Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Mieszkania z ogrodem marzeniem pracujących zdalnie Polaków

Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne
Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne

Data publikacji: 07.08.2020, Data aktualizacji: 19.05.2022

Średnia ocen 4/5 na podstawie 8 głosów

Mieszkania z ogrodem marzeniem pracujących zdalnie Polaków
Jak zmieniły się trendy w poszukiwaniu mieszkania po izolacji spowodowanej pandemią? Czytaj dalej na RynekPierwotny.pl

Konieczność społecznej izolacji spowodowana epidemią COVID-19 poza konsekwencjami gospodarczymi spowodowała także pogłębienie dwóch znaczących trendów związanych z poszukiwaniem mieszkania. Pierwszy z nich to rozpowszechnienie pracy zdalnej, dotychczas spotykanej jedynie w niektórych branżach, a obecnie dotyczącej nawet jednej czwartej pracujących Polaków, co zwiększa zainteresowanie nieruchomościami znajdującymi się poza ścisłym centrum miast.

Drugi trend to z kolei chęć obcowania z naturą, co w połączeniu z pracą na odległość przekłada się na rosnącą atrakcyjność mieszkań z ogrodem, zwłaszcza na przedmieściach.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czy pandemia zwiększyła zainteresowanie mieszkaniami z ogrodem
 • jak zmieniły się trendy w poszukiwaniu mieszkania po izolacji spowodowanej pandemią
 • czy te trendy pozostaną z nami na dłużej

Choć praca zdalna była zyskującym stale na znaczeniu trendem już przed wybuchem epidemii koronawirusa, to jednak ogólnokrajowy lockdown dokonał w tej dziedzinie prawdziwej eksplozji. Ten wymuszony okolicznościami swoisty eksperyment społeczny pokazał pracodawcom, że pracownicy poza biurem też potrafią być skuteczni, a nowoczesna technologia umożliwia zarówno kontakt wewnątrz firmy, jak i organizowanie wirtualnych spotkań z kontrahentami i klientami. Również sami zatrudnieni dostrzegają zalety pracy z domu – według raportu agencji badawczej SW Research już co piąty aktywny zawodowo Polak chętnie pracowałby zdalnie już na stałe.

Jednak aby praca zdalna była efektywna i satysfakcjonująca, potrzebne są odpowiednie warunki lokalowe. Urządzenie domowego biura wymaga przestrzeni, stąd wzrost zainteresowania nieruchomościami o większej powierzchni, gdzie łatwiej wygospodarować miejsce do pracy, które nie będzie tylko doraźnym rozwiązaniem, ale gabinetem z prawdziwego zdarzenia. Żeby jednak nie poczuć się w domu jak w więzieniu, zwłaszcza w przypadku ponownego wprowadzenia ograniczeń w przemieszczaniu się, wielu Polaków szuka zabezpieczenia w postaci własnego kawałka zieleni.

mieszkanie z ogrodem

Na opisanych trendach zyskują deweloperzy tacy jak poznański Nickel Development, którzy już dawno przewidzieli popyt na tego rodzaju nieruchomości, to znaczy domy i mieszkania z ogrodem usytuowane na przedmieściach wyposażonych w bogatą infrastrukturę. Nie bez znaczenia pozostaje wielkość ogrodów, ponieważ na Zbrojowej w podpoznańskiej Dąbrówce dostępne są ogrody o powierzchni przeważnie większej niż w ofertach innych deweloperów na terenie powiatu poznańskiego. Jak podaje ARC Rynek i Opinia, 14% Polaków zdecydowało się uprawiać własne owoce i warzywa, a im większa powierzchnia ogrodu, tym większe, nomen omen, pole do popisu w tej dziedzinie.

Choć błyskawiczny rozwój opisanych trendów wiąże się pandemią, to nie ma złudzeń co do tego, że zostaną one z nami na dłużej. Bądź co bądź praca zdalna jest nie tylko coraz bardziej możliwa ze względu na innowacje technologiczne, ale i coraz bardziej atrakcyjna zarówno dla pracowników, jak i pracodawców. Już niewielu z nich wierzy, że efektywność wzrasta w zamkniętym biurze za biurkiem, widzą natomiast potencjał w stymulowaniu kreatywności przez pracowników na ich własnych zasadach w warunkach domowych, optymalnie w otoczeniu zieleni. Dlatego podmiejskie domy i mieszkania z ogrodami, już teraz bardzo poszukiwane, będą tylko zyskiwały na popularności w najbliższym czasie.

Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne
Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne

Rzecznik prasowy Nickel Development, doradca w zakresie komunikacji biznesowej, właściciel kancelarii doradczej Konrad Bugiera Doradztwo Komunikacyjne świadczącej usługi w zakresie PR, content marketingu i custom publishing.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023