Wiadomości mieszkaniowe

Joanna Herstowska

Joanna Herstowska

Porady - Wyposażenie wnętrz - Trendy

Oddaj swój głos!

Średnia ocen 3/5 na podstawie 11 głosów

Meble wielofunkcyjne

W artykule RynekPierwotny.pl przedstawia kilka inspirujących pomysłów na meble wielofunkcyjne do małych i dużych mieszkań.

Meble wielofunkcyjne

Z biegiem lat ilość posiadanych rzeczy diametralnie wzrasta. Przeglądając stan dobytku, podczas sezonowych porządków, możemy popaść w ogromne zdziwienie, zwłaszcza jeśli nie uda nam się przypomnieć, skąd dane przedmioty pochodzą i kiedy do nas trafiły. Warto zawczasu pomyśleć o odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania, bo jeśli nie należycie do skrajnych minimalistów, możecie być pewni, że bez sprytnych skrytek, szybko obrośniecie w bałagan.

Kreatywne wykorzystanie przestrzeni

Urządzając mieszkanie, powinniście mieć na uwadze fakt, o którym wspomnieliśmy powyżej. Przestrzeń, która nie posiada odpowiednio dużej ilości miejsca do przechowywania, bardzo szybko może stać się chaotyczna i zabałaganiona. Szczęśliwi Ci z Was, którzy już na etapie projektowym przewidują, iż schowki, skrytki i dodatkowe szuflady czy szafki to bardzo ważny element wyposażenia, o którym nie można zapomnieć. Dla tych, którzy nie do końca przemyśleli ten fakt na początku, rozwiązaniem będą wspomniane meble wielofunkcyjne, które zachwycają pomysłowością twórców i rozwiązują wiele problemów, zarówno na małej, jak i dużej przestrzeni.

Biuro ukryte w ścianie

Wielu z Was dużą część obowiązków, związanych ze sprawami zawodowymi wykonuje w warunkach domowych. W małych mieszkaniach trudno pogodzić przestrzeń do życia z miejscem do pracy. Każdy, kto próbuje pracować przy stole jadalnym, wie, iż jest to rozwiązanie tylko na chwilę – i to krótką. Dla tych z Was, którzy borykają się z brakiem miejsca, rozkładane biurko, ukryte niejako w ścianie, a więc niezajmujące miejsca zupełnie, jest świetnym i bardzo prostym rozwiązaniem.

Zobacz także: jak urządzić domowe biuro?

Stolik kawowy vel półki na książki

Ci z Was, którzy życia nie wyobrażają sobie bez książek, wiedzą, iż przybywa ich co roku naprawdę dużo. W pewnym momencie kończy się miejsce na regałach i półkach i zaczynają zajmować dużo miejsca wokół. Stolik kawowy jest świetnym miejscem, które można sprytnie wykorzystać jako dodatkowy schowek. Projektanci prześcigają się w pomysłach na nowoczesne meble wielofunkcyjne i takim kreatywnym rozwiązaniem jest właśnie tego typu stolik, który otwierany z góry lub z boku pozwoli na przechowywanie nie tylko książek, ale też podręcznych bibelotów. Dla tych z Was, którzy lubią majsterkować samemu, zrobienie takiego mebla, nie będzie zbyt dużym wyzwaniem. Ci z Was, którzy wolą gotowe rozwiązania bez problemu znajdą coś dla siebie wśród bogatej oferty na rynku.

Półki wszędzie

Jeśli się dobrze zastanowić, to każdy mebel, odpowiednio zaprojektowany może stać się regałem z półkami. Miejsce, które dzięki temu zyskamy, zdecydowanie pomoże w utrzymaniu porządku. Przyzwyczajeni jesteśmy do regałów wolnostojących, które służą nam od wielu lat. Myśląc kreatywnie i lekko odbiegając od przyjętych zasad, zdamy sobie sprawę, iż zarówno w zabudowie łóżka, wspomnianym wyżej stoliku, pod biurkiem, pod schodami czy też w ścianie możemy zamontować półki i szafki. Oczywiście najłatwiej będzie nam to wszystko zaprojektować jeszcze przed zamieszkaniem, niemniej i Ci lekko spóźnialscy, będą w stanie dopasować przestrzeń do swoich potrzeb. Wykorzystanie wszelkich możliwych przestrzeni w domu lub mieszkaniu jest zdecydowanie dużym krokiem w stronę funkcjonalności i właśnie w ten sposób powinniśmy do tego podchodzić. Warto inwestować w sprytne schowki i dodatkowe półki, dzięki temu wiele przedmiotów nie zostanie zapomnianych i nie spocznie w piwnicach, czekając na kolejny sezon porządkowy.

 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/2f/9f/57/2f9f57c0b51fcce68e46e9ad3ac76d8f.jpg

https://i.pinimg.com/originals/e5/92/51/e59251dd0e3670a732694bce83f51c0f.png

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy