Wiadomości mieszkaniowe

Aneta Filipczak

Aneta Filipczak

Porady - Wyposażenie wnętrz - Nieruchomości

22 września 2020

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 5/5 na podstawie 1 głosów

Łódź – jaką wybrać?

Jaką łódź wybrać? Sprawdź nasze podpowiedzi dla wędkarzy i wielbicieli spędzania czasu na wodzie. Czytaj na RynekPierwotny.pl.

Łódź – jaką wybrać?

Bezpieczeństwo i wygoda to podstawowe cechy, jakie powinna spełniać dobra łódka. Poziom zaawansowania wpływa oczywiście na wielkość danego modelu. Jest to spory wydatek, dlatego też decyzja powinna być jak najbardziej przemyślana. Niestety, nie zawsze istnieje możliwość przetestowania łodzi bezpośrednio na wodzie. Ważne są natomiast pewne elementy konstrukcji, które wpływają na całość. To właśnie dlatego, w tym artykule podpowiadamy, jak wybrać łódkę.

Łódka wędkarska

Łódkę wędkarską powinnyśmy kupować wówczas, kiedy wędkarstwo jest naprawdę naszą pasją. Jeśli to tylko kilka wypadów w roku, najlepiej jest ją wypożyczyć. Kiedyś wyróżniało się typy łódek w zależności od rodzaju wody, na której będzie użytkowana. Dziś modele łodzi są bardziej uniwersalne. Najpopularniejsze mają długość około 4 metrów i szerokość - około 1,8 metra. Jeśli dno jest płaskie, a burta wysoka, oznacza to,  że łódź łatwo wejdzie w ślizg, który znacznie ułatwi pływanie.

Jaka łódka wędkarska? Modele tzw. trzywarstwowe sprawdzają się nie tylko do wędkowania, ale także turystyki wodnej. Dla osób, które łowią ryby najlepsze są łodzie z metalowymi okuciami, które mają mnóstwo schowków na przybory wędkarskie. Istotne jest również wygodne miejsce do siedzenia zapewniającego komfort podczas łowienia. Bezpieczeństwo zapewniają komory wypornościowe wypełnione powietrzem - dzięki nim łódź staje się niezatapialna. Nawet jeśli łódka wędkarska posiada silnik, warto mieć wiosła, które pomagają szczególnie przy cumowaniu. Jest to także bardzo ważne w przypadku awarii. Możemy postawić również na model, jakim jest łódka wiosłowa. Prosty rodzaj, który sprawdzi się szczególnie dla początkujących, albo tych którzy mają mniejszy budżet na zakup pierwszej łodzi.

łódka wędkarska

Łódka motorowa

Na początku należy podkreślić, że jeśli kupujemy motorówkę z silnikiem mniejszym niż 10 Kw, nie trzeba posiadać żadnych uprawnień, aby móc ją prowadzić na śródlądziu. W innym przypadku trzeba mieć odpowiednie patenty i certyfikaty. Przed zakupem należy określić, jaki typ motorówki będzie najlepszym rozwiązaniem. Do wyboru są motorówki m.in. otwartopokładowe i kabinówki.

Łodzie otwartopokładowe to idealne rozwiązanie na rekreacyjne przejażdżki w dobrych warunkach atmosferycznych. Kabinówka z kolei to doskonały pomysł na posiadanie komfortowej łodzi, w której można organizować całodniowe, rodzinne wypady.

łódka motorowa

Łódka aluminiowa

Łodzie z aluminium są droższymi modelami od tych z laminatu, ale za to bardziej ekonomicznymi. W dodatku są lekkie i szybkie. Łódka aluminiowa jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym - nie wymaga specjalnej konserwacji. Jeśli natomiast poszycie ulegnie uszkodzeniu, jest łatwe w naprawie.

Jaka łódka wędkarska?

Najlepsza będzie uniwersalna i mobilna. Oznacza to, że powinna być idealnie dobrana rozmiarem i łatwa do przewiezienia na przyczepce za samochodem osobowym. Dno płaskodenne i mocno rozwarte V tworzy łodzie, które wchodzą w dobry ślizg nawet przy silnikach o mocy 15-20 kM.

jaka łódka wędkarska?
 

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy