Jakie inwestycje powstają w Katowicach?

Redakcja
Redakcja

Data publikacji: 02.03.2022, Data aktualizacji: 03.01.2023

5 minut czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów

Co buduje się w Katowicach?
Jakie przedsięwzięcia deweloperskie powstają w mieście? Sprawdź przegląd najnowszych inwestycji mieszkaniowych w Katowicach.

Katowice wyróżnia innowacja, przedsiębiorczość i wszechobecny przemysł. W stolicy województwa śląskiego i Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego odbywa się wiele międzynarodowych imprez, na które ściągają tłumy z całego świata. 

Bogata oferta edukacyjna i przemysłowa zachęca młodych ludzi do zamieszkania i rozpoczęcia kariery zawodowej w Katowicach. Inwestycje mieszkaniowe to kolejny atut miasta. 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.: 

 • jakie są najciekawsze inwestycje deweloperskie w mieście
 • czym wyróżnia się katowicki rynek nieruchomości
 • jakie plany mają inwestorzy 

Rynek nieruchomości w Katowicach 

Na Śląsku to właśnie w Katowicach jest największy i najdroższy rynek nowych inwestycji mieszkaniowych, jak i nieruchomości z rynku wtórnego. Jednak w porównaniu do krajowego i tak jest on znacznie tańszy. Oczywiście ceny mieszkań zależą od metrażu, położenia czy wybranej kondygnacji. Widać natomiast, że popyt na nieruchomości z rynku pierwotnego wciąż rośnie. 

W Katowicach przeważa starsza zabudowa mieszkalna, wymagająca sporych nakładów finansowych na remont. Inwestycje deweloperskie zmieniają obraz miasta, dzięki czemu nabywcy mogą wybierać także spośród setek ofert nowoczesnych lokali w wyższym standardzie.

Do zakupu zachęcają dobre połączenia komunikacyjne, również z europejskimi stolicami. Pociągi, autobusy i międzynarodowe lotnisko w Pyrzowicach ułatwiają podróże i sprzyjają rozwojowi strefy biznesu w mieście. W Katowicach nie brakuje zielonych przestrzeni. Mieszkańcy mają dostęp do parków i lasów, w tym do popularnego Parku Śląskiego, Doliny Trzech Stawów czy Lasów Murckowskich.

Czym wyróżnia się katowicki rynek nieruchomości? Sprawdź!

rynek nieruchomości w Katowicach

W zielonej i bezpiecznej dzielnicy 

Dostęp do przyrody to jeden z ważniejszych aspektów wpływających na wybór lokalizacji w nowej inwestycji deweloperskiej. Katowice słyną z zieleni. Inwestycja, na którą warto zwrócić uwagę, to Ceglana Park na Brynowie z mieszkaniami w standardzie deweloperskim. 

Projekt cechuje się niską zabudową, a połowa całej inwestycji to zielone przestrzenie. Sama nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie dwóch parków – Kościuszki i Katowickiego Parku Leśnego. Pieszo można stąd dojść także do Muchowca i Doliny Trzech Stawów. W dodatku połączenia komunikacyjne są idealne. Bezpośrednio przy budynku znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a wyjazd z miasta nie stanowi problemu.

Mimo lokalizacji mieszkania mają kameralny charakter. Znajdą się tutaj aleje spacerowe i tężnia solankowa, a centralnym punktem będzie staw z pomostem. Co ciekawe, można kupić mieszkania z tarasem i antresolą. Z myślą o wygodzie mieszkańców powstaną lokale usługowe i handlowe. Ze względu na wszystkie parametry zakup będzie idealną formą ulokowania kapitału pod wynajem. 

Katowice - zielone i spokojne miejsce

Blisko centrum na lubianym osiedlu 

Warto sprawdzić inwestycję Murapol Dębowe Tarasy w Zespole Dzielnic Północnych, położoną w otoczeniu zieleni i w sąsiedztwie wielkomiejskiej infrastruktury. Budynek wyróżnia nowoczesna, bardzo charakterystyczna, kaskadowa architektura. Przyszli mieszkańcy mogą wybierać spośród ofert metraży od 26 do 52 m². Lokale na parterze mają tarasy, a te na wyższych kondygnacjach duże balkony.

Oglądając Dębowe Tarasy warto zapoznać się z opcją Murapol Appartme. Są to apartamenty, w których przy pomocy urządzenia mobilnego lub funkcji hotelowej można sterować ogrzewaniem, zaworami wody, oświetleniem czy roletami wewnętrznymi.

Oferta wypełnia istotną niszę na katowickim rynku tego typu nieruchomości. Ciekawą możliwością jest pakiet antysmogowy, który stanowi codzienną ochronę przed zanieczyszczeniami, smogiem, pyłkami, kurzem, grzybami oraz innymi alergenami. System składa się z zaawansowanego technicznie układu filtrów, które powstrzymają nie tylko drobnoustroje, ale i owady.

Spokojne miejsce 

Na spokojnym osiedlu Piotrowice-Ochojec znajduje się inwestycja Apartamenty Zbożowa. Na 5 kondygnacjach są zarówno apartamenty, jak i mniejsze lokale. Cichobieżna winda, garaże i ogrzewanie podłogowe zapewniają wygodę, a energooszczędne rozwiązania niskie koszty utrzymania. W pobliżu jest punkt komunikacyjny i zielone tereny. 

Apartamenty zbożowaApartamenty zbożowa, mat. dewelopera

Nowe i planowane inwestycje w Katowicach 

Są nabywcy, którzy już z niecierpliwością oczekują na odbiór swojego mieszkania w Katowicach. Planowane inwestycje bywają jeszcze w fazie projektu, ale jeśli decyzja o zakupie lokum wciąż przed Tobą, już dzisiaj sprawdź, co szykują deweloperzy.

Zobacz ofertę mieszkań w Katowicach

Pierwsza Dzielnica – etap II

To inwestycja zlokalizowana w Śródmieściu obok ulic Góreckiego i Dobrowolskiego, w pobliżu parku Boguckiego. Składa się z 2 budynków i 17 kondygnacji naziemnych oraz 2 kondygnacji podziemnych. Planowany czas oddania do użytkowania to IV kw. 2023 r.

Wygodę i bezpieczeństwo zapewnią m.in. monitoring, systemy inteligentnego domu i klimatyzacja. Mieszkańcy będą mieć do dyspozycji dwukondygnacyjny parking podziemny, na parterze część usługową, a między budynkami teren rekreacyjny i plac zabaw. 

Obecnie Okam Capital Sp. z o.o. planuje kolejne inwestycje w Warszawie i Łodzi. 

Inspire

To inwestycja w centrum, obok Doliny Trzech Stawów, której oddanie ma nastąpić 1 kw. 2024 r. Składa się z 6 budynków i 9 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych. Zaprojektowano ją z myślą o potrzebach lokatorów, w których uwzględniono np. strefę mieszkańca, całodobową ochronę i klub fitness. Znajdą się tutaj powierzchnie dodatkowe w postaci ogrodu i balkonu.

TDJ Estate buduje w mieście jeszcze Franciszkańskie Południe etap II.

Zobacz inwestycję Inspire

Inspire - inwestycja

Słoneczne Tarasy II

Tę zlokalizowaną w centrum inwestycję deweloper chce oddać do użytkowania w II kw. 2023 r. Miejsce jest spokojne i otoczone zielenią. W każdym mieszkaniu będzie taras lub balkon. Przewidziano również komórki lokatorskie oraz liczne udogodnienia, jak np. plac zabaw czy monitoring. 

Modena Ceglana

Obok Parku Kościuszki powstają kolejne dwa budynki mieszkalne. Kilka kilometrów dalej jest Dolina Trzech Stawów, a jeszcze bliżej Katowicki Park Leśny. Na nowych właścicieli będą czekać lokale w standardzie deweloperskim usytuowane na 7 kondygnacjach. Dobrą informacją dla osób aktywnych są udogodnienia takie jak   boisko, rowerownia i siłownia plenerowa. Deweloper zamierza oddać inwestycję w IV kw. 2023 r.

Zobacz inwestycję Modena Ceglana

modena ceglana Modena Ceglana, mat. dewelopera

Nowy Wełnowiec

Według informacji inwestora projekt zakłada stworzenie nowej dzielnicy na obszarze 25 hektarów, której 57% zajmą mieszkania. Będzie to wielofunkcyjne miejsce dla osób w każdym wieku. Wszystko za sprawą licznych udogodnień, wśród których znajdzie się żłobek, szkoła czy dom seniora. Do tego nie zabraknie punktów usługowo-handlowych, gastronomicznych, pomieszczeń biurowych, kultury, możliwości rekreacji oraz roślinności – ponad połowę (56%) zajmą tereny zielone

ATAL SKY+ 

Prace rozpoczęto w 2021 r., a zakończenie budowy firma planuje na I kw. 2024 r. Budynki będą zlokalizowane w centrum przy al. Korfantego. Jeden z nich będzie miał 35 kondygnacji naziemnych, co oznacza, że wysokościowiec będzie najwyższym w Katowicach obiektem mieszkalnym. Znajdą się w nich zarówno lokale mieszkalne, jak i usługowe, apartamenty inwestycyjne oraz strefy rekreacyjne.

Zaletą lokalizacji jest m.in. świetna komunikacja, dużo zieleni i bliskość Strefy Kultury. Natomiast wśród zalet samej inwestycji warto wspomnieć np. o rozwiązaniach Smart Home, placu zabawy, rowerowni i stanowiskach dla samochodów.

ATAL w Katowicach oferuje także lokale biurowo-usługowe w Sokolska 30 Towers przy ul. Porcelanowej. 

 

Redakcja
Redakcja

Redakcja portalu RynekPierwotny.pl dba o to, by treści ułatwiły Ci proces poszukiwań nowego mieszkania i pomogły po zakupie.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: