Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w Credit Agricole

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Data publikacji: 27.05.2024, Data aktualizacji: 27.05.2024

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w Credit Agricole
Czy w Credit Agricole jest możliwa nadpłata i wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego? Jak nadpłacić lub wcześniej spłacić kredyt hipoteczny, gotówkowy i inne? Wyjaśniamy!

Nadpłata kredytu pomoże obniżyć jego koszty oraz ułatwi dalszą spłatę i szybsze pozbycie się długu. Eksperci są zgodni co do tego, że warto nadpłacać kredyt hipoteczny i inne zobowiązania. Czy klienci Credit Agricole mają taką możliwość? Wyjaśniamy, jak wygląda nadpłata i wcześniejsza spłata kredytu w Credit Agricole.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • na jakich zasadch w Credit Agricole jest mozliwa wcześniejsza spłata kredytu,
 • czy możliwa jest w Credit Agricole wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego,
 • czy warto i kiedy nadpłacić kredyt.

Na czym polega nadpłata kredytu hipotecznego w Credit Agricole?

Zaciągając kredyt hipoteczny, otrzymujesz harmonogram spłaty, którego musisz przestrzegać. Wskazuje on, w jakich kwotach i w jakich terminach dokonywać spłat kolejnych rat. W dowolnym okresie trwania umowy kredytowej możesz jednak również nadpłacić kredyt hipoteczny, czyli wpłacić do banku wyższą kwotę, niż wynika to z harmonogramu. Bez przeszkód możesz też spłacić swój kredyt przed czasem. Gwarantuje to Ustawa o kredycie hipotecznym.

Czy nadpłata kredytu jest korzystna i z czym się wiąże?

Dlaczego warto nadpłacać kredyt hipoteczny? To proste - cała wartość transakcji nadpłaty jest bowiem przeznaczana bezpośrednio na spłatę salda pozostałego do spłaty. W związku z tym całkowita kwota kredytu do spłaty szybciej się zmniejsza, a dodatkowo maleje wysokość odsetek, jakie będziesz musiał zapłacić. Warto bowiem pamiętać, że odsetki są naliczane od pozostałego salda. Im więcej kredytu nadpłacisz, tym więcej zaoszczędzisz!

Ponadto nadpłata kredytu może ułatwić spłatę w późniejszym okresie lub umożliwić wcześniejsze pozbycie się zobowiązania. Możesz bowiem wybrać jedno z dwóch rozwiązań:

 • zmniejszenie rat kredytu - po nadpłacie pozostała, mniejsza kwota do spłaty zostanie rozłożona na dotychczasową liczbę rat; dzięki temu wszystkie kolejne raty będą proporcjonalnie niższe; jeśli więc będziesz je spłacać zgodnie z harmonogramem, zapewni Ci to mniejsze obciążenie domowego budżetu;
 • skrócenie okresu spłaty - w tym przypadku dochodzi do zmniejszenia liczby rat do spłaty, co pozwala na wcześniejszą spłatę zobowiązania; jednak raty będą takie same, jeśli chodzi o kwotę.

W Credit Agricole wcześniejsza spłata kredytu jest możliwa zarówno w całości, jak i w części, a przy składaniu dyspozycji, możesz sam zdecydować, czy chcesz zmniejszyć ratę, czy też skrócić okres spłaty.

Wakacje kredytowe w Credit Agricole: jak złożyć wniosek i jakie są warunki? Dowiedz się

Uwaga: z ekonomicznego punktu widzenia skrócenie okresu spłaty jest korzystniejsze. Jeśli zdecydujesz się spłacić kredyt szybciej, zaoszczędzisz więcej. W internecie znajdziesz specjalne kalkulatory, które pomogą Ci poznać skalę docelowych oszczędności.

Oferta banku Credit Agricole: wcześniejsza spłata kredytu gotówkowego, ratalnego i innych

Nadprogramowymi środkami możesz nadpłacać nie tylko kredyt hipoteczny. W Credit Agricole wcześniejsza spłata kredytu ratalnego, gotówkowego czy konsolidacyjnego również jest możliwa. Ustawa o kredytach konsumenckich gwarantuje klientom banków możliwość nadpłaty wszystkich zobowiązań, które podlegają tym przepisom. W Credit Agricole możesz spłacić część lub całość swojego kredytu dowolnego typu na takich samych prostych zasadach. Wystarczy skontaktować się z bankiem i wydać odpowiednią dyspozycję.

Uwaga: jeśli masz kilka kredytów, najbardziej opłacalne będzie nadpłacanie tego, którego Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) jest najwyższa. Dzięki temu zaoszczędzisz najwięcej ze względu na wysokie odsetki takiego zobowiązania.

Credit Agricole: wcześniejsza spłata kredytu krok po kroku. Jak nadpłacić kredyt hipoteczny lub konsumencki?

Chcesz spłacić w Credit Agricole część lub całość swojego kredytu hipotecznego przed terminem? A może zamierzasz nadpłacić kredyt gotówkowy, samochodowy czy ratalny? Możesz to zrobić w każdej chwili osobiście w placówce banku, przez infolinię lub za pośrednictwem bankowości elektronicznej.

Jak nadpłacić w Credit Agricole kredyt online?

 1. Zaloguj się do bankowości elektronicznej Credit Agricole.
 2. Znajdź „Kredyty”, a następnie wskaż zobowiązanie, które chcesz nadpłacić.
 3. Wejdź w informacje o kredycie i wybierz opcję „Nadpłać kredyt”.
 4. Zatwierdź dyspozycję nadpłaty kredytu w Credit Agricole i postępuj zgodnie z wyświetlanymi na ekranie komunikatami.

Podczas składania dyspozycji możesz samodzielnie zdecydować, czy nadpłata ma zmniejszać ratę, czy też skracać okres spłaty.

Wcześniejsza spłata kredytu: czy Credit Agricole nalicza dodatkowe opłaty?

Przy nadpłacie kredytu należy jednak brać pod uwagę, że w niektórych przypadkach może obowiązywać dodatkowa prowizja za przedterminową spłatę. Zgodnie ze znowelizowaną Ustawą o kredycie hipotecznym Credit Agricole nie pobiera opłat w przypadku umów kredytowych podpisanych po 22.07.2017 r. Nie ma znaczenia, czy oprocentowanie jest stałe, czy zmienne.

W przypadku starszego kredytu wysokość opłaty zostanie ustalona na podstawie Tabeli Opłat i Prowizji.

Zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu Credit Agricole

Z drugiej strony wcześniejsza spłata kredytu może się wiązać z częściowym zwrotem poniesionych kosztów. Jest to gwarantowane prawnie przez Ustawę o kredycie konsumenckim i Ustawę o kredycie hipotecznym. Proporcjonalny zwrot zapłaconej prowizji, odsetek czy ubezpieczenia dostaniesz, jeśli spłacisz przed terminem:

 • kredyt hipoteczny zawarty po 22 lipca 2017 r.,
 • kredyt konsumencki zawarty po 18 grudnia 2011 r.

W przypadku kredytów konsumenckich spłaconych po 31 stycznia 2020 r. oraz kredytów mieszkaniowych zwrot otrzymasz automatycznie do 14 dni od spłaty kredytu na wskazany w umowie rachunek lub przekazem pocztowym. W przypadku pozostałych kredytów należy złożyć wniosek, który zostanie rozpatrzony w 30 dni.

Nadpłata kredytu w Credit Agricole: podsumowanie

W Credit Agricole jak najbardziej możliwe jest spłacenie kredytu hipotecznego przed terminem wynikającym z umowy. Możesz też w każdej chwili nadpłacić swoje zobowiązanie dowolną kwotą. Dotyczy to także kredytów konsumenckich, w tym kredytu gotówkowego, ratalnego czy konsolidacyjnego. Dzięki temu rata Twojego kredytu zmaleje lub skróci się okres spłaty - zgodnie z tym, co wybierzesz. Zmniejszy się też całkowity koszt kredytu, dlatego nadpłata jest tak korzystnym rozwiązaniem!

Co jeszcze warto wiedzieć o nadpłacie w Credit Agricole? Dodatkowe opłaty za przedterminową spłatę kredytu obowiązują tylko w niektórych przypadkach. Jeśli nie masz pewności, czy zapłacisz prowizję, możesz się skonsultować z doradcą. Natomiast zwrot odsetek przy wcześniejszej spłacie kredytu Credit Agricole wypłaca automatycznie. Przy wcześniejszej spłacie otrzymasz też proporcjonalny zwrot prowizji, ubezpieczenia kredytu i innych poniesionych kosztów.

W Credit Agricole możesz nadpłacać:

 • kredyt hipoteczny,
 • kredyt gotówkowy,
 • kredyt ratalny,
 • kredyt konsolidacyjny
 • i inne kredyty konsumenckie.

Nadpłaty możesz dokonać:

 • w każdej chwili,
 • dowolną kwotą,
 • po wydaniu specjalnej dyspozycji w placówce banku, na infolinii lub online.

Nadpłata kredytu wiąże się z:

 • zmniejszeniem raty lub
 • skróceniem okresu spłaty.

W Credit Agricole preferowany wariant możesz wybrać samodzielnie podczas składania dyspozycji nadpłaty.

Prowizja za wcześniejszą spłatę:

 • obowiązuje w przypadku kredytów hipotecznych zaciągniętych przed 22 lipca 2017 r.,
 • jest ustalana na podstawie Tabeli Opłat i Prowizji banku.

Zwrot części odsetek, prowizji i innych opłat związanych z kredytem otrzymasz:

 • automatycznie w ciągu 14 dni: w przypadku umów kredytu hipotecznego zawartych od 21 lipca 2017 r. i umów kredytu konsumenckiego zawartych od 18.12.2011 r.
 • na wniosek: w przypadku starszych umów kredytowych.
Anna Baczewska
Anna Baczewska

Copywriterka z wykształceniem planistycznym i zamiłowaniem do architektury. Chętnie zajmuje się także tematyką nieruchomości i aranżacji wnętrz. Lubi pisać o trendach, analizować dane i zgłębiać nowe dziedziny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023