Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt konsolidacyjny w Millennium: opinie, warunki, kalkulator

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 26.06.2024, Data aktualizacji: 26.06.2024

8 minut czytania
Kredyt konsolidacyjny w Millennium: opinie, warunki, kalkulator
Sprawdź warunki kredytu konsolidacyjnego w Millennium Banku. Wylicz ratę po konsolidacji i dowiedz się, jak złożyć wniosek o pożyczkę w Millennium.

Bank Millennium kredyt konsolidacyjny oferuje zarówno obecnym, jak i nowym klientom. Sprawdź, jak możesz go zaciągnąć i dowiedz się, ile wyniesie w przybliżeniu miesięczna rata po konsolidacji zobowiązań.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie produkty obejmuje oferta konsolidacji w Banku Millennium S.A,
 • ile wynosi okres spłaty pożyczki konsolidacyjnej,
 • jakie źródła dochodu akceptuje bank,
 • czy Millennium Bank pobiera prowizję za udzielenie kredytu konsolidacyjnego.

Millennium kredyt konsolidacyjny: oferta konsolidacji bez hipoteki

Kredyt konsolidacyjny w Millennium możesz otrzymać bez potrzeby ustanawiania zabezpieczenia w formie hipoteki na nieruchomości. Bank Millennium proponuje pożyczkę gotówkową, która pozwala nie tylko połączyć kilka zobowiązań w jedną ratę, lecz także otrzymać dodatkowe środki na dowolny cel - np. remont, podróże czy zakup telewizora, komputera lub innego sprzętu.

Gotówkowy kredyt konsolidacyjny Millennium Bank przyznaje na czas od 6 do 120 miesięcy. Wydłużenie za sprawą konsolidacji okresu kredytowania pozwala zmniejszyć wysokość raty, lecz powoduje wzrost całkowitego kosztu kredytu gotówkowego. Minimalna kwota pożyczki wynosi 1000 zł, a maksymalna 250 000 zł. Bank automatycznie przeznacza środki na spłatę konsolidowanych zobowiązań - przelewa je na rachunki wskazane we wniosku o przyznanie pożyczki. Kwotę dodatkowej gotówki przekazuje natomiast na konto osobiste kredytobiorcy - w ciągu jednego dnia od podpisania umowy.

Zobacz aktualne oferty i ceny mieszkań na sprzedaż w Warszawie

Kredyt konsolidacyjny Millennium Bank oferuje osobom pełnoletnim, które spłacają bez opóźnień zobowiązania w innych bankach. Warunkiem otrzymania pożyczki jest pozytywna historia kredytowa wnioskodawcy.

Bank Millennium kredyt konsolidacyjny przyznaje na spłatę:

 • pożyczek gotówkowych,
 • zadłużeń na kartach kredytowych,
 • limitów w kontach,
 • kredytów ratalnych,
 • kredytów samochodowych.
Parametr Wartość
Kwota kredytu konsolidacyjnego od 1000 zł do 250 000 zł
Prowizja za udzielenie pożyczki konsolidacyjnej 0%
Prowizja od kwoty dodatkowych środków na dowolny cel 0%
Okres kredytowania od 6 do 120 miesięcy
Prowizja za wcześniejszą spłatę 0 zł
RRSO z ubezpieczeniem 19,32%
RRSO bez ubezpieczenia 20,94%
Jak założyć? bankowość internetowa Millenet, aplikacja mobilna, telefonicznie przez TeleMillennium lub w placówce
Akceptowalne źródła dochodów umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, emerytura, renta, świadczenie przedemerytalne, działalność gospodarcza

Oprocentowanie pożyczki konsolidacyjnej w Millennium

Oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego Millennium może być okresowo stałe lub zmienne. Jego wysokość zależy od stopy referencyjnej NBP, a także indywidualnych warunków pożyczki gotówkowej, w tym marży banku, okresu kredytowania i kwoty kredytu. 

Millennium Bank przygotował 1 lipca 2023 roku na reprezentatywnym przykładzie kalkulację wysokości raty. Wynika z niej, że oprocentowanie stałe pożyczki wynosi 10,05%, a Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) 20,38%. Szacunki z 6 kwietnia 2024 wskazują, że oprocentowanie można obniżyć do 10,05%, a RRSO do 19,32%, jeśli kredytobiorca wykupi dobrowolne ubezpieczenie kredytu lub gdy na jego konto osobiste w Millennium będzie wpływać wynagrodzenie.

Kredyt konsolidacyjny Millennium: źródła dochodu i dokumenty

W Millennium Bank kredyt konsolidacyjny mogą otrzymać osoby, które mają stałe źródło dochodu i odpowiednio udokumentują jego uzyskiwanie. Millennium akceptuje m.in. następujące dokumenty:

 • umowa o pracę, zlecenie lub o dzieło - zaświadczenie o zatrudnieniu i wysokości dochodu od pracodawcy/zleceniodawcy, rozliczenie PIT za ostatni rok lub wyciąg z wpływami wynagrodzenia za ostatni kwartał,
 • działalność gospodarcza - księga przychodów i rozchodów, zaświadczenie z ZUS/KRUS lub urzędu skarbowego albo roczne zeznanie podatkowe,
 • emerytura, renta lub świadczenie przedemerytalne - odcinek emerytury, renty lub świadczenia, wyciąg z rachunku bankowego za ostatni miesiąc albo decyzja o przyznaniu lub o waloryzacji świadczenia.

Kredyt konsolidacyjny Millennium Bank przyznaje bez dodatkowej weryfikacji dokumentów potwierdzających zdolność kredytową, jeśli wynagrodzenie kredytobiorcy wpływa na konto w Banku Millennium, PKO BP, mBanku, ING Banku Śląskiego, BNP Paribas, Banku Santander lub Alior Banku. W takim przypadku Millennium weryfikuje dochód automatycznie w historii rachunku bankowego. 

Konsolidacja kredytu Millennium: koszty

Millennium kredyt konsolidacyjny przyznaje bez kosztownych prowizji. Bank nie pobiera ich m.in. za udzielenie pożyczki, przyznanie dodatkowych środków na dowolny cel, wcześniejszą spłatę czy zawarcie aneksu w terminie 14 dni od podpisania umowy. Po tym okresie opłata za sporządzenie aneksu wynosi 50 zł.

Ubezpieczenie kredytu konsolidacyjnego w Millennium

Konsolidacja kredytu Millennium nie wymaga ubezpieczenia, lecz klient może wykupić dobrowolną polisę. Jeśli wybierze ją z oferty Banku Millennium, będzie mógł otrzymać ofertę z niższym oprocentowaniem. Wysokość składki odpowiada 0,31% kwoty zaciągniętej pożyczki w skali miesiąca - bank nalicza ją do raty kredytowej. Ubezpieczenie zapewnia ochronę na wypadek śmierci, poważnego zachorowania czy wypadku.

Jak wziąć kredyt konsolidacyjny w Millennium Bank?

Kredyt konsolidacyjny w Millennium można otrzymać po złożeniu wniosku na jeden z kilka sposobów:

 • online,
 • telefonicznie w TeleMillennium pod numerem 801 331 331,
 • w dowolnej placówce Millennium Banku.

Wnioskowanie online o udzielenie pożyczki konsolidacyjnej w Banku Millennium

Aby zawnioskować bez wychodzenia z domu o kredyt konsolidacyjny w Millennium, można złożyć wniosek online za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej Millenet. Są to opcje dostępne dla klientów, którzy mają konto osobiste w tym banku. Wniosek znajduje się w zakładce „Oferta”. Kredytobiorca powinien wskazać w nim dane dotyczące m.in.:

 • kwoty pożyczki i dodatkowej gotówki na dowolny cel,
 • preferowanego okresu kredytowania,
 • dnia spłaty rat,
 • liczby osób na utrzymaniu w gospodarstwie domowym wnioskodawcy,
 • stanu cywilnego,
 • numeru rachunku bankowego do spłaty pożyczki.

Osoby, które nie mają konta w Millennium, mogą jedynie przesłać formularz online, aby umówić się na rozmowę telefoniczną z konsultantem banku - należy podać m.in. imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz preferowane godziny kontaktu. Doradca w trakcie rozmowy wstępnie sprawdzi zdolność kredytową i przedstawi ofertę. Do zawarcia umowy będzie jednak potrzebna osobista wizyta w oddziale banku.

Czy pożyczka konsolidacyjna w Millennium jest korzystna?

Konsolidacja kredytu w Millennium cieszy się dobrą opinią ekspertów i kredytobiorców m.in. ze względu na długi maksymalny okres spłaty, wysoką kwotę pożyczki, możliwość otrzymania gotówki na dowolny cel czy wygodne metody składania wniosku drogą online. 

Millennium kredyt konsolidacyjny w ofercie promocyjnej

Kredyt konsolidacyjny Millennium Bank oferuje również w promocji, która trwa do 26 lipca 2024. Jest dostępna dla osób, które:

 • w ciągu ostatnich 6 miesięcy od daty złożenia wniosku nie miały w tym banku zaciągniętej pożyczki gotówkowej ani kredytu konsolidacyjnego,
 • zgodzą się na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych oraz reklamowych drogą online,
 • zapewnią wpływy wynagrodzenia lub innego dochodu na rachunek w banku Millennium - w kwocie ustalonej w umowie (minimum 1000 zł).

Konsolidacja kredytu Millennium w ramach oferty promocyjnej pozwala pożyczyć od 5000 zł do 40 000 zł, a okres kredytowania może wynieść od 6 do 70 miesięcy. Bank oferuje obniżone oprocentowanie względem standardowej pożyczki konsolidacyjnej - szacunkowe RRSO w przypadku wykupienia dobrowolnego ubezpieczenia wynosi 17,87% 

Ile wyniesie rata kredytu w Millennium kalkulator

Chcesz wiedzieć, ile będzie wynosić rata zaciągniętego w Millennium kredytu konsolidacyjnego? Możesz obliczyć jej wysokość za pomocą kalkulatora, który znajduje się na stronie internetowej banku. Wystarczy, że przy użyciu suwaka wskażesz liczbę rat, kwotę kredytu oraz dobrowolne usługi dodatkowe - konto osobiste w Millennium lub ubezpieczenie.

Poniższa tabela przedstawia szacunkowe wyliczenia wysokości raty oraz RRSO w kilku różnych wariantach. Zwróć uwagę, że są to tylko przybliżone wartości - ostateczne warunki konsolidacji w Banku Millennium mogą być różne w zależności od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

  Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
Kwota pożyczki 40 000 zł 30 000 zł 15 000 zł 5000 zł
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego 70 miesięcy 60 miesięcy 52 miesięcy 48 miesięcy
Przelewasz wynagrodzenie na konto w Banku Millennium tak nie tak nie
Chcesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie nie tak nie tak
RRSO 11,56% 17,87% 11,56% 17,77%
Wysokość nowej raty 776,56 zł 738,41 zł 363,87 zł 142,91 zł

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny Millennium Bank

Oferowany przez Bank Millennium kredyt konsolidacyjny można także zabezpieczyć hipoteką na nieruchomości - mieszkaniu, domu jednorodzinnym lub niezamieszkanym gruncie. Kredyt zabezpieczony hipoteką umożliwia znacznie dłuższy okres kredytowania (od 3 do 30 lat) w porównaniu do pożyczki gotówkowej. Możesz także wnioskować o wyższą kwotę - do 80% wartości nieruchomości lub nawet 90%, jeśli wykupisz dodatkowe ubezpieczenie ryzyka wysokiego LTV.

Kredyt hipoteczny w banku Millennium: jakie są warunki i jak długo się czeka? Dowiedz się więcej

Konsolidacja kredytu Millennium w formie pożyczki hipotecznej wymaga zawarcia umowy z okresowo stałą stopą procentową przez 5 lat. Bank przygotował 1 grudnia 2023 roku na reprezentatywnym przykładzie kalkulację, z której wynika RRSO 10,07%. Millennium może obniżyć marżę, jeśli kredytobiorca zapewni wpływy wynagrodzenia lub innego dochodu na konto osobiste, a także wykona transakcje kartą debetową na minimum 500 zł miesięcznie.

Bank ustalił stałe oprocentowanie obowiązujące od 1 czerwca 2024 roku, którego wysokość zależy od wskaźnika LTV - stosunku salda udzielonego kredytu do wartości nieruchomości.

LTV Wysokość oprocentowania okresowo stałego
do 60% 8,21%
od 60,01% do 80% 8,31%
od 80,01% do 90% 9,16%

Przed udzieleniem hipotecznego kredytu konsolidacyjnego Bank Millennium w szczegółowy sposób bada zdolność kredytową wnioskodawcy i jego historię w BIK

Hipoteczna pożyczka konsolidacyjna Millennium Bank: sposoby zabezpieczenia umowy

Aby otrzymać hipoteczny kredyt konsolidacyjny w Millennium, należy ustanowić zabezpieczenie w postaci hipoteki na nieruchomości - może ona być własnością kredytobiorcy lub osoby trzeciej. Zabezpieczeniem umowy jest także cesja praw z polisy ubezpieczenia na życie kredytobiorcy lub ubezpieczenie nieruchomości od ognia i pozostałych nieszczęśliwych zdarzeń losowych.

Kredytobiorca powinien dołączyć do wniosku o konsolidacyjną pożyczkę hipoteczną dokument tożsamości oraz dokumenty dotyczące nieruchomości:

 • odpis z księgi wieczystej,
 • operat szacunkowy,
 • w przypadku domu jednorodzinnego lub niezabudowanej działki - pozwolenie na użytkowanie, decyzję o wysokości podatku od nieruchomości, zawiadomienie o zakończeniu budowy, wypis z planu zagospodarowania przestrzennego, kopię mapy ewidencyjnej i wyrys z rejestru gruntów.

Kredyt konsolidacyjny w Millennium: podsumowanie

Konsolidacja kredytu w Millennium może przybrać formę pożyczki gotówkowej lub hipotecznej. Warto skorzystać z oferty tego banku m.in. ze względu na wysoką maksymalną kwotę zobowiązania, długi okres spłaty czy możliwość obniżenia wysokości odsetek dzięki wykupieniu dodatkowych usług.

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023