Krakowskie Czyżyny – dzielnica położona w centralnej części miasta

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 30.11.2022, Data aktualizacji: 01.12.2022

13 minut czytania

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu

Krakowskie Czyżyny - dzielnica z potencjałem
Czyżyny to jedna z dzielnic Krakowa, która od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród osób poszukujących mieszkania dla siebie lub pod inwestycję. Dlaczego tak się dzieje? Co warto wiedzieć o dzielnicy? Sprawdź.

Krakowskie Czyżyny to dzielnica, która jest dobrze skomunikowana ze ścisłym centrum miasta. Na jej terenie znajduje się wiele atrakcyjnych miejsc zarówno dla turystów, jak i mieszkańców. Organizowane są tutaj liczne wydarzenia sportowe oraz kulturalne, kongresy czy konferencje branżowe.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego Czyżyny wciąż zyskują na popularności
 • czy dzielnica jest dobrym miejscem do zainwestowania w nieruchomość na wynajem
 • jak bardzo zmieniła się od czasu, gdy należała do centralnych sypialni Krakowa

Czyżyny – informacje ogólne

Czyżyny to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która znajduje się po północnej stronie Wisły. Położona jest na terenie dawnej wsi stanowiącej własność książęcą. Obecnie w skład dzielnicy XIV wchodzą następujące jednostki administracyjne.

 • Osiedle Dywizjonu 303 – powstało na przełomie lat 70. i 80. Na jego obszarze dominuje zabudowa wielorodzinna, w tym bloki wielokondygnacyjne z wielkiej płyty. Sąsiaduje z os. Kościuszkowskim (dzielnica Bieńczyce) oraz 2 Pułku Lotniczego.
 • Łęg – znajduje się na terenie dawnej wsi duchownej będącej własnością Opactwa Cystersów w Mogile. Przeważa tu zabudowa jednorodzinna oraz przemysłowa. Na tym obszarze nie brakuje też szlaków turystycznych.
 • Osiedle 2 Pułku Lotniczego – od południa ograniczone jest al. Jana Pawła II, a od wschodu ulicą Marii Dąbrowskiej. Dominuje tutaj zabudowa bloków mieszkalnych, które wybudowano w czasach PRL-u.
 • Czyżyny – osiedle znane jest z TAURON Arena Kraków. Na jego przeważającym terenie znajdują się wielokondygnacyjne bloki oraz placówki handlowo-usługowe i edukacyjne.
 • Osiedle Akademickie – usytuowane jest pomiędzy al. gen. Bora Komorowskiego a Stella Sawickiego. Dominuje tu zabudowa wysoka.

Oferty mieszkań w Czyżynach

Expo Kraków - Czyżyny Expo Kraków 

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Czyżyny są usytuowane w centralnej części miasta. Od północy sąsiadują z dzielnicą XV (Mistrzejowice), od południa z XIII (Podgórze), od wschodu z XVI (Bieńczyce) i XVIII (Nowa Huta), od zachodu z II (Grzegórzki) oraz III (Prądnik Czerwony).

Planowany rozwój dzielnicy

Dzielnica Czyżyny ciągle się rozwija i realizuje kolejne projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzielnicowe inwestycje BO umożliwiły m.in. budowę street workout parku w okolicy Tauron Areny, utworzenie nowej trasy spacerowej na os. 2 Pułku Lotniczego czy rewitalizację placu zabaw dla dzieci w Parku im. Stanisława Skalskiego. Do tej pory udało się zrealizować wiele projektów, których celem była modernizacja istniejących miejsc rekreacji i doposażenie ogródków jordanowskich.

Obecnie trwa budowa centrum handlowego Designer Outlet Kraków o powierzchni ok. 23 tys. m kw, która zakończy się prawdopodobnie w 2023 roku. Na kolejne lata zaplanowano między innymi  utworzenie nowego parku kieszonkowego na działkach miejskich przy os. 2 Płku Lotniczego, rowerowego placu zabaw w okolicy skrzyżowania ul. Sołtysowskiej i Centralnej, nasadzeń roślinności przy Rondzie Czyżyńskim czy doposażenia wybiegu dla psów, który mieści się na os. Dywizjonu 303.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Czyżyny są zaliczane do atrakcyjnych turystycznie dzielnic Krakowa. Na terenie dzielnicy XIV usytuowane są liczne obiekty sakralne, pomniki, zabytki oraz instytucje kultury. Miłośnicy lotnictwa mają możliwość zobaczenia eksponatów śmigłowców i szybowców, jak również wzięcia udziału w meczu ulubionej drużyny czy koncercie znanego artysty. W Czyżynach organizowane są ciekawe wydarzenia kulturalne, sportowe oraz religijne.

 • TAURON Arena Kraków – to nowoczesna hala widowiskowo-sportowa, która znajduje się przy ulicy Stanisława Lema. Na terenie wielofunkcyjnego obiektu organizowane są, m.in.: koncerty, festiwale, pokazy akrobatyczne, gale i kongresy, imprezy branżowe oraz plenerowe. Kompleks TAURON Areny Kraków posiada bogate zaplecze dla sportowców i muzyków.
 • Międzynarodowe Centrum Targowo-Konferencyjne EXPO Kraków – obiekt o powierzchni użytkowej 14 tys. m kw. powstał w 2014 roku i zlokalizowany jest przy ul. Galicyjskiej. Przystosowany został do organizacji imprez, tj.: targi, prezentacje biznesowe, kongresy, konferencje oraz spotkania biznesowe.
 • Lotnisko Rakowice-Czyżyny – większość historycznego obszaru wpisana została do rejestru zabytków. Corocznie organizowany jest tutaj Małopolski Piknik Lotniczy, podczas którego odbywa się spektakularny pokaz samolotów. Mieszkańcy i przyjezdni mogą podziwiać mistrzów akrobacji oraz uczestniczyć w pikniku z wieloma naziemnymi atrakcjami.
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego – zajmuje niewielki fragment terenu i część budynków dawnego lotniska wojskowego Rakowice Czyżyny (m.in. duży hangar lotniczy oraz zaplecze garażowo-magazynowe z lat 20. i 30.). Na jego terenie można znaleźć ekspozycje stałe, magazyn czy wystawy czasowe.
 • Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema – to idealne miejsce dla najmłodszych mieszkańców Czyżyn, które rozbudza wyobraźnię i sprzyja nauce poprzez zabawę. Otwarty jest w sezonie letnim na obszarze Parku Lotników Polskich.
 • GOjump MegaPark Kraków – organizuje szereg zajęć sportowych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W placówce przy ulicy Sikorki odbywają się również przyjęcia urodzinowe, imprezy tematyczne i firmowe.
 • Park Lotników Polskich – usytuowany jest na dawnych terenach fortecznych oraz w bliskim sąsiedztwie dwóch krakowskich uczelni: Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej i Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha. Wyróżnia się bogactwem flory i fauny. Na obszarze parku znajduje się skatepark, plac zabaw, pomnik upamiętniający lotników poległych 1939-1945.
Park Lotników Polskich Park Lotników Polskich

Bezpieczeństwo dzielnicy

Jak wynika ze statystyk krakowskiej policji, Czyżyny zaliczane są do najbezpieczniejszych rejonów Krakowa. Podobne wnioski nasuwają się po zapoznaniu z raportem agencji badawczych. Zdecydowana większość mieszkańców pozytywnie ocenia bezpieczeństwo w dzielnicy XIV. Tylko nieliczna grupa respondentów wskazuje na uciążliwe zjawiska typu akty wandalizmu czy obawę przed wychodzeniem z domu po zmroku. Ponad 60% mieszkańców posiada zaufanie do sąsiadów oraz utrzymuje poprawne relacje sąsiedzkie.

Oferta dla dzieci

Najmłodsi mieszkańcy Czyżyn mogą skorzystać z oferty ciekawych sal zabaw. Szczególnym powodzeniem cieszy się miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom „Crazy Sówka”, zlokalizowane przy ulicy Marii Dąbrowskiej. Na terenie placówki znajduje się moc atrakcji, m.in. zjeżdżalnie tubowe, zakręcone przejścia czy basen z piłeczkami. Na wyróżnienie zasługuje też oferta „Anikino Kraina Zabaw Dziecięcych”, która położona jest przy ul. Niedużej.

Na obszarze Czyżyn nie brakuje atrakcyjnych placów zabaw. Najpopularniejsze z nich znajdują się przy al. Pokoju, os. Dywizjonu 303 oraz w Parku Lotników Polskich. Miejscem godnym polecenia jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Smoczy Skwer czy Ogródek Jordanowski im. Babci Zosi.

Komunikacja w Czyżynach

Rozbudowana siatka połączeń komunikacyjnych w dzielnicy XIV umożliwia dotarcie w niemal każdy zakątek Krakowa. Przez Czyżyny biegnie wiele linii autobusowych oraz tramwajowych. Autobusy i tramwaje kursują z dużą częstotliwością. Dzielnica oddalona jest od Rynku Głównego oraz Kazimierza o około 6 km.

Czyżyny - budownictwo mieszkaniowe budownictwo wielorodzinne w dzielnicy Czyżyny

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Podróż samochodem zajmuje średnio 10-15 min. Na przejazd komunikacją miejską warto przeznaczyć  do 20 minut. W korkach czas dojazdu z Czyżyn do Starego Miasta może się wydłużyć do 35-40 min.

Tramwaje

Przejeżdzają głównie dwoma szlakami komunikacyjnymi. W godzinach szczytu tramwaje kursują z częstotliwością 5-10 minut. Do najważniejszych linii tramwajowych w Czyżynach zalicza się:

 • 1 – (Wzgórza Krzesławickie – TAURON Arena Kraków al. Pokoju – Salwator);
 • 4 – (Wzgórza Krzesławickie – Muzeum Lotnictwa – Bronowice Małe);
 • 14 – (Mistrzejowice – Rondo 308. Dywizjonu – Bronowice);
 • 62 – (Plac Centralny im. R. Reagana – M1 al. Pokoju – Starowiślna – Czerwone Maki P+R);
 • 74 – (TAURON Arena Kraków Wieczysta – Rondo Mogilskie – Podgórze SKA – Nowy Bieżanów P+R).

Autobusy

Linie autobusowe umożliwiają dotarcie w różne części miasta. Przez Czyżyny kursują liczne autobusy miejskie. Do najpopularniejszych przystanków należy Sołtysowska, Dąbrowskiej oraz Czyżyny Dworzec, gdzie znajduje się również pętla autobusowa. Spośród wielu połączeń w Czyżynach warto wymienić:

 • 103 – (Aleja Przyjaźni – Sołtysowska – Lesisko);
 • 113 – (Czyżyny Dworzec – Sołtysowska Osiedle – EC Łęg);
 • 128 – (Zajezdnia Płaszów – TAURON Arena Kraków al. Pokoju – Prądnik Czerwony);
 • 152 – (Czyżyny Dworzec – Os. Akademickie PK – Cichy Kącik);
 • 232 – (Czyżyny Dworzec – Morcinka/ granica taryf – Prusy – Goszcza Dworek).

Metro

Do chwili obecnej nie powstało tu metro. Kraków zrezygnował z jego budowy na rzecz lekkiego i szybkiego transportu szynowego. Docelowo ma powstać premetro, to znaczy trasa o długości 21, 82 km biegnąca tunelami oraz bezkolizyjnymi estakadami.

Dworce/ zajezdnie

Najbliższe stacje kolejowe znajdują się na Podgórzu i w ścisłym centrum miasta. Na terenie dzielnicy XIV nie ma zajezdni tramwajowych ani dworców PKP. Usytuowana jest tutaj pętla autobusowa Czyżyny Dworzec, skąd kursuje wiele pojazdów niskopodłogowych. Pomiędzy ul. Mieczysława Medweckiego a al. Jana Pawła II znajduje się dworzec Oprócz tego znajduje się dworzec autobusowy, gdzie stacjonują autobusy miejskie oraz busy prywatnych przewoźników.

Ścieżki rowerowe

Przez Czyżyny przebiega wiele malowniczych tras dla rowerów. Jedna z nich rozpoczyna się w Parku Lotników, prowadzi przez bulwary wiślane, wały rzeki Rudawa, obrzeża Lasku Wolskiego przy ul. Zakamycze. Następnie przebiega do mostku nad autostradą A4 i kończy się w Kryspinowie. Dużą popularnością cieszy się ścieżka rowerowa biegnąca brzegiem Wisły przy ulicy Niepołomskiej, osiedle Akademickie czy Kościuszkowskie.

ścieżki rowerowe

Korki – gdzie najczęściej występują?

Największy ruch uliczny odbywa się tuż przy północnej granicy Czyżyn, którą wyznacza DK nr 79. Największe zatory powstają głównie w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych. Zaliczyć do nich można ul. Marii Dąbrowskiej, Nowohucką, Stella-Sawickiego, Ciepłowniczą oraz al. Jana Pawła II. Do tworzenia się zatorów dochodzi też w okolicy dwóch centrów handlowych. Największe korki tworzą się pomiędzy godz. 7:45 a 9:00, 16:15-17:30 i w piątkowe popołudnia.

Planowane inwestycje drogowe

Niedawno rozpoczął się remont zatoki parkingowej, która usytuowana jest przed Ogródkiem Jordanowskim im. Babci Zosi. Prace drogowe mają potrwać do końca października 2022 r. Trwa też modernizacja ul. Jaśminowej, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu. Roboty brukarskie zakończą się prawdopodobnie w połowie grudnia 2022 roku. Drogowcy remontują także odcinek drogi na ul. Pisarka, pomiędzy Stella-Sawickiego a Włodarczyka. Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywać do końca listopada br.

Głównym celem nowych inwestycji drogowych jest poprawa przepustowości najbardziej zatłoczonych dróg w Czyżynach. W oparciu o miejscowy plan zagospodarowania prowadzone są prace nad utworzeniem lepszego układu drogowego w rejonie skrzyżowania Nowohucka-Ciepłownicza. W ramach nowej inwestycji będzie się ono składać z trzech rond, brakującego odcinka drogi dla rowerów, chodników oraz przejść dla pieszych. Prace nad budową układu drogowego łączącego Nowohucką z Galicyjską mają potrwać do 2023 roku.

Edukacja w Czyżynach

Na obszarze dzielnicy XIV znajduje się ogółem kilkadziesiąt placówek edukacyjnych dla dzieci. Szczególnie uboga jest lista szkół średnich, co wymusza na starszych uczniach konieczność dojazdu do sąsiadujących rejonów Krakowa. Zdecydowanie lepiej przestawia się oferta dydaktyczna dla studentów. Szczególnie dla osób, którzy chcą kontynuować naukę na technicznych uczelniach wyższych.

Edukacja - Czyżyny

Żłobki i przedszkola

W Czyżynach działa ogółem 19 placówek dla najmłodszych dzieci. Na terenie dzielnicy XIV nie znajdziemy żłobków samorządowych. Rodzice mogą zapisać swoje pociechy do placówek niepublicznych z dofinansowaniem. Oprócz tego funkcjonuje 9 przedszkoli publicznych oraz 10 niepublicznych. Miejsca dla dziecka warto poszukać w następujących placówkach:

 • Samorządowe Przedszkole nr 182 z Oddziałami Integracyjnymi Przy Źródełku;
 • Samorządowe Przedszkole nr 185 „Słoneczko”;
 • Przedszkole Publiczne „Mały Inżynier”;
 • Przedszkole Publiczne „Nasze Skarby”;
 • Publiczne Przedszkole „Fair Play” nr 3 w Krakowie;
 • Publiczne Przedszkole „HopKids” nr 1;
 • Publiczne Przedszkole „HopKids” nr 3;
 • Publiczne Przedszkole „Pod Magnolią” nr 3;
 • Publiczne Przedszkole „Pod Magnolią” nr 6.

Szkoły podstawowe

Oferta dydaktyczna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym pozostawia wiele do życzenia. W Czyżynach znajduje się ogółem 5 szkół podstawowych, w tym 1 niepubliczna i 1 społeczna. Na liście dostępnych placówek edukacyjnych mieści się:

 • Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej;
 • Szkoła Podstawowa nr 155 im. św. Jadwigi Królowej;
 • Szkoła Podstawowa nr 156 im. ks. kard. Adama Stefana Sapiehy;
 • Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Da Vinci’s International Primary School;
 • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 3.

Licea i technika

Funkcjonuje tu jedna placówka ponadpodstawowa. Na terenie Czyżyn nie ma techników czy szkół branżowych I stopnia, znajduje się jedynie:

 • XXX Liceum Ogólnokształcące im. Świętego Brata Alberta - Adama Chmielowskiego.

Uczelnie wyższe

Na obszarze dzielnicy XIV usytuowane są renomowane placówki edukacyjne. W Czyżynach znajdują się uczelnie wyższe, które wciąż zajmują wysokie miejsce w rankingach:

 • Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha w Krakowie;
 • Wydziały Politechniki Krakowskiej (m.in. mechaniczny, informatyki stosowanej).

Rekreacja w Czyżynach

Pomimo centralnego położenia występuje tutaj całkiem sporo zieleni. Na terenie dzielnicy znajdziemy rodzinne ogródki działkowe oraz liczne parki. Mieszkańcy Czyżyn nie narzekają na brak miejsc przeznaczonych do rekreacji czy aktywnego spędzania wolnego czasu. Dużym powodzeniem cieszą się lokalne siłownie plenerowe, boiska do piłki nożnej, baseny oraz kluby fitness.

Expo Kraków Expo Kraków

Tereny zielone

Mieszkańcy chętnie korzystają z możliwości przebywania na działkach rekreacyjnych, które zlokalizowane są na terenie ROD Piast Czyżyny i Zakole Wisły. Na rodzinny spacer najczęściej wybierają Park Lotników Polskich, gdzie mieści się grobla przejazdowa dla rowerzystów oraz pieszych. W tej oazie zieleni usytuowane są stawy z miejscem wypoczynkowym, alejki spacerowe, różnorodne gatunki drzew, krzewów i ptaków. Do popularnych miejsc można też zaliczyć Park im. gen. Stanisława Skalskiego o powierzchni prawie 5 ha. Na terenie dzielnicy znajduje się także Relaksacyjny Ogród Krakowian oraz Park Czyżyny.

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Miłośnicy aktywnego wypoczynku mogą skorzystać z bogatej oferty obiektów sportowych znajdujących się w okolicy. W Czyżynach położony jest na przykład Klub Fitness Kwadrat (ul. Stanisława Skarżyńskiego 1) i Manufaktura Zdrowia (al. Jana Pawła II 43A). Oprócz tego znajduje się wiele siłowni plenerowych, m.in. w Parku Lotników Polskich oraz przy ul. Stella-Sawickiego w Czyżynach. Ponadto usytuowane są dwa baseny, takie jak: Zespół Krytych Pływalni AWF oraz „Comarch”.

Gastronomia i kultura

Na terenie dzielnicy XIV znajduje się szeroki wybór lokali gastronomicznych. Można tu zjeść zarówno wykwintny obiad w dobrej restauracji, jak i skorzystać z oferty szybkiego dowozu zamówionego dania na wynos. Na szczególne wyróżnienie zasługuje oferta kulturalna w dzielnicy. Czyżyny to miejsce, na terenie którego odbywają się liczne koncerty gwiazd światowego formatu, pokazy oraz spektakle teatralne. Oferta kulturalna jest na tyle bogata, że każdy mieszkaniec może znaleźć coś dla siebie. 

Gdzie zjeść w dzielnicy?

W Czyżynach usytuowane są lokale gastronomiczne serwujące potrawy z różnych stron świata. Oprócz popularnych sieciówek typu McDonald’s czy KFC znajdują się restauracje włoskie, tj.: „Tutti Santi” przy ul. Medweckiego czy „Allodola” przy Bolesława Orlińskiego. Na dania kuchni azjatyckiej można się wybrać do „Silver Dragon” w C.H. Czyżyny. Tradycyjne potrawy oferuje na przykład „Restauracja Olimp”. Natomiast wyśmienitej kuchni japońskiej można spróbować w Sushi Royal Kraków” przy os. Dywizjonu 303.

Rozrywka w dzielnicy

Na weekendowy wypad rodzinny warto wybrać centrum rozrywki z trampolinami, basenami pełnymi gąbek oraz siatkami do wspinaczki, czyli GOjump MEGApark Sikorki. Nie można też przejść obojętnie wobec bogatej oferty TAURON Arena Kraków, która posiada wygodne zaplecze sportowo-rekreacyjne. Atrakcyjnym miejscem na kulturalnej mapie dzielnicy Muzeum Lotnictwa Polskiego oraz Klub 303 Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Placówki słyną z organizacji różnorodnych zajęć edukacyjnych i ciekawych wydarzeń.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Do dyspozycji mieszkańców są dwa duże centra handlowe: C.H. Nowe Czyżyny oraz M1. Na terenie obu placówek znajdują się liczne sklepy z odzieżą, obuwiem i biżuterią oraz punkty usługowe. W C.H. Nowe Czyżyny można też skorzystać z oferty wielu restauracji, banków czy zakładu fryzjerskiego. W bliskiej odległości od osiedli mieszkaniowych usytuowane są supermarkety, hipermarkety oraz niewielkie sklepy osiedlowe. Na terenie Czyżyn nie ma większych targowisk. Funkcjonuje tu jednak targ ze świeżymi produktami żywnościowymi „Tomex”.

Osiedle Avia, Czyżyny, Kraków Osiedle Avia, Czyżyny

Zdrowie w Czyżynach – oferta dzielnicy

Znajdziemy tutaj kilka przychodni oraz poradni specjalistycznych. Mieszkańcy mogą tu skorzystać z podstawowej opieki zdrowotnej i pomocy specjalistów, takich jak: pediatra, reumatolog, ginekolog, alergolog, laryngolog czy immunolog. Najwięcej jest placówek prywatnych, które usytuowane są w różnych częściach dzielnicy. W Czyżynach znajduje się stosunkowo niewiele aptek.

Jakość powietrza i wody

Problem smogu dotyczy również Czyżyn, gdzie często dochodzi do przekroczenia dopuszcalnych norm wskaźnika PM2.5. Jakość powietrza pozostawia tu wiele do życzenia w sezonie jesienno-zimowym. Z reguły poprawia się od kwietnia do września. Woda kranowa jest dobrej jakości, dzięki czemu mieszkańcy mogą ją pić nawet bez przegotowania.

Oferta placówek medycznych

Mieszkańcy dzielnicy Czyżyny nie mają pod tym względem zbyt dużego wyboru. Mogą jednak skorzystać z kompleksowej opieki medycznej w ramach NFZ w pobliskich dzielnicach. Do grona dostępnych placówek na terenie Czyżyn zalicza się:

 • Przychodnia przy ul. Stanisława Kłosowskiego;
 • Sana-Med Sp. z o.o. przy os. Dywizjonu 303;
 • Unimed – Przychodnia Zdrowia przy ulicy Medweckiego;
 • SkyMedic Fizjoterapia;
 • Poradnia Reumatologiczna przy os. 2 Pułku Lotniczego.

Warto wiedzieć o krakowskich Czyżynach

Ze względu na bliskość znanych uczelni wyższych, dzielnica XIV cieszy się sporym powodzeniem wśród studentów. Zaliczana jest do miejsc niezwykle atrakcyjnych pod względem inwestycyjnym. Powstaje tu sporo nowych mieszkań, które wyprzedają się w błyskawicznym tempie. Istotny wpływ na tak duże zainteresowanie nieruchomościami w Czyżynach ma dogodna lokalizacja, spora liczba atrakcji turystycznych, ciekawa oferta uczelni wyższych oraz doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. Z problematycznych elementów mieszkańcy wskazują zatory tworzące się w okolicy centrów handlowych, hałas uliczny i zanieczyszczenie powietrza.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: