Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Bielany, Marymont Kaskada

Znaleziono 5 ofert w 2 inwestycjach
map

Zobacz na mapie

 • Aleja Słowiańska

  Aleja Słowiańska

  Filicum Investments Sp. z o.o. – Sp. Komandytowa

  Mieszkanie Marymont Kaskada, Bielany, Warszawa
  Al. Słowiańska 25
  6 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 66 m2
  • Mieszkań: 1
  • Pokoje: 3
 • Prestige Residence
  od: 16 000 zł/m2

  Prestige Residence

  Prestige

  Mieszkanie Marymont Kaskada, Bielany, Warszawa
  ul. Kolektorska 15
  5.9 km od centrum
  • Oddanie: gotowe
  • Metraż: 96-181 m2
  • Mieszkań: 4
  • Pokoje: 3-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Marymont-Kaskada to osiedle znajdujące się na warszawskich Bielanach. Graniczy z osiedlami: Marymont-Ruda, Słodowiec, Stare Bielany i Lasek Bielański, a także z Żoliborzem na południu. Jednocześnie jest to część Marymontu, który został przedzielony między dwiema dzielnicami obwodnicą warszawską. Nazwa sugeruje, że to właśnie tu znajduje się słynny Park Kaskada - nic bardziej mylnego. Park ten leży po stronie żoliborskiej Marymontu. Część bielańska to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do mieszkania w Warszawie. Jej zaletami są zwłaszcza: rozbudowana infrastruktura transportu publicznego i drogowa, bliskość do centrum, obecność terenów zielonych. Mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie osiągają dość wysokie ceny, na które największy wpływ ma popyt. Lokalizacja obok stacji metra oraz obwodnicy Warszawy przyciąga wiele osób. Dlatego w ciągu ostatnich kilku lat powstało tu dużo nowoczesnych kameralnych osiedli. Bielański Marymont-Kaskada, poza wspomnianymi wyżej zaletami, ma jeszcze jedną: to osiedle mieszkaniowe. Nie ma tu fabryk, dużego przemysłu, biurowców. Rodzinny charakter tego terenu również wpływa na jego atrakcyjność wśród poszukujących własnego M.

Mieszkania: Marymont-Kaskada

Niemal całe Bielany charakteryzują się różnorodną zabudową: od domów jednorodzinnych, poprzez wysokie bloki, aż do nowoczesnych, nisko kondygnacyjnych, wielorodzinnych budynków. Jest to jedna z najintensywniej zabudowywanych okolic w Warszawie. Dlatego mieszkanie na Marymoncie-Kaskadzie coraz częściej przypomina już życie w miasteczku, w mieście niż na osiedlu. Nowoczesne osiedla sprzyjają rozbudowie infrastruktury handlowo-usługowej, ale również kulturalnej czy rozrywkowej.

Wśród zabudowy Marymontu-Kaskady warto zwrócić szczególną uwagę na nowe inwestycje mieszkaniowe. Wyróżniają się one nie tylko designem, ale również zupełnie inną jakością budownictwa. Uwagę zwraca przede wszystkim ich kameralność, a także ogrodzenie i monitorowanie. Deweloperzy zadbali o bezpieczeństwo mieszkańców również w inny sposób - chociażby poprzez prywatną ochronę. Wiele inwestycji zawiera w sobie parkingi podziemne, które stanowią obecnie element niemalże niezbędny w Warszawie. Likwiduje to problem długiego szukania miejsca postojowego przed blokiem, co pogarsza jakość mieszkania. Na Marymoncie-Kaskadzie zauważyć można również bloki z ogromnymi wręcz balkonami, loggiami czy tarasami. Stanowią dodatkową powierzchnię użytkową. Wysoka jakość budownictwa zapewnia m.in. lepszą izolację termiczną czy dźwiękową.

Dodatkowo na wielu osiedlach znajdują się prywatne place zabaw dla mieszkańców, a także części wspólne, jak dziedzińce czy nawet siłownie. Dostęp do nich mają wyłącznie mieszkańcy osiedla. Mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie często szukają młode rodziny - specjalnie dla nich deweloperzy przygotowują liczne udogodnienia, jak np. zewnętrzne windy, wózkownie itp. Ponadto osiedla zarządzane są przez prywatną firmę administracyjną, a nie spółdzielnię mieszkaniową. Mieszkańcy mają zatem większy wpływ na wygląd i konserwację osiedla.

Marymont-Kaskada: mieszkania o wysokiej cenie

Jak już zostało wspomniane wyżej, osiedle to jest jednym z najdroższych w Warszawie. Znacząco wpływają na to lokalizacja oraz popyt. Średnia cena nieruchomości w stolicy wynosi ok. 8 800 zł/mkw. Nowe mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie kosztują od ok. 8 000 zł/mkw. do nawet 15 000 zł/mkw. Najczęściej buduje się tu apartamenty, których koszt zaczyna się od ok. 11 000 zł/mkw. Budynki te są położone w otoczeniu zieleni, a jednocześnie przy jednym z najlepszych w Warszawie punktów komunikacyjnych. Tereny przeznaczone pod budowę trudno uzyskać ze względu na liczne protesty mieszkańców, którzy nie zgadzają się na zastępowanie zieleni kolejnymi osiedlami. Ziemie te również są dość drogie, co przekłada się na koszt powstających tu nieruchomości.

