Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas: opinie, warunki, kalkulator

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 27.06.2024, Data aktualizacji: 27.06.2024

7 minut czytania
Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas: opinie, warunki, kalkulator
Sprawdź, czy warto wziąć kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas. Dowiedz się, jakie są warunki konsolidacji zobowiązań i jak możesz złożyć wniosek.

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny oferuje na spłatę innych zobowiązań bankowych lub zaciągniętych w SKOK. Co jest warunkiem skorzystania z konsolidacji, jakie są jej koszty i jak można złożyć wniosek? Sprawdź.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • na czym polega oferta konsolidacji w BNP Paribas Bank Polska S.A,
 • jakie możesz przenieść zobowiązania do Banku BNP Paribas,
 • jakie dodatkowe koszty kredytowania wynikają z tabeli prowizji i opłat,
 • jak wyliczyć ratę i całkowitą kwotę kredytu do zapłaty.

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny: warunki oferty konsolidacji w BNP

Kredyt konsolidacyjny BNP Paribas jest dostępny dla nowych i obecnych klientów. Przyjmuje on formę pożyczki gotówkowej przeznaczonej na spłatę przynajmniej jednego zobowiązania spoza BNP Paribas Bank Polska. W ramach konsolidacji można otrzymać kredyt konsolidacyjny w kwocie od 1000 zł do 230 000 zł. Bank podpisuje umowy z okresem kredytowania od 6 miesięcy do 10 lat – pożyczki do 10 000 zł mogą być spłacane maksymalnie w 85 miesięcznych równych ratach. Jeśli kredytobiorca ma odpowiednio wysoką zdolność kredytową, może wnioskować o dodatkową gotówkę na dowolnie wskazany cel, np. remont i wyposażenie mieszkania.

Zobacz najciekawsze oferty mieszkań na sprzedaż w Warszawie

W BNP kredyt konsolidacyjny można zaciągnąć wyłącznie przy założeniu okresowo stałej stopy procentowej. Według reprezentatywnego przykładu kredytu konsolidacyjnego na 13 maja 2024 roku oprocentowanie wynosi 11,49%, a rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) 12,11%. Bank przelewa środki kredytu konsolidacyjnego bezpośrednio na konta do spłaty zobowiązań. Kredytobiorca otrzymuje na swój rachunek tylko kwotę dodatkowej gotówki – jeśli Bank BNP mu ją przyznał. 

Kredytobiorca spłaca kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas na swój indywidualny rachunek, który znajduje się w dołączonym do umowy harmonogramie. Bank udostępnia również w aplikacji mobilnej GoMobile i bankowości internetowej GoOnline konto do przedterminowej spłaty – w całości lub w części. Jeśli zaciągniesz kredyt konsolidacyjny BNP, będziesz mógł samodzielnie wskazać we wniosku dzień spłaty rat. 

Parametr Wartość
Prowizja za udzielenie pożyczki hipotecznej 0%
RRSO 12,11%
Rodzaj i wysokość oprocentowania okresowo stałe (5 lat) 11,49%
Kwota pożyczki od 1000 zł do 230 000 zł
Okres spłaty od 6 miesięcy do 10 lat

Jakie zobowiązania można skonsolidować w BNP Paribas? Czego bank nie kredytuje?

Zaciągnięty w BGŻ BNP Paribas kredyt konsolidacyjny możesz przeznaczyć na spłatę następujących zobowiązań:

 • inne kredyty gotówkowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe,
 • karty kredytowe,
 • kredyty w rachunkach bankowych.

Bank BNP nie konsoliduje natomiast kredytów i pożyczek hipotecznych, innych kredytów konsolidacyjnych, a także kredytów związanych z finansowaniem działalności gospodarczej. 

Kredyt konsolidacyjny BGŻ BNP Paribas: źródła dochodów i dokumenty

Bank BGŻ BNP Paribas kredyt konsolidacyjny przyznaje osobom, które mają pozytywną historię w BIK oraz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Wniosek może złożyć maksymalnie dwóch kredytobiorców. Podstawowym warunkiem otrzymania pożyczki gotówkowej na spłatę zobowiązań jest uzyskiwanie stałego źródła dochodu. Bank akceptuje:

 • umowę o pracę na czas określony lub nieokreślony,
 • działalność gospodarczą,
 • emeryturę rentę lub zasiłek przedemerytalny,
 • zagraniczną pracę zarobkową,
 • umowę zlecenie.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas: kalkulator, raty i polisa Dowiedz się więcej

Aby otrzymać w BNP Paribas kredyt konsolidacyjny, bank może wymagać przedstawienia dokumentów potwierdzających dochód, np. zaświadczenia od pracodawcy o wynagrodzeniu, rocznego rozliczenia PIT czy wyciągu z rachunku bankowego. Wnioskodawca musi także przedstawić dokumenty (np. zaświadczenia z banków), które potwierdzają pozostałe do spłaty zobowiązania. Kredytobiorca musi być osobą pełnoletnią, która ma ważny dowód osobisty.

BGŻ BNP kredyt konsolidacyjny: opłaty i prowizje

Konsolidacja kredytu BNP Paribas nie wiąże się z żadnymi opłatami za rozpatrzenie wniosku ani udzielenie pożyczki – bank ustalił prowizję 0 procent. Może natomiast naliczyć opłaty i prowizje za:

 • zmianę harmonogramu na prośbę kredytobiorcy: 40 zł,
 • wydłużenie okresu spłaty o więcej niż 12 miesięcy: 40 zł + dodatkowe 10 zł za każdy rozpoczęty kolejny roczny okres kredytowania,
 • prolongatę kredytu (w całości lub części): 0,5% kwoty odroczenia spłaty (minimum 50 zł).

Bank BGŻ BNP Paribas kredyt konsolidacyjny: ubezpieczenie zobowiązania

BNP Paribas kredyt konsolidacyjny przyznaje bez obowiązku ubezpieczenia umowy. Kredytobiorca może jednak wykupić dobrowolną polisę, która chroni zobowiązanie na wypadek zgonu, poważnego zachorowania czy utraty głównego źródła dochodu. Bank proponuje ofertę ubezpieczeń na życie Cardif Polska. Istnieje możliwość, aby w dowolnym momencie zrezygnować z polisy - trzeba w tym celu złożyć pisemny wniosek. Taka decyzja może jednak skutkować podniesieniem oprocentowania przez bank.

Jak złożyć wniosek o kredyt konsolidacyjny BNP Paribas

Aby zaciągnąć w BNP Paribas Bank kredyt konsolidacyjny, należy złożyć wypełniony wniosek. Można to zrobić na kilka sposobów:

 • online - opcja dostępna dla klientów, którzy mają konto osobiste w BNP,
 • w placówce banku (Centrum Klienta) - na miejscu doradca pomoże Ci wypełnić wniosek,
 • telefonicznie - zadzwoń pod numer 519 921 555 lub wypełnij formularz online i zamów rozmowę z konsultantem.

Złożenie wniosku online: pożyczka bez wychodzenia z domu

Jeśli jesteś klientem BNP Paribas, kredyt konsolidacyjny możesz otrzymać bez wychodzenia z domu. Będziesz mógł złożyć wniosek w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej - pod warunkiem że bank przygotuje dla Ciebie ofertę gotówkowej pożyczki konsolidacyjnej. Możesz poprosić o nią w trakcie rozmowy przez czat z konsultantem. Sprawdzi on wstępnie Twoją zdolność kredytową, a następnie zadzwoni i udostępni wniosek kredytowy. W większości przypadków czas oczekiwania na decyzję wynosi maksymalnie kilka dni roboczych.

Czy warto wziąć kredyt gotówkowy konsolidacyjny w Banku BNP? Zalety i wady

Kredyt konsolidacyjny ma dobre opinie zarówno wśród klientów, jak i ekspertów bankowych. Doceniają oni zwłaszcza wysoką kwotę konsolidacji, możliwość otrzymania gotówki na dowolny cel oraz długi okres spłaty. Po stronie wad można natomiast zapisać brak możliwości zawarcia umowy całkowicie online, a także konieczność przedstawiania dokumentów, które potwierdzają źródło dochodu.

Konsolidacja kredytu BNP Paribas: kalkulator kosztów kredytowania

Chcesz sprawdzić, jakie są koszty kredytu konsolidacyjnego w BNP Paribas? Bank na swojej stronie internetowej udostępnia kalkulator online, który pozwala obliczyć przybliżoną wysokość raty, a także łączny koszt kredytu oraz całkowitą kwotę do spłaty. Wystarczy, że podasz kwotę pożyczki, okres kredytowania oraz zdecydujesz, czy chcesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie. W poniższej tabeli znajdziesz przykładowe wyliczenia z 24 czerwca 2024 roku.

  Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
Kwota pożyczki 200 000 zł 100 000 zł 50 000 zł 10 000 zł
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego 120 miesięcy 72 miesiące 48 miesięcy 24 miesiące
Chcesz wykupić dobrowolne ubezpieczenie na życie nie tak nie tak
Całkowity koszt kredytu 181 691,20 zł 52 179,20 zł 12 602,08 zł 1684,64 zł
Całkowita kwota do zapłaty 381 691,20 zł 152 179,20 zł 62 602,08 zł 11 684,64 zł
Wysokość nowej raty 3180,76 zł 2113,60 zł 1304,21 zł 486,86 zł

BNP Paribas Bank: kredyt konsolidacyjny dla firm

W ofercie BGŻ BNP Paribas kredyt konsolidacyjny jest także dostępny dla przedsiębiorców. Mogą oni skonsolidować zobowiązania, które zaciągnęli na finansowanie działalności gospodarczej - kredyty inwestycyjne, obrotowe i w rachunku bieżącym. Konsolidacji mogą podlegać kredyty udzielone przez BNP - w połączeniu z co najmniej jednym kredytem zaciągniętym przez wnioskodawcę w innym banku.

Do konsolidacji kredytu BNP dla firm może służyć pożyczka gotówkowa (kredyt detaliczny) lub kredyt odnawialny zabezpieczony kaucją albo hipoteką. Maksymalna kwota kredytu gotówkowego wynosi 350 000 zł (okres kredytowania do 84 miesięcy), a zabezpieczonego nawet do 2 mln zł (umowa na okres do 180 miesięcy).

Kredyt konsolidacyjny w BNP Paribas: podsumowanie

Konsolidacja kredytu w BNP Paribas dla klientów indywidualnych pozwala połączyć w jedną ratę zobowiązania bankowe lub zaciągnięte w SKOK. Gotówkowa pożyczka konsolidacyjna w tym banku ma wiele zalet, w tym długi okres kredytowania, wysoką maksymalną kwotę kredytu czy brak prowizji za jego udzielenie. Bank przygotował także atrakcyjną ofertę konsolidacji kredytów dla firm.

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023