Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Krakowski Prądnik Czerwony – przyjazna dzielnica położona blisko centrum miasta

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 28.10.2022, Data aktualizacji: 22.04.2024

12 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 7 głosów

Krakowski Prądnik Czerwony - dlaczego warto tu zamieszkać?
Prądnik Czerwony to jedna z dzielnic Krakowa, która cieszy się dużym powodzeniem wśród osób zainteresowanych zakupem mieszkania. Dlaczego staje się coraz bardziej popularna? Co warto wiedzieć o dzielnicy? Sprawdź.

Prądnik Czerwony to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Krakowa, która jest bardzo przyjazna mieszkańcom. Nie brakuje tu obszarów zielonych i rekreacyjnych, szlaków turystycznych, rozbudowanej infrastruktury miejskiej, pozostałości starej zabudowy oraz nowoczesnych budynków. Na terenie krakowskiej dzielnicy znajduje się wszystko, co jest niezbędne do wygodnego życia.

Z tego artykułu dowiedz się m.in.:

 • dlaczego Prądnik Czerwony zyskuje na popularności
 • jakie atuty przemawiają za wyborem tej lokalizacji
 • czy przypadnie do gustu osobom poszukującym odpoczynku od zgiełku miasta

Prądnik Czerwony – informacje ogólne

Prądnik Czerwony to jedna z 18 dzielnic Krakowa, która jest doskonale skomunikowana ze Starym Miastem. Dawniej na tym obszarze znajdowała się podkrakowska wieś.

Zobacz nowe mieszkania na sprzedaż w dzielnicy Prądnik Czerwony w Krakowie

Obecnie w skład dzielnicy III Prądnik Czerwony wchodzą następujące jednostki administracyjne:

 • Wieczysta – osiedle położone jest na południowym krańcu, pomiędzy al. Jana Pawła II, ul. Meissnera, Ugorek i Ułanów. Na tym obszarze dominuje wysoka zabudowa mieszkaniowa.
 • Przedmieście Warszawskie – częściowo wchodzi w skład Prądnika Czerwonego. Modernistyczna zabudowa mieszkalna jest charakterystyczna dla ulicy Rakowickiej.
 • Olsza – częściowo znajduje się na terenie Prądnika Czerwonego. Na osiedlu położonym zaledwie kilka kilometrów od ścisłego centrum Krakowa nie brakuje zabytkowych budynków i placówek kulturalnych.
 • Olsza II – osiedle usytuowane jest ok. 3 km na północny wschód od krakowskiego Starego Miasta. Przeważa tu zabudowa wielopiętrowych bloków, a w środkowej części jednorodzinna.
 • Ugorek – znajduje się w bliskiej odległości od Muzeum Lotnictwa i Tauron Arena Kraków. Na tym terenie dominuje zabudowa bloków czteropiętrowych uzupełniona pawilonami handlowymi.
 • Prądnik Czerwony – osiedle usytuowane jest w szczególnie atrakcyjnym rejonie Krakowa. Na jego terenie dominuje wielorodzinna zabudowa mieszkaniowa. Oprócz tego znajdują się liczne placówki edukacyjne, medyczne oraz instytucje publiczne.
 • Śliczna – osiedle położone jest w odległości kilku kilometrów od Rynku Głównego i Ronda Mogilskiego. Powstaje tu wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych.
 • Rakowice – są obszarem wchodzącym w skład Prądnika Czerwonego i dzielnicy Czyżyny. W zabudowie przeważają bloki oraz domy jednorodzinne.
Olsza IIOlsza II, Prądnik Czerwony

Położenie dzielnicy na mapie Krakowa

Prądnik Czerwony znajduje się w stosunkowo bliskiej odległości od Rynku Głównego. Sąsiaduje z dzielnicą I (Stare Miasto), II (Grzegórzki), IV (Prądnik Biały), XIV (Czyżyny), XV (Mistrzejowice). Zajmuje powierzchnię 643,79 ha. Dzielnica ta zaliczana jest do najbardziej zaludnionych w Krakowie.

Planowany rozwój dzielnicy

Prądnik Czerwony to lokalizacja, w której powstaje wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych oraz biurowców. Dzielnica ta cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów, jak i osób poszukujących mieszkania na sprzedaż, wynajem długo- lub krótkoterminowy. Na Prądniku Czerwonym trwają wciąż prace nad usprawnieniem komunikacji. Przez dzielnicę będzie przebiegać prawie 5 km linia tramwajowa oraz planowane jest zakończenie budowy aglomeracyjnej stacji kolejowej.

W planach na 2023 rok znajduje się m.in. realizacja ogólnomiejskiego projektu „Zazieleńmy Prądnik”, który powstał z inicjatywy Budżetu Obywatelskiego 2022. Jego celem jest utworzenie nowych nasadzeń zieleni, głównie roślin oczyszczających powietrze oraz pozytywnie wpływających na walory estetyczne krajobrazu dzielnicy. Szacowany koszt inwestycji wynosi 150 tys. zł.

Atrakcje i miejsca warte zobaczenia

Na Prądniku Czerwonym nie można się nudzić. Dzielnica słynie nie tylko z rozbudowanej infrastruktury miejskiej, ale też mnóstwa atrakcji. Przez Prądnik Czerwony przebiegają trzy szlaki turystyczne, tj.: Twierdzy Kraków, Trasa Turystyczno-Kulturowa oraz Małopolska Droga św. Jakuba. Oprócz tego znajduje się kilka zabytków, na przykład Fort Pancerny 47 1/2 Sudół, Folwark Dominikański z XVI w. czy Pałac Cellarich „Pocieszka”. 

 • Park Zaczarowanej Dorożki – stanowi jedną z głównych atrakcji dzielnicy. Malownicze miejsce rozciąga się pomiędzy ul. Lublańską a Dobrego Pasterza na powierzchni ponad 2 ha. Można tu odpocząć z dala od miejskiego zgiełku. Na tym obszarze znajduje się, m.in.: boisko do piłki nożnej i koszykówki, zmodernizowany plac zabaw oraz ścieżki rowerowe.
 • Ogród nad Sudołem – nowy park kieszonkowy zajmuje powierzchnię 1,3 ha i usytuowany jest przy ulicy Naczelnej. Na jego terenie znajdują się liczne ścieżki, alejki, altany, drewniane leżaki, ławki oraz stoliki piknikowe. Na odwiedzających czeka duży plac zabaw dla dzieci, ścieżka zdrowia, siłownia plenerowa i trawiaste boisko.
 • Laserpark – laserowy paintball jest miejscem, które służy do bezpiecznej zabawy. Na terenie obiektu znajduje się system labiryntowych przejść do gry pełnej przygód oraz adrenaliny. Można tu rozegrać kilka scenariuszy, m.in. w trybie solo, drużynowym czy ochrony VIP.

Bezpieczeństwo dzielnicy

Na terenie Prądnika Czerwonego znajduje się Komisariat Policji III w Krakowie. Z danych dotyczących czynów karalnych i przestępstw wynika, że dzielnica nie należy do najbezpieczniejszych miejsc Krakowa. Mieszkańcy Prądnika Czerwonego oceniają swoje bezpieczeństwo jako umiarkowane.

Najczęściej dochodzi tu do kradzieży i włamań. Groźniejsze przestępstwa są rzadko odnotowywane. Władze dzielnicy i policjanci z III komisariatu podejmują szereg działań, by zapewnić mieszkańcom większe bezpieczeństwo.

Oferta dla dzieci

Rodziny zamieszkujące na Prądniku Czerwonym rodziny nie mają powodów do narzekań. Na terenie dzielnicy znajduje się moc atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. W okresie letnim organizowane są rodzinne festyny z animacjami, zabawami i konkursami przygotowywanymi przez lokalne instytucje. Rodzice chętnie spędzają wolny czas z dziećmi we wspomnianym wcześniej Parku Zaczarowanej Dorożki czy na terenie rekreacyjnym przy rzece Białucha. Mogą też skorzystać z oferty Centrum Sportowo-Edukacyjnego „SkakAnka”.

Do dyspozycji najmłodszych mieszkańców pozostaje kilkanaście placów zabaw. Najbardziej znany i popularny znajduje się w Parku Flinstonów, który przypomina krainę kreskówkowych jaskiniowców. Dużym zainteresowaniem cieszy się także Smoczy Skwer w rejonie ul. Bohomolca – Marchołta. Na jego terenie usytuowany jest dwustrefowy plac zabaw z czerwonym smokiem, wieżami, kładkami, huśtawkami oraz piaskownicami.

Prądnik Czerwony - oferta dla dzieci

Komunikacja na Prądniku Czerwonym

Za publiczny transport zbiorowy w Krakowie odpowiada Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne S.A. Prądnik Czerwony posiada bardzo dogodne połączenia autobusowe z pozostałymi dzielnicami. Autobusami miejskimi można szybko dojechać w różne części Krakowa.

Ile zajmuje dojazd do centrum?

Prądnik Czerwony znajduje się w niedalekiej odległości od Starego Miasta. Do ścisłego centrum można dotrzeć komunikacją miejską w około 30 minut. Na dojazd do sąsiednich dzielnic, takich jak Grzegórzki czy Prądnik Biały trzeba przeznaczyć 15-25 min. Podróż w godzinach szczytu może się wydłużyć do ok. 40 minut.

Tramwaje

Kontynuowane są prace nad budową linii tramwajowej na Prądniku Czerwonym. Według projektu połączy ona Meissnera z Mistrzejowicami. Około 4,5 km linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju ma być gotowa najpóźniej w 2024 roku i przebiegać w następujący sposób:

 • odcinek 1 – od skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Lema do stadionu KS Wieczysta Kraków;
 • odcinek 2 – od ulicy Meissnera do Ronda Polsadu;
 • odcinek 3 – od Ronda Polsadu do ul. Dobrego Pasterza;
 • odcinek 4 – od ul. Dobrego Pasterza przez Krzesławicką do ulicy Bohomolca;
 • odcinek 5 – od ul. Bohomolca do pętli tramwajowej Mistrzejowice.
tramwaje w Krakowie

Autobusy

Na Prądniku Czerwonym kursuje wiele autobusów miejskich. Największy ruch autobusowy odbywa się wzdłuż ulic, takich jak: Dobrego Pasterza, Meissnera, Strzelców, Powstańców, Bora-Komorowskiego oraz Mogilska. Spośród najważniejszych linii warto wymienić:

 • 105 (łączy Prądnik Czerwony z Dworcem Głównym Zachód);
 • 128 (Zajezdnia Płaszów – Meissnera – Prądnik Czerwony);
 • 184 (Prądnik Czerwony – Rondo Mogilskie – Starowiślna);
 • 405 (Dworzec Główny Zachód – Dobrego Pasterza – Cmentarz Prądnik Czerwony);
 • 610 (Prądnik Czerwony – Politechnika – Borek Fałęcki).

Dworce/ zajezdnie

Na terenie dzielnicy powstaje stacja kolejowa Kraków Prądnik Czerwony, która będzie jednym z przystanków Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Inwestycja ma umożliwić szybszy dojazd do ścisłego centrum miasta. Budowa stacji Prądnik Czerwony trwa u zbiegu ul. Powstańców, Meiera i Reduta.

W ramach projektu zostanie wybudowany także parking Park& Ride oraz stanowiska do ładowania samochodów elektrycznych. W bezpośrednim sąsiedztwie powstającego przystanku kolejowego SKA znajduje się pętla autobusowa Prądnik Czerwony, z której odjeżdża wiele autobusów miejskich.

Ścieżki rowerowe

Przez Prądnik Czerwony przebiega atrakcyjna trasa o długości prawie 3 km, która rozpoczyna się przy estakadzie na skrzyżowaniu al. 29 Listopada, Lublańskiej oraz Opolskiej. Dalej prowadzi ul. Woronicza przez okolicę domów jednorodzinnych, Sanktuarium św. Alberta oraz Dworek Pocieszka. Biegnie przez skrzyżowanie ulic Rezedowa i Dominikanów, Dolinę Potoku Sudół, ul. Strzelców, a kończy się przy Cmentarzu Batowice.

Najbardziej popularne ścieżki rowerowe prowadzą do okolicznych miejscowości oraz sąsiadujących dzielnic. Wiele z nich przebiega przez malownicze tereny i w okolicy najciekawszych atrakcji turystycznych. Na Prądniku Czerwonym usytuowane są także liczne wypożyczalnie rowerów.

ścieżki rowerowe w Krakowie

Korki – gdzie najczęściej występują?

Najbardziej zatłoczone są główne ciągi komunikacyjne, tzn. miejsca w których krzyżują się drogi krajowe DK7 i DK79. Największy ruch odbywa się przy Strzelców, Dobrego Pasterza, Powstańców, Młyńskiej czy Mogilskiej. Najczęściej zakorkowane jest obecnie skrzyżowanie ulic Reduta i Powstańców. Korki często sięgają tu aż do ul. Sabały. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ma w planach przebudowę układu komunikacyjnego w postaci budowy ronda w tym miejscu.

Planowane inwestycje drogowe

Niedawno zmieniła się organizacja ruchu w pobliżu al. 29 Listopada. Od połowy września 2022 r. rozpoczął się kolejny etap rozbudowy drogi wylotowej z Krakowa. Prace związane z przebudową odcinka położonego na terenie Prądnika Czerwonego mają potrwać co najmniej rok. Zmiana w organizacji ruchu na odcinku Woronicza do Pocieszka będzie obowiązywać do odwołania. Najprawdopodobniej inwestycja zakończy się dopiero w 2024 roku.

W kolejnych latach planowana jest realizacja jednego z największych projektów „Rowerowy Kraków”. Zakłada on ulepszenie infrastruktury dla dwóch kółek, w tym budowę ścieżki wzdłuż ulicy Lublańskiej oraz stacji napraw rowerów. 

Edukacja na Prądniku Czerwonym

Na terenie dzielnicy znajduje się kilkadziesiąt samorządowych placówek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Nie brakuje też szkół i przedszkoli prywatnych. Dużym powodzeniem cieszą się zwłaszcza dwujęzyczne placówki edukacyjne z międzynarodowym programem nauczania Cambridge. Wysokie miejsce w rankingu zajmują publiczne i prywatne licea ogólnokształcące oraz szkoły podstawowe.

oferta edukacyjna Prądnik Czerwony

Żłobki i przedszkola

Na terenie Prądnika Czerwonego znajduje się ogółem ponad 30 placówek dla najmłodszych dzieci. Rodzice mają do wyboru 2 żłobki i 13 przedszkoli publicznych oraz 16 niepublicznych. Spośród placówek samorządowych warto wymienić:

 • Publiczne Przedszkole „Malutkowo” przy ul. Łepkowskiego;
 • Żłobek Samorządowy nr 30 przy ul. Majora;
 • Samorządowe Przedszkole nr 12 „Zaczarowana Dorożka” przy ul. Miechowity;
 • Samorządowe Przedszkole nr 122 przy ul. Fiołkowej;
 • Samorządowe Przedszkole nr 14 przy ul. Młyńskiej Bocznej;
 • Samorządowe Przedszkole nr 162 im. Wawelskiego Smoka przy K. Odnowiciela;
 • Samorządowe Przedszkole nr 178 przy ul. Sudolskiej;
 • Samorządowe Przedszkole nr 20 przy Ułanów;
 • Samorządowe Przedszkole nr 65 „Perełka” przy ul. Szopkarzy.

Szkoły podstawowe

Na Prądniku Czerwonym znajduje się ogółem 12 placówek edukacyjnych z programem edukacji wczesnoszkolnej, w tym jedna z oddziałami integracyjnymi i dwie specjalne. Funkcjonuje tu 7 publicznych szkół podstawowych oraz 2 niepubliczne. Na liście placówek z niestandardowym programem nauczania znajduje się:

 • Szkoła Podstawowa Specjalna nr 9 przy ulicy Spadochroniarzy;
 • Szkoła Podstawowa Specjalna im. Ludwika Jerzego Kerna przy ul. Ułanów.

Licea i technika

Na Prądniku Czerwonym funkcjonuje 8 szkół średnich. Na liście dostępnych placówek znajdują się 4 licea ogólnokształcące publiczne i 2 niepubliczne oraz 2 technika. Do wyboru są następujące szkoły średnie:

 • Technikum Inżynierii Środowiska nr 13 i Technikum Komunikacyjne nr 25 przy ul. Ułanów;
 • XXIII Liceum Ogólnokształcące przy ulicy Seniorów Lotnictwa;
 • XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Romana Ingardena przy ul. K. Odnowiciela;
 • Liceum Ogólnokształcące Zakonu Pijarów przy Akacjowej;
 • XIX Liceum Ogólnokształcące Specjalne przy ul. Spadochroniarzy;
 • Niepubliczne Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące „Cracow International School”;
 • Niepubliczne Dwujęzyczne Liceum Ogólnokształcące Da Vinci’s International High School.

Uczelnie wyższe

Na terenie Prądnika Czerwonego funkcjonuje kilka szkół wyższych. Są to zarówno państwowe, jak i prywatne uczelnie. Z listy najbardziej popularnych warto wymienić:

 • Wydział Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego;
 • Wyższa Szkoła Gospodarki i Zarządzania;
 • Akademia WSB Wydział Zamiejscowy Kraków;

W bliskim otoczeniu dzielnicy znajdują się najbardziej prestiżowe uczelnie, na przykład: Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska czy Akademia Sztuk Pięknych.

Rekreacja na Prądniku Czerwonym

Na terenie dzielnicy znajdują się liczne tereny zielone, skwery oraz parki. Mieszkańcy mają też dostęp do kilku obiektów sportowych, kortów tenisowych, boisk i miejsc sprzyjających rekreacji na łonie natury. Mogą korzystać z wielu ścieżek rowerowych oraz spacerowych. Na Prądniku Czerwonym znajduje się kilkanaście siłowni plenerowych i stacjonarnych.

Tereny zielone

Na szczególne wyróżnienie zasługuje współtworzony przez mieszkańców Park Reduta, który istnieje od 2019 roku. Rozmieszczony jest na powierzchni niemal 8 hektarów. W tym miejscu znajduje się mnóstwo drzew, krzewów, pnączy, bylin, trawników, ławek, hamaków oraz łąk kwietnych. Teren został zagospodarowany w bardzo przemyślany sposób. Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się także Zielony Skwer z wybiegiem dla psów (w pobliżu ulicy Strzelców) oraz liczne pasma zieleni pomiędzy osiedlami. 

Park Reduta, Prądnik Czerwony

Miejsca przeznaczone do rekreacji

Na terenie Prądnika Czerwonego znajduje się Stadion i Hala Sportowa KS Prądniczanka oraz ośrodek jazdy konnej. W bezpośrednim sąsiedztwie usytuowany jest Park Wodny w Krakowie. W dzielnicy pojawiło się nowe miejsce do odpoczynku i rekreacji. Pomiędzy Parkiem Wodnym a Hotelem Swing usytuowana jest plaża Stacja Parkowa z zapleczem gastronomicznym, altankami, leżakami oraz placem zabaw. Amatorzy pieszych wycieczek mogą pospacerować po terenie rekreacyjnym w rejonie ulicy Celarowskiej, historycznym szlaku Twierdzy Kraków lub trasie turystyczno-kulturowej z wieloma zabytkami.

Gastronomia i kultura

Niewątpliwym atutem Prądnika Czerwonego jest bogate zaplecze gastronomiczne. Nie brakuje tu lokali specjalizujących się w kuchniach z całego świata i dostarczających jedzenie na wynos. Wiele modnych knajp, kawiarni oraz restauracji znajduje się w pobliżu biurowców, które są zlokalizowane przy al. Bora Komorowskiego, ul. Lublańskiej i u zbiegu wymienionych ulic. Na Prądniku Czerwonym mieszkańcy mogą też skorzystać ze zróżnicowanej oferty kulturalnej.

Gdzie zjeść w dzielnicy?

W przygotowywaniu dań kuchni polskiej oraz pizzy, makaronów i burgerów specjalizuje się dwupoziomowa Restauracja Luca, która znajduje się przy ulicy Reduta. Tradycyjne potrawy regionalne z dostawą do domu można przykładowo zamówić w lokalu „Biesiada u Dobrego” lub „Love Schabowe”. Dania kuchni wietnamskiej i tajskiej serwuje Restauracja Orientalna „Smok”, a typowo włoskie „Pepe Nero Restaurante” przy ul. Pasterze oraz Fabryka Pizzy Kraków przy ulicy Na Barciach.

Rozrywka w dzielnicy

Na terenie Prądnika Czerwonego funkcjonuje Młodzieżowy Dom Kultury, który organizuje interesujące zajęcia dla dzieci i młodzieży. Przy MDK w Krakowie działa Pracownia Animacji Kultury specjalizująca się w organizacji warsztatów, konkursów tematycznych czy prezentacji. Za wschodnią granicą w Mistrzejowicach znajduje się Multikino, a przy Śródmiejskim Ośrodku Kultury funkcjonuje Integracyjny Klub Kultury Olsza. Na terenie Prądnika Czerwonego usytuowane są także filie biblioteki miejskiej.

Gdzie wybrać się na zakupy?

Mieszkańcy mają dostęp do dobrze rozwiniętej infrastruktury handlowo-usługowej. Mogą korzystać z oferty supermarketów oraz niewielkich sklepów osiedlowych. W bezpośrednim sąsiedztwie dzielnicy znajduje się Centrum Handlowe Krokus, Centrum Serenada, market OBI oraz Dziecięce Centrum Handlowe Entliczek. Na terenie Prądnika Czerwonego działa wiele placówek oferujących usługi fryzjerskie i kosmetyczne.

Zdrowie na Prądniku Czerwonym – oferta dzielnicy

Na terenie dzielnicy działa kilka placówek medycznych. Na Prądniku Czerwonym ulokowane są poradnie ogólne POZ oraz przychodnie specjalistyczne. Większość z nich to przychodnie niepubliczne, które udzielają świadczeń zdrowotnych odpłatnie. Funkcjonuje tu wiele aptek, niektóre placówki działają w systemie całodobowym.

Zdrowie na Prądniku Czerwonym

Jakość powietrza i wody

Problem smogu dotyczy również dzielnicy Prądnik Czerwony. Jakość powietrza pozostawia wciąż wiele do życzenia. Do znacznego przekroczenia norm dochodzi zwłaszcza w sezonie grzewczym. Mieszkańcy mogą sprawdzać na bieżąco poziom zanieczyszczeń powietrza, na przykład na platformie Airly. Przedstawiciele Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Krakowie przekonują, że woda kranowa jest bezpieczna i nadaje się do picia prosto z kranu.

Oferta placówek medycznych

Przychodnie i szpitale publiczne usytuowane są w bliskiej odległości od granic Prądnika Czerwonego. Mieszkańcy mogą skorzystać nieodpłatnie ze świadczeń medycznych w kilkudziesięciu poradniach specjalistycznych, np. na Starym Mieście czy Prądniku Białym.

Wśród placówek dostępnych w granicach dzielnicy znajduje się, m.in.:

 • Praktimed NZOZ Profilaktyka przy ul. Strzelców;
 • Przychodnia Zdrowia Rodziny im. św. Jadwigi K.P przy Bosaków;
 • Centrum Medyczne VADIMED przy ul. Fiołkowej;
 • Olsza 2 Med sp. z o.o. przy Radomskiej;
 • Przychodnia Ugorek NZOZ.

Warto wiedzieć o krakowskim Prądniku Czerwonym

Z pewnością odnajdą się tu osoby, które poszukują odpoczynku od wielkomiejskiego zgiełku. Na Prądniku Czerwonym mogą znaleźć ciszę i spokój oraz dużą ilość terenów zielonych czy rekreacyjnych. Dzielnica jest przyjazna mieszkańcom w każdym wieku. Rodziny z dziećmi doceniają liczne atrakcje dla najmłodszych, bogatą ofertę edukacyjną oraz bliskość infrastruktury handlowo-usługowej.

Studenci są zadowoleni z dobrego dojazdu na krakowskie uczelnie. Starsze osoby chętnie korzystają z możliwości uczestnictwa w zajęciach i warsztatach oferowanych przez Uniwersytet Trzeciego Wieku „Akademia Prądnicki Senior”.

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023