Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Bielany, Wawrzyszew

Znaleziono 40 ofert w 2 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Nocznickiego 29

  Nocznickiego 29

  Strus Development Sp. z o.o.

  Mieszkanie Wawrzyszew, Bielany, Warszawa
  ul. Nocznickiego 29
  8.6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 40-65 m2
  • Mieszkań: 8
  • Pokoje: 2-3
 • Osiedle Latte
  od: 11 400 zł/m2
  Pod wynajem

  Osiedle Latte

  Unidevelopment S.A.

  Mieszkanie Wawrzyszew, Bielany, Warszawa
  ul. Sokratesa 7
  8.4 km od centrum
  • Oddanie: 4 kw. 2022
  • Metraż: 31-106 m2
  • Mieszkań: 32
  • Pokoje: 1-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Wiadomości na temat Wawrzyszewa:

Co warto wiedzieć, szukając mieszkania na Wawrzyszewie?

Wawrzyszew to część dzielnicy Bielany, przyłączona do tejże dopiero w 2002 roku. Wcześniej okolica stanowiła część Żoliborza. Wawrzyszew obejmuje tereny, których granicę stanowią: ul. Kasprowicza, al. Reymonta, ul. Oczapowskiego, ul. Wólczyńska, ul. Nocznickiego. Co ciekawe, mieszkańcy wyodrębniają obszary Nowego Wawrzyszewa, Cmentarza Wawrzyszewskiego i Starego Wawrzyszewa. Pierwsze dwa wchodzą w skład jednostki MSI o nazwie Wawrzyszew, natomiast ostatnia część leży już na Chomiczówce. Największymi zaletami osiedla są obecność metra oraz bezproblemowy dojazd do centrum i innych rejonów Warszawy. Mieszkanie na Wawrzyszewie wiąże się jednak z dość wysokimi cenami nieruchomości, które motywowane są dużym popytem, a także wyżej wymienionymi atutami. Obecnie zabudowa tego rejonu jest mieszana. W jej skład wchodzą zarówno wysokie bloki powstałe w czasach komunistycznych, jak i nowoczesne budownictwo. Co ciekawe, często ceny nowych mieszkań na Wawrzyszewie nie są dużo wyższe niż tych używanych. Co jeszcze warto wiedzieć, szukając tu wymarzonego M?

 

Mieszkania na Wawrzyszewie - ograniczona oferta

Osiedle jest jednym z tych, na których kończą się tereny zdatne pod zabudowę. Prawdopodobnie powstanie jeszcze kilka bloków na działce prywatnego inwestora, jednak poza tym nie ma zbyt wielu możliwości dla deweloperów. Ziemie pod mieszkania na Wawrzyszewie zwyczajnie się kończą. To dlatego oferta rynku nieruchomości w tym rejonie jest stosunkowo niewielka. Mimo to, warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwie do wielu rejonów Warszawy, nowa zabudowa na Wawrzyszewie jest dość wysoka. Dzięki temu deweloperzy mogą znacznie powiększyć swoją ofertę. Nowe bloki posiadają również wiele udogodnień. Parkingi podziemnie i naziemne przeznaczone tylko dla mieszkańców danego osiedla to znaczne ułatwienie na Wawrzyszewie. Mieszkania posiadają zróżnicowane metraże, zazwyczaj jednak te najbardziej poszukiwane wśród mieszkańców Warszawy. Można zakupić zatem bez problemu lokale o powierzchniach od 45 do 75 mkw., w tym dwu- i trzypokojowe. 

Dodatkowymi atutami nowych osiedli w tej części Bielan jest ich ogrodzenie i monitorowanie, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo. Do plusów można zaliczyć także przestrzenie rekreacyjne dostępne na terenie osiedli, np. place zabaw, zielone dziedzińce. Mieszkania na Wawrzyszewie poszukują najczęściej osoby o sprecyzowanych wymaganiach. Nic zatem dziwnego, że projekty oferowane przez deweloperów wyróżniają się ciekawym designem i funkcjonalnością. Dla poszukujących mieszkania na Wawrzyszewie przygotowano m.in. lokale z bardzo dużymi loggiami i tarasami, a także ogrodami. Nieobojętny jest również widok z okien. Na wyższych piętrach można cieszyć się piękną panoramą tej części miasta. Przy czym warto zaznaczyć, że hałasowi zapobiegają okna trzyszybowe, które skutecznie wyciszają hałasy dochodzące z dworu. Osoby obawiające się o hałas związany z dużym ruchem w tej części miasta mogą więc spać spokojnie. 

 

Wawrzyszewskie mieszkania nie są tanie

Jak wspomniano wyżej, zakup nieruchomości w tej części miasta wiąże się ze sporym wydatkiem, na co składają się takie elementy, jak:

 • duży popyt,
 • bliskość metra,
 • rozbudowana infrastruktura miejska,
 • dobra komunikacja z centrum i innymi rejonami.

Nic zatem dziwnego, że wawrzyszewskie mieszkania są jednymi z najdroższych w Warszawie. Nowy lokal można obecnie nabyć za ok. 9 000 - 9 800 zł za mkw., a nierzadko ceny sięgają i 11 000 zł/mkw. Z jednej strony koszty te wydają się bardzo wysokie, z drugiej jednak największy wpływ na nie ma popyt, który nie maleje. W tej cenie przyszły mieszkaniec otrzymuje bowiem nie tylko wysokiej jakości mieszkanie, ale również wyżej wspomniane zalety. Największą z nich pozostaje bliskość metra, którym szybko dojedzie się do centrum, na Mokotów czy Ursynów. Jest to istotne zwłaszcza dla osób niezmotoryzowanych lub chcących uniknąć korków, a które pracują w wyżej wymienionych rejonach. 

Warto również dodać, że mieszkania na Wawrzyszewie stale drożeją. Z jednej strony jest to niedobra wiadomość dla tych, którzy zamierzają kupić własne M. Z drugiej jednak można pomyśleć przyszłościowo - zakupione obecnie mieszkanie na Wawrzyszewie za jakiś czas będzie można drożej odsprzedać. Inwestycja więc prawdopodobnie się zwróci. 

 

Inwestycja w mieszkania na Wawrzyszewie

W poprzednim rozdziale wspomniano o opłacalności zakupu i późniejszej odsprzedaży nowych nieruchomości na Wawrzyszewie. Mieszkania warto również kupić pod wynajem. Lokalizacja osiedla jest bardzo atrakcyjna, co przekłada się na duże zainteresowanie osobami szukającymi nieruchomości pod najem. Stosunkowo niskie czynsze i wysokie stawki za wynajem mogą skutkować sporym zyskiem dla inwestora. Można zarobić od 2 do nawet 5% na wynajmie długoterminowym, który w tym rejonie jest najpopularniejszy. Najem krótkoterminowy nie cieszy się tak dużym popytem, niemniej i tu pojawiają się oferty tego typu. Inwestycja w mieszkania na Wawrzyszewie niewątpliwie jest jedną z najbardziej atrakcyjnych w Warszawie. Mimo dość wysokich kosztów nowych nieruchomości, lokale cieszą się tu popularnością, co gwarantuje wynajmującemu swego rodzaju bezpieczeństwo finansowe. Nie będzie on miał dużych przestojów między jednym a drugim najemcą. Dodatkowo opłaty za wynajem są stosunkowo wysokie, co oznacza większe zyski. Stawki rynkowe również w dużej mierze ustala popyt, o czym warto pamiętać na każdym etapie inwestycji. 

 

Zalety komunikacyjne

Nie tylko metro jest dużym atutem dla przyszłych mieszkańców, ale również bliskość do obwodnicy Warszawy S8, jak również drogi krajowej nr 7. Na Wawrzyszewie i w okolicy znajdują się również drogi wojewódzkie, jak również lokalne, którymi można dojechać do centrum i innych części Warszawy. Warto jednak wziąć pod uwagę korki w godzinach szczytu - trudno ich uniknąć, poruszając się po najbardziej uczęszczanych przez warszawiaków trasach. Lekarstwem na zatory drogowe jest metro, ale również tramwaje czy autobusy poruszające się po buspasach. Do centrum można dotrzeć w ok. 15 min, co jest świetnym wynikiem, jak na Warszawę. Mieszkanie na Wawrzyszewie posiada również zalety dla osób lubiących biegać czy jeździć na rowerze. Obecnych jest tu wiele dróg rowerowych, jak również terenów zielonych.

 

Warto mieszkać na Wawrzyszewie

Bogata oferta dla rodziców z dziećmi, bliskość metra, szybki dojazd do centrum, rozbudowana infrastruktura miejska… Trudno zliczyć wszystkie zalety osiedla. Niewątpliwie mieszkanie na Wawrzyszewie spodoba się tym, którzy lubią nieco uciec od hałaśliwego miasta, ale jednocześnie nie rezygnować zupełnie z jego zalet. Jest tu wszystko, co potrzebne: sklepy, usługi, placówki edukacyjne i zdrowotne, tereny zielone. Z drugiej strony, trzeba przygotować się na konieczność dojazdów do pracy - niekiedy dość długich, biorąc pod uwagę korki. Oferta Bielańskiego Ośrodka Kultury również nie wszystkim wystarcza, co sprawia, że część osób dojeżdża do centrum i innych dzielnic. To sprawia, że Wawrzyszew kojarzony jest głównie z rodzinami. Taki charakter miejsca potwierdza również obecność wielu placów zabaw. Niemniej warto przyjrzeć się bliżej ofercie mieszkań na Wawrzyszewie. Niewątpliwie jest to jedno z ciekawszych miejsc do życia w Warszawie.

Informacje o Wawrzyszewie

Na Wawrzyszewie dostępnych jest 40 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Wawrzyszewie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 31 do 106 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 2-pokojowe (8 mieszkań).
 • 3-pokojowe (29 mieszkań).
 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Wawrzyszewie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Wawrzyszewie kosztuje 523 488 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: