Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w Santander: kalkulator, opinie i oprocentowanie

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Data publikacji: 11.06.2024, Data aktualizacji: 11.06.2024

11 minut czytania
Kredyt hipoteczny w Santander: kalkulator, opinie i oprocentowanie
Co trzeba zrobić, aby dostać kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska? Jakie jest oprocentowanie? Sprawdź warunki kredytu hipotecznego w Santander.

Na zakup nieruchomości za gotówkę mogą sobie pozwolić nieliczni. Pozostałym pozostaje kredyt hipoteczny. Santander Bank Polska to jeden z popularniejszych banków, które udzielają tego rodzaju finansowania. Jak wygląda oferta i jakie są warunki kredytu hipotecznego Santander. Jakie są opinie o tym banku? Poznaj odpowiedzi!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie jest oprocentowanie kredytu hipotecznego w Santander,
 • ile się czeka na kredyt hipoteczny Santander,
 • czy warto wziąć kredyt hipoteczny w Santander Bank.

Na jaki cel możesz wziąć kredyt hipoteczny Santander Bank?

Bank Santander kredyt hipoteczny oferuje wyłącznie na konkretny cel. Mogą to być:

 • zakup nieruchomości (mieszkania, domu lub działki),
 • budowa domu,
 • inne cele, np. remont lub inne cele mieszkaniowe, a także spłata kredytu mieszkaniowego w innym banku.

Dodatkowo, zaciągając w Santander Bank kredyt hipoteczny, do 30% pożyczonych pieniędzy możesz przeznaczyć na wyposażenie mieszkania czy domu lub dowolne cele niemieszkaniowe. W Santander kredyt na remont lub inne podobne cele możesz uzyskać także w formie kredytu gotówkowego. Dobrym wyborem może być oferowany przez Santander kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Sprawdzi się on szczególnie przy mniejszych kwotach i krótszym okresie spłaty. Jeśli uzyskasz w Santander krótko- lub średnioterminowy kredyt gotówkowy, stałe oprocentowanie może obowiązywać nawet przez cały okres jego spłaty.

Ile kosztuje kredyt hipoteczny w Santander?

Ile kosztuje w Santander kredyt hipoteczny? Oprocentowanie jest uzależnione od aktualnej oferty. Zmienne bazuje na wskaźniku WIBOR 3M, do którego jest dodawana przez Santander marża. Kredyt hipoteczny w aktualnej ofercie banku (czerwiec 2024) ma marżę w wysokości od 1,99% do 3,45%. Przekłada się to na całkowite oprocentowanie w wysokości od 7,93% do 9,39%. Jeśli natomiast wybierzesz kredyt ze stałym oprocentowaniem, Santander zaproponuje Ci stawkę od 7,18% do 8,29%. W większości przypadków będzie obowiązywać także doliczana przez Santander prowizja.

Zobacz oferty i sprawdź ceny nowych mieszkań w Warszawie

Kredyt hipoteczny bez prowizji dostaniesz, jeśli wykupisz ubezpieczenie na życie. Kredyt hipoteczny Santander będzie wówczas tańszy o 2% pożyczanej kwoty, ale konieczne jest utrzymywanie ubezpieczenia przez okres co najmniej 5 lat od dnia uruchomienia kredytu.

Kredyt hipoteczny Santander: oprocentowanie stałe czy zmienne?

Jakie parametry warto wybrać, jeśli starasz się w Santander o kredyt hipoteczny? Stałe oprocentowanie jest z pewnością bardziej przewidywalne, choć należy pamiętać, że obowiązuje tylko przez 5 lat. Zmienne oprocentowanie niesie ze sobą ryzyko zmiany wysokości rat przewidzianych w harmonogramie spłaty, ale może Ci się opłacić. W przypadku spadku stawki WIBOR 3M zapłacisz jednak mniej niż wtedy, gdy weźmiesz w Santander kredyt ze stałym oprocentowaniem. Najwięcej o kosztach kredytu powie Ci wyliczone przez Santander RRSO. Kredyt hipoteczny z najniższą Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania będzie najtańszy.

Kredyt hipoteczny w Santander: jak uzyskać najkorzystniejsze warunki?

Jak uzyskać w Santander Bank Polska kredyt hipoteczny na najlepszych możliwych warunkach? Stawka oprocentowania zależy m.in. od wkładu własnego. Jeżeli jest niższy niż 20% wartości nieruchomości, zapłacisz więcej. Niższe są stawki dla klientów banku, w szczególności tych należących do programu Santander Select. Kredyt hipoteczny z preferencyjną stawką oprocentowania uzyskają ponadto pracownicy wybranych firm. Dokładne stawki oprocentowania, jakie oferuje standardowy kredyt hipoteczny Santander, przedstawia poniższa tabela (stan na czerwiec 2024).

    Oprocentowanie okresowo stałe przez 5 lat Oproc. zmienne
    Stała stopa przez 5 lat  Marża po 5 roku WIBOR 3M + marża
Wkład własny >50% >20% <20% >50% >20% <20% >20% <20%
Klient wew. Indywidualny 7,64% 7,99% 8,29% 2,65% 2,70% 3,10% 3,20% 3,45%
Select 7,54% 7,79% 8,09% 2,60% 2,65% 3,00% 3,00% 3,25%
Klient zew. Indywidualny 7,74% 8,09% 8,39% 2,80% 2,85% 3,20% 3,30% 3,55%
Select 7,64% 7,99% 8,29% 2,70% 2,75% 3,10% 3,20% 3,45%
Promocja dla pracowników wybranych firm 7,18% 7,58% 1,99% 1,99% 2,39%  1,99% 2,39%

Jeśli zatem chcesz uzyskać w Santander kredyt hipoteczny, wkład własny ma ogromne znaczenie dla jego kosztów.

Dodatkowo można skorzystać z obniżki marży lub oprocentowania stałego na 5 lat:

 • o 0,20 p.p. - mając lub zakładając konto osobiste w banku Santander,
 • o 0,10 p.p. - mając lub zakładając kartę kredytową w banku Santander,
 • o 0,10 p.p. - podpisując umowę o ubezpieczenie nieruchomości Locum Comfort.

Prowizję można natomiast obniżyć do 0%, decydując się na ubezpieczenie na życie Spokojna Hipoteka.

 

Zobacz oferty i ceny nowych mieszkań we Wrocławiu

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego w Santander: czy to możliwe?

Chcesz wziąć kredyt hipoteczny bez wkładu własnego? Santander oferuje taką możliwość pod postacią Rodzinnego Kredytu Mieszkaniowego. Dzięki umowie z Bankiem Gospodarstwa Krajowego możesz otrzymać kredyt na całą wartość nieruchomości od Santander. Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego wiąże się jednak z brakiem możliwości skorzystania z najatrakcyjniejszych stawek oprocentowania zmiennego. Wynosi ono WIBOR 3M + marża (taka sama jak w klasycznej ofercie przy wkładzie własnym poniżej 20%). Przy oprocentowaniu okresowo stałym stawki są natomiast niższe od tych obowiązujących dla wkładu własnego na poziomie 50% lub więcej.

Kalkulator kredytu hipotecznego Santander

Chcesz dowiedzieć się, jaką dokładnie ratę kredytu zapłacisz i ile będzie kosztować kredyt hipoteczny Santander? Kalkulator kredytowy to wygodne narzędzie, które pozwoli Ci to sprawdzić. Znajdziesz go na stronie Santander.pl - kredyt hipoteczny.

Jak obliczyć, ile będzie kosztować kredyt hipoteczny? Kalkulator Santander wymaga podania:

 • kwoty kredytu,
 • wartości nieruchomości,
 • okresu spłaty.

Należy też zaznaczyć, czy jesteś klientem banku i z jakich produktów planujesz skorzystać, aby obniżyć koszty kredytu w Santander. Kalkulator kredyt hipoteczny szybko przeliczy i przedstawi Ci dane dotyczące wysokości rat przewidzianych do spłaty, oprocentowania, RRSO, prowizji oraz całkowitej kwoty do spłaty.

Na stronie znajdziesz także drugi kalkulator kredytu hipotecznego Santander dotyczący zdolności kredytowej. W tym przypadku trzeba podać także dane na temat gospodarstwa domowego, jego dochodów oraz obciążeń. Przed złożeniem wniosku warto wykorzystać także ten kalkulator Santander. Kredyt hipoteczny dostaniesz bowiem tylko wtedy, gdy masz odpowiednią zdolność kredytową.

Jak złożyć w Santander wniosek o kredyt hipoteczny?

Aby uzyskać w Santander kredyt hipoteczny, wniosek musisz złożyć osobiście w placówce banku. Jest on dosyć szczegółowy, ale doradca pomoże Ci go wypełnić. Ponadto wniosek o kredyt hipoteczny Santander trzeba uzupełnić o dokumenty, których kompletowanie warto zacząć z wyprzedzeniem. Aby poznać ich listę, możesz się skontaktować z prowadzoną przez Santander infolinią. Kredyt hipoteczny dostaniesz szybciej, jeśli od razu złożysz wniosek z kompletem dokumentów.

Kredyt hipoteczny Santander Consumer Bank: dla kogo?

Kto może się ubiegać o kredyt hipoteczny Santander? Aplikacja jest dostępna w zasadzie dla każdego. Odpowiednia zdolność kredytowa i wkład własny to główne kryteria, jeśli interesuje Cię udzielany przez Santander kredyt hipoteczny.

Do jakiego wieku można uzyskać kredyt hipoteczny w Santander? Oficjalnie bank nie stosuje żadnych limitów. Jeśli jednak planowana spłata kredytu będzie miała się zakończyć po Twoich 70 urodzinach, najprawdopodobniej konieczne będzie dodatkowe zabezpieczenie. Jeśli chodzi o dostępny w Santander kredyt hipoteczny, ubezpieczenie na życie to najczęściej stosowana forma takiego zabezpieczenia.

Co ważne, bank akceptuje różne źródła dochodów. W Santander kredyt hipoteczny dla wolnych zawodów jest zatem dostępny. Także przedsiębiorcy otrzymają w Santander kredyt hipoteczny. Działalność gospodarcza dowolnego typu nie jest przeszkodą, chociaż wymagany okres prowadzenia działalności to minimum 12 miesięcy lub 24 miesiące, jeśli chcesz uzyskać wysoki (powyżej 300 000 zł) udzielany przez Santander kredyt hipoteczny. B2B to również akceptowana forma uzyskiwania dochodów, jeśli chodzi o udzielany przez Santander kredyt hipoteczny. JDG, spółka cywilna, spółki prawa handlowego - wszyscy przedsiębiorcy mogą się ubiegać o finansowanie w Santander. Kredyt hipoteczny dla firm to jednak zupełnie inny produkt - w tym przypadku mowa jest o staraniu się o kredyt jako osoba fizyczna. Nie ma za to znaczenia forma opodatkowania, jeśli interesuje Cię w Santander kredyt hipoteczny. Ryczałt także jest akceptowany!

Ugoda frankowa Santander Bank Polska - jak przewalutować kredyt we frankach? Dowiedz się więcej

Czy nie mając umowy o pracę, możesz się ubiegać w banku Santander o kredyt hipoteczny? Umowa zlecenie czy umowa o dzieło są jak najbardziej akceptowane. Prawdopodobnie będziesz jednak musiał przedstawić w Santander zaświadczenie o zarobkach. Kredyt hipoteczny dostaniesz bez takiego dokumentu tylko wtedy, jeśli Twoje wynagrodzenie regularnie wpływa na konto w tym banku.

Czy w banku Santander kredyt hipoteczny dla obcokrajowca jest możliwy? Tak, pod warunkiem, że dana osoba przebywa na terenie naszego kraju legalnie i zarabia w złotówkach. W Santander kredyt hipoteczny dla osób pracujących za granicą jest natomiast niedostępny. Wynika to z tego, że finansowanie może być udzielone tylko w tej samej walucie, w której zarabia wnioskodawca. Natomiast kredytów walutowych zabezpieczonych hipoteką nie udzielają ani Santander Bank Polska, ani Santander Consumer Bank. Kredyt hipoteczny można uzyskać tylko w złotówkach.

Ile się czeka na kredyt hipoteczny w Santander?

Po otrzymaniu Twojego wniosku bank rozpocznie jego analizę w celu podjęcia decyzji o przyznaniu finansowania. Ile się czeka na kredyt hipoteczny w Santander? Decyzja o kredycie hipotecznym powinna być wydana w ciągu 21 dni. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w Santander czas oczekiwania na kredyt hipoteczny może się wydłużyć w okresie, w którym wpływa jednocześnie dużo wniosków. Jak upewnić się, że dostaniesz możliwie szybko w Santander kredyt hipoteczny? Czas oczekiwania na decyzję będzie najkrótszy, jeżeli od razu złożysz wniosek z kompletem dokumentów.

Czy w Santander status wniosku o kredyt hipoteczny jest jawny dla wnioskodawcy? Niestety nie ma możliwości jego sprawdzania na bieżąco. Status wniosku o kredyt hipoteczny Santander będzie Ci przekazany po upływie 21 dni od jego złożenia lub wcześniej, jeśli wyrazisz na to zgodę. 

Kredyt hipoteczny w Santander krok po kroku

Jak uzyskać kredyt hipoteczny w Santander krok po kroku? Cały proces nie jest trudny i sprowadza się do kilku etapów. Aby uzyskać w Santander kredyt mieszkaniowy hipoteczny:

 1. Sprawdź swoją zdolność kredytową (np. w kalkulatorze dostępnym na stronie Santander).
 2. Wybierz nieruchomość, którą chcesz kupić.
 3. Podpisz umowę przedwstępną lub umowę deweloperską.
 4. Złóż w Santander wniosek kredytowy wraz z niezbędnymi dokumentami (jeśli ubiegasz się w Santander o kredyt hipoteczny, wymagane dokumenty będą zależeć m.in. od celu kredytowania oraz źródła Twoich zarobków, a ich listę dostaniesz w oddziale lub na infolinii).
 5. Poczekaj na decyzję kredytową.
 6. Podpisz umowę kredytową.
 7. Dotrzymaj dodatkowych warunków (chodzi tu np. o dostarczenie polisy ubezpieczeniowej nieruchomości, co zrobisz w Santander internet -> Twoje sprawy -> Kredyt hipoteczny -> Dołącz polisę).
 8. Poczekaj na uruchomienie kredytu - czyli wypłatę całości kwoty lub pierwszej transzy.

Chcesz uzyskać więcej informacji o tej procedurze lub oferowanym przez Santander kredycie hipotecznym? Infolinia banku pozwoli Ci uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania.

Jak nadpłacać kredyt hipoteczny w Santander?

Eksperci podkreślają, że nadpłacanie kredytu hipotecznego jest w większości przypadków bardzo korzystne dla kredytobiorcy. Dlatego wiele osób zastanawia się, jak wygląda to w banku Santander. Jak nadpłacić kredyt hipoteczny? Jest to bardzo proste. Kredytobiorca może nadpłacać kredyt w dowolnym momencie i dowolnymi kwotami.

Jak to wygląda w praktyce? Jak nadpłacać kredyt hipoteczny Santander? W odróżnieniu od innych banków, w tym przypadku nie jest wymagane składanie specjalnych wniosków. Jeśli chcesz, możesz w dowolnej chwili wpłacić dodatkową kwotę. Jeśli masz w Santander kredyt hipoteczny, nadpłata zostanie zaliczona automatycznie.

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w Santander Bank Polska Dowiedz się więcej

Wiele osób zastanawiających się, jak nadpłacić kredyt hipoteczny w Santander, interesuje się również konsekwencjami, jakie niesie za sobą ten krok. Automatycznie zostanie zmniejszona kolejna rata, ale możesz też zdecydować inaczej - wystarczy skontaktować się z bankiem. Po wydaniu dyspozycji (np. telefonicznej) możliwe jest bowiem także skrócenie okresu kredytowania. Warto przy tym zaznaczyć, że z finansowego punktu widzenia to rozwiązanie jest najkorzystniejsze.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie parametry po nadpłacie będzie mieć posiadany w Santander kredyt hipoteczny, symulacja dostępna na stronie banku pomoże Ci to sprawdzić. Dzięki temu dowiesz się, jak nadpłacić kredyt hipoteczny Santander, aby przyniosło Ci to maksymalne korzyści.

Uwaga: jeśli spłacisz swoje zobowiązanie przed czasem, przysługuje Ci w Santander zwrot prowizji! Kredyt hipoteczny uregulowany przedterminowo stanowi podstawę do ubiegania się o zwrot proporcjonalnej części poniesionych kosztów. Takie zwroty obecnie realizowane są automatycznie w ciągu 14 dni.

Kredyt hipoteczny w Santander: opinie

Czy warto wziąć kredyt hipoteczny w Santander? Opinie jak w przypadku wszystkich banków są podzielone. Atutem banku na pewno są jednak uporządkowane procedury. Ponadto jeśli ubiegasz się w Santander o kredyt hipoteczny, kontakt z infolinią banku pomoże Ci rozwiać wszelkie wątpliwości. Dobrze oceniana jest także obsługa w placówkach.

W banku Santander kredyt hipoteczny będzie najkorzystniejszy przy dużym wkładzie własnym, a także dla klientów Select. Preferencyjne oprocentowanie może sprawić, że  będzie warto się zdecydować na kredyt hipoteczny Santander. Opinie mogą być jednak odmienne w przypadku wnioskodawców, którzy nie mogą skorzystać z obniżek na oprocentowanie czy marżę. Warto też pamiętać, że ubezpieczenie kredytu hipotecznego Santander w postaci polisy na życie pozwala zmniejszyć prowizję do zera.

Kredyt hipoteczny w Santander Bank Polska: podsumowanie

Chcesz ubiegać się w banku Santander Consumer o kredyt hipoteczny? Upewnij się, że znasz i spełniasz warunki banku. Zdolność i historia kredytowa oraz wkład własny są najważniejsze, jeśli chodzi o możliwość uzyskania w Santander kredytu hipotecznego. Dokumenty wymagane w swojej sytuacji dostarcz od razu wraz z wnioskiem, a cały proces przebiegnie sprawnie.

Potrzebujesz dodatkowych informacji, jeśli chodzi o udzielany przez Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Bank kredyt hipoteczny? Kontakt z infolinią banku powinien rozwiać wszelkie wątpliwości. Możesz też udać się do placówki i porozmawiać z konsultantem.

Anna Baczewska
Anna Baczewska

Copywriterka z wykształceniem planistycznym i zamiłowaniem do architektury. Chętnie zajmuje się także tematyką nieruchomości i aranżacji wnętrz. Lubi pisać o trendach, analizować dane i zgłębiać nowe dziedziny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023