Kredyt 2 procent w mBanku – oferta i warunki

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Data publikacji: 01.08.2023, Data aktualizacji: 01.08.2023

5 minut czytania

Średnia ocen 2/5 na podstawie 1 głosu

Kredyt 2 procent w mBanku – oferta i warunki
Jakie są warunki kredytu hipotecznego w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2%? Jak wygląda oferta Mbanku na pierwsze mieszkanie? Sprawdź!

Ceny mieszkań szybują w górę, a wraz z nimi raty kredytów hipotecznych, które dodatkowo stają się coraz mniej dostępne. Odpowiedzią ma być nowy rządowy program – Pierwsze Mieszkanie oraz produkt Bezpieczny Kredyt 2 proc. Czym jest ten program, w jaki sposób wspiera Polaków i kto może z niego skorzystać? O tym mówi ustawa, która weszła w życie 1 lipca 2023 r. Wraz z tym wydarzeniem pojawiły się zapowiedzi banków, które w programie chcą wziąć udział. Pierwsze z nich, w tym VeloBank czy PKO BP, już wprowadziły Bezpieczny Kredyt do swojej oferty, inne – jak mBank – dopiero ją konstruują, by przedstawić klientom warunki w ciągu najbliższych tygodni. Czego mogą spodziewać się klienci? Czy warto skorzystać z rządowego programu? Sprawdzamy!

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czym jest Bezpieczny Kredyt 2 procent,

 • jak wygląda kredyt hipoteczny w programie kredyt 2 procent w mBanku,

 • kto może uzyskać Bezpieczny Kredyt 2 procent w mBanku.

Program Pierwsze Mieszkanie – realna pomoc dla Polaków?

Program Bezpieczny Kredyt 2 procent, wprowadzony przez rząd w celu wspierania młodych Polaków w zdobyciu swojej pierwszej nieruchomości, budzi zarówno nadzieje, jak i kontrowersje w społeczeństwie. Z jednej strony inicjatywa ta stanowi realną pomoc dla wielu osób, zwłaszcza tych, które zmagają się z wysokimi cenami nieruchomości i trudnościami w uzyskaniu kredytu hipotecznego. Dzięki programowi wielu młodych ludzi może otrzymać wsparcie finansowe, obniżające raty kredytu oraz zmniejszające, a nawet likwidujące wkład własny. To z kolei umożliwia im spełnienie marzenia o własnym gniazdku i stworzenie stabilnej przyszłości.

Kredyt 2 procent w ING Bank Śląski – oferta i warunki Sprawdź również

Jednak program Pierwsze Mieszkanie staje także przed wyzwaniami i krytyką. Część ekspertów i opinii publicznej zwraca uwagę na ewentualne skutki uboczne, takie jak wzrost cen nieruchomości, który mógłby wynikać z dodatkowego zastrzyku finansowego dla potencjalnych nabywców. Dodatkowo niektórzy twierdzą, że program koncentruje się zbyt mocno na wsparciu indywidualnych zakupów mieszkań, zamiast inwestować w rozwój mieszkalnictwa społecznego czy wynajmu długoterminowego, co mogłoby mieć pozytywny wpływ na rynek nieruchomości. Czy program rzeczywiście przyczyni się do poprawy sytuacji mieszkańców, czy też wywoła nieprzewidziane skutki – czas pokaże. Już teraz wiemy jednak, jakie są realne korzyści dla kredytobiorców i co mogą zyskać.

Korzyści z kredytu 2 procent w mBanku

Trudno jeszcze mówić o tym, jak będą wyglądać szczegóły kredytu 2 procent w mBanku – firma nie wprowadziła jeszcze produktu do swojej oferty. Z łatwością można za to stwierdzić, co gwarantuje rządowy program Pierwsze Mieszkanie. Ten mówi o dopłatach od państwa przez pierwsze 120 rat kredytu (czyli 10 lat). Wysokość dopłat każdorazowo liczona jest jako różnica między średnią kwartalną stałą stopą oprocentowania kredytów (bez uwzględniania marży banków) a oprocentowaniem 2%. W tym okresie raty mają być malejące, a po ustaniu dopłat – malejące lub równe, do wyboru. Podobnie ma się sprawa z oprocentowaniem, które przez pierwsze 10 lat jest stałe, a po tym okresie stałe lub zmienne – w zależności od ustaleń z bankiem. 

Kredyt 2 procent w VeloBank Sprawdź również

Maksymalna kwota kredytu, jaką można uzyskać, to 500 tys. zł dla singli oraz 600 tys. zł dla małżeństw oraz rodziców przynajmniej jednego wspólnego dziecka. Środki można przeznaczyć na własne cele mieszkaniowe, w tym: zakup mieszkania lub domu jednorodzinnego, nabycie spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego lub domu,

budowę domu jednorodzinnego – w tym także nabycie działki budowlanej, dokończenie budowy domu jednorodzinnego (o ile do tej pory był budowany za gotówkę – przy czym tutaj maksymalne kwoty są niższe, odpowiednio 100 i 150 tys. zł).

Warunki kredytu 2 procent w mBanku

Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że kredytowana nieruchomość musi być pierwszą. Z programu nie mogą skorzystać osoby, które mają już dom lub mieszkanie albo miały je w przeszłości. Wyjątek stanowi sytuacja, w której kredytobiorca ma nie więcej niż 50% udziału w nieruchomości, ta została odziedziczona, a kredytobiorca nie zamieszkuje w niej od co najmniej 12 miesięcy. Wśród warunków uczestnictwa w programie wskazany jest również wiek – w dniu składania wniosku beneficjent nie może mieć ukończonego 45. roku życia, przy czym w sytuacji dwóch kredytobiorców warunek ten musi spełnić tylko jeden z nich. Ważną kwestią jest również inna umowa na kredyt hipoteczny. Wnioskodawca, który chce przystąpić do programu Bezpieczny Kredyt 2 procent w mBanku czy innym banku, nie może być stroną umowy o kredyt hipoteczny, która została zawarta w ciągu ostatnich 36 miesięcy. 

Oferta kredytu 2 procent w mBank – czy warto skorzystać z rządowego programu?

Oferta kredytu w mBanku, będącą częścią rządowego programu, wzbudza zainteresowanie i rozważania wielu potencjalnych klientów. Nic w tym dziwnego – według hipotetycznych wyliczeń dopłaty od państwa mogą obniżyć raty kredytu nawet o ponad 2000 zł miesięcznie. Ministerstwo Rozwoju i technologii przygotowało symulacje, które świetnie to obrazują. W pierwszej brane jest pod uwagę małżeństwo z jednym dzieckiem, kredyt 550 tys. na 30 lat i oprocentowanie rzędu 8,46%. Pierwsza rata bez dopłaty wyniosłaby 5405,28 zł, natomiast z rządową dopłatą – 2832,19 zł. W przypadku mniejszego kredytu różnice też będą oczywiście mniejsze. Singielka, która pożyczyła od banku 250 tys. zł na 20 lat, za pierwszą ratę nie zapłaci 2804,17 zł, a jedyne 1634,58 zł. 

Kredyt 2 procent w PKO BP – oferta i warunki Sprawdź również

Na podstawie tych wyliczeń łatwo stwierdzić, że rządowy program to coś, czym zdecydowanie warto się zainteresować. Kredyt 2 procent w VeloBanku, PKO BP czy Pekao S.A. to na pewno ciekawa propozycja dla młodych ludzi, którzy chcą zakupić swoją pierwszą nieruchomość. Pojawia się tylko pytanie, jak uzyskać kredyt 2 procent w mBanku? Wniosek będzie można złożyć we wrześniu tego roku, choć już teraz można zostawić na stronie banku kontakt do siebie, by doradca mógł się z nami skontaktować, przedstawić szczegóły oferty, sprawdzić naszą zdolność kredytową i podpowiedzieć kolejne kroki.

Kredyt 2 procent w mBank: podsumowanie

Podsumowując, rządowy program Pierwsze Mieszkanie wraz z ofertą kredytu 2 procent w mBanku i innych bankach ma na celu wspieranie młodych Polaków w zdobyciu swojego pierwszego mieszkania. Oferta Bezpieczny Kredyt 2 procent wzbudza duże zainteresowanie, ponieważ dzięki dopłatom od państwa przez pierwsze 10 lat kredytu, raty mogą być znacząco obniżone. Warto pamiętać, że program Bezpieczny Kredyt 2 procent ma swoje warunki, a przystąpienie do niego wymaga spełnienia określonych kryteriów, takich jak wiek czy brak innych umów o kredyt hipoteczny w ostatnich 36 miesiącach. Osoby zainteresowane programem mogą skontaktować się z bankami, które biorą w nim udział, aby uzyskać szczegółowe informacje i konsultację w sprawie swojej zdolności kredytowej oraz możliwości skorzystania z tej atrakcyjnej oferty.

Dominika Perkowska
Dominika Perkowska

Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: