Majówka 2021 w Warszawie

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 27.04.2021, Data aktualizacji: 20.01.2022

9 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 14 głosów

Majówka w Warszawie
Zostajesz na długi weekend w Warszawie? Sprawdź, co możesz robić w czasie majówki 2021 w stolicy!

Długi majowy weekend rozpoczyna się już w sobotę 1 maja. Święto Pracy to początek urlopu, który potrwa w tym roku 3 dni. Choć na majówkę czekamy wszyscy, to z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa, nie będzie to tak beztroski czas jak zazwyczaj. Reżim sanitarny, w tym m.in. zamknięcie hoteli i instytucji kultury nie stanowi jednak przeszkody. Majówkę można spędzić aktywnie, na świeżym powietrzu. 

Co można w tym czasie robić w Warszawie? Jeśli zostaniesz w stolicy, nie będziesz się nudzić! Czeka na Ciebie m.in. 550 km tras rowerowych, plaże nad Wisłą, polany w parkach czy Bulwary Wiślane

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak spędzić majówkę w Warszawie
 • jakie miejsca warto odwiedzić
 • gdzie wybrać się na przejażdżkę rowerem 

Co możesz robić na majówkę w Warszawie? Podpowiedzi poniżej!

Majówka w Warszawie - Włochy

Rowerem przez Włochy

Jeśli mieszkasz na Włochach, Bemowie lub w Ursusie i w czasie majówki wolałbyś zostać w swojej dzielnicy, mamy dla Ciebie dobre wieści. Wystarczy, że odpowiednio zaplanujesz majówkę, uwzględniając to, co ma do zaoferowania każda z powyższych dzielnic. A z jakich atrakcji warto skorzystać w czasie majówki?

Fortów w Warszawie jest wiele, jednak największą popularnością cieszy się niezmiernie Fort Bema. Obecnie zobaczysz nie tylko pozostałości po pierwotnym forcie, ale również skorzystasz z oferowanych tam udogodnień. Wokół fortu nad fosami już jakiś czas temu pojawiły się mosty ułatwiające zwiedzanie, położono także ścieżki rowerowe.

Fort Bema to świetny przystanek w czasie wycieczki rowerowej ze względu na ogrom terenów zielonych, na których możesz odpocząć, zrobić piknik, pograć w gry. Obszary te cieszą się ogromną popularnością wśród bemowian również ze względu na walory estetyczne i niespotykany nigdzie indziej klimat.

Oprócz Fortu Bema w niedalekiej odległości znajdują się również 3 inne forty: Radiowo, Babice i Blizne, z których najbardziej znany i dostępny dla zwiedzających jest ten ostatni. To także ciekawe miejsce na sesję fotograficzną - zwłaszcza okolice fosy.

Z Fortu Blizne łatwo dojedziesz rowerem do kolejnego, znajdującego się na Włochach. Fort Włochy wyróżnia się dobrze zachowanymi koszarami oraz suchą fosą. Tworzy się tam również skansen sprzętu militarnego. W niedalekiej przyszłości na obszarze fortu mają powstać miejsca rekreacyjne dla mieszkańców, więc warto zobaczyć ten teren jeszcze przed rewitalizacją.

Ostatnim fortem, który warto odwiedzić, jest Zbarż znajdujący się już w pobliżu Lotniska Chopina na Okęciu. Ten malowniczy teren wielokrotnie wykorzystywano w rozmaitych sesjach fotograficznych. 

Na samym tylko Ursusie znajdują się aż 3 parki, w których można rozłożyć kocyk i zrobić wspaniały piknik, pograć w badmintona czy w karty. W Parku Czechowickim i Parku Achera znajdują się również zbiorniki wodne, natomiast obok Parku Hassów - słynny plac zabaw Hasanka. Z kolei poleżakować można na plaży przy ul. Dzieci Warszawy.

Na Włochach warto udać się do Parku ze Stawami Cietrzewia, które to stawy w istocie są gliniankami pozostałymi po cegielniach. Poobserwujesz tutaj okoliczną przyrodę, zwłaszcza ptactwo, które zasiedliło się nad stawami. Mowa chociażby o łabędziach, sikorkach, szpakach czy kaczkach. Inną znaną glinianką jest Glinianka Podwójna przy ul. Cegielnianej.

Niezmiernie na Włochach zachwycają Park Kombatantów i Ogrody Kosmosu, znajdujące się w niedalekiej odległości od siebie. Jeśli liczysz na nieco inne wrażenia, pamiętaj, że możesz poobserwować również samoloty przelatujące nad Okęciem - zarówno z punktu widokowego na lotnisku, jak i z pól wokół niego. To właśnie zdjęcia lądujących lub startujących samolotów, wykonane na okolicznych działkach, wzbudzają niezmiernie zachwyty na Instagramie.

Na Bemowie popularnością cieszy się niezmiennie Las Bemowski, w którym nie brakuje licznych tras rowerowych. W Parku Górczewska z kolei czekają na Ciebie amfiteatr oraz siłownia na świeżym powietrzu.

Majówka w Warszawie - Białołęka

"Biała łąka" umajona

Zarówno na Bielanach, jak i na Białołęce czekają na Ciebie atrakcje sportowe oraz typowo atrakcje wypoczynkowe. Przede wszystkim obydwie dzielnice znajdują się nad Wisłą, co warto wykorzystać. Można przejść się na spacer wzdłuż rzeki czy pobiegać.

Oprócz tego, na Bielanach czekają na Ciebie ścieżki rowerowe. Możesz pojeździć po dzielnicy lub wybrać się w dłuższą trasę - nad Uroczysko Młociny i Dęby Młocińskie. Jeśli jesteś bardziej wprawiony, szybko dojedziesz również do Kampinoskiego Parku Narodowego. Na Białołęce z kolei rowerem warto odwiedzić okoliczne zespoły przyrodnicze - Zegrze, Łęgi Czarnej Strugi, Puszczę Słupecką. Możesz pokonać również najdłuższą trasę rowerową o długości 37 km, która zaczyna się właśnie w tej dzielnicy, a kończy w Powsinie.

Rodzinnie i spokojnie majówkę spędzisz na białołęckiej plaży nad Wisłą czy w jednym z parków: Picassa, Leśnym Henryków i Dąbrówki czy Młocińskim. W tym ostatnim możesz pogrillować, a nawet rozpalić ognisko. Pamiętaj jednak o zakazie spożywania alkoholu w miejscach publicznych. W Parku Młocińskim znajduje się również leśny plac zabaw dla dzieci.

Majówka w Warszawie - Ochota

Ochota na majówkę

Mieszkasz na Ochocie? Skorzystaj z atrakcji na świeżym powietrzu, które wymienia m.in. pani Monika Beuth-Lutyk, Rzecznik Prasowy dzielnicy:

Na Ochocie jak zawsze zapraszamy do parku Szczęśliwickiego, na górkę Szczęśliwickąoraz na Pole Mokotowskie. Jest kilka nowych stacji roweru miejskiego, co oznacza, że po Ochocie wygodnie jest przemieszczać się rowerem miejskim lub oczywiście własnym.

Również sąsiedni Mokotów ma wiele do zaoferowania, m.in. ścieżki rowerowe, Pole Mokotowskie, 16 siłowni plenerowych. A jeśli chcesz się wylegiwać przy wodzie, najlepiej rozłożyć kocyk nad Jeziorkiem Czerniakowskim.

Majówka w Warszawie - Wesoła

Na wesoło w Warszawie

W wyżej wymienionych dzielnicach również możesz spędzić czas na sportowo. To właśnie ten obszar Warszawy może pochwalić się świetnymi, leśnymi i pełnymi uroku trasami rowerowymi.

Jeśli interesujesz się fotografią, koniecznie wybierz się z aparatem nad Jezioro Torfy czy do Bagna Jacka. Oprócz nich, czekają na Ciebie również takie miejsca, jak Lisie Bagno i Rezerwat Kawęczyn. Już poza Warszawą, ale nadal blisko, znajdują się Mazowiecki Park Krajobrazowy. Krótkie trasy piesze czy biegowe zrealizujesz nad Wisłą.

Majówka w Warszawa - Praga

Widzi “MiSię” praska majówka

W temacie majówki na prawej stronie Wisły nie może oczywiście zabraknąć Pragi-Południe, Pragi-Północ i Targówka. Co można tu robić? Oczywiście pierwsza na myśl przychodzi słynna Poniatówka - plaża, na której wygrzejesz się w słońcu. Przed oczami będziesz mieć piękną panoramę Warszawy, z Bulwarami Wiślanymi na czele. Możesz także udać się do Parku Skaryszewskiego lub Parku Praskiego, aby odpocząć. 

A skoro wcześniej mowa była o grillu, warto wiedzieć, że rozpalić go możesz również w Lesie Bródnowskim. Znajdują się tam również plac zabaw czy siłownia na świeżym powietrzu. Wędrując ścieżką dydaktyczną “Nauka poszła w las” dowiesz się więcej na temat samego lasu. Drugim znanym zielonym obszarem na Targówku jest Park Bródnowski z dużą ilością fontann, brzozową aleją i boiskami do gry w siatkówkę. Na sportowo spędzisz czas, korzystając z dróg rowerowych.

Majówka w Warszawie - Ursynów

Majowie na Ursynowie

Rozpocznij aktywnie majówkę na Ursynowie i Wilanowie! W Lesie Kabackim pojeździsz rowerem, pobiegasz, możesz też pójść na rodzinny spacer. Rowerowo wykorzystasz czas również dzięki wielu ścieżkom rowerowym na Wilanowie i Ursynowie.

Nie masz swojego roweru? Żaden problem! Do Twojej dyspozycji jest ponad 5 000 rowerów na 400 stacjach Veturilo rozsianych po całej Warszawie. Dzięki temu możesz podjechać do centrum czy w inne części stolicy za przysłowiowe grosze.

Ponadto, jeśli ładna pogoda dopisze, warto z rodziną czy znajomymi zorganizować piknik w Dolince Służewieckiej, a także odwiedzić rezerwat przyrody Morysin. Stąd blisko jest już na plażę Wilanów Zawady. Nie zapomnij również o tym, że rozpoczyna się sezon otwarty dla promów, którymi można przepłynąć Wisłę.

Majówka w Warszawie - Wola

Wolę wyjść z domu

Pan Mariusz Gruza, Rzecznik Prasowy Dzielnicy Wola, na majówkę poleca zwłaszcza skorzystanie z terenów zielonych. Wymienia m.in.:

 • Lasek na Kole – idealne miejsce na spacery i rekreację,
 • park Księcia Janusza, w którym znajduje się jedyny na Woli pumptrack,
 • park Moczydło,
 • park Szymańskiego,
 • park Sowińskiego.

Z Woli blisko już do Śródmieścia. Tam z kolei czekają na Ciebie znane wszystkim warszawskie zabytki - plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i oczywiście Zamkiem Królewskim, plac Defilad z Pałacem Kultury i Nauki, a także Łazienki Królewskie. 

Życie kwitło będzie także na Bulwarach Wiślanych, które zachęcają nie tylko do spacerów, ale także aktywnego wypoczynku poprzez skorzystanie z wiślanych atrakcji sportowych. Idąc wzdłuż brzegu Wisły natrafisz na Centrum Nauki Kopernik, a dalej - Bibliotekę Uniwersytecką z ogrodami na dachu.

Żoliborz zachęca Kaskadami i Sadami Żoliborskimi, w których możesz poleżeć, poczytać książkę, pograć w badmintona. Podobnie odpoczniesz na Kępie Potockiej, a także wybierając się nad Łachę Potocką czy do parku Stefana Żeromskiego. Żoliborskie tereny nadwiślane to również idealne tereny na spacery przy zachodzie słońca.

Świetnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Prochownia. W ciągu dnia poleżysz tu na leżakach, wieczorem udaj się na spacer by docenić jej klimat. To jedno z miejsc, w których powstaje wiele zdjęć wrzucanych na Instagram.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: