Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt konsolidacyjny w mBank: opinie, warunki, kalkulator

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Data publikacji: 26.06.2024, Data aktualizacji: 26.06.2024

7 minut czytania
Kredyt konsolidacyjny w mBank: opinie, warunki, kalkulator
Kredyt konsolidacyjny w mBanku to kredyt gotówkowy, który pozwala zmniejszyć kwotę miesięcznej raty. Sprawdź warunki konsolidacji kredytu i złóż wniosek.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku jest dostępny zarówno dla osób fizycznych, jak i dla firm. Jakie mBank oferuje warunki kredytowania, ile wyniesie miesięczna rata i jak złożyć wniosek o pożyczkę? Sprawdź.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jaka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania kredytu konsolidacyjnego w mBanku,
 • czy bank pobiera prowizję za wydłużenie okresu spłaty,
 • w ilu miesięcznych ratach można spłacać pożyczkę konsolidacyjną,
 • czy będziesz mógł skorzystać z karencji w spłacie kredytu.

Kredyt gotówkowy: konsolidacja kredytu w mBanku

W mBank konsolidacja kredytu bez hipoteki to oferta pożyczki gotówkowej na spłatę zobowiązań w innych bankach. Oznacza to, że nie można połączyć kredytów i pożyczek zaciągniętych w mBanku ani instytucjach pozabankowych.

Osoby fizyczne (klienci indywidualni) mogą skonsolidować maksymalnie 10 różnych zobowiązań, w tym:

 • kredyty gotówkowe,
 • kredyty odnawialne,
 • karty kredytowe,
 • kredyty ratalne,
 • kredyty samochodowe.

mBank kredyt konsolidacyjny przeznacza automatycznie na spłatę zobowiązań w innych bankach - przelewa środki na numery rachunków, które kredytobiorca podał we wniosku.

Zobacz oferty i ceny mieszkań na sprzedaż w Warszawie

Istnieje możliwość odroczenia spłaty części kapitałowej raty - na okres od 1 do 3 miesięcy. Rozwiązanie to jest dostępne dla klientów, którzy uregulowali terminowo co najmniej 6 miesięcznych rat. Przez czas takich wakacji kredytowych będziesz spłacać tylko odsetki. Jednocześnie możesz zawnioskować o wydłużenie okresu kredytowania. 

Kredyt konsolidacyjny mBank: okres spłaty i maksymalna kwota pożyczki

Kredyt konsolidacyjny mBank przyznaje na okres od 3 do 120 miesięcy. Kredytobiorca płaci raty tego samego dnia każdego miesiąca - dzień płatności wybiera samodzielnie i w razie potrzeby może go w dowolnym momencie zmienić na inny. Ma też możliwość nadpłaty lub wcześniejszej spłaty kredytu, co spowoduje skrócenie okresu kredytowania. Dyspozycję wcześniejszej spłaty można złożyć w placówce banku, serwisie transakcyjnym lub poprzez Biuro Obsługi Klienta.

Nadpłata kredytu i wcześniejsza spłata w mBank Dowiedz się więcej

 Bank udziela pożyczki w kwocie od 500 zł do 200 000 zł - w zależności od zdolności kredytowej wnioskodawcy. Można także zawnioskować o przyznanie dodatkowej gotówki na dowolny cel - przy założeniu, że łączna kwota finansowania nie przekroczy wskazanego limitu.

MBank kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie nominalne i RRSO

Kredyt konsolidacyjny mBank oferuje ze zmienną stopą procentową WIBOR 3M. Zgodnie z szacunkami banku nominalne oprocentowanie wynosi 11,99% w przypadku kredytów do kwoty 50 tys. zł i 12,99% poniżej tej wartości. Bank przygotował przykład reprezentatywny, z którego wynika RRSO na poziomie 12,68%. Kalkulacja została wykonana na dzień 29 maja 2024 - przy założeniu zawarcia umowy na spłatę 72 miesięcznych rat.

Parametr Wartość
Prowizja za udzielenie pożyczki 0%
Oprocentowanie powyżej kwoty 50 000 zł 11,99%
Oprocentowanie poniżej kwoty 50 000 zł 12,99%
Kwota pożyczki od 500 zł do 200 000 zł
RRSO 12,68%
Liczba miesięcznych rat od 3 do 120

Opłaty i prowizje

Konsolidacja kredytu mBank pozwala uniknąć opłat i prowizji, które często naliczają konkurencyjne banki. Prowizja 0 procent dotyczy m.in. udzielenia pożyczki, zawarcia aneksu do umowy czy restrukturyzacji kredytu. Kredytobiorca może skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia umowy, co wiążę się z dodatkowymi opłatami.

Kto dostanie pożyczkę konsolidacyjną w mBanku:  wymagania i formalności

Oferowany przez mBank kredyt konsolidacyjny mogą otrzymać osoby pełnoletnie, które terminowo spłacają zobowiązania w innych bankach. Bank wymaga także odpowiednio wysokiej zdolności kredytowej oraz pozytywnej historii kredytowej.

Wysokie szanse na kredyt mają zwłaszcza osoby, które uzyskują stałe dochody w ramach umowy o pracę na czas nieokreślony. Bank akceptuje jednak także inne źródła, w tym:

 • umowę o pracę na czas określony,
 • umowę zlecenie i o dzieło,
 • emeryturę,
 • własną działalność gospodarczą.

Aby wziąć gotówkowy kredyt konsolidacyjny mBank, należy oprócz wniosku złożyć dodatkowe dokumenty, których wymaga bank – np. zaświadczenie od pracodawcy o źródle i wysokości dochodu, potwierdzenie wpływu wynagrodzenia na konto czy odcinek emerytury.

Kredyt konsolidacyjny mBank kalkulator: sprawdź wysokość raty 

Chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny w mBanku? Zanim złożysz wniosek, warto wcześniej obliczyć szacunkową wysokość raty, całkowity koszt kredytu oraz kwotę do spłaty kredytu konsolidacyjnego mBank. Kalkulator dostępny na stronie mbank.pl pomoże Ci poznać przybliżone wartości. W tym celu podaj wysokość kredytów do spłaty w innych bankach, kwotę gotówki na dowolny cel oraz okres spłaty kredytu.

Poniższa tabela przedstawia obliczenia za pomocą kalkulatora - według danych aktualnych na 29 maja 2024 roku.

  Wariant I Wariant II Wariant III Wariant IV
Suma pożyczek do spłacenia 50 000 zł 30 000 zł 15 000 zł 5000 zł
Dodatkowa kwota gotówki 5000 zł 2000 zł 4500 zł 1500 zł
Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego 120 miesięcy 60 miesięcy 24 miesiące 6 miesięcy
Wysokość nowej raty 788,77 zł 727,93 zł 926,97 zł 1124,75 zł
Całkowity koszt kredytu 39 652,68 zł 11 676,07 zł 2747,37 zł 248,48 zł
Całkowita kwota do spłat 94 652,68 zł 43 676,07 zł 22 247,37 zł 6748,48 zł

Konsolidacja kredytu mBank: jak złożyć wniosek?

Konsolidacja kredytu w mBanku wymaga złożenia wniosku – online, w placówce lub telefonicznie poprzez mLinię. 

Jak złożyć wniosek online o kredyt konsolidacyjny w mBanku

Chcesz wnioskować online o kredyt konsolidacyjny w mBank? Taką możliwość mają zarówno osoby, które założyły wcześniej konto osobiste w mBanku, jak i nowi klienci. Wniosek można złożyć w aplikacji mBank, w serwisie bankowości internetowej lub za pomocą formularza na stronie internetowej. Należy w nim wskazać m.in.:

 • informacje o kredytach, które chcesz przenieść: wysokość miesięcznej raty, kwotę zadłużenia pozostałego do spłaty i datę przyznania kredytu,
 • kwotę dodatkowej gotówki na dowolny cel,
 • preferowaną liczbę rat,
 • dzień płatności raty,
 • rodzaj rat – równe lub malejące,
 • wysokość stałych miesięcznych wydatków w gospodarstwie domowym,
 • miesięczne zobowiązania z tytułu pożyczek pozabankowych i alimentów,
 • konto do spłaty kredytu konsolidacyjnego.

Bank informuje o decyzji kredytowej telefonicznie lub mailowo. Umowę możesz podpisać w dowolnym oddziale mBank. 

MBank konsolidacja kredytu: zalety i wady

Oferowany przez mBank kredyt konsolidacyjny ma wiele zalet. Można otrzymać go na długi okres, bez czasochłonnych formalności i prowizji, a jednocześnie skorzystać z dodatkowej gotówki na dowolny cel. Pozytywne opinie wiążą się także z dużą maksymalną kwotą kredytu - nawet do 200 tys. zł. Po stronie wad można natomiast zapisać zwłaszcza brak możliwości skonsolidowania zobowiązań pozabankowych oraz kredytów i pożyczek z oferty mBank.

Hipoteczny kredyt konsolidacyjny mBank

Konsolidacja kredytu w mBanku jest także dostępna w formie pożyczki hipotecznej. W tym przypadku zabezpieczenie umowy stanowi ubezpieczona nieruchomość kredytobiorcy. Aby otrzymać taki kredyt na konsolidację lub dowolny inny cel, należy przejść przez procedurę oceny zdolności kredytowej. Bank sprawdza m.in. formę zatrudnienia, wysokość dochodów i wydatków, liczbę osób na utrzymaniu czy aktualne zobowiązania. 

Kredyt hipoteczny w mBank: zdolność kredytowa, symulacja i kalkulator Dowiedz się więcej

MBank udziela pożyczki hipotecznej w kwocie do 55% wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie. Kredytobiorca może wybrać oprocentowanie okresowo stałe przez 5 lat (12,48%) lub zmienne (12,48%). Bank szacuje RRSO na 11,61% - według danych z 19 czerwca 2024. Suma wieku wnioskodawcy i okresu kredytowania nie może przekraczać 67 lat. Do zawarcia kredytu konieczne jest ubezpieczenie nieruchomości, uzyskanie wpisu do hipoteki oraz wycena nieruchomości.

Kredyt odnawialny: czy pozwala skonsolidować kredyty zaciągnięte w innych bankach?

Środki na konsolidację kredytu mBank może Ci także przyznać w formie kredytu odnawialnego na dowolny cel. Okres kredytowania wynosi w tym przypadku 12 miesięcy - płacisz odsetki jedynie od wykorzystanej kwoty. Bank przedłuży umowę o kolejne 12 miesięcy, jeśli zapewnisz regularne wpływy na swoje konto. Według danych z 16 kwietnia 2024 r. oprocentowanie nominalne zmienne kredytu odnawialnego wynosi 18,5%, a prowizja za jego udzielenie od 3,1% do 5%.

Kredyt konsolidacyjny dla firm: mBank oferuje do 200 tys. zł

Kredyt konsolidacyjny mBank jest dostępny również dla firm. Klienci biznesowi mogą skonsolidować kredyty w rachunku bieżącym, kredyty obrotowe, karty kredytowe i pożyczki gotówkowe dla firm. Bank przyznaje finansowanie w maksymalnej kwocie do 200 tys. zł. Spłatę zobowiązania można rozłożyć na maksymalnie 84 miesiące.

Wniosek o kredyt konsolidacyjny dla firm w mBank można złożyć - online, w placówce banku lub telefonicznie. Jeśli całkowita kwota kredytu jest wyższa niż 150 tys. zł, wtedy dostępna będzie jedynie możliwość wnioskowania w oddziale banku. Klient sam wybiera dzień spłaty rat (równych lub malejących) - między 1 a 28 dniem miesiąca. Prowizja za udzielenie kredytu wynosi 0%, natomiast za całkowitą lub częściową wcześniejszą spłatę 3% (minimum 100 zł). 

mBank może wymagać dostarczenia dokumentów do analizy zdolności kredytowej - m.in.:

 • deklaracji PIT-36 za ubiegły rok obrotowy,
 • wydruków z KPiR - księgi przychodów i rozchodów,
 • historii rachunku firmowego z ostatnich 6 miesięcy,
 • zaświadczenia o braku zalegania z płatnością składek ZUS.

Kredyt konsolidacyjny w mBank: podsumowanie

Konsolidacja kredytu w mBanku to korzystny sposób na to, aby połączyć kilka kredytów w jedno zobowiązanie oraz obniżyć wysokość miesięcznej raty. Bank kieruje swoją ofertę zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Głównymi zaletami kredytu konsolidacyjnego w mBanku są wysoka maksymalna kwota finansowania, długi okres kredytowania oraz możliwość otrzymania dodatkowej gotówki na dowolny cel.

Daniel Grzegorzek
Daniel Grzegorzek

Copywriter z niespełna 10-letnim doświadczeniem, były pracownik agencji badawczej, z wykształcenia socjolog. Specjalizuje się w tworzeniu treści o tematyce biznesu, finansów, nieruchomości i marketingu. Pisanie artykułów poprzedza głębokim researchem. Skomplikowane zagadnienia przedstawia w przystępny sposób.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023