Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt 2 procent w Pekao S.A.: oferta i warunki

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 24.07.2023, Data aktualizacji: 05.06.2024

7 minut czytania
Kredyt 2 procent w Pekao S.A.: oferta i warunki
Bezpieczny Kredyt 2 procent pojawił się również w ofercie banku Pekao S.A. Jak wygląda oferta kredytu hipotecznego na pierwsze mieszkanie? Sprawdź!

1 lipca 2023 roku w Polsce rozpoczął się nowy rozdział dla przyszłych właścicieli mieszkań, gdy rząd wdrożył program Pierwsze Mieszkanie, a wraz z nim produkt Bezpieczny Kredyt 2 procent. Na liście banków, które biorą udział w programie, znalazły się m.in. Alior Bank, PKO BP czy właśnie Pekao S.A., który ze swoim rozległym doświadczeniem i zaufaniem klientów, może stanowić solidną opcję dla osób szukających najkorzystniejszych warunków. Przed podjęciem decyzji warto więc bliżej przyjrzeć się szczegółom oferty, aby dokonać świadomego wyboru.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Bezpieczny kredyt 2 procent w Pekao S.A. – jak działa?

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent wzbudza entuzjazm wśród przyszłych nabywców nieruchomości, oferując wsparcie w postaci dopłat do rat kredytu przez 10 lat, czyli pierwszych 120 rat kapitałowo-odsetkowych spłacanych zgodnie z harmonogramem. Ratę obniża się o kwotę wyliczoną wg wzoru:

D=Ks∗((W-2%))/12

Przy czym poszczególne symbole oznaczają:

 • D – kwotę dopłaty,
 • Ks – część kapitałową bezpiecznego kredytu pozostającą do spłaty,
 • W – obowiązujący w dniu ustalenia stopy oprocentowania bezpiecznego kredytu wskaźnik kwartalnej stopy procentowej. 

Kredyt hipoteczny w programie kredyt 2 procent w banku Pekao S.A. obejmuje stałe oprocentowanie kredytu w okresie pierwszych 10 lub 15 lat spłaty kredytu, a jego wysokość ustalana jest na okres 5 lat, dzięki czemu nie wzrośnie miesięczna rata i koszty kredytu. Co więcej, nie jest wymagany wkład własny, kredyt mieszkaniowy może pokryć do 100% ceny nieruchomości. Różnica (pomiędzy wymaganym wkładem własnym a faktycznie wniesionym przez kredytobiorcę) jest zabezpieczona gwarancją przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) w ramach Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. 

Kredyt 2 procent w Pekao S.A. to jeden z najciekawszych produktów tego roku.

Kredyt 2 procent można przeznaczyć na różne cele związane z nieruchomościami, przy czym nie obowiązuje limit cenowy za 1 m2. Można z niego skorzystać na zakup mieszkania lub domu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Maksymalna kwota kredytu to:

 • 500 tys. zł w przypadku singli,
 • 600 tys. zł w przypadku małżeństw, oraz rodziców przynajmniej jednego wspólnego dziecka.

Istnieje także możliwość przeznaczenia kredytu na zakup działki i budowę domu, a nawet na dokończenie już rozpoczętej budowy. Dla tych ostatnich maksymalna kwota kredytu wynosi 100 tysięcy złotych dla singli i 150 tysięcy złotych dla par.

Kto może skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 proc.?

Aby skorzystać z tego atrakcyjnego programu, trzeba spełnić określone warunki. Co najważniejsze – program skierowany jest do osób młodszych, gdyż kredytobiorcą może zostać osoba, która w dniu składania wniosku nie ukończyła 45. roku życia. Wyjątek stanowią małżeństwa lub rodzice z co najmniej jednym dzieckiem, gdzie tylko jedna z osób musi spełnić ten warunek.

Istotnym zastrzeżeniem jest również fakt, że dopłaty w ramach programu przeznaczone są wyłącznie na pierwszą nieruchomość, co wyklucza osoby, które już w przeszłości miały prawo własności lub spółdzielcze prawo do lokalu, lub domu. Dodatkowo osoby, które zaciągnęły inny kredyt hipoteczny w ciągu ostatnich 3 lat, również nie będą kwalifikować się do programu.

Oczywiście ważne jest też, aby kredytobiorcy wykazali się odpowiednią zdolnością kredytową. Choć to zależy od indywidualnych zasad banków, warto podkreślić, że rekomendacja S z czerwca tego roku przewiduje uwzględnienie specyfiki rządowego programu przy ocenie zdolności kredytowej wnioskodawców. Dzięki temu osoby ubiegające się o kredyt 2 procent mogą liczyć na zwiększenie swojej zdolności kredytowej nawet o 30-40%.

Oferta kredytu 2 procent w Pekao S.A. a dodatkowe opłaty

Kredyt hipoteczny w programie kredyt 2 procent w Pekao S.A. to szansa na spełnienie marzenia o własnym mieszkaniu. Jednak zanim podpiszesz umowę kredytową, ważne jest zrozumienie, że każdy kredyt hipoteczny niesie ze sobą nie tylko korzyści, ale także pewne koszty po stronie klienta. Oprócz oczywistych wydatków, takich jak wkład własny i regularne spłaty rat kapitału i odsetek, istnieją także inne, czasem mniej widoczne, ale równie istotne dodatkowe opłaty, które należy uwzględnić w budżecie.

Kredyt 2 procent w Pekao S.A. wyróżnia się na tle konkurencji?

Przed przystąpieniem do procesu zaciągania kredytu warto poznać te aspekty finansowe, aby uniknąć nieporozumień i być przygotowanym na pełną panoramę kosztów związanych z kredytem hipotecznym. Dodatkowe koszty związane z kredytem w banku Pekao S.A. mogą obejmować:

 • opłaty dotyczące ubezpieczenia kredytu,
 • prowizje i marże bankowe,
 • opłaty notarialne i sądowe związane z procesem zawierania umowy,
 • ewentualne koszty ekspertyz,
 • opłaty manipulacyjne,
 • koszty ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych.

Suma dodatkowych opłat zależy od wielu czynników, warto więc skonsultować się z doradcą kredytowym z Pekao S.A., poznać szczegółowe warunki kredytu, a także wyliczenia dotyczące kosztów po stronie klienta.

Jakie są korzyści z kredytu 2 procent w Pekao S.A.?

Bezpieczny Kredyt 2 procent w Pekao S.A. to szansa dla wielu osób na spełnienie marzenia o własnym M. Program ten otwiera nowe możliwości na rynku mieszkaniowym, wspierając finansowo osoby z niższymi dochodami. Pozwala na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego oraz nie narzuca limitów cenowych za 1 m2, co byłoby sporym ograniczeniem w poszukiwaniu wymarzonego lokalu mieszkalnego. 

Jak wskazuje Pekao S.A., korzyści jest więcej:

 • znana, niezmienna wysokość oprocentowania i wysokości rat przez okres stosowania stałej stopy tj. 5 lat;
 • oprocentowanie niezależne od rynkowych stóp procentowych;
 • znana wysokość marży po okresie obowiązywania stałej stopy procentowej – bank określa ją w umowie kredytu.

Jak uzyskać kredyt 2 procent w Pekao S.A.?

Aby skorzystać z atrakcyjnej oferty w Pekao S.A. i otrzymać kredyt, należy przejść przez kilka kluczowych kroków i spełnić określone wymagania.

 1. Pierwszą kwestią powinien być zawsze kontakt z bankiem – za pośrednictwem infolinii lub poprzez wizytę w placówce.
 2. Specjalista hipoteczny sprawdzi zdolność kredytową, opowie ze szczegółami o ofercie i zarekomenduje najlepsze rozwiązanie. Podpowie także, jakie dokumenty będą potrzebne.
 3. Kolejny krok to złożenie wniosku o kredyt oraz wszystkich wymaganych dokumentów (online lub w placówce).
 4. Bank Pekao S.A. w ciągu 21 dni zweryfikuje zaświadczenia i wróci z decyzją kredytową.
 5. Jeśli ta będzie pozytywna – pozostaje podpisać umowę podczas umówionego wcześniej spotkania w oddziale banku, a potem kupić wymarzoną nieruchomość.

Zdolność kredytowa a kredyt 2 procent w Pekao S.A. – jak to działa?

Zdolność kredytowa jest kluczowym czynnikiem, który banki biorą pod uwagę przy udzielaniu kredytów hipotecznych, a kredyt mieszkaniowy 2 procent w banku Pekao S.A. nie jest wyjątkiem. To właśnie zdolność kredytowa wnioskodawcy odgrywa istotną rolę w procesie decyzyjnym. Zdolność ta to zdolność klienta do spłacania rat kredytu, a jej ocena uwzględnia wiele czynników. Dlatego zrozumienie, jak działa zdolność kredytowa i jak wpływa na możliwość uzyskania kredytu 2 procent, jest kluczowe dla tych, którzy chcą skorzystać z tej atrakcyjnej oferty. 

Kredyt 2 procent w Pekao S.A. działa na podobnych zasadach jak inne produkty tego typu.

Wśród kluczowych aspektów znajdują się:

 • dochody – banki zwracają uwagę na dochody klienta, takie jak: pensje, zyski z działalności gospodarczej czy inne źródła przychodów. Stabilność i regularność tych dochodów są istotne, ponieważ wpływają na zdolność do regularnej spłaty rat kredytu;
 • obecne zobowiązania – instytucje bankowe analizują istniejące zobowiązania finansowe klienta, w tym kredyty, karty kredytowe i inne zobowiązania. Istniejące długi wpływają na zdolność kredytową, dlatego ważne jest zrozumienie, jakie obciążenia finansowe obecnie ponosi wnioskodawca;
 • historia kredytowa – banki sprawdzają historię kredytową klienta, aby ocenić, jak dotychczas spłacał on swoje wcześniejsze zobowiązania kredytowe. Pozytywna historia kredytowa może zwiększyć szanse na uzyskanie kredytu 2 procent;
 • wskaźnik obciążenia – to proporcja między miesięcznymi wydatkami a dochodami. Wysoki wskaźnik obciążenia może być przeszkodą w uzyskaniu kredytu.

Warto zaznaczyć, że dzięki programowi kredyt 2 procent klientom z niższymi dochodami może być łatwiej uzyskać kredyt hipoteczny, ponieważ program ten uwzględnia specyfikę sytuacji finansowej wnioskodawców. Rządowy Fundusz Mieszkaniowy oraz unikatowe warunki tego kredytu sprawiają, że zdolność kredytowa może być wyższa niż w przypadku tradycyjnych kredytów hipotecznych.

Czy warto wnioskować o Bezpieczny Kredyt 2 procent?

Decyzja o skorzystaniu z kredytu 2 proc. zależy od indywidualnej sytuacji i celów każdej osoby. Jednak program Bezpieczny Kredyt 2% oferowany przez Pekao S.A. niewątpliwie stwarza atrakcyjną okazję dla tych, którzy marzą o własnym mieszkaniu. Dzięki unikatowemu oprocentowaniu na poziomie 2% oraz dopłatom od państwa program ten może znacząco zmniejszyć obciążenia finansowe związane z kredytem hipotecznym, oraz uczynić nieruchomości bardziej dostępnymi dla osób o niższych dochodach.

Warto jednak pamiętać, że przed podjęciem decyzji, należy dokładnie zbadać wszystkie aspekty oferty, takie jak:

 • warunki uczestnictwa,
 • zdolność kredytową,
 • dodatkowe opłaty.

Konsultacja z ekspertami finansowymi oraz dokładna analiza własnej sytuacji finansowej będą kluczowe w podejmowaniu świadomej decyzji. Bezpieczny Kredyt 2 procent może być doskonałą szansą na spełnienie marzeń o własnym M, jednak należy podejść do tego z rozwagą i pełnym zrozumieniem konsekwencji finansowych.

Kredyt 2 procent w Pekao S.A.: podsumowanie

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent to unikatowa szansa dla przyszłych właścicieli mieszkań. Warto sprawdzić szczegóły kredytu 2 procent w Pekao S.A., ale także poznać ofertę na kredyt 2 procent w mBanku czy ING. Ostateczna decyzja o skorzystaniu z kredytu 2 procent zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, jednak bez wątpienia stanowi to doskonałą szansę dla tych, którzy marzą o spełnieniu swojego życiowego celu – zakupie własnego M.

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023