Przegląd prasy - listopad 2020

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 09.11.2020, Data aktualizacji: 19.07.2022

Przegląd prasy - listopad 2020
Ilu Polaków dostaje dodatek mieszkaniowy? W którym z Polskich miast mieszka się najlepiej? Czytaj więcej w listopadowym przeglądzie prasy!

23.11 - 29.11

Budownictwo mieszkaniowe w październiku 2020

Po wrześniowym rekordzie, w październiku liczba rozpoczynanych inwestycji wróciła na stabilny poziom. Co nam mówią najnowsze dane Głównego Urzędu Statystycznego, podsumowujące statystyki budownictwa mieszkaniowego w październiku? Odpowiedź znajdziecie na Parkiet.com, ceo.com.pl i Skarbiec.biz

Przegląd prasy RynekPierwotny.pl - logotypy

Rozwód a kredyt hipoteczny

Zawierając związek małżeński, należy pamiętać o możliwych konsekwencjach jego rozwiązania. Dotyczą one nie tylko praw osobistych i rodzinnych, lecz również sprzedaży ewentualnej nieruchomości i spłaty kredytu mieszkaniowego. Jednak nie zawsze jest to takie proste. O tym w Rzeczpospolitej.

Rzeczpospolita - logotyp

Wpływa pandemii na negocjacje cenowe

Mimo wybuchu pandemii COVID-19 i związanego z nią wiosennego lockdownu, zainteresowanie zakupem własnych czterech kątów nadal kształtuje się na wysokim poziomie. Wiele osób oczekiwało znacznych spadków cen, dlatego warto sprawdzić, w jakim stopniu pandemia wpłynęła na negocjacje cenowe podczas zakupu mieszkania od dewelopera. Więcej na dziennik.pl.

dziennik.pl - logotyp

Mieszkanie w standardzie deweloperskim

Krajowy rynek mieszkaniowy znany jest z różnych standardów wykończenia. Zdecydowanie najczęściej wybieranym jest stan deweloperski. Jednak nie zawsze oznacza to ten sam standard. Na co możemy liczyć w stanie deweloperskim podstawowym i podwyższonym? Dowiecie się z artykułu opublikowanego na Infor.pl.

Wakacje czynszowe w TBS

TBS, czyli Towarzystwa Budownictwa Społecznego są rozwiązaniem dla osób, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Niedawno Sejm przyjął ustawę wspierającą rozwój mieszkalnictwa, który przewiduje zmiany związane m.in. z wakacjami czynszowymi dla lokatorów TBS-ów. Na czym będą one polegały? O tym na Infor.pl.

Zmiany w Krajowym Zasobie Nieruchomości

KZN kojarzy się głównie z programem Mieszkanie Plus. Jednak rząd planuje wykorzystać część posiadanych przez tę instytucję gruntów do budowy mieszkań na wynajem w ramach społecznych inicjatyw mieszkaniowych. Więcej na Infor.pl

Infor.pl - logotyp

16.11 - 22.11

W którym z miast mieszka się najlepiej?

Na podstawie najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego sprawdziliśmy, jak w ciągu roku zmieniły się warunki mieszkaniowe w polskich miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. W rankingu ocenionych zostało 218 miast, a na ich pozycję wpływały dwa wskaźniki – liczba mieszkań przypadających na 1000 osób oraz średnia powierzchnia użytkowa domów i mieszkań w przeliczeniu na 1 osobę. Które miasta znalazły się w top 10? Dowiecie się z dziennik.pl, ceo.com.pl, eGospodarka.pl,  Skarbiec.biz i ign.org.pl.

Przegląd prasy - logotypy

Dlaczego warto kupić dom szeregowy?

W ostatnim czasie domy szeregowe stają się ciekawą opcją dla osób marzących o zakupie własnych czterech kątów i posiadaniu ogródka. Ich cena porównywalna jest do zakupu trzypokojowego mieszkania, warto więc poznać 10 powodów, za które nabywcy nieruchomości polubili budownictwo szeregowe. Więcej na ceo.com.pl, eGospodarka.pl i Skarbiec.biz.

Przegląd prasy - logotypy

Rekordowa sprzedaż mieszkań w 2019 roku

Jak wskazują dane Głównego Urzędu Statystycznego na temat obrotu nieruchomościami w Polsce, w ubiegłym roku padł rekord ich sprzedaży. Duży wpływ na ten wynik miała m.in. aktywizacja rynku domów jednorodzinnych i działek. Jak wyglądała sprzedaż nieruchomości w 2019 roku? O tym na portalu Interia.pl i obud.pl.

Przegląd prasy - logotypy

Gaz czy węgiel — czym chętniej palimy?

Zbliżająca się zima sprawia, że coraz częściej myślimy kosztach związanymi z ogrzaniem domu lub mieszkania. Zależą one m.in. od zastosowanego w budynku rodzaju ogrzewania. Jak się okazuje, w 2018 roku najwięcej Polaków korzystało z ciepła sieciowego, a aż jedna trzecia wybrała węgiel. O tym na regiodom.pl i Polska Times.

 Przegląd prasy - logotypy

Warszawski rynek mieszkaniowy w III kw. 2020

Jak epidemia koronawirusa wpłynęła na ofertę stołecznych deweloperów? Jaki jest najpopularniejszy metraż i za ile można kupić mieszkanie w poszczególnych dzielnicach? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w artykule opublikowanym na Infor.pl i eGospodarka.pl

Przegląd prasy - logotypy

Mieszkanie na raty od dewelopera - na czytm polega?

Zakup mieszkania to ważna decyzja, którą poprzedza szereg przygotowań. Analiza możliwości finansowych to kluczowy etap. Zdecydowana większość transakcji na rodzimym rynku dotyczy zakupu nieruchomości ze wsparciem w postaci kredytu hipotecznego. Jednak to nie jedyna możliwość. Mieszkanie na raty od dewelopera to coraz popularniejsza metoda finansowania zakupu lokalu z rynku pierwotnego. Na czym polega? Sprawdź na Pomyslnadom.pl

logo Pomysł na dom

09.11 - 15.11

Warszawski rynek mieszkaniowy w III kw. 2020

Najtańsze mieszkania w stolicy można kupić na Wawrze, najdroższe z kolei w Śródmieściu, gdzie średnia cena za mkw. wynosi ponad 17,5 tys. zł. Jak przedstawiają się ceny mieszkań w poszczególnych dzielnicach Warszawy? Gdzie wzrosły one najbardziej oraz czy uda nam się znaleźć w Warszawie lokum w "korzystnej" cenie? Odpowiedzi znajdziecie w Rzeczpospolitej oraz na Forsal.pl, eGospodarka.pl, Skarbiec.biz, ceo.com.plReNews.pl

Przegląd prasy - logotypy

Rekordowa sprzedaż nieruchomości w 2019 roku

Główny Urząd Statystyczny niedawno podał dane o liczbie nieruchomości kupionych przez Polaków w 2019 roku. Jakie czynniki miały wpływ na rekordową sprzedaż? Czy również ten rok okaże się dla deweloperów mieszkaniowych pomyślny? O tym na eGospodarka.pl., ceo.com.pl, Skarbiec.biz i ReNews.pl.

Przegląd prasy - logotypy

Dobre wyniki deweloperów mieszkaniowych

Jak się okazuje, wysokie ceny lokali oraz zaostrzona polityka kredytowa banków nie odstraszyły kupujących.  Którzy deweloperzy zarobili najwięcej? Czy mimo pandemii Polacy chętnie inwestują w nieruchomości? Odpowiedzi znajdziecie w Rzeczpospolitej oraz na budnet.pl.

 Przegląd prasy - logotypy

Nadal chętnie palimy węglem

Niższe temperatury za oknem sprawiają, że coraz częściej zastanawiamy się nad dodatkowymi kosztami, które wiążą się z ogrzaniem nieruchomości.  Te zależą od wielu czynników m.in. od aury na zewnątrz oraz rodzaju sposobu ogrzewania zamontowanego w naszych mieszkaniach i domach. Jak się okazuje, nadal dużą popularnością cieszy się węgiel kamienny. O tym na Bankier.pl

Bankier.pl - logotyp

02.11 - 08.11

Kto dostaje dodatki mieszkaniowe?

Aby uzyskać mieszkaniową pomoc od państwa, należy spełniać trzy warunki. Dotyczą one wysokości dochodów w gospodarstwie domowym, powierzchni zajmowanego lokalu oraz tytułu prawnego do niego. Jednak niedawno pojawiła się zapowiedź rządu dotycząca przyznawania przez czas pandemii specjalnych dodatków dla najemców mieszkań.  Więcej o dodatkach mieszkaniowych przeczytacie w Rzeczpospolitej oraz na Interia.pl, eGospodarka.pl, ceo.com.pl i Skarbiec.biz.

Przegląd prasy - logotypy

Mieszkania komunalne w zabytkach?

Z danych NBP wynika, że nieruchomości należące w całości do miasta i oddane do użytku po 2001 r., pod koniec 2019 r. stanowiły zaledwie 5,4 proc. gminnego zasobu w największych polskich miastach. Wiele lokali komunalnych pochodzi z czasów sprzed II wojny światowej, a ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Więcej na obud.pl, eGospodarka.pl, Administrator24.info, wGospodarce.pl, Skarbiec.biz, ceo.com.pl i BS.net.pl.

Przegląd prasy - logotypy

Inwestowanie w nieruchomości nadal w cenie

Rynek nieruchomości luksusowych w Polsce rośnie w siłę. Ekskluzywne mieszkania mogą być doskonałym pomysłem na stabilne pomnażanie kapitału, nawet w czasach pandemii. Jakie udogodnienia znajdują się w inwestycjach premium? Czy będzie rósł popyt na takie lokale oraz czy możliwe jest spowolnienie wzrostów cen takich nieruchomości? Odpowiedzi znajdziecie w Rzeczpospolitej.

Rzeczpospolita - logotyp

Kiedy zaczną spadać ceny mieszkań?

W październiku ceny na pierwotnym rynku mieszkaniowym się ustabilizowały. Niewielkie wzrosty widoczne były tylko w Warszawie i Krakowie, natomiast w stolicy Dolnego Śląska miała miejsce nietypowa sytuacja. Ceny mieszkań znacząco spadły. Więcej o średnich cenach mieszkań w październiku przeczytacie na money.pl.

Kto wynajmuje mieszkania w Polsce?

Około co dwudziesty Polak mieszka w lokalach i domach wynajmowanych od prywatnego właściciela lub specjalnej firmy. Ile procent singli, par, samotnych rodziców oraz rodzin z dziećmi stanowi udział w gruncie osób najmujących mieszkania na wolnym rynku? O tym na money.pl.

Podatki od nieruchomości w 2021 roku

Osoby płacące podatek od nieruchomości mogły przyzwyczaić się do tego, że jego koszt wzrasta co roku. Jednak w 2021 r. wzrośnie nie tylko on. Które podatki wzrosną? Kto najbardziej odczuje zmiany oraz kogo obejmie opłata deszczowa? O tym na money.pl.

Dogrzewanie mieszkania kosztem sąsiadów

Kwestia ogrzewania lokalu przy pomocy ciepła, za które płacą sąsiedzi, niedawno doczekała się rozstrzygnięcia przez Sąd Najwyższy. Uchwała wprowadziła minimalny poziom zużycia ciepła, dlatego nie będą z niej zadowolone osoby, które zakręcają kaloryfery. O tym na money.pl.

money - logotyp

Ile banki straciły na kredytach walutowych?

Rok 2020 nie będzie zbyt zyskowny dla krajowych banków. Według danych NBP zysk netto sektora bankowego od stycznia do sierpnia spadł o 47 proc. względem analogicznego okresu w 2019 roku. Wpływ na zyski kredytodawców mają również hipoteki walutowe. Ile banki straciły przez takie kredyty w ciągu ostatnich 11 lat? O tym na Bankier.pl.

Bankier - logotyp

Wpływ bezrobocia na rynek nieruchomości

Oddziaływanie rynku pracy na stan koniunktury na krajową mieszkaniówkę ma bardzo duże znaczenie, co mogliśmy zauważyć zwłaszcza w ostatnich miesiącach.  Zmiany poziomu bezrobocia wpływają na ceny oraz sprzedaż mieszkań. W których miastach i miastach na prawie powiatu sytuacja na rynku pracy pogorszyła się najbardziej? O tym na Forsal.pl

Forsal - logotyp
 

Jak przygotować się do kupna mieszkania?

Zakup nieruchomości to poważna decyzja – niezależnie czy chodzi o nieruchomość nabywaną w celach mieszkaniowych, czy też inwestycyjnych (np. na wynajem krótkoterminowy). Jak przygotować się do kupna mieszkania i co warto mieć na uwadze jeszcze przed nabyciem nieruchomości? Sprawdź na WarsawBuild.pl 

logo warsaw build

Czarna tapeta w mieszkaniu - kiedy się sprawdzi?

W jaki sposób eksponować czerń na ścianach i tapetach? Więcej na ten temat przeczytasz na archiweb.pl

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: