Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek:

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas: kalkulator, raty i polisa

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Data publikacji: 01.06.2024, Data aktualizacji: 01.06.2024

7 minut czytania
Kredyt hipoteczny w BNP Paribas: kalkulator, raty i polisa
Zastanawiasz się nad zaciągnięciem kredytu hipotecznego w BNP Paribas? Sprawdź warunki i prowizję w tym banku!

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas Bank Polska S.A zaciągniesz na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach - ten bank, jako jedyny, zapewnia aż 10 lat oprocentowania okresowo stałego. Jeśli cenisz sobie stabilność, ta oferta jest dla Ciebie. 

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jakie są warunki otrzymania kredytu w BNP Paribas, 
 • ile wynosi oprocentowanie kredytu hipotecznego w tym banku, 
 • jak sprawdzić ile rat zostało do spłaty kredytu w BNP Paribas.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas to rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie niskie koszty zobowiązania. Jak wygląda oferta kredytowa BNP Paribas i jakie warunki trzeba spełnić, aby zaciągnąć taki kredyt?

Warunki kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Warunki kredytu hipotecznego w BNP Paribas pozostają takie same jak w przypadku innych banków. Przede wszystkim, aby go zaciągnąć, kredytobiorca musi mieć odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Kolejnym warunkiem jest wniesienie wkładu własnego, wynoszącego co najmniej 20%. 

Nie bez znaczenia jest też wiek kredytobiorcy (w dniu zaciągania zobowiązania preferowany wiek wynosi do 35 lat), wysokość dochodów oraz rodzaj zatrudnienia (statystycznie największe szanse na uzyskanie kredytu hipotecznego mają osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę). 

Oferta kredytowa BNP Paribas

BNP Paribas ma w swojej ofercie kredytowej opcje, które wyróżniają tę instytucję na tle innych banków. Przede wszystkim, bank proponuje niższe oprocentowanie na sfinansowanie energooszczędnych nieruchomości. Taki kredyt dostępny jest dla osób, które posiadają lub będą posiadać świadectwo charakterystyki energetycznej, w którym zostanie wykazane, że wartość wskaźnika rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną nie jest wyższa niż 58 kWh/(m2*rok).

Chcesz kupić mieszkanie w Warszawie? Zobacz najlepsze oferty z rynku pierwotnego

Natomiast, jeśli chodzi o standardową ofertę kredytu hipotecznego, to BNP Paribas oferuje możliwość łączenia celów kredytowania, karencję w spłacie, raty równe lub malejące, refinansowanie do roku wstecz i nawet do 15% kwoty kredytu na dowolny cel (co nie jest standardem w innych bankach). Maksymalny okres kredytowania w BNP Paribas wynosi 30 lat, a kwota o jaką możesz wnioskować, mieści się między 200 tys. zł a 4 mln zł. 

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Oprocentowanie kredytu hipotecznego w BNP Paribas może być stałe lub zmienne. Ile dokładnie wynosi i jakie są warunki?

Stałe oprocentowanie kredytu hipotecznego w BNP Paribas obowiązuje przez 5 lat od wypłaty kredytu. Jest to pierwsza, z dwóch dostępnych opcji w tym banku. 

Drugą opcją jest kredyt ze stałą stopą procentową obowiązującą w okresie pierwszych 10 lat. Credit Agricole jest jedynym bankiem, który pozwala na tak długi okres finansowania kredytów za pomocą stałej stopy procentowej. Oprocentowanie stałe wynosi 6,75% w skali roku. Zobaczmy, jak wygląda to na przykładzie:

Wartość nieruchomości Kwota kredytu Okres kredytowania Oprocentowanie Prowizja Rata miesięczna
400 000 zł 320 000 zł 30 lat 8,35% 2,00% 2426,59 zł

Źródło: dane z kalkulatora kredytu BNP Paribas z dnia 23.05.2024. Oprocentowanie stałe, bez dodatkowych produktów.

 • Oprocentowanie zmienne

Od 14 stycznia 2023 roku bank BNP Paribas zaprzestał oferowania kredytu hipotecznego opartego o zmienną stopę procentową w całym okresie kredytowania (opartą o WIBOR 3M + marżę). Jednocześnie, w ofercie banku pozostaje kredyt hipoteczny z okresowo stałą stopą procentową. W międzyczasie bank pracuje nad przystosowaniem procedur i systemów informatycznych do wdrożenia nowej oferty opartej o wskaźnik referencyjny WIRON.

Prowizja w BNP Paribas

Prowizja za udzielenie kredytu w BNP Paribas wynosi 2,00%. Można ją jednak obniżyć, wykupując dodatkowe produkty takie jak ubezpieczenie na życie, przez co jednocześnie obniża się również oprocentowanie (przy założeniach z tabeli oprocentowanie przy zakupie ubezpieczenia spadnie do 7,35%).

 • BNP Paribas: tabela opłat i prowizji przy kredycie hipotecznym (toip)

Tabela opłat i prowizji przy kredycie hipotecznym przedstawia wszystkie koszty, które wpływają na całkowity koszt kredytu. Tabelę znajdziesz tutaj.

Raty w BNP Paribas

Raty w PNB Paribas mogą mieć charakter równy lub malejący. 

 • Rata równa (annuitetowa): wysokość raty pozostaje stała przez cały okres spłaty kredytu.
 • Rata malejąca: rata zmniejsza się w czasie. Na początku spłaty raty są wyższe, ale z czasem stają się coraz niższe.

Rata równa jest bardziej przewidywalna finansowo, podczas gdy rata malejąca początkowo obciąża budżet bardziej, ale z czasem staje się mniejszym obciążeniem.

BNP Paribas: kalkulator kredytu hipotecznego

BNP Paribas na swojej stronie ma kalkulator kredytu hipotecznego. Za jego pomocą możesz wyliczyć orientacyjną ratę kredytu. Możesz z niego skorzystać na stronie banku: kalkulator kredytu hipotecznego

Co więcej, możliwe jest również przeprowadzenie symulacji kredytu. BNP Paribas na swoje stronie internetowej udostępnia - symulator kredytu. Wpiszesz niezbędne informacje (m.in. te dotyczące kosztów utrzymania Twojego gospodarstwa domowego i zarobków) i otrzymasz szacunkową kalkulację. 

Dokumenty niezbędne do uzyskania kredytu w BNP Paribas

Kiedy zdecydujesz się wnioskować o kredyt hipoteczny w BNP Paribas, będziesz musiał/a liczyć się z koniecznością zebrania niezbędnych dokumentów. Jakich?

Wniosek w BNP Paribas

Najważniejszym dokumentem w BNP Paribas jest wniosek kredytowy. Złożenie wniosku może nastąpić drogą online lub w placówce banku. Do wniosku dołącz również:

 • formularz danych osobowych, 
 • deklarację PIT, 
 • zaświadczenie z ZUS, 
 • potwierdzenie wpływu wynagrodzenia, 
 • dokument tożsamości (do okazania), 
 • zaświadczenie o zarobkach i zatrudnieniu.

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w BNP Paribas

Zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach w BNP Paribas pozwoli zbadać Twoją zdolność kredytową. Bank udostępnia klientom odpowiedni druk pod pobrania i znajdziesz go tutaj

Źródła dochodu akceptowane przez bank

Pod względem źródeł dochodów akceptowanych przez bank, BNP Paribas nie różni się od innych instytucji. Bank przyjmuje dochody uzyskiwane na podstawie:

 • umowy o pracę na czas nieokreślony - powinna obowiązywać od min. 3 miesięcy, 
 • umowy o pracę na czas określony - obowiązującej od minimum 3 miesięcy i co najmniej 6 miesięcy do przodu, 
 • umowy zlecenie - tutaj dochody powinny być osiągane od minimum 12 miesięcy, jeśli stanowi ona główne źródło utrzymania, 
 • własnej działalności gospodarczej - najlepiej, jeśli jest prowadzona od minimum 2 lat,
 • gospodarstwa rolnego. 

Dokumenty dotyczące nieruchomości

W zależności od tego, jaką nieruchomość chcesz kupić, potrzebne Ci będą różne dokumenty. Załóżmy jednak, że planujesz wziąć kredyt mieszkaniowy (na zakup mieszkania), a nieruchomość kupujesz od dewelopera. Wybrana nieruchomość jest już oddana do użytkowania. W takiej sytuacji potrzebujesz:

 • przedwstępnej umowy sprzedaży nieruchomości, 
 • pełnomocnictwa osób podpisujących umowę, 
 • zdjęć nieruchomości, 
 • oświadczenia dewelopera, 
 • pozwolenie na użytkowanie. 

Jeśli Twoja nieruchomość charakteryzuje się innymi parametrami, np. pochodzi z rynku wtórnego, możesz skorzystać z generatora dokumentów dostępnego na stronie internetowej banku.

Harmonogram spłaty w BNP Paribas

Harmonogram spłaty w BNP Paribas otrzymasz wkrótce po podpisaniu umowy i uruchomieniu kredytu. W tym dokumencie znajdują się dokładne terminy i kwoty kolejnych rat, opłacanych comiesięcznie. Harmonogram ten nie ulegnie zmianie przez kolejnych 5 lub 10 lat, chyba że postanowisz skrócić okres kredytowania np. poprzez nadpłatę. 

Skrócenie okresu kredytowania w BNP Paribas

Skrócenie okresu kredytowania w BNP Paribas jest możliwe w każdej chwili i nazywa się to wcześniejszą spłatą kredytu. Przedterminowa spłata kredytu hipotecznego wiąże się z opłaceniem prowizji w wysokości 1% (prowizja rekompensacyjna). 

Nadpłata kredytu hipotecznego w BNP Paribas

Nadpłata kredytu hipotecznego w BNP Paribas występuje na podobnych warunkach co skrócenie okresu kredytowania. Bank może pobrać prowizję w wysokości 0,50% (prowizja dotyczy zmiany okresu kredytowania lub zmiany formy spłaty kredytu - szczegóły znajdziesz w toip). 

Ugody frankowe w BNP Paribas

Ugody frankowe w BNP Paribas, jeszcze niedawno odbiły się dużym echem na polskiej arenie kredytowej. Ten bank zgodził się bowiem zawrzeć ugodę z 4665 klientami, którzy zaciągnęli kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich na sumę 770 mln. euro. 

Wakacje kredytowe w BNP Paribas

Wakacje kredytowe w BNP Paribas dostępne są na takiej samej zasadzie co w innych bankach. Aby zawiesić raty kredytu, należy spełnić warunki:

 • umowa kredytowa musiała zostać zawarta do 30 czerwca 2022 roku włącznie (liczy się data podpisania umowy, a nie uruchomienia kredytu), 
 • umowa musiała zostać zawarta na zaspokojenie Twoich potrzeb mieszkaniowych, 
 • wakacje kredytowe mogą dotyczyć wyłącznie jednego kredytu hipotecznego w złotych, 
 • wartość udzielonego kredytu nie przekracza 1,2 mln zł.

Z zawieszenia raty możesz skorzystać:

 • od dnia 1 czerwca 2024 r. do dnia 31 sierpnia 2024 r. – w wymiarze dwóch miesięcy,
 • od dnia 1 września 2024 r. do dnia 31 grudnia 2024 r. – w wymiarze dwóch miesięcy

Wakacje kredytowe w BNP Paribas: jak złożyć wniosek i jakie są warunki? Dowiedz się więcej

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego w BNP Paribas

BNP Paribas proponuje ubezpieczenie kredytu hipotecznego, do którego można przystąpić w każdym momencie i korzystać z niego w całym okresie spłaty kredytu. 

Ubezpieczenie na życie w BNP Paribas

Ubezpieczenie na życie w BNP Paribas (ubezpieczenie na życie Carfiff 1H) obejmuje ubezpieczenie od trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz ubezpieczenie na wypadek utraty pracy, poważnego zachorowania czy pobytu w szpitalu w następstwie nieszczęśliwego wypadku i ubezpieczenie na życie. Dostępny jest również pakiet 2H, który obejmuje samo ubezpieczenie na życie.

Ubezpieczenie nieruchomości w BNP Paribas

Ubezpieczenie nieruchomości w BNP Paribas w pakiecie własne M obejmuje ubezpieczenie samej nieruchomości.  Z kolei Pakiet własne M Plus obejmuje dodatkowo ubezpieczenie ruchomości. 

Ubezpieczenie pomostowe kredytu: co to jest, ile wynosi i do kiedy trwa? Dowiedz się więcej

Gdzie wysłać polisę w BNP Paribas?

Zastanawiasz się gdzie wysłać polisę w NBP Paribas? Bank maksymalnie ułatwił ten proces, umożliwiając kredytobiorcom złożenie takiego dokumentu za pomocą bankowości internetowej GOonline. Mikro-przewodnik autorstwa pracowników banku dostępny jest tutaj.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas: opinie

Opinie o kredycie hipotecznym w BNP Paribas pozostają pozytywne w zakresie oferty - jest ona atrakcyjna dla osób, które chcą jak najdłużej opłacać stałe raty i cieszyć się niskimi kosztami kredytowania (przy wykupieniu dodatkowych produktów). Bank znany też jest z elastycznego podejścia do klientów i dość liberalnego sposobu oceny zdolności kredytowej. 

Kontakt w sprawie kredytu hipotecznego w BNP Paribas - infolinia

Kontakt w sprawie kredytu hipotecznego w BNP Paribas odbywa się za pomocą infolinii. Jest ona czynna przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Do dyspozycji masz dwa numery: +48 500 990 500 oraz +22 134 00 00.

Kredyt hipoteczny w BNP Paribas: podsumowanie

BNP Paribas wyróżnia się wśród konkurencji, oferując elastyczne warunki spłaty oraz atrakcyjne oprocentowanie, szczególnie dla inwestycji energooszczędnych. Dzięki temu klienci mogą cieszyć się dostosowanym do ich potrzeb i możliwości finansowych planem spłaty, korzystając jednocześnie ze wsparcia na każdym etapie procesu kredytowego.

Ewelina Zajączkowska-Klec
Ewelina Zajączkowska-Klec

Jako copywriter i PR-owiec, od ponad 7 lat pomaga firmom z branży nieruchomościowej w tworzeniu wizerunku i podnoszeniu sprzedaży za pomocą treści. Dobra znajomość rynku nieruchomości oraz umiejętność analizowania i łączenia faktów sprawia, że tworzy merytoryczne teksty, pomagające zrozumieć mechanizmy rynkowe. Prywatnie entuzjastka śpiewu i gry na ukulele.

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  Nagroda Forbes 2022
  Nagroda Forbes 2021
  Nagroda Digital Excellence Awards 2022
  Nagroda Laur Klienta 2023
  Nagroda Dobry Pracodawca 2023
  Nagroda Gazele Biznesu 2023