Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Jakie drzwi zewnętrzne do domu wybrać?

Artykuł sponsorowany

Data publikacji: 17.05.2023, Data aktualizacji: 22.05.2023

4 minuty czytania

artykuł sponsorowany

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do domu?
Jakie drzwi zewnętrzne wybrać? Jakie funkcje pełnią drzwi do domu? Na jakie parametry należy zwrócić szczególna uwagę? Dowiedz się więcej na rynekpierwotny.pl

Planujesz budowę domu lub czeka Cię większy remont uwzględniający m.in. wymianę drzwi? Nie ulega wątpliwości, że drzwi zewnętrzne to ważny element wyposażenia każdego budynku. Z jednej strony są jego wizytówką, a z drugiej pełnią kilka kluczowych funkcji, np. zapewniają domownikom poczucie bezpieczeństwa i prywatności. Zanim zdecydujesz się na konkretny model, dobrze przemyśl swoją decyzję.

Drzwi do domu – jakie funkcje pełnią?

Zakup drzwi zewnętrznych do domu to ważna decyzja, która często podejmowana jest raz na kilka – kilkanaście lat. Między innymi właśnie dlatego warto dobrze zastanowić się przed wyborem określonego modelu. Drzwi pełnią kilka kluczowych funkcji, o których należy pamiętać na etapie poszukiwania idealnego wariantu. Znając je, będziesz wiedzieć, na jakie parametry techniczne należy zwrócić uwagę w sklepie.

 • Zabezpieczenie przed włamaniem

Drzwi zewnętrzne do domu mają przede wszystkich chronić domowników oraz ich majątek przed osobami trzecimi. Powinny być zatem mocne, wytrzymałe, solidne, a także wyposażone w specjalne zamki z hakami oraz bolce antywyważeniowe.

 • Zabezpieczenie przed hałasem

Odgłosy przejeżdżających samochodów, rozmawiających ludzi i inne dźwięki przedostające się do domu mogą skutecznie utrudniać wypoczynek. Dlatego właśnie dobrze dobrane drzwi zapewniają optymalną izolacyjność akustyczną – warto zwrócić uwagę na ten parametr zwłaszcza, jeśli mieszkasz blisko ruchliwej ulicy i zależy Ci na wyciszeniu odgłosów z zewnątrz (np. rozmów przechodniów czy szczekania psów).

 • Zabezpieczenie przed chłodem

Nie tylko ściany, dach czy okna mają zapewniać przyjemne uczucie ciepła w domu. To samo bowiem dotyczy drzwi zewnętrznych. Umiejętnie dobrany model sprawi, że z budynku nie będzie wytracało się ciepło. Zanim więc postanowisz kupić określone drzwi, sprawdź ich parametry termoizolacyjne.

Drzwi zewnętrzne do domu – PORTA THERMO

Zastanawiasz się, jakie drzwi zewnętrzne zamówić do swojego domu? Obecnie jedną z najciekawszych propozycji na rynku jest kolekcja PORTA THERMO obejmująca aż 16 różnych modeli – z łatwością znajdziesz więc ten, który najlepiej wpisze się w Twoje potrzeby i będzie idealnie komponować się z budynkiem.

drzwi zewnętrzne

PORTA THERMO MODERN
źródło: porta.com.pl

 • Pakiet Bezpieczeństwa PORTA

Co ważne, producent gwarantuje aż 5-letnią opiekę dzięki Pakietowi Bezpieczeństwa PORTA. W zamian możesz liczyć np. na bezpłatną regulację oraz konserwację zakupionego modelu. Co więcej, w przypadku usterki masz zapewniony bezpośredni kontakt z producentem oraz dostęp do profesjonalnych serwisów fabrycznych.

 • Termoizolacja

Na tym jednak nie koniec, ponieważ kolekcja PORTA THERMO powstała z wykorzystaniem m.in. innowacyjnej technologii SolidTherm, trwałej konstrukcji kompozytowej, a także najwyższej dostępnej termoizolacji i wykończenia wytrzymałą blachą stalową. Drzwi z tej kolekcji zapewniają ciepły dom zimą, zaś chłodny latem. Pamiętaj również, że każdy model z kolekcji dostępny jest w 4 pakietach energooszczędnych – wybierz ten, który najlepiej wpisuje się w Twoje potrzeby i ciesz się wysokiej klasy drzwiami zewnętrznymi przez długie lata.

 • Bogaty wachlarz modeli

Wiesz już, że kolekcja drzwi zewnętrznych PORTA THERMO to aż 16 różnych wariantów. W praktyce to 4 linie dostępne w 4 najpopularniejszych modelach. Co więcej, każda dostępna jest w aż 7 stylowych kolorach oraz w 4 wersjach energooszczędnych (z ościeżnicami stalowymi, aluminiowymi lub kompozytowymi oraz opcją przeszkleń). Masz więc szerokie spectrum możliwych rozwiązań, by finalnie otrzymać produkt, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania.

 • Dodatkowe benefity

Gdy wybierzesz już kolekcję drzwi zewnętrznych oraz pakiet energooszczędny, możesz skorzystać z dodatkowych benefitów i usług przygotowanych przez markę. Do wyboru masz m.in.:

 • wynajęcie ekipy monterskiej, która wykona kompleksowy ciepły montaż. Dzięki temu zyskasz pewność, że wybrany przez Ciebie model ma świetną termoizolacyjność i posłuży Ci przez długie lata. Dzięki ekspertom i profesjonalnemu, trójwarstwowemu ciepłemu montażowi drzwi staną się pionową izolacją termiczną. Zwiększona szczelność to szczególnie istotny punkt zwłaszcza w kontekście budowy domów ekologicznych i pasywnych – zmniejsza bowiem ślad węglowy gospodarstwa domowego z uwagi na mniejsze zapotrzebowanie na ciepło;
 • Pakiet Bezpieczeństwa PORTA, czyli przedłużona opieka producenta, która może trwać nawet do 5 lat;
 • pozyskanie dofinansowania do zakupy drzwi zewnętrznych – specjaliści marki pomogą Ci wypełnić stosowny wniosek;
 • inteligentne rozwiązania – teraz możesz otwierać drzwi z pomocą czytnika linii papilarnych eKey dLine lub smartfonem (z każdego miejsca na świecie). Co więcej, opcja ta daje także możliwość wejścia z dostępem czasowym (możesz nadawać czasowy dostęp, by domownicy, zaproszeni goście lub inne, wskazane przez Ciebie osoby mogły wejść do Twojego domu bez konieczności posiadania klucza).

Jeżeli chcesz poznać szczegóły dotyczące kolekcji drzwi wejściowych do domu PORTA THERMO, koniecznie wejdź na stronę: https://www.porta.com.pl/drzwi-zewnetrzne-do-domu/.

drzwi zewnętrzne do domu

PORTA THERMO GLASS
źródło: porta.com.pl

Wybór drzwi zewnętrznych do domów – wskazówki przed zakupem

Zanim zdecydujesz się na konkretny model, koniecznie sprawdź izolacyjność termiczną, akustyczną, odporność na włamanie czy trwałość konstrukcji.

Pamiętaj też, że drzwi do domu są niekiedy dostępne w wariancie z dekoracyjnymi przeszkleniami, które nie tylko efektownie wyglądają, ale też wprowadzają do wnętrza nieco światła. Takie modele są tak samo bezpieczne, wytrzymałe i trwałe jak warianty pełne. Do wyboru masz m.in. szyby czarne, grafitowe, lustra weneckie, szyby matowe i przezroczyste.

Istotnym aspektem jest także wymiar drzwi. Zgodnie z przepisami budowlanymi, drzwi zewnętrzne muszą mieć minimum 90 cm szerokości oraz 2 metry wysokości. Nie ma natomiast ściśle określonych rekomendacji co do kierunku otwierania drzwi. Warto mieć jednak na uwadze, że modele otwierane do wewnątrz trudniej jest wyważyć (zawiasy są od środka). Co więcej, otwieranie do wewnątrz zmniejsza ryzyko uderzenia osób stojących w pobliżu skrzydła.

Przy wyborze drzwi zewnętrznych nie musisz także kierować się kolorem okien – ten trend odszedł już w zapomnienie. Dziś możesz swobodnie bawić się designem drzwi i nie musi on być spójny z oknami. Wybrany model może korespondować stylistycznie z dachem, elewacją budynku lub przeciwnie – może się wyróżniać, dzięki czemu będzie stanowić efektowny element aranżacji.

 

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

KATEGORIE:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023