Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Warszawa, Wola, Młynów

Znaleziono 194 oferty w 1 inwestycji
map

Zobacz na mapie

 • Apartamenty Ludwiki
  Pod wynajem

  Apartamenty Ludwiki

  Dom Development S.A.

  Mieszkanie Czyste, Wola, Warszawa
  ul. Ludwiki 4A
  3.2 km od centrum
  • Oddanie: 3 kw. 2023
  • Metraż: 31-128 m2
  • Mieszkań: 194
  • Pokoje: 1-5
Zobacz wyprzedane oferty w tej lokalizacji.
Te nieruchomości znalazły już swoich właścicieli.

Młynów to osiedle na warszawskiej Woli, które rozciąga się od linii kolejowej Warszawa-Zachodnia - Warszawa Gdańska i ulicy Ostrorogiej, aż do ulic: Okopowej i Wolskiej. To jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania. Graniczy z Powązkami, Kołem, Nowolipkami i Czystym. Historia Młynowa sięga wielu wieków wstecz, jednak najczęściej mówi się o XIX wieku jako okresie największego rozwoju. To właśnie wtedy też powstało określenie “Młynów”. Obszar ten był centrum związanym z mieleniem zboża. Swego czasu funkcjonowało tu co najmniej 50 młynów. Istniało także bardzo duże osiedle robotnicze ze szkołą i łaźnią. Obecnie z zabudowy przemysłowej niewiele zostało. Poszczególne tablice pamiątkowe, np. rodziny Wawelbergów, to właśnie poszlaki, na podstawie których można określać przeszłość osiedla. Obecnie mieszkania na Młynowie powstają w miejsce starszych, które się często wyburza. Kamienice czy zabudowa pofabryczna zostają zastępowane nowymi inwestycjami. Osiedle, będące kiedyś najuboższą częścią stolicy, obecnie jest jednym z najmodniejszych miejsc do zamieszkania.

Mieszkania na Młynowie - luksus w centrum

Większość nowo powstających osiedli w tym rejonie to pojedyncze wysokie budynki, które wyróżniają się formą oraz kolorystyką. W części z nich znajdują się apartamentowce. Obok luksusowych, można znaleźć również standardowe mieszkania na Młynowie. Dzięki temu swoje M na Woli może znaleźć niemal każdy. Wśród rozwiązań ponadprzeciętnych warto wymienić np. ogrody na dachach. Standardowo, deweloperzy zadbali o korzystne rozmieszczenie mieszkań w budynkach oraz kameralność inwestycji. W każdej z nich można dokupić miejsce parkingowe, co rozwiązuje spory problem z parkowaniem na Woli.

Nowe mieszkania na Młynowie powstają na gruntach własnościowych należących do deweloperów. Zlikwidowany został problem użytkowania wieczystego. Ponadto osiedlami zarządza wspólnota mieszkaniowa, które wyznacza prywatną firmę administracyjną do dbania o budynki. Rezygnacja z przynależności do publicznej spółdzielni oznacza większy wpływ na to, co dzieje się na osiedlu, ale również możliwość egzekwowania działań, których administracja się podjęła. W przypadku spółdzielni publicznych zawsze było to problematyczne.

Cena mieszkania na Młynowie

Bliskość centrum oczywiście znaczne wpływa na wysokość cen nieruchomości na Woli. Dlatego nie należy spodziewać się niskich kosztów. Wręcz przeciwnie. Nawet lokale o przeciętnym standardzie nie są tu tanie. Średnia cena mieszkania na Młynowie to ok. 8 000 zł/mkw. Oczywiście można znaleźć tańsze M, jednak jest to rzadkością. Apartamenty kosztują tu nawet ok. 12 000 zł/mkw. Ceny te wyznacza w głównej mierze lokalizacja. Bliskość centrum, Powązek, ale też Koła wpływa znacznie na popyt, a ten z kolei na cenę M. Nieruchomości na Młynowie dość szybko się zatem wyprzedają. Tym bardziej, że z powodu niedużej ilości gruntów zdatnych pod budowę, nie powstaje ich wiele.

W porównaniu do średniej ceny M dla całej Warszawy, która wynosi obecnie ok. 9 000 zł/mkw., można zauważyć, że mimo wszystko mieszkania na Młynowie są nieco tańsze. Nie jest to bowiem modny Mokotów czy słynny Żoliborz. Często na Woli można kupić nową nieruchomość w cenie używanej, w powyższych dzielnicach. Dlatego wiele osób decyduje się właśnie na zakup mieszkania na Młynowie. Jest to osiedle Woli położone najbliżej centrum. Niedługo ma tu powstać również metro, co dodatkowo wpływa na ceny nieruchomości.

Wynajem bardzo opłacalny

Najem mieszkań na Woli jest bardzo dobrym pomysłem inwestycyjnym. Lokali oraz pokoi poszukują tu niemal wszystkie grupy społeczne. Wielu zależy na bliskości centrum, ale jednocześnie nie chcą przepłacać. Niektórzy szukają też lepszego standardu za cenę M w Śródmieściu. Dlatego nie dziwi, że mieszkania na Młynowie już dawno stały się atrakcyjnym przedmiotem inwestorskich zakupów. Ceny wynajmu są bardzo różnie i zazwyczaj zaczynają się od ok. 2 000 zł/mies. Częściej można spotkać droższe M w lepszym standardzie. Nie brakuje tu cen typu 3 000 - 5 000 zł/mies. Koszty wynajmu pokoi zaczynają się średnio od ok. 800 zł/mies. Nic więc dziwnego, że przyciągają studentów.

A ile może zyskać właściciel? Na wynajmie długoterminowym to ok. 2-4% wartości nieruchomości w ciągu roku. Alternatywą jest najem krótkoterminowy, wakacyjny, który przynosi zysk ok. 3-6%. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na zakup mieszkania na Młynowie. Czy jednak bardziej opłaca się wynajmować na dłużej, czy na krócej? To już zależy od wielu czynników, jak dokładna lokalizacja, standard, cena dla najemcy, wysokość czynszu, ilość czasu poświęconego na bieżące naprawy w mieszkaniu itd.

Z Młynowa do centrum w 10 minut

Tyle średnio jedzie się na plac Zamkowy samochodem. Najważniejsze drogi tutaj to m.in. Obozowa, Młynarska, Płocka, Wolska (część drogi wojewódzkiej nr 629), Górczewska (część drogi wojewódzkiej nr 580), Okopowa. Niedaleko przebiega jeszcze wiele innych istotnych dróg dla komunikacji samochodowej Warszawy, w tym Aleja Prymasa Tysiąclecia, czyli część drogi krajowej nr 7. Mimo dużej ilości dróg trzeba przygotować się na obecność korków w godzinach szczytu. Młynów to niemal centrum, a jak powszechnie wiadomo, to właśnie ta część miasta korkuje się najbardziej. Dlatego często lepiej korzystać z dróg lokalnych, a nie głównych.

W korkach stoją również autobusy, ale już nie tramwaje, których z Młynowa jeździ sporo. Można nimi dotrzeć do ścisłego centrum w ok. 20 min. Linie tramwajowe to jedna z lepszych opcji komunikacyjnych w centrum. Niedługo również pojawi się kolejna stacja II linii metra, co jeszcze bardziej ułatwi przemieszczenie się po mieście. Bardzo popularne jest również używanie rowerów, zwłaszcza od kiedy pojawiły się stacje Veturilo. Na krótsze odległości ten środek transportu jest niemal niezastąpiony w porze wiosenno-letniej.

Serce miasta

Mieszkania na Młynowie w Warszawie są świetnie ulokowane. Blisko stąd do najważniejszych placówek, ośrodków, klubów. Duża ilość różnych środków transportu umożliwa sprawne przemieszczenie się w każdą stronę Warszawy. Na sąsiednich osiedlach znajdują się duże centra handlowe: Arkadia i Wola Park, a na samym Młynowie wiele lokali usługowo-handlowych. Kawiarnie, knajpki, restauracje - ich ilość jest naprawdę spora. Najsłynniejsza pozostaje oczywiście pączkarnia Pracownia Cukiernicza Zagoździński, do której niemal każdego ranka ustawia się spora kolejka. Ze słynnych instytucji należy wymienić Instytut Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Komendę Główną Żandarmerii Wojskowej. Mieszkanie na Młynowie niewątpliwie ma wiele zalet. W pobliżu znajdują się Lasek na Kole, Park Moczydło oraz Park Edwarda Szymańskiego. Dzięki świetnej lokalizacji mieszkańcy Młynowa mogą szybko wszędzie dojechać, ale również skorzystać z rozrywek obecnych na osiedlu. Bliskość centrum biznesowego umożliwia szybki dojazd do pracy, który okaże się jeszcze szybszy po wybudowaniu kolejnej stacji metra.

Informacje o Młynowie

Na Młynowie dostępnych jest 195 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 2 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy na Młynowie mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 31 do 128 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (2 mieszkania).
 • 2-pokojowe (111 mieszkań).
 • 3-pokojowe (42 mieszkania).
 • 4-pokojowe (36 mieszkań).
 • 5-pokojowe (3 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich na Młynowie nie są dostępne oferty sprzedaży nowych domów.

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży na Młynowie kosztuje 595 776 zł.

W ostatnim czasie w 1 nieruchomości zostały obniżone ceny. W najbliższym czasie w 1 inwestycji mieszkaniowej odbędą się dni otwarte.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: