Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Osiedle Uniwersyteckie

Mieszkania na sprzedaż ul. Śnieżna, oferowane bezpośrednio przez

Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o.

Sosnowiec, ul. Śnieżna 2

Uwaga

Uwaga! Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Mamy dla Ciebie 502 oferty w najbliższej okolicy!

Najbliższe inwestycje

Prezentacja oferty archiwalnej

Osiedle UniwersyteckieOsiedle Uniwersyteckie

1 zdjęcie

Udogodnienia Inwestycji

Standard i bezpieczeństwo

  • winda
  • Standard deweloperski

Przyroda w okolicy

  • 3 parki w okolicy

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:

rozpoczęcie budowy w 2 kw. 2023 roku, planowane oddanie do użytkowania w 4 kw. 2024 roku

Liczba budynków:

cała inwestycja składa się z 1 budynku wielorodzinnego

Liczba kondygnacji:

budynek posiada 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną

Wysokość pomieszczeń:

w zależności od kondygnacji od 260 do 280 cm wysokości

Standard wykończenia

standard deweloperski

Rodzaj własności:

informacja u dewelopera

Powierzchnie dodatkowe:

nie przewidziano powierzchni dodatkowych

Komórki lokatorskie:

nie przewidziano

Miejsca postojowe:

w inwestycji przewidziano:
  • miejsca postojowe podziemne

Przyroda:

informacja u dewelopera

Opis inwestycji

Inwestycja Osiedle Uniwersyteckie znajduje się w Sosnowcu, ul. Śnieżna 2 (2.7 km od centrum Sosnowca), jest realizowana przez Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o.

Inwestycja obecnie jest w trakcie budowy z planowanym na 4 kw. 2024 roku terminem oddania do użytkowania.

Aktualnie w inwestycji Osiedle Uniwersyteckie nie ma nowych mieszkań w sprzedaży.

Dla przyszłych mieszkańców Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o. przewidział:

  • miejsca postojowe podziemne

Lokalizacja inwestycji

Sosnowiec to miasto położone w południowo-zachodniej części Polski, w województwie śląskim. Usytuowany na Wyżynie Śląskiej, w skład której wchodzi Wyżyna Krakowsko-Częstochowska. Miasto to znajduje się w pobliżu licznych zbiorników wodnych. Leży nad rzekami: Białą Przemszą, Bobrkiem czy Brynicą. Mieszkańcy chętnie korzystają z okolicznych atrakcji, a mnogość zabytków nadaje charakter miasta. Sosnowiec składa się z wielu dzielnic takich jak: Środula, Niwka, Pogoń, Milowice, Modrzejów, Nowe Zawodzie czy Klimontów. Rozciągają się one po obu stronach rzeki Czarna Przemsza. Co roku powstają tu nowe inwestycje, które charakteryzują się dużą różnorodnością. Dla mieszkańców jak i inwestorów jest to bardzo atrakcyjna lokalizacja. Występują tu zarówno wysokie zabudowy wielorodzinne, jak i również nowoczesne dzielnice niskiej zabudowy jednorodzinnej i apartamentowej. Największe skupisko mieszkańców to Śródmieście i Środula, gdzie mieszczą się głównie bloki z wielkiej płyty. Nie brakuje tu zabytków, a na uwagę zasługują budynki w stylu barokowym. Zamek Sielecki w Sosnowcu to najstarszy, a zarazem najcenniejszy zabytek miasta. Sosnowiec ma ogromną infrastrukturę społeczną. Bogaty w pełną ofertę edukacyjną, w skład której wchodzi aż kilkaset publicznych jednostek działających w ramach zespołów szkół, jak i samodzielnych jednostek. Znajduje się tutaj kilkadziesiąt szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz wiele przedszkoli. Sosnowiec ma również dostęp do rozbudowanej infrastruktury zdrowotnej. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji dysponuje bogatym zapleczem sportowym, m.in. stadionami i kortami tenisowymi. W mieście sport można uprawiać także zimą, na stoku narciarskim. Na obszarze miasta funkcjonuje wiele instytucji i placówek kulturalnych m.in. kina, centrum sztuki czy teatr. Rozbudowana została również infrastruktura usługowo-handlowa. Mieszkańcy Sosnowca mają do wyboru dwie duże galerie handlowe i kilka nieco mniejszych.

Komunikacja

Jak wygląda komunikacja w okolicy inwestycji Osiedle Uniwersyteckie?

Miasto jest ważnym węzłem drogowym, a przecinające go drogi łączą północ i południe oraz wschód i zachód Europy. Przez Sosnowiec przebiegają drogi ekspresowe S1 i S86 oraz drogi krajowe nr 79 i 94. Niespełna 5 km od południowej granicy miasta biegnie autostrada A4. Funkcjonują tu również autobusy strefowe GOP-u. W Sosnowcu kursują też autobusy PKS i pociągi PKP, przy czym miasto ma kilka stacji kolejowych. Znajduje się tu także lądowisko sanitarne.

Przyszli mieszkańcy inwestycji Osiedle Uniwersyteckie mogą korzystać z rozbudowanej sieci połączeń komunikacyjnych. W odległości 1303 metrów od inwestycji Osiedle Uniwersyteckie znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny - Będzin.

Edukacja

Czy w pobliżu inwestycji Osiedle Uniwersyteckie znajdują się szkoły/przedszkola?

Mieszkańcy mogą korzystać z bogatej oferty edukacyjnej. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Uniwersyteckie znajduje się 25 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Przedszkole Miejskie nr 2 w odległości 34 m, Uniwersytet Śląski w odległości 92 m, Uniwersytet Śląski w odległości 196 m.

Opieka medyczna

Dużym atutem inwestycji Osiedle Uniwersyteckie jest bliskość ośrodków zdrowotnych. Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu: Przychodnia Safmed w odległości 129 m, Poliklinika Doktora Bessera. NZOZ w odległości 303 m, Sawdent w odległości 541 m.

Sklepy i usługi

Jak daleko jest do najbliższego sklepu?

Na infrastrukturę handlowo-usługową inwestycji Osiedle Uniwersyteckie składa się wiele punktów. Nieopodal, w odległości 250 m znajduje się Żabka, w odległości 292 m znajduje się Od A do Z, w odległości 299 m znajduje się sklep z żywnością.

Sport

Bliskość terenów rekreacyjnych oraz obiektów sportowych to mocna strona tej lokalizacji. W najbliższej okolicy inwestycji Osiedle Uniwersyteckie w odległości 297 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 495 m znajduje się siłownia na świeżym powietrzu, w odległości 548 m znajduje się bieżnia / tor.

Data publikacji: 13.07.2022
Data aktualizacji: 22.03.2024

Nagrody i wyróżnienia

Nagroda Forbes 2022
Nagroda Forbes 2021
Nagroda Digital Excellence Awards 2022
Nagroda Laur Klienta 2023
Nagroda Dobry Pracodawca 2023
Nagroda Gazele Biznesu 2023