małopolskie, Kraków, Prądnik Czerwony

Informacja na temat Prądnika Czerwonego

Aktualnie na Prądniku Czerwonym dostępnych jest 643 oferty w 17 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Prądnik Czerwony

Prądnik Czerwony to III dzielnica Krakowa. Jej terytorium liczy sobie 643,79 ha i zamieszkiwane jest przez 47 775 osób. To jedna z mniejszych dzielnic Krakowa, jednak jej bliska odległość od centrum sprawia, że rozwija się w zadowalającym tempie i może pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą społeczną. Pod względem zabudowy dzielnica jest dość jednolita. Przez lata widoczne były tu głównie spółdzielcze osiedla z wielkiej płyty wybudowane na początku II połowy XXw. Obecnie na Prądniku Czerwonym zaczynają wyrastać coraz to nowe domy jednorodzinne oraz kompleksy budynków mieszkalnych. Mimo niedalekiej odległości od centrum miasta, jest tu spokojnie i nie brakuje terenów zielonych, a jednym z ciekawszych jest Park „Zaczarowanej Dorożki”. Działalność 2 klubów sportowych skutkuje natomiast istnieniem zaplecza sportowego w postaci m.in. boisk i kortów tenisowych.

Informacja o lokalizacji

Prądnik Czerwony to III dzielnica Krakowa zamieszkiwana przez 47 775 osób. Zajmuje powierzchnię 643,79 ha i leży w bezpośrednim sąsiedztwie ze Starym Miastem. W jej zabudowie dominują osiedla bloków mieszkalnych. Istnieją tu także ciekawe tereny zielone, np. Park „Zaczarowanej Dorożki”. Dzielnica ma rozwiniętą infrastrukturę i jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Na jej terenie zbiegają się 3 ważne trasy komunikacyjne - 2 krajowe i 1 europejska.

Prądnik Czerwony oferuje swoim młodszym mieszkańcom możliwość uczęszczania do jednego 8 przedszkoli. Dodatkowo w dzielnicy znajdują się 4 szkoły podstawowe, a także zespół szkół policealnych z technikum i szkołą zawodową oraz 2 zespoły szkół ogólnokształcących, w ramach których funkcjonują 2 gimnazja i 2 licea.

Mieszkańcy Prądnika Czerwonego mogą liczyć na opiekę medyczną lekarzy pracujących w Centrum Medycznym LUX MED i w Przychodni Zdrowia Rodziny im. św. Jadwigi.

Na Prądniku Czerwonym działają 2 kluby sportowe, dzięki którym występują tu obiekty, takie jak boiska piłkarskie, korty tenisowe, czy hala sportowa. Poza tym w dzielnicy mieści się kompleks boisk Orlik. Nie brakuje tu rekreacyjnych terenów zielonych, jak Park „Zaczarowanej Dorożki” czy park przy ul. Strzelców, w którym utworzono wybieg dla psów.

Mieszkańcy Prądnika Czerwonego mają możliwość korzystania z oferty popularnych dyskontów i marketów, takich jak Tesco czy Biedronka i szeregu sklepów prywatnych wyspecjalizowanych oraz wielobranżowych. Tuż za wschodnią granicą, w dzielnicy Mistrzejowice można natomiast wybrać się do Centrum Handlowego Krokus, w której mieści się ponad 50 punktów handlowych i usługowych.

Na terenie Prądnika Czerwonego działa Młodzieżowy Dom Kultury, który aktywizuje młodzież, jednocześnie stanowiąc ciekawą formę rozrywki dla osób w każdym wieku. Poza tym prężnie funkcjonuje tu Program Aktywizacji Lokalnej. Przy ul. Dobrego Pasterza – wspólnej dla Prądnika Czerwonego i Mistrzejowic - znajduje się natomiast Multikino.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Prądniku Czerwonym mogą wybierać z pośród 17 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 642 mieszkania i 1 dom jednorodzinny. Ceny nowych lokali dostępnych na Prądniku Czerwonym wahają się od 6 800 do 14 900 zł za metr kwadratowy. Aktualnie obowiązują 2 oferty promocyjne.

Zobacz inwestycje na Prądniku Czerwonym

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Prądnika Czerwonego

Student kupuje mieszkanie

,

Student kupuje mieszkanie

Studenci uczelni wyższych stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców dużych miast w Polsce. Kraków jest drugim po Warszawie ośrodkiem akademickim w naszym kraju. Uczący się na uniwersytetach stanowią w tym mieście aż 1/6 wszystkich mieszkańców. Właściciele nieruchomości i d...

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Ile mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla Młodych" czeka na mieszkańców Krakowa? W których dzielnicach jest ich najwięcej? Zobacz!

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

,

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

Nowa Huta to jedna z najlepiej rozpoznawalnych części Krakowa, w której w ostatnim czasie krakowscy deweloperzy wybudują wiele ciekawych inwestycji.