Bazary, targi staroci, targowiska w Warszawie i okolicach: lista
Średnia ocen 4/5 na podstawie 70 głosów
Zakupy na miejskich bazarach cieszą się dużym powodzeniem. Polskie targowiska to jeden z naszych największych skarbów narodowych. Znajdziemy na nich smaczną i świeżą żywność, nietypowe produkty, antyki, ubrania i mnóstwo innych rzeczy – wprost od lokalnych sprzedawców. Dodatkowo możemy swobodnie negocjować ostateczną cenę produktu. Na których targowiskach w stolicy robić zakupy? Jaki jest największy bazar w Warszawie? Co można kupić na Bakalarskiej? Które targowiska w okolicach Warszawy są najciekawsze? Gdzie kupić smaczne jedzenie? Sprawdzamy!
Z tego artykułu dowiesz się m.in.:
- jakie są najpopularniejsze bazary w Warszawie,
- gdzie znajdziesz targ staroci w Warszawie, a gdzie targ warzywny,
- jakie są hale targowe w Warszawie i okolicach.
Lista bazarów – Warszawa
Bazary i targi staroci to niezwykle ważny element warszawskiego krajobrazu, które dodają miastu charakteru i kolorytu. W sercu Warszawy znaleźć można szereg interesujących targowisk, które oferują nie tylko świeże i lokalne produkty, ale także unikalne przedmioty z przeszłości, rękodzieło i odzież. Te miejsca to prawdziwe skarbnice, gdzie w przyjaznej atmosferze można odkrywać lokalne specjały, wymieniać się opowieściami ze sprzedawcami i korzystać z okazji do negocjacji. Z kolei targi staroci przyciągają miłośników historii i antyków, oferując rzadkie znaleziska, które często mają swoją unikalną historię.
Nazwa targowiska |
Co można kupić? |
Adres |
Hala Mirowska |
Warzywa, owoce, artykuły spożywcze, kwiaty, sadzonki |
plac Mirowski 1 |
Bazar na Kole |
Antyki, meble vintage, broń biała, instrumenty muzyczne, ceramika, monety, książki |
ul. Obozowa 99 |
Bazar Różyckiego |
Świeża żywność, lokalne produkty, odzież, rękodzieło, biżuteria, vintage |
ul. Targowa 54 |
Bazar Wolumen |
Artykuły spożywcze, AGD, kosmetyki, odzież, elektronika |
ul. Wolumen 53 |
Bazarek na Dołku |
Ryby, wiejskie wędliny, nabiał, owoce, warzywa, pieczywo, obuwie, odzież |
ul. Płaskowickiej, róg z aleją KEN |
Rynek Olimpia |
Antyki, meble, biżuteria, dziwaczne artefakty |
ul. Górczewska 56/60 |
Bazar Namysłowska |
Warzywa, owoce, odzież, obuwie, akcesoria, artykuły gospodarstwa domowego, starocia |
ul. Namysłowska 8 |
Zieleniak |
Warzywa od rolników, mięso, nabiał, ryby |
ul. Grójecka 95 |
Bazar na Bakalarskiej |
Produkty z Azji, odzież, artykuły spożywcze, kosmetyki, biżuteria, RTV/AGD, usługi urodowe |
ul. Bakalarska 11 |
Bazar Falenica |
Produkty spożywcze, starocia, meble vintage |
ul. Trocinowa 1 |
Oto przewodnik po najbardziej popularnych bazarach w stolicy i jej okolicach, który pomoże Ci odkryć to, co Warszawa ma najlepszego do zaoferowania w zakresie zakupów na targowiskach.
Targ Warszawa – bazar Hala Mirowska (plac Mirowski 1)
To bazar w samym centrum miasta, prawdziwa legenda. Pochodzi z przełomu XIX i XX wieku, a co najważniejsze – zespół przy placu Mirowskim był pierwszym kompleksem dwóch hal targowych, wzniesionych w stolicy. Składa się na nią część zachodnia, czyli Hala Mirowska oraz część wschodnia, czyli Hala Gwardii. To ważny punkt na mapie Warszawy.
Fot. Hala Mirowska od frontu
Hala Mirowska to największy wybór warzyw i owoców – od trufli, przez topinambur i fioletowe ziemniaki, aż po artykuły spożywcze, sadzonki oraz kwiaty. Te ostatnie sprzedawane są na małych straganikach do późnych godzin wieczornych przed samym budynkiem. Hala Mirowska jest natomiast czynna codziennie, oprócz niedzieli. Zakupy robią tutaj najbardziej wymagający kucharze oraz warszawscy influencerzy. W hali Mirowskiej znajduje się też najtańsza apteka w całej stolicy.
Fot. Hala Mirowska w środku
Hala Gwardii z kolei była niegdyś siedzibą klubu sportowego. Dziś stała się modną alternatywą dla centrum handlowego. Znajdują się tutaj bary, sklepiki, odbywają wydarzenia kulturalne. To połączenie bazaru i centrum rozrywki, a przede wszystkim – jedno z ulubionych miejsc mieszkańców stolicy.
Fot. Hala Gwardii, część Hali Mirowskiej w środku
Dlaczego warto odwiedzić Halę Mirowską? Sklepy i stoiska targowe mają tu cały przekrój produktów. Na miejscu są też punkty usługowe (większość znajduje się na piętrze), a więc poza zakupami załatwimy także podstawowe sprawunki.
Giełda staroci Warszawa – bazar na Kole Warszawa (ul. Obozowa 99)
Targ na Kole w Warszawie to miejsce z najbogatszą historią i jeden z największych targów staroci w Polsce. Miłośnicy antyków i stylu retro zaglądają tu zawsze. Można na nim upolować prawdziwe perełki do naszych domów, zwłaszcza przy samym ogrodzeniu. To też miejsce, gdzie można spotkać artystów czy antykwariuszy.
Giełda staroci na Kole to prawdziwy raj dla kolekcjonerów i pasjonatów historii. Każdego tygodnia przyciąga tłumy osób poszukujących unikalnych przedmiotów, które mogą być wspaniałymi dodatkami do wnętrz lub wartościowymi eksponatami do kolekcji. Targ ten jest miejscem, gdzie można znaleźć unikalne, jednoegzemplarzowe przedmioty.
Fot. Stoisko na Bazarze na Kole
Bazar na Kole – w jakie dni znajdziemy tam sprzedawców? Bazarek na Kole jest tak naprawdę otwarty codziennie. W ciągu tygodnia na warszawskiej Woli kupimy głównie owoce i warzywa. Jeśli jednak interesuje nas konkretnie targ staroci na Kole – powinniśmy wybrać się tam w sobotę lub niedzielę.
Fot. Dzieła sztuki na Bazarze na Kole
Co można kupić na giełdzie na Kole? W zasadzie niemal wszystko… Meble vintage, broń białą, instrumenty muzyczne, lampy retro, ceramikę, monety, obrazy, zabawki oraz stare książki i dokumenty. Jeśli więc lubicie takie klimaty – koniecznie odwiedźcie bazar na Kole. Godziny otwarcia w weekendy to 6:00-15:00, jednak warto przyjść maksymalnie do godziny 9:00.
Targowisko Warszawa – bazar Różyckiego (ul. Targowa 54)
Bazar Różyckiego to znajdujący się na Pradze, najstarszy warszawski targ i jednocześnie symbol stolicy, działający od końca XIX wieku. W latach powojennych nabywano tutaj towary, których nie można było znaleźć w sklepach. Przychodziły tu niemal wszystkie rodziny. Dzięki temu Bazar Różyckiego zyskał ogromną popularność.
Źródło: Bazar Różyckiego; Wikipedia, autor: Adrian Grycuk
Można tutaj kupić niemal wszystko – od świeżej żywności i lokalnych produktów, przez odzież, po artykuły gospodarstwa domowego. Targ jest znany z różnorodności sprzedawanych towarów oraz wyjątkowej atmosfery, która łączy tradycję z nowoczesnością. Dziś, oprócz klasycznych straganów z warzywami i owocami, znajdziemy tu także stoiska z rękodziełem, biżuterią oraz vintage'owymi ubraniami.
Źródło: Bazar Różyckiego od strony ulicy Brzeskiej; Wikipedia, autor: Adrian Grycuk
Bazar Różyckiego to także miejsce spotkań lokalnej społeczności, gdzie można poczuć prawdziwego ducha Pragi i odkryć unikalne skarby w sercu Warszawy.
Warszawa – Bazar Wolumen (ul. Wolumen 53)
Wolumen w niedziele staje się największą w mieście giełdą elektroniczną. W tygodniu natomiast można kupić tutaj niemal wszystko – od artykułów spożywczych po AGD, kosmetyki i odzież. Wolumen to jedno z ważniejszych miejsc na mapie mieszkańców Bielan, ponieważ pełni rolę lokalnego centrum.
Fot. Bazar Wolumen na Bielanach, Wikipedia, autor: tawa
Targ przyciąga różnorodną klientelę, oferując zarówno codzienne zakupy, jak i okazje do odkrycia unikalnych produktów. Co więcej, dzięki regularnym wydarzeniom i promocjom, bazar Wolumen staje się miejscem, które łączy funkcjonalność z lokalnym kolorytem, wspierając małych przedsiębiorców i lokalnych producentów.
Bazar miejski Warszawa – bazarek na Dołku (ul. Płaskowickiej, na rogu z aleją KEN)
Oficjalna nazwa, jaką nosi Bazar na Dołku to Giełda na Dołku. To największe targowisko na Ursynowie, w którym można kupić wszystko: ryby przywiezione prosto znad morza, wiejskie wędliny, nabiał oraz pyszne owoce i warzywa, a także pieczywa i ciasta.
Fot. Bazarek na Dołku, Wikipedia, autor: Wistula
Jeśli szukamy obuwia, ubrań lub artykułów chemicznych, również warto tu zajrzeć. Znajdziemy tu zarówno nowe, stylowe kolekcje, jak i używane, ale wciąż dobrze zachowane elementy garderoby, które mogą stać się ciekawym dodatkiem do naszej szafy.
Dzięki różnorodności ofert odzieżowych Bazar na Dołku jest doskonałym miejscem na znalezienie unikalnych ubrań oraz okazjonalnych perełek modowych.
Rynek Olimpia – Warszawa (ul. Górczewska 56/60)
Bazar Olimpia w Warszawie, który rozpoczął działalność w 1995 roku na stadionie WRKS Olimpia na Woli, jest miejscem o bogatej historii. Pierwotnie teren bazaru służył jako stadion piłkarski, który został zmodernizowany dzięki dochodom z targu, a wcześniej handel starociami odbywał się na sąsiednim bazarze na Kole.
Bazar Olimpia przyciąga pasjonatów staroci i antyków, oferując szeroki wybór różnorodnych przedmiotów, od mebli i biżuterii po dziwaczne i bezużyteczne artefakty. Dzięki konkurencyjnym cenom i atrakcyjnej ofercie warszawski bazar cieszy się dużym zainteresowaniem, szczególnie po przeniesieniu części handlarzy z zamkniętego Jarmarku Europa na Stadionie Dziesięciolecia. Bazar Olimpia wciąż jest jednym z najważniejszych punktów na mapie warszawskich targowisk, oferując nie tylko produkty, ale i niezapomnianą atmosferę.
Bazar Olimpia – kiedy czynny? Po skarby możecie przyjechać tutaj w niemal każdą niedzielę.
Targ warzywny Warszawa – Namysłowska bazar (ul. Namysłowska 8)
Bazar Namysłowska to wszechstronne targowisko, które oferuje szeroki asortyment produktów.
Można tu znaleźć świeże warzywa i owoce, ale także odzież, obuwie, akcesoria oraz artykuły gospodarstwa domowego. Pojawiają się również starocia, książki oraz zabawki.
Zieleniak (ul. Grójecka 95)
Zieleniak to jeden z bazarów zlokalizowanych na warszawskiej Ochocie, w sąsiedztwie znanej Hali Banacha. Istniał jeszcze przed wybuchem II wojny światowej.
Fot. Zieleniak na Ochocie, Wikipedia, autor: Panek
Zieleniak jest jednym z nowocześniejszych i lepiej wyposażonych targowisk. Dostaniemy tutaj owoce i warzywa prosto od rolników, podobnie jak nabiał, mięso, ryby, pieczywo i inne artykuły przemysłowe, jak choćby chemia z Niemiec.
Hala targowa Warszawa – bazar na Bakalarskiej (ul. Bakalarska 11)
Bazar na Bakalarskiej, działający od ponad 9 lat, jest kontynuacją tradycji Jarmarku Europa, który przez lata 80., 90. i 00. mieścił się na koronie Stadionu Dziesięciolecia. Targowisko, zlokalizowane zaledwie 5 km od centrum Warszawy, przyciąga klientów dzięki swojej różnorodnej ofercie produktów.
Na bazarze na Bakalarskiej można znaleźć szeroki wybór artykułów odzieżowych, spożywczych, kosmetyków, perfum, produktów gospodarstwa domowego, małego RTV/AGD i biżuterii.
Pośród 400 stoisk nie brakuje zarówno stylowych butików, jak i sklepów z unikalnymi produktami importowanymi z Azji i Afryki. Dodatkowo targ oferuje profesjonalne usługi w salonach urody, takich jak fryzjerstwo, manicure, stylizacje rzęs i brwi oraz tatuaże. Warszawa bazar z ubraniami jest czynny codziennie od 5:00 do 17:00, w tym w niedziele.
Bazarek Warszawa Falenica (ul. Trocinowa 1)
Bazar Falenica to dynamiczne targowisko, które przyciąga mieszkańców warszawskiego Wawra swoją różnorodnością i bogatą ofertą. Na bazarze Falenica można znaleźć szeroki wybór produktów spożywczych.
Dodatkowo bazar Falenica jest znany z giełdy staroci, gdzie miłośnicy antyków mogą odkrywać unikalne przedmioty, od mebli vintage po rzadkie kolekcje i zabytkowe akcesoria. To idealne miejsce dla poszukiwaczy rzadkich i nietypowych przedmiotów, które dodają charakteru i historii każdemu wnętrzu.
BioBazar (ul. Wołoska 3)
BioBazar to miejsce, w którym kupimy certyfikowane produkty ekologiczne, jak pieczywo, nabiał, wędliny, miody, przetwory, ciasta, owoce i warzywa, kosmetyki oraz wiele, wiele innych.
BioBazar to miejsce dla wszystkich, którzy szukają naturalnych i zdrowych produktów.
Bazary – Warszawa i jej okolice
I w okolicznych miejscowościach pod stolicą nie brakuje klimatycznych miejsc, które pozwalają nie tylko na zakupy spożywcze o dobrej jakości, ale także na prawdziwe poszukiwania skarbów. Gdzie wybrać się pod Warszawę na tego typu zakupy?
Nazwa targowiska |
Co można kupić? |
Adres |
Pruszkowska Giełda Kolekcjonerów |
Książki, płyty, obrazy, meble, porcelana, numizmatyki, rękodzieło |
ul. Komorowska 14 |
Giełda staroci – Grodzisk Mazowiecki |
Programy komputerowe, płyty winylowe, kasety, szkło, porcelana, militaria, instrumenty muzyczne |
ul. Montwiłła 38 |
Pchli targ – Piaseczno |
Meble, obrazy, płyty, rzemieślnicze wyroby, lokalne produkty spożywcze |
ul. Jana Pawła II 59 |
Targ staroci – Pruszków (ul. Komorowska 14)
Kiermasz Staroci pod nazwą Pruszkowska Giełda Kolekcjonerów, odbywający się co miesiąc na Miejskim Targowisku przy ulicy Komorowskiej 14, to wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga pasjonatów antyków i rękodzieła.
W każdą ostatnią niedzielę miesiąca, między 7:00 a 15:00, około 150 wystawców prezentuje bogaty asortyment przedmiotów, w tym książki, płyty, obrazy, retro ubrania, hełmy z czasów II wojny światowej, meble, porcelanę i numizmatyki.
Co więcej, na kiermaszu można znaleźć rękodzieło, a dla zmęczonych zwiedzających dostępne są przekąski i napoje z food trucka. To idealne miejsce na odkrywanie unikalnych przedmiotów, które dodadzą charakteru każdemu wnętrzu.
Giełda staroci – Grodzisk Mazowiecki (ul. Montwiłła 38)
Bazar staroci w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Montwiłła 38 to prawdziwe święto dla miłośników vintage i unikalnych przedmiotów. Targi oferują szeroki asortyment, od pierwszych programów komputerowych, płyt winylowych i kaset, po szkło, porcelanę i militaria, a także instrumenty muzyczne.
Nawet jeśli nie planujesz zakupów, spacer alejkami pełnymi nostalgicznych artefaktów, w otoczeniu przyjemnej atmosfery, dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Targ staroci – Piaseczno (ul. Jana Pawła II 59)
Pchli targ w Piasecznie to miejsce, gdzie zakupy nabierają nowego znaczenia w dobie idei zero waste.
Oprócz staroci, oryginalnych mebli, obrazów i płyt, można tam znaleźć również rzemieślnicze wyroby i lokalne produkty spożywcze, nadając rzeczom drugie życie i wspierając lokalnych producentów.
Bazary i targowiska w Warszawie: podsumowanie
Bazary i targowiska w Warszawie oraz jej okolicach stanowią nieodłączną część lokalnej kultury i gospodarki, oferując bogaty wybór produktów i unikalnych doświadczeń zakupowych. Od historycznej Hali Mirowskiej i znanej giełdy staroci na Kole, po dynamiczny Bazar Olimpia i nowoczesny Bazar na Bakalarskiej – każde z tych miejsc ma swój niepowtarzalny charakter i atrakcyjną ofertę. Wśród warszawskich bazarów powinien pojawić się jeszcze bazar na Marywilskiej – niestety po pożarze w maju br. jeszcze nie powrócił do stałego funkcjonowania.
Na uwagę warszawiaków oczywiście zasługują też mniejsze targowiska, gdzie można kupić przede wszystkim świeże warzywa – jak bazarek Wołoska czy Biobazar. Warszawa jest pod tym względem bardzo bogatym miejscem. Bez problemu możecie kupić świeże produkty bio jak mięso i sery, warzywa oraz owoce. Warszawie nie brakuje uczciwych sprzedawców, którzy sprzedają świeże produkty.
Copywriterka i korektorka z kilkuletnim doświadczeniem i zamiłowaniem do komunikacji w intrenecie. Zawodowo i hobbystycznie uczestniczy w prowadzeniu kilku blogów branżowych. Lubi podejmować trudne tematy i przedstawiać je w sposób przystępny.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ: