Większość nowych inwestycji ma charakter zamknięty. Zwiększa to znacznie bezpieczeństwo mieszkania. Stara Miłosna to mimo wszystko tereny nieco podmiejskie. Oznacza to, że zabudowa jest tu znacznie rzadsza niż w centrum czy na Mokotowie.

Cena mieszkania: Stara Miłosna

To jedna z najtańszych lokalizacji w stolicy. Średnia dla całego miasta wynosi ok. 8 000 zł/mkw., podczas gdy mieszkania w Starej Miłośnie można dostać już za ok. 6 000 zł/mkw., czyli 2 000 zł/mkw. taniej. Jak na Warszawę, to bardzo dużo. Za nieruchomość można zapłacić nawet kilkadziesiąt tys. zł mniej. Taka różnica wynika głównie z lokalizacji mieszkania. Stara Miłosna jest położona dość daleko od centrum. Zgodnie z zasadami panującymi na rynku, im dalej od centrum, tym taniej. Ponadto Wesoła jako dzielnica nie jest tak rozwinięta pod kątem infrastruktury czy kultury, jak Żoliborz lub Mokotów. Nie znajdzie się tu ulic pełnych drogich restauracji i modnych klubów. To wszystko sprawia, że Wesoła stanowi niejako sypialnię stolicy. Jej atrakcyjność jest mniejsza niż wspomnianych wyżej dzielnic.

Dzięki temu osoby poszukujące terenów cichych i spokojnych, którym zależy na wysokim standardzie, bez problemu znajdą tu wymarzone M w korzystnej cenie. Najczęściej mieszkania na Starej Miłośnie kosztują od ok. 6 000 zł/mkw. do 7 000 zł/mkw. Dodatkowo miejsca parkingowe są znacznie tańsze niż na lewym brzegu. Jedyną konkurencją dla Wesołej na tle cenowym może stanowić Białołęka, jednak tam z kolei często brakuje infrastruktury drogowej, komunikacyjnej, zaplecza usługowo-handlowego, a nawet tak pięknych terenów zielonych.

Inwestować w mieszkania w Starej Miłośnie?

Może się wydawać, że lokowanie kapitału w nieruchomość położoną tak daleko od centrum będzie niewypałem. Trzeba jednak wziąć pod uwagę kilka czynników:

stały napływ ludności do Warszawy, niski czynsz za wysoki standard, dobra infrastruktura drogowa,

Powyższe czynniki przesądzają o tym, że opłaca się inwestować w mieszkania w Starej Miłośnie. Zwłaszcza zyskowny może się tu okazać wynajem długoterminowy, na który skuszą się osoby poszukujące taniego M. Niski czynsz jest bowiem ogromną zaletą tego rejonu. Wiele osób szuka również miejsca przyjaznego zwierzętom, w otoczeniu zieleni, cichego i spokojnego. Również pod tym względem Stara Miłosna może im wiele zaoferować. Dlatego zamiast patrzeć na odległość od centrum, warto sprawdzić, jak wielu jest chętnych na najem mieszkania w Starej Miłośnie. Może się okazać, że wcale nie tak mało. Średni zysk z długoterminowego wynajmu często okazuje się przewyższać ten z lokat bankowych. Dlatego warto przeprowadzić indywidualną analizę opłacalności takiej inwestycji.

Wcale nie koniec świata

Stara Miłosna znajduje się na południowym wschodzie Warszawy. Jej powierzchnia jest całkiem spora, obejmuje zatem wiele dróg. Najważniejsze są drogi krajowe nr 2 i 17. Zwłaszcza ta pierwsza jest istotna dla osób, które chcą szybko dojechać w zachodnie rejony Warszawy - łączy się bowiem z obwodnicą. Podróż mogą ułatwić również drogi wojewódzkie nr 637 i 638. Pozostałe istotne arterie to: Jana Pawła II, Władysława Raczkiewicza, Juliana Ursyna Niemcewicza, Wspólna, Armii Krajowej. Warto zauważyć, że wiele nazw ulic w tej części stolicy dubluje się z tymi w innych rejonach Warszawy. Po wcieleniu Wesołej do miasta stołecznego zdecydowano się ich nie zmieniać. Stąd przy podawaniu adresu mieszkania w Starej Miłosnej warto zaznaczyć, która to część stolicy.

Komunikacja miejska obejmuje przede wszystkim linie autobusowe i kolejowe. Do stacji Warszawa Wesoła i Warszawa Wola Grzybowska dojeżdżają pociągi S2 i R2 oraz Kolej Miejska. Podróż do ścisłego centrum zajmuje ok. 35 min. z przystanku Warszawa Wesoła i ok. 50 min. z przystanku Stara Miłosna. Do słynnego Mordoru samochodem dojedzie się w ok. 30 min., a komunikacją miejską w ok. godzinę.

Stara Miłosna dla kochających przyrodę

Tak w skrócie można opisać osoby, które najczęściej decydują się kupić mieszkanie w Starej Miłośnie. Bardzo dużą ilość powierzchni tego osiedla zajmuje Mazowiecki Park Krajobrazowy, a w nim słynne Ługi: Biały, Zielony i Kaczy. Oprócz nich, obecne są tu liczne stawy i glinianki. Ze wschodu na zachód płynie Kanał Wawerski, a także liczne pomniejsze dopływy. Dzięki ogromnej ilości ścieżek rowerowych tereny te spodobają się również osobom, które lubią tego typu aktywność. Obszary zielone nie są jednak jedyną możliwością spędzania czasu. Oprócz nich warto przyjrzeć się ofertom Ośrodka Kultury Wesoła i Ośrodka Działań Twórczych Pogodna. Odbywają się tu koncerty, amatorskie spektakle teatralne, warsztaty plastyczne i wiele innych.

Stara Miłosna to oczywiście nie koniec świata. Znajduje się tu w pełni rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Obecne są popularne dyskonty, kawiarnie czy restauracje, ośrodki zdrowia i placówki edukacyjne. Dlatego osoby, które zdecydowały się tu zamieszkać, mogą w pełni skorzystać z uroków mieszkania w dużym mieście.

Zobacz co możesz zrobić dalej

Zamknij