Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Global Apartments w Katowicach: katowicki Manhattan z mieszkaniami premium

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Data publikacji: 08.11.2023, Data aktualizacji: 09.07.2024

4 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 4 głosów

Global Apartments w Katowicach: katowicki Manhattan z mieszkaniami premium
Global Apartments w Katowicach częścią Global Office Park — jakich rozwiązań możesz spodziewać się w kompleksie? Wysoki standard od Resi Capital!

Cavatina Holding znana z takich projektów jak Quorum Apartments we Wrocławiu, kolejny raz daje popis swoich możliwości. Projekt zakładający powstanie imponujących 2 wież biurowych i jednej wieży mieszkaniowej, tym razem zmaterializuje się w stolicy Śląska — w Katowicach.

Jednak Global Apartments to nie tylko wieże — to miastotwórczy koncept dobrze wpisujący się w zmieniające się centrum Katowic.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • z jakich elementów składa się inwestycja,
 • jak będą wyglądały apartamenty zrealizowane w ramach projektu,
 • kto poczuje się jak w domu, kupując mieszkanie w Global Apartments w Katowicach.

Jak będzie wyglądała inwestycja Global Apartments w Katowicach?

Global Apartments, które są częścią Global Office Park, powstaje z ręki dewelopera Cavatina Holding S.A. Za część mieszkalną odpowiedzialna jest spółka należąca do grupy kapitałowej Cavatiny — Resi Capital S.Az., która w portfolio swoich realizacji ma również inwestycje o charakterze PRS (mieszkania przeznaczone pod wynajem instytucjonalny).

Wielofunkcyjny kompleks składa się z dwóch wież biurowych o 104 metrach wysokości, które już zostały oddane do użytku. Trzecia wieża będzie pełniła funkcję mieszkaniową. Wszystkie obiekty wysokościowe osadzone są na wspólnej, 5-kodygnacyjnej podstawie, która pomieści przestrzenie handlowo-usługowe i parkingi.

Global Apartments to nowy katowicki Manhattan?

W części wspólnej znajdują się liczne lokale gastronomiczne, handlowe i usługowe (m.in. kawiarnie i bary), a samo Global Apartments zaproponuje przyszłym użytkownikom inwestycji aż 686 apartamentów o zróżnicowanej powierzchni. Dodatkowo do dyspozycji mieszkańców pozostanie dwupoziomowa galeria handlowa.

Global Apartments w Katowicach: lokalizacja, mieszkania, otoczenie

Lokalizacja

Nowa inwestycja zlokalizowana jest przy skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Dąbrówki w Katowicach. Tak dogodne usytuowanie kompleksu oferuje mieszkańcom bezpośredni dostęp do m.in. bogatej oferty edukacyjnej — w najbliższej okolicy inwestycji znajduje się aż 41 placówek edukacyjnych.

Dużym atutem Global Apartments jest bliskość ośrodków zdrowotnych (oprócz tych zlokalizowanych na terenie samej inwestycji) czy sklepów i usług, ale także bezpośrednie sąsiedztwo terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych w postaci boiska/kortu, kręgielni czy klubu bilardowego.

Zobacz mieszkania Katowice Śródmieście

Mieszkania i otoczenie

Global Office Park, wraz z Global Apartments, stanowi największy kompleks mixed-use na Śląsku. Mieszkania dostępne w ramach tej drugiej części przyciągną potencjalnych mieszkańców ponadstandardową architekturą. Użytkowników z pewnością zachwyci elewacja pełna przeszkleń, klimatyzacja w mieszkaniach czy w monitoring części wspólnych, który zadba o ich pełne bezpieczeństwo.

Resi Capital w ramach 23-kondygnacji mieszkaniowych, zaproponuje zarówno kawalerki, jak i mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. Ich metraże sięgać będą od 25 do 80 mkw. Tak samo, jak w przypadku apartamentów dostępnych w ramach Quorum Apartments we Wrocławiu, deweloper przewidział możliwość łączenia lokali.

Global Apartments tworzy nowy ośrodek biznesowy w Katowicach.

Wszystkie mieszkania przygotowywane są w wysokim standardzie, z dbałością o najwyższą jakość wykonania. Deweloper szczególną uwagę zwraca również na energooszczędność i prośrodowiskowe rozwiązania — projekt będzie podlegał ocenie w ramach międzynarodowego systemu BREEAM.

Sprzedaż już ruszyła - zarezerwuj swoje mieszkanie!

Wszyscy użytkownicy zyskają dostęp do zielonych tarasów. Ponadto, na terenie inwestycji dostępne będą strefy zieleni i relaksu, które zajmą aż 2,3 tys. mkw.

Dla kogo jest inwestycja premium Global Apartments w Katowicach?

Mieszkania w inwestycji Global Apartments w Katowicach to propozycja dla osób, które cenią sobie miejskie życie w prestiżowej lokalizacji, ale jednocześnie pragną komfortu i spokoju. Idealne dla aktywnych mieszkańców, którzy chcą mieć wszystko na wyciągnięcie ręki — od edukacji, przez rekreację, aż po kulturę i rozrywkę. Dzięki różnorodności oferowanych metraży inwestycja przyciągnie zarówno młodych profesjonalistów, jak i rodziny.

Global Apartments to inwestycja dla 3 grup.

Osoby dbające o środowisko docenią ekologiczne podejście dewelopera, a miłośnicy architektury będą zachwyceni nowoczesnym designem. Dodatkowo dla tych, którzy cenią sobie przestrzeń i zielenie w miejskim krajobrazie, Global Apartments oferuje unikalne strefy relaksu. To propozycja dla tych, którzy chcą żyć w rytmie miasta, ale w luksusowych i komfortowych warunkach.

Global Apartments w liczbach

 • 2,3 - tys. metrów kwadratowych na przestrzenie zielone,
 • 686 - apartamentów ogółem,
 • 25 - 80 - metraże mieszkań dostępnych w ramach inwestycji mieszkaniowej,
 • 104 - metrowe wieże
 • 2 - poziomy galerii handlowej na terenie inwestycji,
 • 26 - kondygnacji.

Global Apartments w liczbach.

Global Apartments w Katowicach: podsumowanie

W miejscu, w którym puls miejskiego życia bije najszybciej, powstaje inwestycja, która ma szansę zrewolucjonizować postrzeganie luksusowego mieszkania w aglomeracji śląskiej. 

Mówiąc o Katowicach, często myślimy o ich przemysłowej przeszłości. Jednak Global Apartments pokazuje nową twarz miasta — nowoczesną, odważną i ambitną. To, co wyróżnia tę inwestycję, to nie tylko jej lokalizacja, ale przede wszystkim podejście do jakości życia mieszkańców. Bliskość placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowotnych i terenów rekreacyjnych sprawia, że życie tutaj nabiera nowego wymiaru.

Sprawdź inne inwestycje w Katowicach!

Z jednej strony inwestycja stawia na nowoczesną architekturę, która przyciąga wzrok i stawia Katowice w rzędzie miast przyszłości. Z drugiej — przemyca przemyślane rozwiązania, które sprawiają, że mieszkańcy czują się tu jak w domu. To połączenie tradycji śląskiej gościnności z nowoczesnością XXI wieku.

Interesują Cię innowacyjne projekty deweloperskie? Sprawdź FSO Park Żerań!

Global Apartments to nie tylko kolejna inwestycja mieszkaniowa. To wizja Katowic jutra, miasta, które nie boi się wyzwań przyszłości i stawia na rozwój, nie zapominając o potrzebach swoich mieszkańców. To miejsce, które już niedługo stanie się nową ikoną Katowic, łącząc w sobie to, co najlepsze w tradycji i nowoczesności.

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023