wielkopolskie, Poznań, Stare Miasto

Informacja na temat Starego Miasta

Aktualnie na Starym Mieście dostępnych jest 883 oferty w 30 inwestycjach

wielkopolskie, Poznań, Stare Miasto

Stare Miasto to część Poznania zajmująca powierzchnię 3,8 km kw. W jej obrębie znajdują się takie jednostki administracyjne jak: Chwaliszewo, Dzielnica Cesarska, Garbary, Grobla, Piaski, Piekary, Przepadek, Rybaki, Stare Miasto, Święty Marcin, Święty Wojciech. Łącznie mieszka tu ok. 30 tys. osób. Z zachodu na wschód obszar ten przecina droga nr 92. Od wschodu ograniczony jest rzeką Wartą, od zachodu ul. Obornicką, od południa ul. królowej Jadwigi a od północy Lasem Moralskim. Przy ul. Dworcowej znajduje się dworzec Poznań Główny, jeden z największych w Polsce. Stanowiący serce Poznania rynek Starego Miasta nadal pełni ważne funkcje handlowe i kulturalne. Zabytkowa zabudowa z niepowtarzalnym renesansowym ratuszem na czele, nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Zainteresowani mogą tu odwiedzić Muzeum Rogalowe, Archeologiczne i Muzeum Historii Miasta Poznania. Znajduje się tu 8 uniwersytetów, w tym Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych, Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Wyższa Szkoła Logistyki oraz Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania. Największe centra handlowe to Avenida, Stary Browar i Kupiec Poznański. Na Starym Mieście znajdują się też liczne szpitale i przychodnie, m.in. Wielkopolskie Centrum Onkologii, Szpital Miejski im. Z. Strusia, Szpital Prywatny Med Polonia i Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Informacja o lokalizacji

Stare Miasto to zabytkowa dzielnica Poznania, w której można znaleźć największą atrakcję regionu – ratusz, na którego szczycie dwa koziołki trykają się rogami. Jednak nie tylko zabytki są atutem dzielnicy. Poza nimi znajdują się tu liczne szkoły wyższe (m.in. Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu,Wyższa Szkoła Logistyki i Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania. ) Z tutejszych centrów handlowych największym jest Stary Browar a inne to m.in. Kupiec Poznański czy Galeria MM. Największe Centrum sportowe dzielnicy to Jezioro Maltańskie z termami maltańskimi, boiskami, wypożyczalniami sprzętu itp. Znajduje się tam również Las Maltański i Nowe Zoo. Dzielnica jest świetnie skomunikowana dzięki drodze krajowej nr 92 , dworcowi Poznań Główny i międzynarodowemu lotnisku Poznań-Ławica.

Znajduje się tu 25 przedszkoli, 16 szkół podstawowych, 13 gimnazjów i 11 liceów. Tutejsze szkoły wyższe to m.in. Wyższa Szkoła Handlu i Rachunkowości, Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu i Wyższa Szkoła Logistyki.

W okolicy znajduje się m.in. Szpital Dziecięcy im. B. Krysiewicza, Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital im. W. Degi (100 m na południe dzielnicy), Szpital Prywatny Med Polonia i Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej.

Ciekawe tereny rekreacyjne to położony na północy Las Moralski a także liczne parki usytuowane w dzielnicy, takie jak Rezerwat Przyrody Żurawiniec czy Park Cytadela a także rzeka Warta. Znajdują się tu też 3 baseny i boisko sportowe.

Najpopularniejszym centrum handlowym Poznania jest tutejszy Stary Browar. Inne duże galerie handlowe to Galeria MM, Kupiec Poznański, Poznań City Centre i Międzynarodowe Targi Poznańskie. Poza tym znajdują się tu liczne sklepy sieci Biedronka, Żabka czy Stokrotka.

Największymi atrakcjami Poznania i dzielnicy Stare Miasto jest teren Targów Poznańskich i zabytkowy rynek starego miasta. Wokół niego i CH Stary Browar umieszczona jest też większość miejskich restauracji, kawiarni i klubów. Znajdują się tu również 2 kina i centrum kulturalno-handlowe Stary Browar.

Oferta mieszkaniowa

Poszukujący nowych nieruchomości na Starym Mieście mogą wybierać z pośród 30 inwestycji mieszkaniowych w których łącznie deweloperzy mają w sprzedaży 803 mieszkania i 48 domów jednorodzinnych. Ceny nowych lokali dostępnych na Starym Mieście wahają się od 4 500 do 15 100 zł za metr kwadratowy. W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny

Zobacz inwestycje na Starym Mieście

Inwestycje polecane

Wiadomości na temat Starego Miasta

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

,

Mieszkania w celach inwestycyjnych na poznańskim rynku

Sytuacja na rynku mieszkaniowym w Polsce jest stabilna. Podaż mieszkań jest duża przy nie słabnącym popycie.

Jak dobrze zainwestować w mieszkanie?

,

Jak dobrze zainwestować w mieszkanie?

Bardzo niskie oprocentowanie lokat zachęca coraz większą liczbę Polaków do inwestowania w mieszkania na wynajem. Rentowność najmu w Poznaniu sięga obecnie nawet ponad 6 proc. Jak odpowiednio wybrać mieszkanie, by zarobić jak najwięcej na jego wynajmie?

Szukamy większych mieszkań

,

Szukamy większych mieszkań

Rynek deweloperski od kilku lat przeżywa oblężenie. Zapotrzebowanie na nowe mieszkania jest duże, a liczba zakończonych inwestycji i wydanych pozwoleń na budowę nieustannie rośnie. Choć najpopularniejsze niezmiennie są lokale średniej wielkości, coraz więcej klientów decyduje...

Nowe inwestycje mieszkaniowe Echo w Poznaniu: Osiedle Perspektywa i III etap Osiedla Jaśminowego

,

Nowe inwestycje mieszkaniowe Echo w Poznaniu: Osiedle Perspektywa i III etap Osiedla Jaśminowego

Spółka Echo Investment uruchomiła przedsprzedaż mieszkań w ramach nowych poznańskich inwestycji - Osiedla Perspektywa i III etapu Osiedla Jaśminowego. Mieszkania w tych projektach dostępne są w programie MDM.

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

,

Poznań - które inwestycje zostały uznane za najlepsze?

Użytkownicy naszego portalu przez 6 miesięcy wybierali najlepsze inwestycje mieszkaniowe, dostępne w Rynku Pierwotnym. Po oddaniu niemal 114 000 głosów, stworzony został ranking najlepszych projektów od deweloperów m.in. w największych polskich miastach, takich jak Poznań.