Kredyt 2 procent: jakie banki uczestniczą w programie?

Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 13.07.2023, Data aktualizacji: 09.08.2023

7 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 25 głosów

Kredyt 2 procent: jakie banki uczestniczą w programie?
Sprawdź, które banki biorą udział w programie Pierwsze Mieszkanie i udzielają Bezpiecznego Kredytu 2 procent z dopłatami rządowymi.

Od 3 lipca 2023 roku klienci mogą składać wnioski o Bezpieczny Kredyt 2% w ramach rządowego Programu Pierwsze Mieszkanie. Kredyt z dopłatami (przez pierwsze 10 lat) pomoże gospodarstwom domowym sfinansować zakup mieszkania lub domu.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • na czym polega Kredyt 2 procent,
 • jaką ofertę kredytu 2 procent oferują polskie banki komercyjne,
 • w których bankach już możesz złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt.

Na czym polega Bezpieczny Kredyt 2 procent?

Bezpieczny Kredyt 2 procent to kredyt hipoteczny ze stałym oprocentowaniem przez 10 lat. Dopłaty rządowe do kredytu mogą otrzymać gospodarstwa domowe, które do tej pory nie miały mieszkania ani domu na własność. Nie powinny także korzystać obecnie z kredytu hipotecznego, zawartego w okresie 3 lat przed złożeniem wniosku o Bezpieczny Kredyt. 

Minimalny wiek wnioskodawcy to 18 lat, a maksymalny 45 lat. Kredyt można otrzymać bez wkładu własnego (z gwarancją BGK) lub z udziałem do 200 tysięcy złotych. Okres spłaty musi wynieść minimum 15 lat, a maksymalna kwota finansowania to 600 tysięcy złotych. 

Kredyt 2 procent – jakie banki już dołączyły do programu Pierwsze Mieszkanie

Do tej pory (stan na 12 lipca 2023) umowy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na realizację programu Pierwsze Mieszkanie podpisało 7 banków:

 • PKO BP,
 • Pekao S.A.,
 • Alior Bank,
 • VeloBank,
 • Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB-Bank S.A.,
 • Bank Polskiej Spółdzielczości BPS S.A.,
 • Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie.

Jakie banki kredyt 2 procent wkrótce zaczną oferować?

BGK na bieżąco aktualizuje listę polskich banków, które dołączyły do programu i można w nich złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2 procent. Banki, które jeszcze nie podpisały umowy, lecz zadeklarowały udział w programie to:

 • mBank,
 • Santander Bank Polska,
 • Bank Ochrony Środowiska BOŚ.

Bezpieczny Kredyt 2 procent – jakie banki jeszcze nie zdecydowały?

Ministerstwo Rozwoju i Technologii wychodzi z założenia, że do programu Pierwsze Mieszkanie dołączą wszystkie polskie banki komercyjne. Jak dotąd kilka instytucji wyraziło wstępne zainteresowanie, lecz jeszcze potrzebują czasu na podjęcie ostatecznej decyzji, czy oferować klientom Kredyt 2 procent. Które banki należą do tej listy? Są to:

 • Millennium Bank,
 • ING Bank Śląski,
 • BNP Paribas,
 • Credit Agricol.

Kredyt 2 procent – jakie banki oferują korzystne warunki?

Jesteś zainteresowany ofertą Bezpiecznego Kredytu 2 procent? Będą go udzielać najbezpieczniejsze banki w Polsce, którym nie grozi upadłość. Sprawdź, w jakich instytucjach warto złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt.

Kredyt 2 procent w VeloBank: oferta i warunki

VeloBank przystąpił do programu Pierwsze Mieszkanie z początkiem lipca 2023 roku. Jeśli chcesz złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2 procent, nie musisz udawać się do placówki. Może zrobić to całkowicie online – podczas videorozmowy z doradcą. Bank zapewnia proste i szybkie procedury oceny zdolności kredytowej. Nie świadczy usługi wyceny nieruchomości, dlatego musisz znaleźć rzeczoznawcę na własną rękę. 

Nie poniesiesz żadnej prowizji, jeśli skorzystasz z oferty ubezpieczenia do kredytu hipotecznego w VeloBanku. Instytucja ta nie pobiera także opłat za nadpłatę i wcześniejszą spłatę zobowiązania. Zapłacisz natomiast prowizję 1%, jeśli nie wniesiesz wkładu własnego i skorzystasz z gwarancji BGK. 

Dowiedz się więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w VeloBank

Kredyt 2 procent w PKO BP: oferta i warunki

Aby otrzymać Kredyt w procent w PKO Banku Polskim, powinieneś zabezpieczyć hipoteką umowę kredytową, a także ubezpieczyć nieruchomość od ognia i nieszczęśliwych zdarzeń. Dodatkowo możesz skorzystać z nieobowiązkowych polis z oferty PKO BP – np. ubezpieczenia nieruchomości domowych czy polisy na życie. 

Rzeczywiste oprocentowanie Bezpiecznego Kredytu wynosi 4,96%. Bank podniesie naliczaną do kredytu marżę, jeśli nie zapewnisz wkładu własnego minimum 10%.

Sprawdź więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w PKO BP

Kredyt 2 procent w Pekao S.A.: oferta i warunki

Pekao S.A. oferuje Bezpieczny Kredyt 2 procent z RRSO 4,72%. Możesz skorzystać z tej oferty, jeśli nie przekroczysz 70 lat życia w momencie spłaty zobowiązania. Kredyt otrzymasz bez względu na wartość nieruchomości – bank nie wskazuje minimalnej kwoty.

Wnioskodawca powinien ubezpieczyć nieruchomość, na której zakup chce otrzymać Kredyt 2 procent z programu Pierwsze Mieszkanie. Jeśli wykupisz polisę w Banku Pekao S.A., obniżysz dzięki temu marżę. Bank nalicza ją w niższej wartości dla klientów, którzy mają w nim Konto Przekorzystne i będą na nie otrzymywać wpływy w kwocie 2 razy wyższej niż rata kredytu mieszkaniowego.

Przeczytaj więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w Pekao SA

Kredyt 2 procent w Santander Bank Polska: oferta i warunki

Santander Bank Polska niebawem zamierza zawrzeć umowę z BGK w celu przystąpienia do programu Pierwsze Mieszkanie. Z kredytu w tym banku może skorzystać osoba, która będzie miała maksymalnie 70 lat w dniu spłaty zobowiązania lub wykupi polisę na życie. Jeśli kredytobiorca nie wniesie wkładu własnego minimum 20%, bank naliczy mu wyższą marżę. Aby ją zmniejszyć, można wybrać ubezpieczenie nieruchomości w Santander Bank Polska. Kwota kredytu powinna wynosić co najmniej 100 tys. złotych.

Przeczytaj więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w Santander Bank Polska

Kredyt 2 procent w ING Bank Śląski: oferta i warunki

ING Bank Śląski jeszcze nie podpisał umowy z BGK. W ofercie tego banku znajduje się kredyt mieszkaniowy, który możesz zaciągnąć na maksymalnie 25 lat. ING Bank Śląski nie nalicza prowizji za nadpłatę i wcześniejszą spłatę zobowiązania. Wniosek o kredyt złożysz całkowicie zdalnie.

Dowiedz się więcej o ofercie Kredyt 2 procent w ING Bank Śląski

Kredyt 2 procent w mBank: oferta i warunki

MBank zamierza udzielać Bezpiecznego Kredytu 2 procent, lecz nie przedstawił jeszcze szczegółowych warunków. W przypadku standardowych kredytów hipotecznych bank obniża prowizje dla swoich obecnych klientów, którzy mają w nim inne produkty.

Sprawdź więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w mBank

Kredyt 2 procent w BNP Paribas: oferta i warunki

BNP Paribas to kolejny bank, który jeszcze nie przystąpił do programu. Ma w swojej ofercie inne kredyty hipoteczne – minimalna kwota finansowania wynosi 100 tysięcy zł. Akceptuje karencję w spłacie zobowiązania. 

Dowiedz się więcej odnośnie oferty Kredyt 2 procent w BNP Paribas

Kredyt 2 procent w Alior Bank: oferta i warunki

Alior Bank to jeden z banków, które już od początku lipca przyjmują wnioski o udzielenie Bezpiecznego Kredytu 2 procent. Mogą go otrzymać kredytobiorcy, którzy nie przekroczą 80 roku życia w dniu spłaty ostatniej raty. RRSO w Alior Banku wynosi 5,73%.

Wnioskodawca powinien ubezpieczyć nieruchomość mieszkalną od ognia i pozostałych zdarzeń losowych, a także zapewnić zabezpieczenie kredytu w formie hipoteki. Bank nie nalicza opłat za rozpatrzenie wniosku, natomiast może obciążyć klienta prowizją do 5% za udzielenie finansowania.
 
Czytaj więcej na temat oferty Kredyt 2 procent w Alior Bank

Kredyt 2 procent w Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB

Bank ten już oferuje Bezpieczny Kredyt 2 procent. Jeśli złożysz wniosek o kredytowanie, nie zapłacisz prowizji za jego rozpatrzenie. SGB nie wymaga skomplikowanych i czasochłonnych formalności. Hipoteka na nieruchomości to podstawowa forma zabezpieczenia kredytu. Karencja w jego spłacie może wynieść maksymalnie 2 lata.

Kredyt 2 procent w Bank Polskiej Spółdzielczości BPS

Bezpieczny Kredyt w BPS możesz zawrzeć pod warunkiem, że zabezpieczysz nieruchomość od zdarzeń losowych, w tym pożaru i rabunku. Bank oferuje własną polisę, lecz akceptuje również ubezpieczenia innych firm. Dopuszcza karencję w spłacie do 3 lat.

Kredyt 2 procent w Bank Ochrony Środowiska BOŚ

Bank ten nie podpisał jeszcze umowy o udzielanie Bezpiecznego Kredytu. Obecnie oferuje swoim klientom kredyty hipoteczne z RRSO od 9,38%. Aby otrzymać finansowanie, musisz ubezpieczyć nieruchomość mieszkalną od nieszczęśliwych zdarzeń. 

Kredyt 2 w procent w Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie

Aby zawrzeć w tym banku umowę o Bezpieczny Kredyt 2 procent, powinieneś zapewnić zabezpieczenie w formie hipoteki na nieruchomości mieszkalnej oraz cesji praw z ubezpieczenia mieszkania od ognia i innych zdarzeń losowych. Możesz wybrać polisę w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym. Bank nie oferuje usługi wyceny nieruchomości.

Po upływie 10 lat kredytowania i zakończenia dopłat rządowych bank będzie naliczać oprocentowanie na podstawie wskaźnika referencyjnego WIBOR 3M. Karencja w spłacie kredytu wynosi do 2 lat.

Kredyt 2 procent – jaki bank udzieli Ci kredytu: podsumowanie

Już teraz możesz składać wniosek o Bezpieczny Kredyt 2 procent w 7 bankach: Alior Bank, PKO BP, VeloBank, Pekao S.A., VeloBank, Spółdzielcza Grupa Bankowa SGB-Bank S.A., Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie i Bank Polskiej Spółdzielczości BPS S.A. Wkrótce do programu przystąpią Santander Bank Polska, Bank Ochrony Środowiska BOŚ i mBank.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: