małopolskie, Kraków, Prądnik Czerwony

Informacja na temat Prądnika Czerwonego

Aktualnie na Prądniku Czerwonym dostępnych jest 573 oferty w 31 inwestycjach

małopolskie, Kraków, Prądnik Czerwony

Prądnik Czerwony to III dzielnica Krakowa. Jej terytorium liczy sobie 643,79 ha i zamieszkiwane jest przez 47 775 osób. To jedna z mniejszych dzielnic Krakowa, jednak jej bliska odległość od centrum sprawia, że rozwija się w zadowalającym tempie i może pochwalić się rozbudowaną infrastrukturą społeczną. Pod względem zabudowy dzielnica jest dość jednolita. Przez lata widoczne były tu głównie spółdzielcze osiedla z wielkiej płyty wybudowane na początku II połowy XXw. Obecnie na Prądniku Czerwonym zaczynają wyrastać coraz to nowe domy jednorodzinne oraz kompleksy budynków mieszkalnych. Mimo niedalekiej odległości od centrum miasta, jest tu spokojnie i nie brakuje terenów zielonych, a jednym z ciekawszych jest Park „Zaczarowanej Dorożki”. Działalność 2 klubów sportowych skutkuje natomiast istnieniem zaplecza sportowego w postaci m.in. boisk i kortów tenisowych.

Informacja o lokalizacji

Prądnik Czerwony to III dzielnica Krakowa zamieszkiwana przez 47 775 osób. Zajmuje powierzchnię 643,79 ha i leży w bezpośrednim sąsiedztwie ze Starym Miastem. W jej zabudowie dominują osiedla bloków mieszkalnych. Istnieją tu także ciekawe tereny zielone, np. Park „Zaczarowanej Dorożki”. Dzielnica ma rozwiniętą infrastrukturę i jest bardzo dobrze skomunikowana z pozostałymi częściami miasta. Na jej terenie zbiegają się 3 ważne trasy komunikacyjne - 2 krajowe i 1 europejska.

Prądnik Czerwony oferuje swoim młodszym mieszkańcom możliwość uczęszczania do jednego 8 przedszkoli. Dodatkowo w dzielnicy znajdują się 4 szkoły podstawowe, a także zespół szkół policealnych z technikum i szkołą zawodową oraz 2 zespoły szkół ogólnokształcących, w ramach których funkcjonują 2 gimnazja i 2 licea.

Mieszkańcy Prądnika Czerwonego mogą liczyć na opiekę medyczną lekarzy pracujących w Centrum Medycznym LUX MED i w Przychodni Zdrowia Rodziny im. św. Jadwigi.

Na Prądniku Czerwonym działają 2 kluby sportowe, dzięki którym występują tu obiekty, takie jak boiska piłkarskie, korty tenisowe, czy hala sportowa. Poza tym w dzielnicy mieści się kompleks boisk Orlik. Nie brakuje tu rekreacyjnych terenów zielonych, jak Park „Zaczarowanej Dorożki” czy park przy ul. Strzelców, w którym utworzono wybieg dla psów.

Mieszkańcy Prądnika Czerwonego mają możliwość korzystania z oferty popularnych dyskontów i marketów, takich jak Tesco czy Biedronka i szeregu sklepów prywatnych wyspecjalizowanych oraz wielobranżowych. Tuż za wschodnią granicą, w dzielnicy Mistrzejowice można natomiast wybrać się do Centrum Handlowego Krokus, w której mieści się ponad 50 punktów handlowych i usługowych.

Na terenie Prądnika Czerwonego działa Młodzieżowy Dom Kultury, który aktywizuje młodzież, jednocześnie stanowiąc ciekawą formę rozrywki dla osób w każdym wieku. Poza tym prężnie funkcjonuje tu Program Aktywizacji Lokalnej. Przy ul. Dobrego Pasterza – wspólnej dla Prądnika Czerwonego i Mistrzejowic - znajduje się natomiast Multikino.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Prądniku Czerwonym mogą wybierać z pośród 31 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 560 mieszkań i 6 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Prądniku Czerwonym wahają się od 5 528 do 11 900 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 3 nieruchomościach zostały obniżone ceny oraz aktualnie obowiązuje 1 oferta promocyjna.

Zobacz inwestycje na Prądniku Czerwonym

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Prądnika Czerwonego

Student kupuje mieszkanie

,

Student kupuje mieszkanie

Studenci uczelni wyższych stanowią coraz liczniejszą grupę mieszkańców dużych miast w Polsce. Kraków jest drugim po Warszawie ośrodkiem akademickim w naszym kraju. Uczący się na uniwersytetach stanowią w tym mieście aż 1/6 wszystkich mieszkańców. Właściciele nieruchomości i d...

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

,

Gdzie szukać krakowskich lokali z dopłatą?

Od początku kwietnia b.r. krakowianie mogą nabywać „mieszkania dla młodych”, których cena nie przekracza 5013,80 zł/mkw. Dane portalu RynekPierwotny.com wskazują, że w Stolicy Małopolski średni koszt zakupu 1 mkw. nowych lokali jest o 30% wyższy od ustalonego limi...

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

,

Nowa Huta – dobre miejsce do zamieszkania?

Dzielnica XVIII (Nowa Huta) to jedna z najlepiej rozpoznawalnych części Krakowa. Jej obecny układ urbanistyczny jest rezultatem ogromnego przedsięwzięcia, które rozpoczęło się pod koniec lat 40-tych ubiegłego wieku. W trakcie kolejnej dekady na podmiejskim terenie powstał odr...