Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jaka łódka na jezioro?

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Data publikacji: 22.09.2020, Data aktualizacji: 06.09.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 99 głosów

Łódka na jezioro
Jaką łódkę wybrać? Sprawdź nasze podpowiedzi dla wędkarzy i wielbicieli spędzania czasu na wodzie. Czytaj na RynekPierwotny.pl.

Bezpieczeństwo i wygoda to podstawowe cechy, jakie powinna spełniać dobra łódka. Jest to spory wydatek, dlatego też decyzja o zakupie powinna być przemyślana. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać łódkę na jezioro.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • czym kierować się wybierając łódź
 • jaką długość mają najpopularniejsze łodzie wędkarskie
 • jaki silnik powinna mieć łódka motorowa

Kiedyś wyróżniało się typy łódek w zależności od rodzaju wody, na której będzie użytkowana. Dziś modele łodzi są bardziej uniwersalne. Najpopularniejsze łódki mają długość około 4 metrów i szerokość około 1,8 metra. Model trzywarstwowy łodzi sprawdzi się nie tylko do wędkowania, ale także turystyki wodnej.

Łódka wędkarska

Jaka łódka sprawdzi się dla wędkarzy? Najlepsza będzie uniwersalna i mobilna. Powinna być idealnie dobrana rozmiarem i łatwa do przewiezienia na przyczepce za samochodem osobowym.

Dla osób, które łowią ryby najlepsze są łodzie z metalowymi okuciami, które mają mnóstwo schowków na przybory wędkarskie. Istotne jest również wygodne miejsce do siedzenia zapewniającego komfort podczas łowienia.

Bezpieczeństwo łódkom zapewniają komory wypornościowe wypełnione powietrzem - dzięki nim łódź staje się niezatapialna. Nawet jeśli łódka wędkarska posiada silnik, warto mieć wiosła, które pomagają szczególnie przy cumowaniu.

Możemy postawić również na model, jakim jest łódka wiosłowa. To prosta łódź, który sprawdzi się szczególnie dla początkujących, albo tych którzy mają mniejszy budżet. 

łódka wędkarska

Łódka motorowa

Na początku należy podkreślić, że jeśli kupujemy motorówkę z silnikiem mniejszym niż 10 KW, nie trzeba posiadać żadnych uprawnień, aby móc ją prowadzić na śródlądziu. W innym przypadku trzeba mieć odpowiednie patenty i certyfikaty. Przed zakupem należy określić, jaki typ motorówki będzie najlepszym rozwiązaniem. Do wyboru są motorówki m.in. otwartopokładowe i kabinówki.

 • Łodzie otwartopokładowe to idealne rozwiązanie na rekreacyjne przejażdżki w dobrych warunkach atmosferycznych.
 • Kabinówka z kolei to doskonały pomysł na posiadanie komfortowej łodzi, w której można organizować całodniowe, rodzinne wypady.
łódka motorowa

Materiał wykonania łódek

Łódki mogą być wykonane z drewna, laminatu bądź aluminium. Łodzie z aluminium są droższymi modelami od tych z laminatu, ale za to bardziej ekonomicznymi. W dodatku są lekkie i szybkie. Łódka aluminiowa jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, a przy tym - nie wymaga specjalnej konserwacji. Jeśli natomiast poszycie ulegnie uszkodzeniu, jest łatwe w naprawie.

jaka łódka wędkarska?

Jaki kajak kupić? Czytaj

Aneta Filipczak
Aneta Filipczak

Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023