Mieszkania, Domy
 • Warszawamazowieckie, Warszawa
  12999 ofert
 • Wrocławdolnośląskie, Wrocław
  6893 oferty
 • Krakówmałopolskie, Kraków
  5736 ofert
 • Poznańwielkopolskie, Poznań
  5004 oferty
 • Łódźłódzkie, Łódź
  3437 ofert
Pokoje
Powierzchnia
Piętra
Termin oddania
Cena
Szukaj
Filtruj
Sortuj
Mapa

Szukasz nowe mieszkania Łódź jednopokojowe

Znaleziono 920 ofert w 35 inwestycjach w tym 6 ofert promocyjnych

Średnia cena nieruchomości w tej lokalizacji 8 030 zł/m²

map

Zobacz na mapie

Wiadomości na temat Łodzi:

Potrzebne mieszkanie dla singli w Łodzi? Pierwsza na myśl przychodzi kawalerka! Można ją kupić lub wynająć, choć właśnie długoterminowy wynajem kawalerek, co najmniej przez kilka lat, jest najbardziej popularny. Głównym targetem są osoby pracujące, studenci, pary. Mimo, że wiele osób woli kupić własne M, to jednak wynajem jest wciąż bardziej popularny. Co należy wziąć pod uwagę, szukając kawalerki w Łodzi? Najważniejsza jest dobra komunikacja do pracy, centrum, na uczelnię, choć cena również odgrywa dużą rolę. Czy to te czynniki powodują, że lokale w jednej inwestycji sprzedają się szybciej, a w innych wolniej?

Mieszkanie dla singli w Łodzi

W 2016 r., z 2 066 mieszkań, ok. 67% zostało przeznaczonych na sprzedaż lub na wynajem. Koszt takich nieruchomości z roku na rok rośnie, nie dziwi zatem, że wiele osób kupuje je, by za kilka lat odsprzedać lub wynająć z zyskiem. Łódź, położona niemalże w centrum Polski, to jedno z najbardziej popularnych miast wśród firm, zarówno z kapitałem polskim, jak i zagranicznym. Duży rozwój gospodarki skutkuje niewielkim bezrobociem. Łódź to bardzo istotny punkt tranzytowy z południa na północ i ze wschodu na zachód. Dlatego mieszka tu coraz więcej ludzi, zwłaszcza w wieku produkcyjnym i poszukujący własnego M. Często zdarza się, że niemal wszystkie lokale przeznaczone jako mieszkania dla singli w Łodzi są wyprzedane zanim deweloper oficjalnie rozpocznie ich budowę. Zwłaszcza, że cena kawalerki na rynku pierwotnym jest niewielka. Jej koszt mieści się od 4 500 zł/mkw do 5 500 zł/mkw w zależności od lokalizacji, standardu, wyposażenia. Możliwości rozwoju i świetna lokalizacja to powody, dla których przyjeżdżają tu nie tylko biznesmeni, ale także studenci i osoby w wieku produkcyjnym. Wiele z nich szuka mieszkania jednopokojowego w Łodzi tylko dla siebie.

Kawalerki w Łodzi na nowych osiedlach

Bardzo często osoby, szukające mieszkania dla singli w Łodzi, zwracają uwagę na czynniki takie, jak standard, budownictwo, otoczenie, udogodnienia. Chociaż na inne aspekty patrzą osoby pracujące i studiujące, to wiele z nich jest tożsamych. Bardzo istotne jest dla nich na przykład to, żeby oferowane kawalerki w Łodzi znajdowały się blisko wielu różnych sklepów czy lokali usługowych: restauracji, fryzjerów, ksero, fast-foodów, kawiarni itp. Szeroka infrastruktura miejska to rzecz ważna dla każdej osoby, która chce szybko załatwić takie sprawy, jak np. zakupy, oraz nie marnować czasu na dojazd i korki. Oprócz tego warto sprawdzić, czy osiedle jest niezależne od państwowych spółdzielni mieszkaniowych i posiada prywatną opiekę administracyjną. Często wynajmujący chcą uniknąć problemów z typowymi SM i dlatego chętniej kupują lokale na nowoczesnych osiedlach. Do zalet takich osiedli należy także wyposażenie w wiele udogodnień, jak np. duże solidne okna, monitoring, przestronne tarasy, parkingi pod- i naziemne,dużo zieleni, klimatyzację, ochronę, czy nawet baseny i siłownie.

Lokalizacja, cena, rozrywka

Równie istotnymi warunkami, branymi pod uwagę przez wynajmujących i kupujących mieszkania dla singli w Łodzi, są: położenie - łatwy, szybki dojazd do punktu docelowego (centrum, praca, uczelnia), koszt zakupu lub wynajmu, a nawet dostępność w pobliżu ośrodków sportowych czy kulturowych. Największe znaczenie dla ceny ma lokalizacja. Często najemcy lub kupcy wolą wydać więcej pieniędzy, lub nawet obniżyć wymagania co do wyposażenia, ale mieszkać w niewielkiej odległości od pracy,centrum,uczelni. Ten trend powoduje, że kawalerki w Łodzi, które mają świetne połączenie komunikacyjne, są chętniej kupowane i wynajmowane. Nie tylko jednak lokalizacja ma wpływ na decyzję przyszłego kupca czy najemcy. Równie ważny jest stały dostęp do ośrodków kultury, siłowni, klubów pubów, teatrów. Chociaż standard jest coraz wyższy, to nadal koszt zakupu mieszkania dla singli w Łodzi jest dość niski. Nie ma on porównania z cenami lokali np. w Warszawie, Krakowie, ale jednak dogania średnią krajową ze względu na wysoki potencjał biznesowy.

 1. Koszt mieszkania jednopokojowego w Łodzi mieści się w zakresie ok. 4 500 zł/mkw do 5 500 zł/mkw.
 2. Kawalerek poszukują głównie studenci, osoby pracujące oraz biznesmeni.
 3. Łódź ma dobrą lokalizację dla firm, szczególnie tranzytowych.
 4. Częściej poszukiwane są mieszkania na osiedlach zamkniętych, położonych w dobrym punkcie komunikacyjnym.

Informacje o Łodzi

W Łodzi dostępnych jest 4 395 ofert nowych mieszkań i domów znajdujących się w 97 inwestycjach deweloperskich.

Deweloperzy w Łodzi mają w sprzedaży nowe mieszkania o powierzchniach od 14 do 164 m2, w tym lokale:

 • 1-pokojowe (971 mieszkań).
 • 2-pokojowe (1 358 mieszkań).
 • 3-pokojowe (1 220 mieszkań).
 • 4-pokojowe (555 mieszkań).
 • 5-pokojowe (32 mieszkania).

Wśród inwestycji deweloperskich w Łodzi dostępne są oferty sprzedaży nowych domów o powierzchniach od 71 do 183 m².

Najtańsze nowe mieszkanie dostępne w sprzedaży w Łodzi kosztuje 119 900 zł, natomiast najtańszy nowy dom kupimy za 448 000 zł.

W ostatnim czasie w 2 nieruchomościach zostały obniżone ceny. Aktualnie obowiązują 4 oferty promocyjne.

Oferty

Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: