Ranking warszawskich bazarów

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 14.08.2020, Data aktualizacji: 29.11.2021

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 39 głosów

Ranking warszawskich bazarów
Warszawskie bazary – jakie targowiska warto znać? Sprawdzisz na RynekPierwotny.pl.

Zakupy na miejskich bazarach cieszą się dużym powodzeniem. Polskie targowiska to jeden z naszych największych skarbów narodowych. Znajdziemy na nich smaczną i świeżą żywność, nietypowe produkty, antyki, ubrania i mnóstwo innych rzeczy - wprost od lokalnych sprzedawców. Dodatkowo możemy swobodnie negocjować ostateczną cenę produktu. Na których targowiskach w stolicy robić zakupy? Przedstawiamy ranking warszawskich bazarów.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

  • jakie są najpopularniejsze bazary w Warszawie
  • gdzie znajduje się Hala Mirowska
  • co znajdziemy na warszawskim BioBazarze

Bazary - Warszawa

W stolicy znajdziemy mnóstwo targowisk z ciekawą historią. Wiele z nich od pokoleń zaopatruje kuchnie i domy mieszkańców Warszawy w najpotrzebniejsze towary. Przedstawiamy listę 7 najlepszych bazarów.

Hala Mirowska (plac Mirowski 1)

To bazar w samym centrum miasta, prawdziwa legenda. Pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, a co najważniejsze - zespół przy placu Mirowskim był pierwszym kompleksem dwóch hal targowych, wzniesionych w stolicy. Składa się na nią część zachodnia, czyli Hala Mirowska oraz część wschodnia, czyli Hala Gwardii.  

Hala Mirowska to największy wybór warzyw i owoców od trufli, przez topinambur i fioletowe ziemniaki, artykułów spożywczych, sadzonek oraz kwiatów. Te ostatnie sprzedawane są na małych straganikach do późnych godzin wieczornych przed samym budynkiem. Hala Mirowska jest natomiast czynna codziennie, oprócz niedzieli. Zakupy robią tutaj najbardziej wymagający kucharze oraz warszawscy influencerzy. W hali Mirowskiej znajduje się też najtańsza apteka w całej stolicy.

Hala Gwardii z kolei była niegdyś siedzibą klubu sportowego. Dziś stała się modną alternatywą dla centrum handlowego. Znajdują się tutaj bary, sklepiki, odbywają wydarzenia kulturalne. To połączenie bazaru i centrum rozrywki, a przede wszystkim - jedno z ulubionych miejsc warszawiaków.

Hale Mirowskie
Źródło: Wikipedia, autor: Radek Kołakowski

Bazar na Kole (ul. Obozowa 99)

Bazar na Kole to miejsce z najbogatszą historią i największa, warszawska giełda staroci. Mimo że jest tu drożej niż na Olimpii, miłośnicy antyków i stylu retro zaglądają tu zawsze. Można na nim upolować prawdziwe perełki do naszych domów, zwłaszcza przy samym ogrodzeniu. Kupimy przedmioty od broni białej przez zapałki Waffen SS po instrumenty muzyczne, meble i oświetlenie. Co ważne, Bazar na Kole otwarty jest wyłącznie w niedzielę w godzinach porannych. To też miejsce, gdzie można spotkać artystów czy antykwariuszy.

Bazar Różyckiego (ul. Targowa 54)

Bazar Różyckiego to znajdujący się na Pradze, najstarszy warszawski targ i jednocześnie - symbol stolicy, działający od końca XIX wieku. W latach powojennych nabywano tutaj towary, których nie można było znaleźć w sklepach. Przychodziły tu niemal wszystkie rodziny. Dzięki temu Bazar Różyckiego zyskał ogromną popularność. Można tutaj kupić niemal wszystko.

Bazar RóżyckiegoŹródło: Wikipedia, autor: Adrian Grycuk

Wolumen (ul. Wolumen 53)

Wolumen w niedziele staje się największą w mieście giełdą elektroniczną. W tygodniu natomiast można kupić tutaj niemal wszystko – od artykułów spożywczych po AGD, kosmetyki i odzież. Wolumen to jedno z ważniejszych miejsc na mapie mieszkańców Bielan, ponieważ pełni rolę lokalnego centrum.

BioBazar (ul. Wołoska 3)

BioBazar to miejsce, w którym kupimy certyfikowane produkty ekologiczne, jak pieczywo, nabiał, wędliny, miody, przetwory, ciasta, owoce i warzywa, kosmetyki oraz wiele, wiele innych. BioBazar to miejsce dla wszystkich, którzy szukają naturalnych i zdrowych produktów.

Zieleniak (ul. Grójecka 95)

Zieleniak to jeden z bazarów zlokalizowanych na warszawskiej Ochocie, w sąsiedztwie znanej Hali Banacha. Istniał jeszcze przed wybuchem II wojny światowej. Zieleniak jest jednym z nowocześniejszych i lepiej wyposażonych targowisk. Dostaniemy tutaj owoce i warzywa prosto od rolników, podobnie jak nabiał, mięso, ryby, pieczywo i inne artykuły przemysłowe, jak choćby chemia z Niemiec.

Bazar na Dołku (ul. Płaskowickiej, na rogu z aleją KEN)

Oficjalna nazwa, jaką nosi Bazar na Dołku to Giełda na Dołku. To największe targowisko na Ursynowie, w którym można kupić wszystko: ryby przywiezione prosto z nad morza, wiejskie wędliny, nabiał oraz pyszne owoce i warzywa, a także pieczywa i ciasta. Jeśli szukamy obuwia, ubrań lub artykułów chemicznych, również warto tu zajrzeć.

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

1 Komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
  • MArceli Szpak

    Ja mam swój ulubiony bazarek - Halę Mirowską, gdzie kupuję zawsze warzywa i owoce, a po mięso i wędliny jeżdżę do sklepu Kiszeczka na Bartycką. :-)

    7 marca 2021, 17:43

Artykuły powiązane

Nagrody i wyróżnienia

nagroda forbes 2022
nagroda forbes 2021
nagroda digital excellence awards 2022
nagroda laur klienta 2023
nagroda dobry pracodawca 2023
nagroda gazele biznesu 2023
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: