Wiadomości mieszkaniowe

Stefania Wyszyńska

Wiadomości - Warszawa - Wrocław

16 października 2013

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 3 głosów

Zielone Bielany

Czy warto zamieszkać na warszawskich Bielanach? Słyszałam różne opinie. Miłośnikom przyrody ta północna dzielnica kojarzy się z pięknymi terenami leśnymi: rezerwatem przyrody „Las Bielański” i lasem Młocińskim. Bielany są także ośrodkiem akademickim, w którym znajdują się dwie duże uczelnie publiczne: Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego. Przeciwnicy zamieszkania w tej części stolicy twierdzą, że brakuje tu wielkomiejskiej atmosfery, że nie można liczyć na wiele rozrywek, że szpecą ją wielkie blokowiska (Chomiczówka, Wawrzyszew).

Zielone Bielany

To, czy Bielany są dobrym miejscem na dom, każdy musi więc ocenić sam. Mogę doradzić, aby przy przeglądaniu ofert mieszkaniowych zwracać szczególną uwagę na to, jak blisko jest do stacji metra (w dzielnicy są cztery), którym można dojechać do centrum najszybciej. Jeśli komunikacja będzie sprawna, z pewnością zbytnio nie odczujemy oddalenia od Śródmieścia.

 

Poniżej przedstawiam dwie oferty zakupu mieszkań blisko stacji metra Młociny.

 

Bielany Residence – Marvipol Development

 

Przy ulicy Sokratesa 9 stanął duży, ciekawie wyglądający budynek. Jego najwyższa część ma dziewięć pięter, a niższe – po osiem i siedem. Do środka wchodzi się przez recepcję, przy której ulokowano poczekalnię dla gości. Na zielonym dziedzińcu umieszczono plac zabaw. Dwupoziomowy garaż podziemny, przeznaczony dla mieszkańców, wystarcza na pięćset samochodów, natomiast odwiedzający mogą postawić auto w zatoczce przed budynkiem. Na parterze zaplanowano lokale handlowo-usługowe. Codziennie, bez konieczności wychodzenia na zewnątrz, będzie można korzystać z tak zwanej strefy fitness i spa.

 

Niezaprzeczalną zaletą lokalizacji przy ulicy Sokratesa jest wspomniana wcześniej bliskość stacji metra Młociny. Jeśli wybierzemy ten środek komunikacji, do centrum dotrzemy w około dwadzieścia minut.

 

Deweloper zapewnia, że mieszkania są ciche i komfortowe. Dzięki zamontowaniu wielkich okien, sięgających od podłogi aż po sufit, do lokali wpada dużo światła. Powierzchnie wynoszą od 30 do 127 metrów kwadratowych, a liczba pokoi – od jednego do pięciu.

 

Mieszkanie w Bielany Residence można polecić osobom, którym zależy na wysokim standardzie życia, ale nielubiącym przepłacać. Aby kupić metr kwadratowy najtańszego lokalu, trzeba wydać 6 990 złotych brutto. Sprzedano już ponad połowę mieszkań – do nabycia pozostało 168 z 378.

 

Sokratesa Park – Sokratesa Development

 

Niedaleko Bielany Residence, przy ulicy Sokratesa 13 wybudowano nowe osiedle – Sokratesa Park. Jak zapewnia deweloper, aby wsiąść do metra, trzeba przejść stąd zaledwie 300 metrów. Blisko są również tereny rekreacyjne.

 

Najwyższe części dwóch budynków sięgają ośmiu pięter, a niższe – sześciu. Podziemną kondygnację zajmuje parking. Na ogrodzonym osiedlu wyznaczono plac zabaw dla dzieci. Teren jest chroniony i monitorowany przez całą dobę.

 

W ofercie spółki Sokratesa Development znalazły się mieszkania o powierzchniach od 37 do 117 metrów kwadratowych. Każde z nich ma od jednego do czterech pokoi. Do lokali na parterze dołączono ogródki, z których największy zajmuje około 80 metrów kwadratowych. Właściciele czteropokojowych apartamentów mają do dyspozycji obszerne tarasy (maksymalnie 100 metrów kwadratowych). Pozostałe mieszkania są z balkonami.

 

Spośród 297 lokali w budynkach B i C do kupienia pozostało poniżej 40, w tym najwięcej trzypokojowych. Warto zatem pospieszyć się z decyzją, jeżeli jesteśmy zainteresowani przeprowadzką na osiedle Sokratesa Park. O proponowane ceny należy pytać przedstawicieli dewelopera.

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy