Ranking najlepszych inwestycji:

Łódź - III kwartał 2019

Wybierz kwartał
Wybierz miasto

Najciekawsze inwestycje mieszkaniowe w Łodzi w III kw. 2019
Wyniki aktualizowane co kwartał na podstawie aktywności użytkowników portalu

 • I miejsce

  Recanto

  Łódź, Górna, Górniak, ul. Senatorska

  Recanto to kameralna inwestycja usytuowana w północnej części dzielnicy Górna, przy ul. Senatorskiej. To idealna lokalizacja dla tych, którzy cenią sobie prywatność i ciszę, a równocześnie lubią korzystać z atrakcji życia miejskiego. Inwestycję tworzy 5 pięciopiętrowych budynków, stanowiących zwartą bryłę...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 50

  Powierzchnia: 46 - 72 m2

  Liczba pokoi: 2 - 3

 • II miejsce

  Mokra 10

  Łódź, Bałuty, Bałuty-Centrum, ul. Mokra 10

  Inwestycja Mokra to dwa budynki IX i VII kondygnacyjne w centrum Łodzi na Bałutach. Budynki zostały zaprojektowane według aktualnych trendów z uwzględnieniem najważniejszych rozwiązań, które podnoszą ich funkcjonalność. Szereg korzyści: • liczne połączenia autobusowe i tramwajowe w różnych kierunkach...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 2

  Powierzchnia: 96 - 96 m2

  Liczba pokoi: 2

 • III miejsce

  Murapol Nowa Przędzalnia

  Łódź, Polesie, Stare Polesie, ul. Wróblewskiego 19A

  Planowane daty oddania do użytku poszczególnych etapów: budynek 9 - IIQ2022 budynki 10 i 12 - IVQ2021, budynek 11 - IQ2022 budynki 5-6 oddane do użytku , budynki 7-8 oddane do użytku Murapol Nowa Przędzalnia to nowoczesna inwestycja mieszkaniowa realizowana w historycznej przestrzeni dawnej przędza...

  Termin oddania: 2 kw. 2022

  Liczba mieszkań: 156

  Powierzchnia: 27 - 56 m2

  Liczba pokoi: 1 - 4

 • Wyróżnienie

  N23

  Łódź, Śródmieście, Katedralna, ul. Narutowicza 23

  Pod nazwą N23 kryje się jakość, komfort i doskonała lokalizacja, które zapewnią stabilny wzrost wartości nieruchomości. W inwestycji przy Narutowicza 23, powstało 69 nowoczesnych mieszkań, w tym atrakcyjne kawalerki a także apartamenty dwupoziomowe. Nowe Centrum Łodzi- największy projekt urbanistyczny, który...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: wyprzedane

  Powierzchnia: 33 - 43 m2

  Liczba pokoi: 1 - 2

 • Wyróżnienie

  Apartamenty Plażowa

  Łódź, Górna, Ruda, ul. Plażowa

  Zamieszkaj w nowoczesnym apartamentowcu blisko terenów zielonych w południowej części miasta. Polecamy Państwu nowoczesną, nowo powstającą inwestycje w Łodzi zaprojektowaną z myślą o osobach , które pragną mieszkać w komfortowym apartamentowcu w południowej części miasta w bezpośrednim sąsiedztwie Parku im...

  Gotowe do zamieszkania

  Liczba mieszkań: 13

  Powierzchnia: 54 - 118 m2

  Liczba pokoi: 2 - 5

 • Podsumowanie III kw. 2019 r. - Ranking Inwestycji w Łodzi

  Łódź jest miastem o ogromnym, jeszcze niewykorzystanym potencjale, zarówno jeśli chodzi o stwarzanie warunków do rozwoju biznesu, jak również poprawę jakości życia mieszkańców. Nowoczesne osiedla deweloperskie wpisują się w ten kierunek działań jako odpowiedź na popyt na rynku mieszkaniowym. W wynikach Rankingu Inwestycji na III kwartał 2019 r., ponownie bryluje Mota-Engil - inwestycja Recanto już drugi raz plasuje się na pierwszym miejscu. Miejsce drugie zajmuje Mokra 10 dewelopera Getmar, a trzecie - Nowa Przędzalnia Murapolu. Wyróżnieniem nagrodzono osiedle N23 od Real Development oraz inwestycję Apartamenty Plażowa.

  Co jest tajemnicą sukcesu Recanto? O wypowiedź poprosiliśmy Katarzynę Kamecką z Mota-Engil:

   

  Jakie kryteria zadecydowały o wygranej Państwa inwestycji?

 • Recanto, to kameralne osiedle, zlokalizowane w północnej części dzielnicy Górna. Już samo położenie nieopodal Śródmieścia w Łodzi sprawia, że mieszkania w tej inwestycji cieszą się dużym zainteresowaniem. W najbliższej okolicy znajduje się wiele placówek edukacyjnych (m.in. przedszkola i szkoły), placówek medycznych oraz punktów usługowych. Miłośnicy rekreacji na świeżym powietrzu także mogą znaleźć tu coś dla siebie – w pobliżu mieści się m.in. Park im. J. Kilińskiego. Ta komfortowa lokalizacja może zapewnić mieszkańcom na co dzień wiele możliwości. Ponadto, architektura budynków znakomicie wpisuje się w industrialny charakter tej części miasta – między innymi dzięki ciekawej elewacji utrzymanej w kolorze naturalnie wypalanej cegły oraz bieli i grafitu.

  W ramach inwestycji Recanto powstało 259 mieszkań o różnorodnych metrażach, dzięki czemu w ofercie znalazły się zarówno kawalerki, mieszkania 2- i 3-pokojowe, a także większe: 4- i 5-pokojowe. Jest to zatem bardzo szeroki wybór lokali. Prawie każde z mieszkań posiada powierzchnię dodatkową w postaci tarasu lub loggii, a do dyspozycji mieszkańców lokali na parterze są również ogródki. Dodatkowe udogodnienia stanowią: garaż, miejsca parkingowe naziemne, komórki lokatorskie oraz plac zabaw znajdujący się w centralnej części osiedla na wewnętrznym patio.

  Budowa Recanto została zakończona, inwestycja posiada również pozwolenie na użytkowanie. Oznacza to, że już niedługo nabywcy będą mogli odbierać klucze i wprowadzać się do swoich mieszkań.

  Cieszymy się, że nasza inwestycja cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Łodzi. Tytuł „Najciekawszej inwestycji mieszkaniowej w Łodzi” w II i w III kwartale tego roku stanowi dla nas ogromne wyróżnienie.

   

  Katarzyna Kamecka Marketing and Sales Manager, Mota-Engil Real Estate Management Sp. z o. o.

   

  Nowe oblicze Łodzi

   

  Plany w stosunku do Łodzi są imponujące. Koncepcja łódzko-warszawskiego Duopolis zakłada stworzenie nowoczesnego, prężnie działającego centrum biznesowego, ale póki co miasto działa we własnym zakresie, inwestując w nowo powstającą przestrzeń biznesowo-usługową, dbając o rozwój infrastruktury oraz wdrażając projekty rewitalizacyjne. Wyjątkowe nasycenie inwestycji występuje w obrębie tzw. Nowego Centrum Łodzi. Jakie są mieszkaniowe plany miasta w związku z tym obszarem? O szczegółach opowiada prezydent miasta, Hanna Zdanowska: 

   

  Jak miasto wspiera budowę nowych mieszkań w okolicach centrum?

 • Globalne wyzwania i lokalne uwarunkowania są podstawą przyjętej kilka lat temu strategii rozwoju miasta „do wewnątrz”. Ta idea stała się podstawowym wyznacznikiem kierunków podejmowanych przez Miasto działań tak, by Łódź zmieniała się nie tylko w wymiarze gospodarczym, ale także kulturalnym, wizerunkowym i społecznym. Naszym celem jest transformacja miasta: z Łodzi postindustrialnej w nowoczesną metropolię skutecznie konkurującą nie tylko o inwestorów, ale także o mieszkańców. Dlatego też programy rewitalizacyjne są naszą przyszłością. Gminny Program Rewitalizacji, w ramach którego następuje odnowienie przestrzeni publicznych (budynków, ulic, zieleni) jest impulsem do powstawania inwestycji prywatnych. Nowe projekty mieszkaniowe, biurowe i hotelowe uzupełniają wielkomiejską, secesyjną zabudowę centrum Łodzi, czego najlepsze przykłady znajdziemy w nowej dzielnicy biznesowo-mieszkalnej – Nowym Centrum Łodzi.

  Jej utworzenie ma na celu podniesienie rangi miasta i jego promocję. Przestrzeń uwolniona dzięki wprowadzeniu linii kolejowej dworca Łódź Fabryczna pod ziemię staje się ofertą inwestycyjną i jest systematycznie zabudowywana także przez nową zabudowę mieszkaniową. Miasto sukcesywnie przygotowuje kolejne oferty inwestycyjne w szeroko pojętym centrum, kierowane także do deweloperów mieszkaniowych. Dodatkowo Miejska Pracownia Urbanistyczna zintensyfikowała wysiłki, by przygotować dla tych terenów miejscowe plany zagospodarowania, tak by w szybkim tempie cała strefa śródmiejska była nimi objęta, co znacznie przyśpiesza proces decyzyjny i  inwestycyjny deweloperów. Należy również wspomnieć, że Łódź systematycznie jest wyróżniana przez mieszkaniową branżę deweloperską za sprawność wydawania decyzji o warunkach zabudowy i pozwoleń na budowę. W tym Rankingu Miast przygotowywanym przez Polski Związek Firm Deweloperskich od kilku lat z dumą stajemy na podium. Dla wsparcia inwestorów zostało w ramach Urzędu Miasta Łodzi powołane dedykowane Biuro Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej. W ramach swoich zadań Biuro to m.in. służy informacją o rynku nieruchomości w mieście, o przygotowanych ofertach inwestycyjnych miejskich i prywatnych oraz wspiera inwestycje w całym procesie administracyjnym toczącym się w urzędzie. Zapraszamy do Łodzi - Miasta Przyszłości zarówno dla inwestorów, jak i dla mieszkańców.

   

  Prezydent Miasta, Hanna Zdanowska