Jak na Warszawę, to jedne z najdroższych terenów. Jednak mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie wcale nie zajmują zaszczytnego pierwszego miejsca, które obecnie dzierży Praga Północ. Tam średnie ceny za mkw. wynoszą ponad 10 000 zł. Kolejne jest Śródmieście z kosztem ok. 9 800 zł/mkw., a następnie Żoliborz - ok. 9 000 zł/mkw., Ochota - ok. 8 900 zł/mkw. Zbliżone cenowo do Marymontu-Kaskady mieszkania znajdzie się na Mokotowie i Woli. Z jednej strony widać zatem, że Bielany do najtańszych nie należą, z drugiej - cena nieruchomości wydaje się dość uśredniona, biorąc pod uwagę inne dzielnice Warszawy.

Marymont-Kaskada: mieszkania jako inwestycje

Nieruchomości stanowią obecnie jeden z najlepszych sposobów inwestowania kapitału. Widać to zwłaszcza w Warszawie, gdzie rynek lokali do wynajęcia i zakupionych w celach odsprzedaży jest ogromny oraz bardzo dynamiczny. Nic dziwnego - popyt na nieruchomości przyczynia się do osiągania dużych zysków z inwestycji. Jednymi z obiektów najchętniej kupowanych pod wynajem lub odsprzedaż są mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie. Poszukują ich zwłaszcza rodziny oraz osoby pracujące, którym zależy na dobrym dojeździe do pracy, infrastrukturze miejskiej i niewielkiej odległości od centrum miasta. Koszt wynajmu waha się tu między 1 500 zł/mies. a nawet 2 500 zł/mies. za kawalerkę. Różnica wynika oczywiście z dokładnej lokalizacji, ale także ze standardu - im starsze budownictwo i w gorszym stanie lokal, tym cena będzie niższa. Apartamenty natomiast są dość drogie.

Ile można zarobić na wynajmie? To zależy. Na Marymoncie-Kaskadzie mieszkania cieszą się tak dużą popularnością, że często są wynajmowane również krótkoterminowo. I to właśnie w zależności od rodzaju najmu zysk będzie wynosił albo 2-4% (długoterminowy), albo 3-6% (wakacyjny/biznesowy) wartości mieszkania w ciągu roku. W drugim przypadku trzeba liczyć się oczywiście z większymi wydatkami związanymi z utrzymaniem nieruchomości w dobrym stanie (np. częste sprzątanie itp.). Dlatego warto przemyśleć rzeczywistą opłacalność całego procederu.

Największa zaleta: świetna komunikacja

Marymont-Kaskada znajduje się w bardzo dogodnym punkcie komunikacyjnym. Dzięki temu można łatwo i szybko dojechać niemal do każdej części Warszawy. Główną arterią komunikacji jest obwodnica Warszawy - S7, która przebiega wzdłuż południowej granicy osiedla Marymont-Kaskada. To właśnie ta droga przecina Marymont na dwie części - żoliborską oraz bielańską. Istotnymi drogami są również ulice: Marymoncka (część drogi wojewódzkiej nr 637), Klaudyny, Mickiewicza, Podleśna - wszystkie one stanowią granice osiedla. Ponadto na terenie Marymontu-Kaskada występuje wiele innych ulic ułatwiających komunikację. Dzięki rozbudowanej infrastrukturze drogowej samochodem można dotrzeć do ścisłego centrum Warszawy w niecałe 15 min., a do słynnego Mordoru na Mokotowie w ok. 25 min.

Również komunikacja publiczna stoi na wysokim poziomie. Mieszkańcy Marymontu-Kaskady mogą skorzystać z wielu linii autobusowych i tramwajowych, w tym dziennych oraz nocnych. Niedaleko znajdują się stacje metra Słodowiec oraz Marymont. Ponadto bardzo popularnym środkiem komunikacji są również rowery miejskie, dla których nie brakuje specjalnie utworzonych ścieżek. Taki rower można także wypożyczyć w jednej z wielu stacji Veturilo.

Marymont-Kaskada: tu dobrze się mieszka

Osiedle złożone jest tak naprawdę z trzech części: mini-osiedli mieszkaniowych, terenów zielonych i obszaru komercyjnego. Na tę pierwszą składa się duża ilość bloków, domów jednorodzinnych i innych budynków mieszkalnych. Druga to oczywiście liczne skwery i laski, a także Dolinka Opatowska oraz Park Stawy Kellera. Trzecia natomiast, i jednocześnie bodajże najmniejsza, obejmuje firmy, szkoły, lokale usługowe i handlowe oraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy. Taki podział zapewnia mieszkańcom optymalne warunki do funkcjonowania. Mają oni wokół mieszkania na Marymoncie-Kaskadzie niemalże wszystko, czego potrzebują. To osiedle typowo mieszkaniowe - nie znajdzie się tu zagłębia biurowców podobnego do Mordoru czy ogromnych centrów handlowych. Jednocześnie wokół Marymontu-Kaskady obecnych jest wiele innych atrakcji, np. Las Bielański czy instytucje kultury. Dlatego ta lokalizacja będzie odpowiadała przede wszystkim osobom, które lubią odpoczywać wśród zieleni i chcą mieć pod nosem sklepy. A z oferty rozrywkowej wolą skorzystać w centrum.

Informacje o Marymoncie Kaskadzie

Na Marymoncie Kaskadzie dostępnych jest 8 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 4 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Marymoncie Kaskadzie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 66 do 181 m2, w tym lokale:

 • 3-pokojowe (3 mieszkania).
 • 4-pokojowe (1 mieszkanie).
 • 5-pokojowe (1 mieszkanie).

Wśród inwestycji deweloperskich na Marymoncie Kaskadzie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Marymoncie Kaskadzie kosztuje 1 149 050 zł.

Aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowej odbędą się dni otwarte.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: