Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Bielany, Chomiczówka

Znaleziono 37 ofert w 2 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Kwitnące Bielany
  od: 11 800 zł/m2

  Kwitnące Bielany

  Unimax Development

  Mieszkanie Chomiczówka, Bielany, Warszawa
  ul. Głowackiego 16
  8.1 km od centrum
  • Oddanie: 2 kw. 2022
  • Metraż: 56-85 m2
  • Mieszkań: 5
  • Pokoje: 3-4
 • Osiedle Latte
  od: 11 400 zł/m2
  Pod wynajem

  Osiedle Latte

  Unidevelopment S.A.

  Mieszkanie Wawrzyszew, Bielany, Warszawa
  ul. Sokratesa 7
  8.4 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 31-106 m2
  • Mieszkań: 32
  • Pokoje: 1-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Chomiczówka to dość duże osiedle na warszawskich Bielanach, które swoją nazwę zawdzięcza pierwotnym właścicielom o nazwisku Chomicz. Najszybciej rozbudowało się w czasach PRL-u, a dokładnie od 1975 do 1980 roku. Wtedy powstało najwięcej osiedli mieszkaniowych, które wyglądem przypominały typową komunistyczną zabudowę. Były to wysokie kilkunastopiętrowe bloki z wielkiej płyty. Osiedla te wyróżniało ukształtowanie budynków, ale również duża ilość zieleni. Wszechobecna przyroda to dziś znak rozpoznawczy Chomiczówki. Zaletą osiedla jest również bardzo dobry dojazd do Śródmieścia. Pomimo dość sporej odległości, podróż komunikacją miejską nie zajmuje wcale dużo czasu. Liczne akcje kulturalne i aktywność lokalnej społeczności powodują wzrost świadomości mieszkańców Warszawy na temat Chomiczówki. Do rozsławienia tego terenu przyczynił się również warszawski artysta Sidney Polak, który się tu wychowywał i napisał utwór na ten temat. Klimat osiedla przyciąga wiele osób. Coraz więcej z nich szuka mieszkania na Chomiczówce. Zmieniają się jednak ich gusta i wymagania. Zamiast bloków z PRLu wolą nowoczesne zamknięte osiedla.

Mieszkania na Chomiczówce - będzie wysoko

Biorąc pod uwagę tendencję do budowania nisko kondygnacyjnych bloków, Chomiczówka znacząco wyróżnia się na tym tle. Można powiedzieć, że nawet idzie pod prąd. Powstające tu inwestycje są bowiem dość wysokie: od 8- do nawet 14-piętrowych. Dzięki temu nie burzą one dotychczasowego krajobrazu miejskiego, w którym dominują wysokie PRL-owskie bloki. Nie oznacza to jednak tej samej stylistyki. Nowoczesne osiedla wyróżniają się pojedynczymi blokami, między którymi dominuje przestrzeń. Same budynki zazwyczaj są utrzymane w jasnej tonacji. Elewację urozmaicają balkony oraz loggie wykonane ze szkła. Są one dość duże, znacznie większe niż w starszych blokach. Dzięki takiej powierzchni można je z powodzeniem potraktować jako miejsce wypoczynku czy dodatkową przestrzeń do przechowywania rzeczy.

Nowoczesne mieszkania na sprzedaż, na Chomiczówce również są dość duże. Ich metraż zaczyna się od ok. 30 mkw., a kończy na ok. 75 mkw. Niemniej największa ilość M ma od ok. 40 mkw. do ok. 50 mkw. Oznacza to, że coraz więcej ludzi preferuje większe niż dotychczas metraże. Potwierdzają to najnowsze badania portalu RynekPierwotny.pl. Największą popularnością cieszą się lokale 2- oraz 3-pokojowe, których metraże zaczynają się od ok. 40 mkw. Taką sytuację można zaobserwować również w przypadku mieszkań na Chomiczówce. Rynek pierwotny obfituje tu w średniej wielkości M i to właśnie one najszybciej się wyprzedają.

Osiedla niedostępne dla wszystkich

Nowoczesne inwestycje charakteryzują się znacznie większym zamknięciem. Są ogrodzone, monitorowane, a wielu z nich dodatkowo strzeże ochrona. Znacznie podnosi to poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Skuteczność takiej ochrony zauważyła też administracja całego osiedla, która zaczęła odgradzać płotem Chomiczówkę z różnych stron. Poza efektywnymi rozwiązaniami związanymi z bezpieczeństwem warto zwrócić uwagę na inne zalety zakupu nowo powstających mieszkań na sprzedaż. Na warszawskiej Chomiczówce powstają inwestycje pełne zieleni, ale także udogodnień. Place zabaw dla dzieci, wózkownie, rowerownie, dziedzińce. Dzięki temu mieszkańcy mogą się ze sobą integrować, ale również mają swoje prywatne miejsce do odpoczynku czy zabawy. Miejsca na parkingach podziemnych likwidują problem ze znalezieniem miejsca postojowego.

Ile kosztują mieszkania na sprzedaż w Warszawie na Chomiczówce?

Tu wiele zależy od lokalizacji oraz standardu. Zupełnie inaczej będą wyglądały ceny na rynku wtórnym, a inaczej w przypadku nowego mieszkania na Chomiczówce. Rynek pierwotny jest zazwyczaj droższy. Z drugiej strony charakteryzuje się także wyższym standardem. Średnia cena nieruchomości w tej części Bielan wynosi ok. 7 500 zł/mkw. Skąd tak wysoka wartość? Zarówno używane, jak i nowe M nie są tu tanie. Te pierwsze można spotkać w cenach od 6 500 zł/mkw. do nawet 8 000 zł/mkw. Mieszkania na Chomiczówce z rynku pierwotnego kosztują średnio od 7 500 zł/mkw. do nawet ok. 9 500 zł/mkw. Największy wpływ na ceny mają oczywiście lokalizacja i standard, ale również jakość komunikacji, otoczenie, a nawet jakość infrastruktury miejskiej. Pod każdym z tych względów Chomiczówka nie odstaje od centrum.

W porównaniu z innymi częściami Warszawy, ceny mieszkań na Chomiczówce mogą wydawać się wysokie, jak na taką odległość od centrum. Z drugiej strony nieruchomości na Bielanach są drogie. Niewątpliwie wpływa na to atrakcyjność tych terenów dla poszukujących mieszkań. Duży popyt jest obecnie czynnikiem najsilniej wpływającym na wartości lokali. Na popyt z kolei wpływają takie aspekty, jak lokalizacja, ilość zieleni, infrastruktura miejska, bliskość do najważniejszych ośrodków, dobra komunikacja, jakość życia. Dlatego właśnie cała dzielnica cieszy się taką popularnością - spełnia wszystkie powyższe kryteria.

Mieszkania na Chomiczówce - idealne pod inwestycje

Również najem nieruchomości w tym rejonie jest bardzo popularny. Zwłaszcza dzięki świetnej jakości komunikacji publicznej, dzięki której można szybko dojechać do centrum i w każdy inny zakątek Warszawy - zarówno tej lewobrzeżnej, jak i znajdującej się na prawym brzegu Wisły. Mieszkania na Chomiczówce pod wynajem poszukują zwłaszcza rodziny i osoby pracujące, a więc zazwyczaj osoby o ugruntowanej i stabilnej sytuacji finansowej. Średnia cena najmu to ok. 1 500 zł/mies., za kawalerkę, choć trzeba przyznać, że tu ogromny wpływ ma standrad. Można znaleźć kawalerki za 1 200 zł/mies., ale o niższym standardzie, jak i za 2 000 zł/mies. w wysokiej jakości. A ile można zarobić? Na najmie długoterminowym od 2% do 4% wartości nieruchomości w ciągu roku. Natomiast na krótkoterminowym od 3% do 6%. W tym drugim przypadku należy jednak liczyć się z koniecznością poświęcenia większej ilości czasu na formalności czy sprzątanie, wzrastają również koszty utrzymania mieszkania.

Innym opłacalnym procederem jest zakup mieszkania na Chomiczówce i jego odsprzedaż. I tu inwestor również ma dwie możliwości. Albo zakupi M na rynku wtórnym, a następnie przeprowadzi generalny remont, albo zdecyduje się na mieszkanie na Chomiczówce z rynku pierwotnego, które wystarczy tylko wykończyć. Warto dokładnie obliczyć, co bardziej się opłaca. Odsprzedaż mieszkania na Chomiczówce jest o tyle korzystna, że lokalizacja ta cieszy się dużym popytem, a ponadto na rynku nie ma wcale wielu ofert. Zysk może sięgać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Do centrum bezpośrednio

Komunikacja miejska jest bardzo rozbudowana na Chomiczówce. Teren obsługuje wiele linii autobusowych i tramwajowych. Do ścisłego centrum (plac Zamkowy) można dojechać bezpośrednio autobusem nr 180 w ok. 37 minut, na słynny Mordor podobnie. Najbliższe linie metra to Młociny, Wawrzyszew, Stare Bielany i Słodowiec. Dzięki dogodnym trasom można tu również jeździć rowerem. Komunikacja publiczna jest tu bardzo rozbudowana - przystanki są rozlokowane nie tylko wzdłuż głównych i największych dróg, ale także przy mniejszych arteriach lokalnych.

Posiadaczy samochodów z pewnością ucieszy bliskość obwodnicy Warszawy - S7. Najprościej do niej dojechać trzema ulicami: Stefana Żeromskiego - część drogi krajowej nr 898, Broniewskiego i Maczka. Na Chomiczówce głównymi arteriami są dodatkowo ul. Conrada oraz Reymonta. Duża ilość pomniejszych dróg lokalnych pozwala szybko przemieszczać się po osiedlu. Do ścisłego centrum podróż samochodem zajmuje zaledwie ok. 20 minut. Dzięki bliskości obwodnicy również dojazd w inne rejony Warszawy nie stanowi problemu.

Chomiczówka - osiedle dla rodziny

To bardzo spokojne miejsce, w którym odnajdą się przede wszystkim rodziny z dziećmi oraz osoby pracujące. Dzięki dużej ilości zieleni w postaci skwerów, alejek i parków (największy - Park Chomicza) będą tu mieli co robić ludzie lubiący aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz posiadacze psów. Przyrodą można również cieszyć się przy Forcie Wawrzyszew. Na Chomiczówce znajduje się wiele placów zabaw. Poza powyższymi, rozbudowana jest również infrastruktura miejska. Sklepy i lokale usługowe można znaleźć niemal wszędzie. Zaletą jest bazarek, na którym rolnicy sprzedają świeże owoce, warzywa, jajka itp., a także puby i restauracje. Dzięki temu nie ma konieczności udawania się w odległe rejony Bielan, by zrobić zakupy czy zjeść dobry obiad. Na Chomiczówce funkcjonują przedszkola i szkoły podstawowe oraz Centrum Rekreacyjno-Sportowe z basenem. To miejsce idealne dla tych, którzy lubią bliskość centrum, a jednocześnie po pracy wolą odpocząć z dala od jego hałasu. Chomiczówka to bardzo spokojny rejon, dlatego polecana jest wszystkim szukającym własnego M na osiedlu o rodzinnym charakterze.

Informacje o Chomiczówce

Na Chomiczówce dostępnych jest 37 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Chomiczówce mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 31 do 106 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 2-pokojowe (4 mieszkania).
 • 3-pokojowe (29 mieszkań).
 • 4-pokojowe (2 mieszkania).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Chomiczówce nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Chomiczówce kosztuje 523 488 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: