Inwestycja w sercu Krakowa

Magdalena Szwed
Magdalena Szwed

Data publikacji: 11.09.2013,

Data aktualizacji: 11.05.2021

Średnia ocen 5/5 na podstawie 2 głosów
Inwestycja w sercu Krakowa
Grzegórzki Park to inwestycja wyjątkowa, o nietuzinkowym charakterze. Nowatorski projekt sprawia, że wyróżnia się na tle sąsiadującej zabudowy nisko- i wysokokondygnacyjnej. Inter Bud Developer zadbał nie tylko o walory wizualne, ale też o kompleksowe zapewnienie mieszkańcom bazy handlowo- usługowej. Najniższe kondygnacje stanowią bowiem spore zaplecze lokali użytkowych.

Nietypowa, atrakcyjna architektura

Otoczenie ulicy Francesco Nullo, przy której powstała inwestycja, to miejsce spokojne i otulone zielenią. Architektura Grzegórzki Park doskonale wkomponowuje się w tę kameralną przestrzeń. Najniższe kondygnacje budynku są całkowicie przeszklone. Od strony frontowej stanowią jakby szpiczasty podest dla reszty, wznoszących się ponad nimi pięter. W centralnym punkcie, nad częścią handlowo- usługową znajduje się dominanta budynku, która góruje nad pozostałymi jego częściami. Jej środkową część stanowią przeszklone klatki schodowe, sąsiadujące  z oknami mieszkań  wychodzącymi na zewnętrzną stronę osiedla. Na rozległych dachach części usługowej, powstały trawniki.

Budynek jest utrzymany w stonowanych kolorach bieli i brązu. Elewacje zostały wykończone- szkłem i tynkiem mineralnym, miejscami również kamieniem i aluminium. Do najniżej położnych mieszkań należą pełne, murowane balkony z niewielkim przeszkleniem. Najwyżej położne tarasy są oszklone szkłem bezpiecznym i wykończone elementami ze stali nierdzewnej. Balustrady tarasów mają opływowe kształty i są wychylone ponad ogrodzeniami niższych balkonów. Tarasy i balkony wyłożone są mrozoodporną terakotą lub płytkami tarasowymi na podsypce żwirowej. Elementy murowane i szklane doskonale współgrają z oknami w kolorze złotego dębu.

Lokal na wynajem lub na sprzedaż

Do sprzedaży lub na wynajem pozostaje jeszcze sześć lokali usługowo- handlowych, które usytuowane są na pierwszym piętrze budynku. W tym, do sprzedaży są dwa lokale o powierzchni 229,5 mkw. oraz 361,6 mkw. Cena za metr wynosi 8 tys. zł. Natomiast na wynajem pozostały cztery lokale o metrażu od 155,9 mkw. do 431,5 mkw. Na stronie inwestycji, deweloper wraz z planami lokali, zamieszcza ogólne warunki proponowanego najmu. Tak więc wynajem metra kwadratowego to koszt rzędu 56 zł plus VAT. Minimalny czas najmu to okres- co najmniej 3 lat. Deweloper wymaga też zabezpieczenia umowy  w postaci kaucji lub gwarancji bankowej w wysokości 2-3 czynszów.

W zależności od długości trwania wynajmu i warunków najmu, Inter Bud Developer umożliwia najemcy aranż wnętrza według własnej koncepcji, w tym dowolne usytuowanie ścianek działowych, sufitów podwieszanych a także wykonanie innych prac wykończeniowych.

Ponad 50 dostępnych mieszkań

W budynku liczącym łącznie 12 kondygnacji pozostało do sprzedania jeszcze ponad 50% mieszkań. Na terenie wybudowanego budynku powstały 104 mieszkania, do których prowadzą trzy klatki schodowe.

Jedno- i dwupokojowe

W ofercie pozostają jeszcze mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Ceny jednopokojowych zaczynają się w granicach 284,54 tys. zł. Mieszkania te mają powierzchnię ok. 35- metrową i dostępne są jeszcze na 6,7 i 8 piętrze. W ofercie pozostają także mieszkania dwupokojowe, których metraż zamyka się w przedziale od 53,1 mkw. do 58,4 mkw. A ich ceny wynoszą od ok. 431 tys. do ok. 484 tys. zł. Dostępne są na różnych kondygnacjach, począwszy od piętra 2. aż po piętro 8.

Trzy- i czteropokojowe

Najliczniejszą grupę pozostałych jeszcze w sprzedaży mieszkań stanowią mieszkania trzypokojowe. W wielu przypadkach są one dostępne w wariancie z balkonem i tarasem. Ich metraż zaczyna się od 58,9 mkw. i osiąga 75,7 mkw. Na najwyższych kondygnacjach- 8, 9 oraz 10 dostępne są największe mieszkania- czteropokojowe. Za lokale od 106,8 mkw. do 122,1 mkw., trzeba zapłacić odpowiednio - 939,8 tys. zł i niewiele ponad 1,1 mln zł.
Każdy kto nabędzie mieszkanie w Grzegórzki Park ma możliwość zakupienia także miejsca postojowego w garażu podziemnym. Cena pojedynczego miejsca wynosi 33 tys. zł natomiast podwójnego 55 tys. zł.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: