Na krakowskich Grzegórzkach

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed

Data publikacji: 27.09.2013,

Data aktualizacji: 27.03.2020

Na krakowskich Grzegórzkach
W odległości zaledwie 4. kilometrów- między Aleją Jana Pawła II, a Aleją Pokoju powstają osiedla Dąbie Park (etap II) oraz Nowe Dąbie I. Walory inwestycji, to nie tylko bliskość do sklepów czy ośrodków edukacyjnych, ale przede wszystkim odległość zaledwie kilku kroków do miejsc wypoczynku i relaksu. 

Aktywny wypoczynek umożliwi 60-cio hektarowy Park Lotników, który na obszernym ternie mieści liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe. Ponadto, narzekać na nudę, w wolne popołudnia nie pozwoli bogata oferta rozrywkowa pobliskiego - Fantasy Parku. Dla miłośników sportu nie bez znaczenia będzie bliskość stadionu Dąbskiego czy będąca w fazie realizacji Hala Widowiskowo-Sportowa.


Mieszkanie przy Dąbskiej


Przy ulicy Dąbskiej w Krakowie powstaje kompleks budynków wielorodzinnych – Dąbie Park (etap II). Realizację sześciu obiektów mieszkaniowych przewidziano w trzech etapach. W I etapie powstały budynki A i B. Do końca września 2014 r. prace zostaną zakończone nad II etapem, który obejmuje budynki C i D. Mieszkania ostatniego, III etapu przyniosą realizację budynków E i F, a będą gotowe na koniec roku 2015.

 

Z danych Miechowianki Development wynika, że łącznie powstanie 350 mieszkań i 5 lokali usługowych. Powstałe i powstające budynki: A, B, C i D utrzymane są w ciepłych kolorach pisku pustyni i bieli. Doskonale uzupełniane przez szklone mlecznymi szybami balkony.


Mieszkania z I i II etapu


Mieszkania z I etapu można nabyć na promocyjnych warunkach. Oznacza to, że w cenę mieszkania wliczony jest koszt komórki lokatorskiej. Z tego etapu, w sprzedaży są jeszcze 4 lokale usługowe, 4 mieszkania oraz 3 komórki lokatorskie.


Z etapu II w sprzedaży są 73 mieszkania o metrażu od 30 do 123 mkw. Ich ceny wynoszą od 173,4 do 627,7 tys. zł. W przeważającej części są to mieszkania dwu- i trzypokojowe. Ponadto w sprzedaży jest jeszcze ponad 30 komórek lokatorskich(ceny od 5 do 9,5 tys. zł), 56 miejsc postojowych(ceny od 19,9 do 23,89 tys. zł) oraz 12 garaży(ich cena to 35 tys. zł).


Za dodatkową opłatą, deweloper umożliwia sterowanie centralnym ogrzewaniem przy użyciu automatycznego czujnika. W przypadku zakupu mieszkań dwupoziomowych, również po dopłacie, daje możliwość instalacji klimatyzacji i klimatyzatorów.


„Kraków - mój dom”!


Mniejszą od opisanej powyżej, realizowaną przez BRE.Locum inwestycją jest Osiedle Nowe Dąbie I. LJK Architekci, którzy stworzyli projekt osiedla, zostali za niego wyróżnieni i docenieni w konkursie „Kraków - mój dom”. Powstały projekt odniósł zwycięstwo w kategorii Architektura mieszkaniowa 2013.


Niskie budynki zostały zaprojektowane zgodnie z nowoczesnymi trendami. Budynki stanowią bryły o prostych kształtach. Elegancji dodają wysunięte elementy, wypełnione w przeważającej części przestronnymi oknami. W niektórych częściach na równi z wysuniętymi elementami zabudowy, znajdują się duże tarasy. Są one stałym elementem narożnych części budynków, co w pewnym sensie nadaje lekkości całej konstrukcji. W partiach między oknami znajdują się brązowe wykończenia, które przełamują stonowaną biel. Miejscami, od wewnętrznej strony osiedla są one rozproszone między oknami w sposób nierównomierny. Nie wprowadza to nieładu, wręcz przeciwnie - tchnie ducha nowoczesności.


Mieszkanie lub lokal


Cała inwestycja powstaje w dwóch etapach, niedawno w ręce pierwszych właścicieli, trafiły mieszkania z I etapu. Łącznie dwa powstałe budynki- A i B liczą 198 mieszkań, o metrażach od 38 do 126 mkw. Obecnie w ofercie znajduje się jeszcze wiele lokali, które liczą od 40 do 126 mkw. Ceny metra kwadratowego zaczynają się od 5,8 tys. zł i osiągają 6,5 tys. zł w najdroższym wariancie. Mieszkania dostępne są w wersji jedno-, dwu-, trzy- i pięciopokojowej.


Deweloper BRE.Locum zadbał też o zapewnienie odpowiedniej bazy lokali handlowo usługowych. Na parterach obydwu budynków powstało 27 lokali, o powierzchni od 32 do 101 mkw. A na kondygnacji podziemnej powstały miejsca postojowe.

 

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: