mazowieckie, Warszawa, Bielany

Informacja na temat Bielan

Aktualnie na Bielanach dostępnych jest 466 ofert w 17 inwestycjach

mazowieckie, Warszawa, Bielany

„Zielona dzielnica” Bielany usytuowana jest na lewobrzeżnych tarasach Wisły i pod względem liczby ludności plasuje się na piątym miejscu wśród innych rejonów stolicy. Jedynie połowę powierzchni zajmują zabudowania, zaś 28% stanowią obszary lasów, parków i rezerwatów, m.in.: Las Bielański, Las i Park Młociński czy Zespół Przyrodniczo-Krajobrazowy „Olszyna”. Bielany sąsiadują także z Kampinoskim Parkiem Narodowym. Pośród zielonego pejzażu przebiegają liczne szlaki rowerowe i turystyczne. Niewielka ilość wysokiej architektury występuje na osiedlach: Chomiczówka, Marymont-Ruda, Stare Bielany, Wawrzyszew. Niskie, willowe budownictwo dominuje na Młocinach i Radiowie, zaś na osiedlu Piaski powstają nowe budynki mieszkalne. Dzięki przystankom autobusowym i tramwajowym, a także czterem stacjom metra, zaciszne Bielany połączone są z centrum miasta. Główną arterią jest Trasa Armii Krajowej, a ośrodkiem przemysłowym – Huta Warszawa.

Informacja o lokalizacji

Położona w północno-zachodniej części Warszawy dzielnica Bielany zajmuje obszar ok. 32 km2, na którym mieszka ok. 126 tys. osób. Dość duża gęstość zaludnienia spowodowana jest nieregularną zabudową terenu oraz znaczną ilością przestrzeni o walorach przyrodniczo-krajobrazowych, jak: lasy, stawy czy parki. Na Bielanach występują zarówno blokowiska, jak i jednorodzinna zabudowa podmiejska czy nowoczesne osiedla. Przemysłową częścią dzielnicy są tereny warszawskiej Huty.

Na Bielanach znajduje się aż 5 szkół wyższych, w tym cieszące się ogólnopolską renomą: Akademia Wychowania Fizycznego oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wśród licznych placówek prowadzących edukację na wszystkich etapach kształcenia wiele jest szkół katolickich oraz integracyjnych.

Pacjenci z dzielnicy Bielany przyjmowani są w Szpitalu Bielańskim im. Ks. J. Popiełuszki i mogą korzystać z 23 zakładów opieki zdrowotnej, tj. 8 publicznych i 15 niepublicznych przychodni .

Bielany słyną ze szlaków rowerowych i turystycznych, a także z organizacji plenerowych imprez sportowych, jak: Bielański Rajd Rowerowy, Bieg Chomiczówki czy Sobotni Poranny Bieg Bielański. Na terenie dzielnicy działa 14 klubów sportowych oraz znajdują się boiska, pływalnie i korty tenisowe .

Do większych sklepów na terenie dzielnicy należą hipermarkety: E.Leclerc oraz Carrefour, a ponadto funkcjonują niewielkie sklepy spożywcze i wielobranżowe.

Na Bielanach działa aż 5 ośrodków kultury i 14 bibliotek, a ponadto: Centrum Inicjatyw Lokalnych Wrzeciono, Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury, Klub Sauna Marszałka oraz Klub Turkusowa Lampa .

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Bielanach mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 458 mieszkań i 4 domy jednorodzinne. Ceny nowych lokali dostępnych na Bielanach wahają się od 4 423 do 17 276 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowych odbędą się dni otwarte.

Zobacz inwestycje na Bielanach

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Bielan

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

,

Nowa oferta mieszkań Bouygues Immobilier z wykończeniem w cenie

Francuski deweloper Bouygues Immobilier, jeden z czołowych inwestorów w Warszawie, wprowadza do sprzedaży lokale z wykończeniem w cenie.

Bouygues Immobilier podkreśla literacki charakter warszawskich Bielan

,

Bouygues Immobilier podkreśla literacki charakter warszawskich Bielan

Przy ulicy Czechowa, na warszawskim Wawrzyszewie, francuski deweloper Bouygues Immobilier rozpoczyna budowę nowej inwestycji mieszkaniowej. Utrzymany w modernistycznym duchu projekt Epique ściśle wpisuje się w literacki krajobraz dzielnicy.

Nowa inwestycja od Bouygues Immobilier Polska już w sprzedaży

,

Nowa inwestycja od Bouygues Immobilier Polska już w sprzedaży

Warszawskie Bielany zyskają nową inwestycję o kameralnym charakterze. Linde Résidence, bo o niej mowa, to urokliwy budynek, który dzięki małym gabarytom idealnie komponuje się z otaczającą przestrzenią. Niemal połowa z 45 mieszkań od Bouygues Immobilier Polska, jednego z ...

Wiecha na osiedlu Vitalia we Wrocławiu

,

Wiecha na osiedlu Vitalia we Wrocławiu

Prace konstrukcyjne w ramach I etapu osiedla Vitalia przy ul. Jutrzenki dobiegły już końca i budynki osiągnęły ostatnią, czwartą kondygnację. Wszyscy zainteresowani mogą wejść do budynku po podpisaniu odpowiedniego oświadczenia i obejrzeć rozkład wybranego lokalu. Na osiedlu ...

Rekord na koncie francuskiego dewelopera

,

Rekord na koncie francuskiego dewelopera

Deweloper Bouygues Immobilier Polska zakończył III kwartał 2016 roku rekordowymi wynikami sprzedaży mieszkań w Warszawie!