Kredyt 2 procent w Pekao S.A. – oferta i warunki

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 24.07.2023, Data aktualizacji: 09.08.2023

5 minut czytania
Kredyt 2 procent w Pekao S.A. – oferta i warunki
Bezpieczny Kredyt 2 procent pojawił się również w ofercie banku Pekao S.A. Jak wygląda oferta kredytu hipotecznego na pierwsze mieszkanie? Sprawdź!

1 lipca 2023 roku w Polsce rozpoczął się nowy rozdział dla przyszłych właścicieli mieszkań, gdy rząd wdrożył program Pierwsze Mieszkanie, a wraz z nim produkt Bezpieczny Kredyt 2 procent. Państwo tym samym obiecuje zrewolucjonizować rynek mieszkaniowy dla tych, którzy marzą o swoim pierwszym M. Warunki uczestnictwa w programie zostały precyzyjnie określone przez ustawę, jednak każdy bank może mieć swoje własne, indywidualne oferty.

Na liście banków, które biorą udział w programie, znalazł się m.in. Pekao S.A., który ze swoim rozległym doświadczeniem i zaufaniem klientów, może stanowić solidną opcję dla osób szukających najkorzystniejszych warunków. Przed podjęciem decyzji warto więc bliżej przyjrzeć się szczegółom oferty, aby dokonać świadomego wyboru.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

Bezpieczny kredyt 2 procent w Pekao S.A. – jak działa?

Rządowy program Bezpieczny Kredyt 2 procent wzbudza entuzjazm wśród przyszłych nabywców nieruchomości, oferując wsparcie w postaci dopłat do rat kredytu przez 10 lat, czyli pierwszych 120 miesięcznych rat kapitałowo-odsetkowych spłacanych zgodnie z harmonogramem. Ratę obniża się o kwotę wyliczoną wg wzoru: D=Ks∗((W-2%))/12, gdzie poszczególne symbole oznaczają: D – kwotę dopłaty, Ks – część kapitałową bezpiecznego kredytu pozostającą do spłaty, W – obowiązujący w dniu ustalenia stopy oprocentowania bezpiecznego kredytu wskaźnik kwartalnej stopy procentowej. 

Kredyt hipoteczny w programie kredyt 2 procent w Pekao S.A. obejmuje stałe oprocentowanie w okresie pierwszych 120 miesięcy spłaty kredytu, a jego wysokość ustalana jest na okres 60 miesięcy, dzięki czemu nie wzrośnie miesięczna rata i koszty kredytu. Co więcej, nie jest wymagany wkład własny, kredyt mieszkaniowy może pokryć do 100% ceny nieruchomości. Różnica (pomiędzy wymaganym wkładem własnym a faktycznie wniesionym przez kredytobiorcę) jest zabezpieczona gwarancją przez BGK w ramach Rządowego Funduszu Mieszkaniowego. 

Kredyt 2 procent można przeznaczyć na różne cele związane z nieruchomościami, przy czym nie obowiązuje limit cenowy za 1 m2. Można z niego skorzystać na zakup mieszkania lub domu zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Maksymalna kwota kredytu to 500 tys. zł w przypadku singli oraz 600 tys. zł w przypadku małżeństw oraz rodziców przynajmniej jednego wspólnego dziecka. Istnieje także możliwość przeznaczenia kredytu na zakup działki i budowę domu, a nawet na dokończenie już rozpoczętej budowy. Dla tych ostatnich maksymalna kwota kredytu wynosi 100 tysięcy złotych dla singli i 150 tysięcy złotych dla par.

Kto może skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 procent?

Aby skorzystać z tego atrakcyjnego programu, trzeba spełnić określone warunki. Co najważniejsze – program skierowany jest do osób młodszych, gdyż kredytobiorcą może zostać osoba, która w dniu składania wniosku nie ukończyła 45. roku życia. Wyjątek stanowią małżeństwa lub rodzice z co najmniej jednym dzieckiem, gdzie tylko jedna z osób musi spełnić ten warunek. Istotnym zastrzeżeniem jest również fakt, że dopłaty w ramach programu przeznaczone są wyłącznie na pierwszą nieruchomość, co wyklucza osoby, które już w przeszłości miały prawo własności lub spółdzielcze prawo do lokalu lub domu. Dodatkowo osoby, które zaciągnęły inny kredyt hipoteczny w ciągu ostatnich 3 lat, również nie będą kwalifikować się do programu.

Oczywiście ważne jest też, aby kredytobiorcy wykazali się odpowiednią zdolnością kredytową. Choć to zależy od indywidualnych zasad banków, warto podkreślić, że rekomendacja S z czerwca tego roku przewiduje uwzględnienie specyfiki rządowego programu przy ocenie zdolności kredytowej wnioskodawców. Dzięki temu osoby ubiegające się o kredyt 2 procent mogą liczyć na zwiększenie swojej zdolności kredytowej nawet o 30-40%.

Jakie są korzyści z kredytu 2 procent w Pekao S.A.?

Bezpieczny Kredyt 2 procent w Pekao S.A. to szansa dla wielu osób na spełnienie marzenia o własnym M. Program ten otwiera nowe możliwości na rynku mieszkaniowym, wspierając finansowo osoby z niższymi dochodami. Pozwala na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego i wtórnego oraz nie narzuca limitów cenowych za 1 m2, co byłoby sporym ograniczeniem w poszukiwaniu wymarzonego lokalu mieszkalnego. 

Jak wskazuje Pekao S.A., korzyści jest więcej:

 • znana, niezmienna wysokość oprocentowania i wysokości rat przez okres stosowania stałej stopy tj. 5 lat;
 • oprocentowanie niezależne od rynkowych stóp procentowych;
 • znana wysokość marży po okresie obowiązywania stałej stopy procentowej – bank określa ją w umowie kredytu;
 • okres spłaty kredytu od 15 do 30 lat.

Jak skorzystać z oferty kredytu 2 procent w Pekao S.A.?

Aby skorzystać z atrakcyjnej oferty kredytu 2 procent w Pekao S.A., należy przejść przez kilka kluczowych kroków i spełnić określone wymagania. Pierwszą kwestią powinien być zawsze kontakt z bankiem – za pośrednictwem infolinii lub poprzez wizytę w placówce. Specjalista hipoteczny sprawdzi zdolność kredytową, opowie ze szczegółami o ofercie i zarekomenduje najlepsze rozwiązanie.

Podpowie także, jakie dokumenty będą potrzebne. Kolejny krok to złożenie wniosku wszystkich wymaganych dokumentów (online lub w placówce). Bank Pekao S.A. w ciągu 21 dni zweryfikuje zaświadczenia i wróci z decyzją kredytową. Jeśli ta będzie pozytywna – pozostaje podpisać umowę podczas umówionego wcześniej spotkania w oddziale banku, a potem kupić wymarzoną nieruchomość.

Czy warto skorzystać z Bezpiecznego Kredytu 2 procent?

Decyzja o skorzystaniu z kredytu 2 proc. zależy od indywidualnej sytuacji i celów każdej osoby. Jednak program Bezpieczny Kredyt 2 procent oferowany przez Pekao S.A. niewątpliwie stwarza atrakcyjną okazję dla tych, którzy marzą o własnym mieszkaniu. Dzięki unikatowemu oprocentowaniu na poziomie 2% oraz dopłatom od państwa program ten może znacząco zmniejszyć obciążenia finansowe związane z kredytem hipotecznym oraz uczynić nieruchomości bardziej dostępnymi dla osób o niższych dochodach.

Warto jednak pamiętać, że przed podjęciem decyzji, należy dokładnie zbadać wszystkie aspekty oferty, takie jak warunki uczestnictwa, zdolność kredytową oraz dodatkowe opłaty. Konsultacja z ekspertami finansowymi oraz dokładna analiza własnej sytuacji finansowej będą kluczowe w podejmowaniu świadomej decyzji. Bezpieczny Kredyt 2 procent procent może być doskonałą szansą na spełnienie marzeń o własnym M, jednak należy podejść do tego z rozwagą i pełnym zrozumieniem konsekwencji finansowych.

Kredyt 2 procent w Pekao S.A.: podsumowanie

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent to unikatowa szansa dla przyszłych właścicieli mieszkań. Warto sprawdzić szczegóły kredytu 2 procent w Pekao S.A., ale także poznać ofertę na kredyt 2 procent w mBanku czy ING. Ostateczna decyzja o skorzystaniu z kredytu 2 procent zależy od indywidualnych potrzeb i możliwości finansowych, jednak bez wątpienia stanowi to doskonałą szansę dla tych, którzy marzą o spełnieniu swojego życiowego celu – zakupie własnego M.

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: