Kredyt 2 procent w VeloBank

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 24.07.2023, Data aktualizacji: 01.08.2023

5 minut czytania
Kredyt 2 procent w VeloBank
Jak wygląda Bezpieczny Kredyt 2 procent w VeloBanku? Sprawdź, czy możesz przystąpić do programu i poznaj ofertę banku na kredyt mieszkaniowy!

1 lipca 2023 roku ruszył rządowy program Pierwsze Mieszkanie, a wraz z nim produkt Bezpieczny Kredyt 2%, czyli system dopłat do kredytu na zakup pierwszego M. Dopłaty od państwa mają znacząco obniżyć koszty kredytu mieszkaniowego, co z kolei sprawi, że na zakup nieruchomości będzie stać również osoby o niższych zarobkach. Ogólne warunki przystąpienia do programu są określane przez ustawę, jednak oferty banków różnią się nieco między sobą. Jak to wygląda w VeloBanku? Sprawdzamy!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • na czym polega Bezpieczny Kredyt 2 procent,

 • jak wygląda oferta VeloBanku na kredyt hipoteczny 2 procent,

 • jak uzyskać atrakcyjny kredyt na pierwsze mieszkanie.

Bezpieczny Kredyt 2 proc. – jak działa państwowa dopłata?

Rządowy program zakłada dopłatę do rat kredytu przez 10 lat. Dopłatę w wysokości różnicy między stałą stopą a oprocentowaniem kredytu zgodnie ze stopą 2%. Maksymalna wysokość kredytu to 500 tys. zł, a w przypadku małżeństw lub rodziców z co najmniej jednym dzieckiem – 600 tys. zł. Kredyt można otrzymać na lokale zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego.

W czasach wysokich stóp procentowych takie wsparcie od państwa to atrakcyjne rozwiązanie dla wielu osób. Jednak nie każdy może z niego skorzystać. Jakie są warunki kredytu 2% i kto może przystąpić do programu? 

Najważniejszym obwarowaniem jest wiek. Kredytobiorcą może zostać osoba, która w dniu składania wniosku nie ukończyła 45. roku życia. W przypadku małżeństw lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka warunek ten spełnić musi przynajmniej jedna z osób. Ponadto dopłaty przeznaczone są na pierwszą nieruchomość, co oznacza, że beneficjent nie może mieć (teraz ani w przeszłości) praw własności lokalu mieszkalnego czy domu jednorodzinnego ani spółdzielczego prawa do lokalu lub domu. Co ważne, z programu nie mogą skorzystać także osoby, które w przeciągu ostatnich 3 lat zawarły już inny kredyt hipoteczny.

Kredyt można przeznaczyć na zakup mieszkania czy domu jednorodzinnego, ale także na ich wykończenie oraz samą budowę nieruchomości. Dopłaty obejmują 120 pierwszych, spłacanych zgodnie z harmonogramem, rat kapitałowo-odsetkowych. 

Kredyt 2 procent jest dostępny od 3 lipca 2023 roku w ofercie wielu banków. Wśród nich znajdują się m.in.: Alior Bank, kredyt 2 procent w Pekao S.A., PKO BP oraz właśnie VeloBank. 

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent w VeloBank – oferta

VeloBank jest jednym z tych, którzy od razu zawarli umowę o współpracę z BGK w zakresie programu Bezpieczny Kredyt 2%. To, co wyróżnia ofertę VeloBanku to całkowicie zdalny proces, w którego skład wchodzi przygotowanie oferty, złożenie wniosku oraz otrzymanie decyzji o udzieleniu kredytu. Na stronie www banku dostępny jest prosty kalkulator, który – po wpisaniu kwoty kredytu, wartości nieruchomości oraz okresu spłaty – wylicza, ile wyniesie standardowa rata oraz jaką wartość będzie miała po dopłacie. 

Dla przykładu, chcąc wziąć kredyt na maksymalną możliwą sumę (dla małżeństw lub rodziców co najmniej jednego wspólnego dziecka), czyli 600 tys. zł na pokrycie całego przedsięwzięcia finansowego (a więc zakup nieruchomości za tyle samo), ustalając okres spłaty na 30 lat (360 miesięcy), otrzymamy wyliczenia z kalkulatora:

 • rata miesięczna: 5 236,67 zł,
 • rata po dopłacie – 2 666,67 zł.

W tej sytuacji całkowity koszt kredytu pomniejszony o dopłaty wyniesie 546 404,89 zł. 

Jakie są korzyści z kredytu 2 procent w VeloBanku?

Oczywiście pierwsze korzyści, o których trzeba pamiętać to te, które gwarantuje ustawa i rządowy program, czyli dopłaty do raty kredytu przez pierwsze 10 lat z rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie oraz stałe oprocentowanie przez okres stosowania dopłat, ustalane co 5 lat. Ponadto oferta kredytu 2 procent w VeloBanku obejmuje także długi okres kredytowania nawet do 35 lat (przy czym okres rekomendowany przez VeloBank wynosi do 25 lat), wsparcie eksperta hipotecznego w całym procesie wnioskowania oraz wspomniany już wygodny proces online w zakresie przygotowania oferty, wniosku oraz decyzji o przyznaniu kredytu. 

Jak uzyskać kredyt 2 procent w VeloBanku?

Sam proces uzyskania kredytu jest dość prosty, a przede wszystkim – zdalny. Aby złożyć wniosek o kredyt hipoteczny w programie kredyt 2 procent w VeloBank, należy umówić się na wideorozmowę lub rozmowę telefoniczną z ekspertem hipotecznym banku. Podczas tej rozmowy ekspert przedstawi szczegóły kredytu 2 procent w VeloBanku, a także pomoże w złożeniu wniosku kredytowego online (choć wniosek można złożyć również stacjonarnie, w placówce). Po analizie wniosku i weryfikacji zdolności kredytowej klienta VeloBank skontaktuje się z nim mailowo w celu przesłania decyzji kredytowej. Ostatni krok to podpisanie umowy w wybranej przez siebie placówce.

Zdalny proces to ogromne ułatwienie oraz oszczędność czasu dla wielu klientów, co z pewnością spotka się z dużym zainteresowaniem. To zresztą możemy już obserwować – pierwsze wolne terminy na wideorozmowę są dostępne na 2 tygodnie do przodu. Do przeprowadzenia wideorozmowy wystarczy komputer lub telefon z dostępem do internetu. Zarówno wniosek, jak i pozostałe dokumenty również może przesłać online.

Jak mówi Członek Zarządu VeloBanku: W VeloBanku mamy najbardziej cyfrowy proces wnioskowania o kredyt na cele mieszkaniowe na polskim rynku. Stawiamy na nowoczesność i wygodę, którą daje zdalny proces wypełniania wniosku oraz spotkania online z doradcą. Tego aktualnie oczekują współcześni klienci, którzy nie chcą tracić czasu na wizyty w placówce i wolą dopełniać formalności przez internet. Tak właśnie jest u nas. Ułatwiamy drogę do spełniania marzeń o własnym „M”, jednocześnie dbając o najwyższy komfort naszych klientów.

Kredyt 2 procent w VeloBank: podsumowanie

Rządowy program Pierwsze Mieszkanie wraz z ofertą Bezpieczny Kredyt 2% ma na celu wspomóc zakup pierwszego mieszkania dla osób z niższymi zarobkami. Dopłaty od państwa w ramach programu obniżają koszty kredytu mieszkaniowego przez pierwsze 10 lat spłaty, a atrakcyjne Warunki kredytu 2 procent w VeloBanku skutecznie zachęcają coraz więcej osób do skorzystania z oferty. Warunki przystąpienia są określone przez ustawę, między innymi wiek (do 45 lat), zakup lub budowa pierwszej nieruchomości i brak innego kredytu hipotecznego w ostatnich 3 latach. 

VeloBank wyróżnia się całkowicie zdalnym procesem, co jest szczególnie wygodne dla klientów. Dzięki prostemu kalkulatorowi na ich stronie można obliczyć raty po dopłacie. VeloBank stawia na nowoczesność i wygodę, pozwalając dopełniać wszelkich formalności przez internet. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą spełnić marzenia o własnym mieszkaniu. Program Bezpieczny Kredyt 2 proc. w VeloBanku to świetna szansa dla osób marzących o swoim pierwszym M.

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: