Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Promocje deweloperskie przy zakupie mieszkania

Dominika Śliwa
Dominika Śliwa

Data publikacji: 02.09.2022, Data aktualizacji: 15.02.2024

3 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 15 głosów

Jakie promocje oferują deweloperzy?
Chcesz zakupić mieszkanie z rynku pierwotnego po okazyjnej cenie? Nie wiesz, gdzie szukać ofert promocyjnych? Zastanawiasz się, z jakich możliwości skorzystać? Sprawdź, jakie promocje oferują deweloperzy.

Każda okazja do tańszego nabycia nieruchomości jest dobra, zwłaszcza w okresie rosnących cen mieszkań. W przypadku kupna mieszkania z rynku pierwotnego taką okazją są promocje i rabaty. Warto mieć świadomość podczas poszukiwania mieszkania od dewelopera, że takie oferty są. Podpowiadamy gdzie ich szukać.

Z tego tekstu dowiesz się m.in.:

 • jakie są rodzaje promocji deweloperskich
 • czy zniżka dotyczy tylko ceny mieszkania
 • gdzie znaleźć okazję do zakupu mieszkania w niższej cenie

Niższa cena za m kw.

Cena nieruchomości w ofercie nie musi być ceną transakcji. To oznacza, że przyszły nabywca może i powinien ją negocjować. Ale to nie jedyny sposób na tańszy zakup nowego mieszkania. 

Zdarza się, że deweloperzy sami obniżają cenę metra kwadratowego wybranych lokali, np. kiedy sprzedają ostatnie mieszkania w inwestycji. Jeśli deweloper dopiero zaczyna sprzedaż, wówczas również jest szansa kupić mieszkanie taniej. Przedsprzedaż lub końcówka oferty to nie jedyna okazja, by zaoszczędzić. Warto śledzić promocje, bo deweloperzy dodają do oferty pulę mieszkań z niższą ceną.

Sprawdź, jakie oferty last minute oraz przedsprzedaży przygotowali deweloperzy.

Zniżki na miejsca postojowe

W ofertach deweloperów można znaleźć garaż lub miejsce postojowe w cenie mieszkania. Innym rodzajem promocji dotyczącej miejsc garażowych i postojowych są zniżki na ich kupno. Podobnie jest z komórką lokatorską. Zdarza się, że jest oferowana w niższej cenie albo w gratisie.

Bonusy i pakiety dodatkowe

Klienci biur deweloperskich znajdą także bonusy, a nawet całe pakiety. Są to m.in.:

 • konsultacja z architektem wnętrz, 
 • pokrycie kosztów formalności u notariusza,
 • kupony rabatowe do sklepów z wyposażeniem wnętrz,
 • karta podarunkowa na sprzęty AGD i RTV,
 • smart home
 • zmiana układu instalacji,
 • przestawienie ścianki,
 • darmowa instalacja fotowoltaiczna przy zakupie domu,
 • pompa ciepła gratis.

Inny bonus to gwarancja ceny mieszkania po rezerwacji. Oznacza to, że po podpisaniu umowy rezerwacyjnej cena lokalu nie wzrośnie. 

Jak mówi nasz ekspert Jarosław Jędrzyński: to oczywisty efekt galopującej inflacji, coraz bardziej grożącej ryzykiem waloryzacji cen mieszkań w umowach.

Deweloperzy dodatkowo oferują również ubezpieczenie jak np. Grupa Murapol – ubezpieczenie od pobytu w szpitalu czy utraty źródła stałego dochodu. 

Są jeszcze programy rekomendacji. Za skuteczne polecenie kupna danej nieruchomości od dewelopera, polecający otrzymuje nagrodę.

System płatności

Obecnie mamy wysyp bardzo atrakcyjnych harmonogramów spłat najczęściej w postaci 20/80, ale i 10/90 nie są rzadkością. Takie oferty w czasach kwitnącej prosperity są niemal nieosiągalne, teraz jednak są proponowane przez deweloperów na coraz szerszą skalę – mówi Jarosław Jędrzyński.

Zakup nieruchomości w systemie płatności 10/90 jest korzystny dla nabywcy, ale deweloperzy nieczęsto się na niego decydują. Stąd też występuje w ramach ofert promocyjnych. W tym systemie klient płaci 10% przy podpisaniu umowy deweloperskiej. Natomiast większość kwoty, czyli 90% po zakończeniu budowy, przed odbiorem mieszkania. Inne systemy płatności to 20/80 i 30/70

Takie systemy zapłaty za mieszkanie są pomocne dla osób, które decydują się zarówno na kupno mieszkania finansowanego kredytem, jak i gotówką.

 • Zakup mieszkania na kredyt – w ten sposób można podpisać umowę kredytu hipotecznego z bankiem później i uniknąć dodatkowych kosztów np. najmu przy jednoczesnej spłacie kredytu.
 • Kupowanie mieszkania za gotówkę – daje dodatkowy czas na zebranie brakującej kwoty. 

Zakup mieszkania bez wkładu własnego

Niektórzy deweloperzy mają w swoich inwestycjach pulę mieszkań lub domów, które można kupić bez wkładu własnego. Od maja 2022 r. obowiązuje ustawa o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym. To rządowe rozwiązanie dla osób, które chcą sfinansować zakup mieszkania za pomocą kredytu i mają zdolność kredytową, ale nie mogą zgromadzić oszczędności na wkład własny

Więcej o kredycie mieszkaniowym bez wkładu własnego i limitach cen przeczytasz w artykule: Kredyt bez wkładu własnego.

Podsumowanie – gdzie szukać promocji?

Jak widać przy zakupie bezpośrednio od dewelopera, można zapłacić mniej. I tym sposobem zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na remont, wyposażenie czy spłatę rat kredytu. Promocje nie dotyczą tylko obniżki ceny lokalu. Atrakcyjności ofertom dodają bonusy i dodatkowe pakiety np. miejsce parkingowe gratis, wykończenie w cenie lub karty rabatowe na sprzęt do kuchni. Z pewnością jest to warty uwagi dodatek, ale wciąż kluczowe przy podejmowaniu decyzji są czynniki takie jak lokalizacja, metraż czy udogodnienia na osiedlu.

Gdzie szukać okazji kupując mieszkanie lub dom? Informacje o promocjach i bonusach pojawiają się w ofertach, na targach mieszkaniowych i podczas dni otwartych u deweloperów. Możesz też przejść do naszej zakładki z ofertami specjalnymi z całej Polski i od razu sprawdzić aktualne promocje.

Sprawdź oferty specjalne z całej Polski

Dominika Śliwa
Dominika Śliwa

Content designerka, copywriterka i UX writerka. Tworzy głównie treści o tematyce nieruchomości, kredytów i marketingu internetowego. Autorka m.in. artykułów i e-booków, w których prostym językiem wyjaśnia trudne zagadnienia.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023