Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole: kalkulator rat, zaświadczenie o zarobkach i opinie o ofercie

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Data publikacji: 31.05.2024, Data aktualizacji: 31.05.2024

7 minut czytania
Kredyt hipoteczny w Credit Agricole: kalkulator rat, zaświadczenie o zarobkach i opinie o ofercie
Chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w Credit Agricole? Sprawdź aktualną ofertę banku!

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole może być świetnym wyborem, jeśli Twój wkład własny wynosi mniej niż 20% - to jeden z tych banków, które umożliwiają  wniesienie jedynie 10-procentowego wykładu własnego. Jakie, inne warunki proponuje ten bank? Wyjaśniamy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakiego rodzaju kredyty oferuje Credit Agricole,
 • jakie są warunki uzyskania hipoteki w Credit Agricole, 
 • jakich dokumentów potrzebujesz przy zaciąganiu kredytu hipotecznego w tym banku.

Credit Agricole Bank Polska S.A: czy to bezpieczny bank?

Czy Credit Agricole Bank Polska S.A to bezpieczny bank? Tak. Bank ten jest częścią francuskiej Grupy Crédit Agricole. Należy ona do 10 największych grup finansowych na świecie pod względem wartości aktywów i jest również największym bankiem detalicznym w Europie. Credit Agricole jest obecny w 46 krajach świata i obsługuje 53 miliony klientów. 

Depozyty zgromadzone w Credit Agricole Bank Polska S.A objęte są gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, działającego na podstawie ustawy z dnia 10 czerwca 2016 r. o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, systemie gwarantowania depozytów oraz przymusowej restrukturyzacji.

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole to jedna z wielu opcji dostępnych w tym banku. Do dyspozycji klientów Credit Agricole pozostają pożyczki, w tym pożyczki hipoteczne, kredyty gotówkowe, restrukturyzacje kredytów, konsolidacja kredytów i konta oszczędnościowe. Przyjrzyjmy się jednak szczegółowej ofercie kredytów hipotecznych w omawianym banku. 

Oferta kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Oferta kredytu hipotecznego w Credit Agricole obejmuje kilka produktów, skonstruowanych tak, aby jak najlepiej zaspokajały potrzeby potencjalnych kredytobiorców. 

Rodzaje kredytów w Credit Agricole

Rodzaje kredytów w Credit Agricole różnią się między sobą głównie ze względu na ich cel. W ofercie znajduje się:

Wkład własny w Credit Agricole

Wkład własny w Credit Agricole, jak już zresztą wspomniałam, może być niższy niż standardowy 20-procentowy i wynosić jedynie 10% wartości kupowanej nieruchomości. 

Warto jednak pamiętać, że w przypadku inwestycji w dom ekologiczny, kredytu na budowę/remont domu lub na zakup działki objęty jest koniecznością wniesienia pełnego wkładu własnego (20%). 

Chcesz kupić mieszkanie? Wybierz miasto i zobacz najlepsze oferty mieszkań

Wkładem własnym w Credit Agricole mogą być:

 • udokumentowane oszczędności (np. te zgromadzone na koncie bankowym), 
 • środki zaangażowane w inwestycje (np. wpłacona zaliczka na zakup nieruchomości), 
 • posiadana działka (przy kredycie na budowę domu).

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w Credit Agricole, podobnie jak w innych bankach może mieć stopę stałą, okresowo stałą lub zmienną. 

Stałe oprocentowanie kredytu w Credit Agricole (okresowo stała stopa procentowa)

Stałe oprocentowanie kredytu w Credit Agricole dostępne jest dla kredytobiorcy przez 7 lat - jest to pewna innowacja, ponieważ zgodnie z rekomendacją KNF w większości banków obowiązuje ona jedynie przez 5 pierwszych lat. Oznacza to, że przez 7 lat oprocentowanie Twojego kredytu nie zmieni się, przez co raty pozostaną takie same i nie będą zależeć od wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M.

Oprocentowanie stałe możesz wybrać w przypadku:

Zobaczmy zatem, jak na konkretnym przykładzie mogą wyglądać kalkulacje (kredyt mieszkaniowy):

Oprocentowanie Prowizja za udzielenie kredytu Kwota kredytu Wartość nieruchomości Okres spłaty Szacunkowa rata
8,46% 0 zł 198 000 zł 300 000 zł 35 lat 1474 zł

Źródło: dane z kalkulatora rat Credit Agricole aktualne na dzień 22.05.2024. Nie doliczono kosztów ubezpieczenia kredytu. Wyliczenie przy założeniu, że kredytobiorca ma konto w banku od min. 3 miesięcy. 

Uwaga! W przypadku oprocentowania zmiennego istnieje ryzyko, że wskaźnik referencyjny, który do tej stosował bank do ustalenia Twojej raty, nie będzie opracowywany albo w sposób istotny zmieni się metoda jego wyznaczania.

RRSO przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole

RRSO przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole wynosi:

 • przy stałym oprocentowaniu przez pierwszych 7 lat 8,38%
 • przy oprocentowaniu zmiennym 8,70%. 

Prowizja przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole

Prowizja przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole wynosi 0% - dotyczy to zarówno prowizji za udzielenie kredytu jak i wcześniejszej spłaty. 

Marża przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole

Marża przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole waha się między 2,8 a 1,90% w zależności od rodzaju kredytu. Wysokość marży przy konkretnych produktach możesz sprawdzić tutaj

Co ważne, bank przewiduje możliwość obniżenia marży o 0,4% w przypadku klientów, którzy mają w banku konto osobiste od minimum 3 miesięcy i wniosą przynajmniej 20% wkładu własnego. 

Jakie warunki musisz spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny w Credit Agricole?

Jakie warunki musisz spełnić, aby dostać kredyt hipoteczny w Credit Agricole? Oto kompletna lista:

 • musisz być osobą pełnoletnią,
 • mieć stały dochód ze źródła akceptowanego przez bank (patrz niżej),
 • charakteryzować się odpowiednią zdolnością kredytową,
 • posiadać wkład własny w wysokości wymaganej przez bank, 
 • wskazać nieruchomość, na której bank ma ustanowić hipotekę, 
 • złożyć komplet poprawnie wypełnionych dokumentów. 

Dodatkowo obowiązuje Cię kryterium wieku - nie możesz mieć więcej niż 70 lat w dniu spłaty kredytu hipotecznego w banku Credit Agricole. Oznacza to, że chcąc zaciągnąć kredyt na 35 lat, w dniu podpisywania umowy kredytu musisz mieć maksimum 35 lat. 

Dokumenty wymagane przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole

Dokumenty wymagane przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole mieszczą się w standardzie wymagań bankowych. Sprawdź poniższą listę, aby o niczym nie zapomnieć.

Zaświadczenie o zarobkach przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole

Zaświadczenie o zarobkach przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole jest dokumentem potrzebnym w procesie szacowania zdolności kredytowej kredytobiorcy. Bank udostępnia wzór takiego dokumentu, na swoje stronie internetowej: zaświadczenie o zarobkach Credit Agricole.

Źródła dochodów akceptowane przez bank

Bank akceptuje standardowe źródła dochodów potencjalnego kredytobiorcy i są to:

 • umowa o pracę zawarta na czas określony lub nieokreślony, 
 • umowa zlecenie lub o dzieło, 
 • emerytura lub stała renta, 
 • własna działalność gospodarcza - w tym przypadku należy wypełnić formularz „Informacja o prowadzonej działalności gospodarczej” oraz dołączyć dokumenty księgowe: ewidencję ryczałtu, KPiR lub pełną księgowość (w zależności od formy rozliczania),
 • najem lub dzierżawa, 
 • działalność rolnicza - przy czym należy wskazać dochody z działalności rolniczej, z hektarów przeliczeniowych oraz dopłat. 

Wakacje kredytowe w Credit Agricole: jak złożyć wniosek i jakie są warunki? Dowiedz się więcej

Dokumenty dotyczące nieruchomości

Przy kredycie hipotecznym Credit Agricole wymaga dostarczenia operatu szacunkowego, który powinien być wykonany przez rzeczoznawcę majątkowego. Można wykonać go za pośrednictwem banku, ale kredytobiorca ma dowolność wyboru własnego rzeczoznawcy. Zobowiązany jest wówczas do dostarczenia ekspertowi wytycznych dla rzeczoznawców majątkowych.

Do wniosku kredytowego w Credit Agricole należy załączyć kosztorys prac budowlanych lub remontowych (w przypadku zaciągania kredytu na budowę lub remont) oraz oświadczenie właściciela nieruchomości stanowiące zabezpieczenie kredytu hipotecznego. 

Listę dokumentów do pobrania znajdziesz na stronie banku: Credit Agricole dokumenty.

Uwaga! Nie zapomnij o dokumencie potwierdzającym Twoją tożsamość oraz o wniosku kredytowym!

Ubezpieczenie kredytu w Credit Agricole

Ubezpieczenie kredytu w Credit Agricole jest obowiązkowe - bank wymaga przystąpienia do ubezpieczenia na życie oraz ubezpieczenia nieruchomości. 

Jeśli wykupisz te ubezpieczenia za pośrednictwem banku (Credit Agricole Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A), koszt Twojego kredytu może się obniżyć.

Kalkulator kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Kalkulator kredytu hipotecznego dostępny na stronie Credit Agricole pozwoli Ci na szacunkowe wyliczenie raty kredytu.

Credit Agicole: kalkulator rat

W kalkulatorze rat wystarczy uzupełnić takie dane jak kwota kredytu, wartość nieruchomości, okres spłaty, wybrać rodzaj oprocentowania i raty oraz wybrać dodatkowe, interesujące Cię produkty bankowe. Kalkulator rat Credit Agicole dostępny jest on line: kalkulator kredytu hipotecznego.

Nadpłata kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Nadpłata kredytu hipotecznego w Credit Agricole nie powinna sprawić Ci problemów. Dokonasz tego, wpłacając odpowiednią kwotę na specjalny rachunek przeznaczony do wcześniejszej spłaty zobowiązania. 

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w Credit Agricole Dowiedz się więcej

Nadpłata powoduje obniżenie kolejnych rat i redukuje całkowitą kwotę kredytu z zachowaniem tego samego czasu trwania umowy. Możesz też wnioskować o skrócenie okresu spłaty kredytu, lecz wówczas wysokość rat nie ulegnie zmniejszeniu. 

Kredyt hipoteczny w euro w Credit Agricole

Być może zastanawiasz się, czy w Credit Agricole możesz zaciągnąć kredyt hipoteczny w euro. Niestety, bank nie przewiduje takiej możliwości, jeśli zarabiasz w złotówkach, co jest zgodne z rekomendacją S wydaną przez KNF w 2023 roku - aby otrzymać kredyt w euro, należy udokumentować zarobki w tejże walucie. 

 • Kursy walut a kredyt hipoteczny w Credit Agricole

Jeśli zarabiasz w euro, zaciągnąłeś kredyt w tej walucie, ale chcesz przewalutować kredyt, sprawdź kursy walut przy kredycie hipotecznym w Credit Agricole. 

Masz już kredyt w Credit Agricole? Wniosek o restrukturyzację kredytu

Wniosek o restrukturyzację kredytu w Credit Agricole jest dostępny dla wszystkich tych, którzy doświadczają długoterminowych trudności w spłacie kredytu hipotecznego. Proces wygląda w następujący sposób:

 1. pobierasz wniosek 
 2. we wniosku opisujesz swoją sytuację wraz z podaniem niezbędnych danych do analizy,
 3. załącz dokumenty finansowe potwierdzające sytuację ekonomiczną Twojego gospodarstwa domowego oraz uzasadniają wniosek o restrukturyzację,
 4. podpisujesz wniosek (wspólnie z ewentualnymi współkredytobiorcami).
 5. wysyłasz wniosek elektronicznie w formacie pdf/składasz w placówce lub wysyłasz listem. 

Możesz wnioskować o wydłużenie okresu kredytowania (z zastrzeżeniem, że przedłużenie nie może wykraczać poza maksymalny okres kredytowania, tj. nie przedłużysz umowy o kredyt hipoteczny trwającej 35 lat), karencję w spłacie kredytu (z zastrzeżeniem, że zawieszenie raty kapitałowej nie może przekroczyć 18 miesięcy), zmianę rat z malejących na stałe. 

Regulamin kredytu hipotecznego w Credit Agricole

Regulamin kredytu hipotecznego w Credit Agricole znajdziesz tutaj

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole: opinie

Opinie o kredycie hipotecznym w Credit Agricole są pozytywne. Sam bank szczyci się otrzymaniem wyróżnienia pod postacią drugiego miejsca w rankingu ''Złoty Bankier'' w edycji z 2021 roku. Oferta banku została doceniona za uniwersalność i dostępność dla klientów. Dodatkowym plusem jest oferta Credit Agricole pozwalająca uzyskać finansowanie do 90% wartości nieruchomości, co nie jest regułą w innych bankach. 

Kredyt hipoteczny w Credit Agricole: podsumowanie

Credit Agricole oferuje elastyczne i konkurencyjne warunki kredytów hipotecznych, dostosowane do różnorodnych potrzeb kredytobiorców. Atutem oferty wprowadzonej przez bank jest możliwość finansowania nieruchomości do 90% jej wartości, co z pewnością pomaga klientom mającym mniejszy wkład własny. Przed podjęciem decyzji warto zapoznać się z pełną ofertą i skonsultować indywidualne możliwości z doradcą kredytowym.

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023