Tarasy Bałtyku czekają na mieszkańców

Allcon
Allcon

Data publikacji: 08.06.2021,

Data aktualizacji: 08.06.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosu
Tarasy Bałtyku czekają na mieszkańców
Budowa Apartamentowca Tarasy Bałtyku właśnie dobiegła końca. Sprawdź jak wygląda i co oferuje nowym lokatorom!

Zakończyła się budowa jednego z wyższych gdańskich budynków mieszkalnych w pierwszej linii zabudowy od morza. Apartamentowiec Tarasy Bałtyku – zdobywca międzynarodowej nagrody European Property Awards w kategorii High-Rise Development – jest już gotowy.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • co wyróżnia Apartamentowiec Tarasy Bałtyku
 • jakie ekologiczne rozwiązania wykorzystano w inwestycji
 • jakie mieszkania są dostępne w tym projekcie

Statek na Przymorzu

Budowa inwestycji rozpoczęła się 3 lata temu w gdańskiej dzielnicy Przymorze, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Reagana, 10 minut spacerem od plaży, 12 minut samochodem od centrum Sopotu. Bliskość morza zainspirowała twórców z BJK Architekci do zaprojektowania inwestycji przypominającej ekskluzywny statek pasażerski.  

- Ze względu na ekspozycję na park i morze od strony wschodniej, w budynku zaprojektowano dużą ilość przeszkleń na pełną wysokość pomieszczeń. – mówi architekt Tomasz Janiszewski - Wyzwanie stanowiła elewacja północna, gdzie mamy mniejszą ilość okien przy zwartej bryle od strony skrzyżowania ulic. Zaprojektowano tam okładziny szklane w pasach okien, w celu uzyskania wrażenia większej lekkości.

Charakterystyczna, jasna bryła w umiejętny sposób wpisuje się w otoczenie, doskonale wykorzystując jego potencjał i nasłonecznienie. 13-kondygnacyjny budynek z wyróżniającymi go uskokami od strony południowej pozwolił w pełni udostępnić walory widokowe tej części Gdańska. Oryginalna koncepcja architektów zagwarantowała dodatkową przestrzeń wypoczynkową w postaci tarasów do 76 m2. 

One milion dolar view 

Unikatowy kształt bryły Tarasów Bałtyku przypominający literę „L”, otworzył inwestycję na nadmorski park i morze, dzięki czemu twórcom udało się osiągnąć niepowtarzalne widoki praktycznie z każdej kondygnacji budynku. Dużą rolę w tym zakresie odegrały też panoramiczne przeszklenia, które zostały wkomponowane w przełamaną bryłę. 

Od początku zależało nam na tym, aby każdy mieszkaniec tej inwestycji mógł codziennie cieszyć się niepowtarzalnym widokiem z okna, np. na morze, park, morenowe wzgórza, panoramę miasta czy prywatne patio wypełnione zielenią. - mówi Piotr Tarkowski, członek zarządu Allcon - To właśnie tzw. one milion dolar view buduje standard premium, zwiększa komfort życia i czyni inwestycję wyjątkową

inwestycja Tarasy Bałtyku

Standard premium

Na komfort życia wpłyną też dostępne w inwestycji udogodnienia. Wśród nich wymienić można m.in. strefę fitness z saunami i salą klubową oraz wewnętrzne patio ze starannie zaprojektowaną zielenią i oświetleniem. Kolejne atuty to podświetlane, przeszklone i panoramiczne windy z widokiem na morze i morenowa wzgórza, a także całodobowa ochrona i nowoczesny system monitoringu obiektu. Deweloper dużo uwagi poświęcił także wykończeniu części wspólnych. Charakter apartamentowca definiuje już strefa wejścia. Uwagę zwraca też wysmakowana aranżacja dwukondygnacyjnego lobby o wysokości ponad 6,5 m z miejscem spotkań na antresoli, na którą prowadzą okazałe, spiralne schody ze starannie dobranymi detalami. Wnętrze wykończone zostanie drewnem, kamieniem oraz lustrami, odbijającymi naturalne światło. Nie brakuje też elementów artystycznego wzornictwa, np. zawieszanych siedzisk w formie obręczy.

Wyzwanie warte międzynarodowej nagrody

Wysiłek włożony w budowę gdańskiego apartamentowca doceniono również za granicą. Tarasy Bałtyku zdobyły nagrodę Best Residential High-Rise Development Poland oraz dodatkowe wyróżnienie FIVE STAR i tym samym znalazły się wśród najlepszych inwestycji w Europie. Jury konkursu, w skład którego weszło 80 międzynarodowych, niezależnych ekspertów, szczegółowo oceniało m.in.: jakość wykonania projektu, jego lokalizację i oryginalność architektury, bezpieczeństwo, a także rozwiązania chroniące środowisko i użyte innowacje.

Ekologia i nowoczesność

Nowoczesny apartamentowiec realizowany przez Grupę ALLCON posiada też szereg rozwiązań ekologicznych, m.in.: zielony dach, wypełnione roślinnością patio ze strefą wypoczynku lub spotkań dla mieszkańców, panele fotowoltaiczne, stację ładowania i indywidualne gniazda przy wybranych stanowiskach umożliwiające ładowanie pojazdów elektrycznych oraz 100% oświetlenia LED czy retencjonowanie wód opadowych. 

- Tarasy Bałtyku to flagowy projekt ALLCON – mówi Piotr Tarkowski – To też najbardziej prestiżowy gdański wysoki budynek w pierwszej linii zabudowy od morza. Inwestycja jest dopracowana w każdym detalu, dlatego nie mogło w niej zabraknąć także rozwiązań ekologicznych. 

Deweloper zadbał także o otoczenie inwestycji. W trosce o tereny zielone, realizowane jest ponowne zaaranżowanie sąsiadujących działek. Prace polegają na zaprojektowaniu i realizacji przestrzeni 2500 m2 stanowiącej przedłużenie miejskich terenów zielonych, która zostanie obsadzona licznymi drzewami oraz krzewami. Planowane jest także wykonanie ogólnodostępnych obiektów małej architektury.

W Tarasach Bałtyku łącznie powstało 148 apartamentów o powierzchni od 43 do 166 m2 oraz 10 lokali usługowych na parterze. W jednym z nich wkrótce zostanie otwarte nowe Biuro Sprzedaży ALLCON. Ceny apartamentów zaczynają się od 680 000 zł za m2. Na najwyższym piętrze znajdują się luksusowe penthousy, najdroższy z nich kosztuje obecnie ponad 4 miliony zł. 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: