Osiedle Pionierów 3

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przezSowińskiego 72 Sp. z o.o.

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 230 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Sowińskiego 78(0.3 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Śródmieście, Nowe Miasto, ul. Sowińskiego 78 (1.4 km od centrum Szczecina)
  Sowińskiego 78
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 139
  Powierzchnia: 34 - 60 m2
  Liczba pokoi: 1 - 3
  White Stone
 • Potulicka 37(0.4 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Śródmieście, Nowe Miasto, ul. Potulicka 37 (1.9 km od centrum Szczecina)
  Potulicka 37
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 4
  Powierzchnia: 63 - 73 m2
  Liczba pokoi: 3
  Graz Deweloper
 • Ornament(0.5 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Szczecin, Śródmieście, Nowe Miasto, ul. J.H. Dąbrowskiego (2 km od centrum Szczecina)
  Ornament
  Gotowe do zamieszkania
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 42 m2
  Liczba pokoi: 2
  Ornament Szczecin Sp. z o.o.

Opis Inwestycji

W sercu miasta, przy ulicy Potulickiej w Śródmieściu Szczecina, powstaje enklawa spokoju i zieleni - OSIEDLE PIONIERÓW POTULICKADrugi etap budowy „Osiedla Pionierów” jest kontynuacją inwestycji rozpoczętej jeszcze w 2008 roku. - Pod wieloma względami jest to jednak projekt autonomiczny, stąd też dla odróżnienia tej części osiedla nazwie zastosowaliśmy wyróżnik Potulicka. „Osiedle Pionierów – Potulicka” ukryte będzie we wnętrzu kwartału, w pewnym oddaleniu od ulicznego ruchu, a co za tym idzie także zgiełku i hałasu. Jednocześnie jednak kompleks mieszkaniowy pozostaje w otoczeniu ścisłego centrum miasta, pozwalając korzystać ze wszelkich udogodnień z tego wynikających.Na terenie po byłym stadionie Klubu Sportowego Pionier powstanie łącznie sześć nowych, wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Architekci zaplanowali ich układ w taki sposób, aby uniknąć monotonii spotykanej na wielu innych osiedlach. Na samopoczucie mieszkańców „Osiedla Pionierów – Potulicka” będzie miała dobry wpływ spora ilość zieleni – trawników, krzewów i drzew ponieważ budynki zajmują jedynie 30 procent terenu. Na pozostałym obszarze projekt przewiduje m.in. ogrodzony plac zabaw, ławki, stojaki na rowery, chodniki oraz obowiązkowe parkingi dla aut osobowych – w tym także przeznaczone dla osób niepełnosprawnych. Nawet przy okazji tworzenia parkingów inwestor postawił na zieleń. Zastosowana przy ich budowie ekokrata, dająca możliwość posiania na niej trawy, doskonale utwardzi teren, nie czyniąc z niego betonowej pustyni. Osiedle będzie ogrodzone, a drogi dojazdowej od ul. Potulickiej strzec mają: furtka dla pieszych, szlaban dla samochodów oraz garby hamujące zapędy piratów drogowych.Budynki Osiedla Pionierów – Potulicka liczyć będą od pięciu do siedmiu kondygnacji. Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dwóch kolejnych oznaczonych 205 i 206, które zakończymy w IV kwartale 2019 r.Podziemia wszystkich budynków skrywać mają dodatkowe miejsca garażowe, z których każde będzie miało komórkę lokatorską. Budynki będą wyposażone w nowoczesne windy, dostarczone przez światowego lidera w dziedzinie produkcji tych urządzeń – firmę Otis. Znakomita większość mieszkań została zaprojektowane jako lokale dwupokojowe - z przeznaczeniem dla ludzi starszych i młodych, w tym studentów. Istnieje również możliwość łączenia mieszkań w celu uzyskania lokalu trzy- lub czteropokojowego. Mieszkania na najwyższych kondygnacjach zaprojektowano od razu z antresolami.Mieszkania na „Osiedlu Pionierów – Potulicka” są doskonałym rozwiązaniem inwestycyjnym – po zakupie można je przeznaczyć pod wynajem. Mogą być też traktowane jako lokum na określony czas zamieszkiwania, z opcją zamiany w przyszłości na większe mieszkanie.

Inwestycja Osiedle Pionierów 3 znajduje się w Nowym Mieście, ul. Potulicka (1.6 km od centrum Szczecina), została zrealizowana przez dewelopera Sowińskiego 72 Sp. z o.o..

Inwestycja Osiedle Pionierów 3 została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.

Cały projekt składa się z 280 nowych mieszkań. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Pionierów 3 pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchniach od 56 do 64 metrów kwadratowych w cenie od 5 216 zł za metr kwadratowy.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Sowińskiego 72 Sp. z o.o. przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2019 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 280 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne.
Udogodnienia: ochrona całodobowa, plac zabaw, teren ogrodzony, boisko, internet, przystosowane dla niepełnosprawnych, TV kablowa, winda.
Przyroda:informacja u dewelopera.

Lokalizacja inwestycji Osiedle Pionierów 3

Śródmieście to centrum Szczecina, które liczy sobie ok. 128 265 mieszkańców. Składa się na nie 10 osiedli, a cała dzielnica jest silnie zróżnicowana pod względem funkcjonalnym. Znajdują się w niej najważniejsze placówki administracyjne miasta, a dominuje zabudowa mieszkaniowa i usługowa. Pojawia się też szereg budynków historycznych, w tym renesansowy Zamek Książąt Pomorskich. Obszary znajdujące się przy Odrze mają charakter typowo przemysłowy. Śródmieście to również kulturalne centrum miasta. Działa tu 7 kin i 7 teatrów, opera oraz filharmonia. Funkcjonuje też ponad 70 szkół, w tym te najważniejsze uczelnie, czyli Politechnika Szczecińska i Akademia Morska. Są tu dwa szpitale i 17 przychodni lekarskich. Mieszkańcy tej części Szczecina mają dostęp do pływalni Floating Arena oraz do dwóch dużych centrów handlowych. W Śródmieściu jest 8 stacji kolejowych. Biegną tędy trzy drogi krajowe i jedna wojewódzka, regularnie kursują autobusy miejskie tramwaje. Rozwija się tu także transport wodny. Wykonywane są rejsy pasażerskie i towarowe.

Komunikacja

Przez centrum Szczecina biegną drogi krajowe nr 10, 13 i 31 oraz droga wojewódzka nr 115. W dzielnicy i jej najbliższej okolicy znajduje się 8 stacji kolejowych, w tym Dworzec Szczecin Główny. Regularnie kursują tu autobusy miejskie. Przez dzielnicę prowadzi 12 tras tramwajowych.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Pionierów 3 mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 160 metrów od inwestycji Osiedle Pionierów 3 znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Potulicka.

Edukacja

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Pionierów 3 znajduje się się 11 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie w odległości 150 m, Ośrodek Kształcenia Ustawicznego OR TWP w odległości 150 m, Zachodniopomorskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w odległości 240 m.

Sklepy i usługi

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Pionierów 3 składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 140 m znajduje się Żabka, w odległości 150 m znajduje się Sklep osiedlowy, w odległości 240 m znajduje się Sklep z warzywami.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Pionierów 3 w odległości 60 m znajduje się Boisko, w odległości 70 m znajduje się Boisko, w odległości 100 m znajduje się Boisko.

Data publikacji: 10.12.2018

Data aktualizacji: 01.10.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie