Enklawa rodzinna

ARCHIWALNA

Mieszkania na sprzedaż oferowane bezpośrednio przez Grupa Deweloperska START

Prezentacja archiwalna, zachowana do celów statystycznych portalu RynekPierwotny.pl

Uwaga

Wizytówka niniejszej inwestycji jest nieaktywna. Informacje na jej temat pomagają nam jednak tworzyć wiarygodną bazę informacji na temat lokalnego rynku nieruchomości.

Głowa do góry

Mamy dla Ciebie 470 ofert w najbliższej okolicy!

Zobacz wszystkie

Najbliższe inwestycje

 • Turniejowa B2(0.3 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Turniejowa (6 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 7 200/m2
  Turniejowa B2
  Termin oddania: 4 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 27
  Powierzchnia: 49 - 71 m2
  Liczba pokoi: 2 - 3
  KRAKOIN
 • Turniejowa B3(0.3 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Turniejowa (5.9 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 300/m2
  Turniejowa B3
  Termin oddania: 4 kw. 2019
  Liczba mieszkań: 1
  Powierzchnia: 71 m2
  Liczba pokoi: 3
  KRAKOIN
 • Wysłouchów(0.5 km dalej)

  Nowe mieszkania na sprzedaż Kraków, Podgórze Duchackie, ul. Wysłouchów 41A (6.3 km od centrum Krakowa)
  Ceny od: 6 900/m2
  Wysłouchów
  Termin oddania: 1 kw. 2021
  Liczba mieszkań: 53
  Powierzchnia: 25 - 75 m2
  Liczba pokoi: 1 - 4
  Frax-Bud Franciszek Drożdż

Opis Inwestycji

Enklawa Rodzinna powstaje przy ulicy Kordiana, w krakowskiej dzielnicy Kurdwanów. Jak sama nazwa wskazuje, to idealna inwestycja dla rodzin z dziećmi. Atutem lokalizacji jest bliskość placówek oświatowych, takich jak przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum i biblioteka miejska. W pobliżu są też liczne banki, dyskonty, apteki. W środkowej części rozciąga się Park Kurdwanowski o powierzchni około 4,2 ha z placem zabaw dla dzieci.

Inwestycja Enklawa rodzinna znajduje się na Podgórzu Duchackim, ul. Kordiana 50 (6.2 km od centrum Krakowa), została zrealizowana przez dewelopera Grupa Deweloperska START.

Inwestycja Enklawa rodzinna została wybudowana i oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku.

Cały projekt składa się z 178 nowych mieszkań. Budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.

Aktualnie w inwestycji Enklawa rodzinna pozostało na sprzedaż 0 mieszkań o powierzchni 130 metrów kwadratowych.

Dla przyszłych mieszkańców deweloper Grupa Deweloperska START przewidział również:

 • miejsca postojowe podziemne
 • miejsca postojowe naziemne

W inwestycji znajdują się komórki lokatorskie Kordiana 50A - komórka: 6 500 zł - 7 000 zł, komórka w podpiwniczeniu: 10 000 zł - 12 500 zł; Kordiana 50B - komórka: 6 500 zł - 11 000 zł, komórka w podpiwniczeniu: 6 500 zł - 11 000 zł.

Szczegóły inwestycji

Realizacja inwestycji:rozpoczęcie budowy w 1 kw. 2017 roku, inwestycja została oddana do użytkowania w 4 kw. 2018 roku.
Liczba budynków:cała inwestycja składa się z 2 budynków wielorodzinnych.
Liczba kondygnacji:budynki posiadają 7 kondygnacji naziemnych wraz z parterem oraz 1 kondygnację podziemną.
Liczba mieszkań:cała inwestycja składa się z 178 lokali mieszkalnych.
Wysokość pomieszczeń:na wszystkich kondygnacjach po 255 cm wysokości.
Standard wykończenia:
standard deweloperski
Rodzaj własności:informacja u dewelopera.
Powierzchnie dodatkowe:nie przewidziano powierzchni dodatkowych.
Komórki lokatorskie:posiada: Kordiana 50A - komórka: 6 500 zł - 7 000 zł, komórka w podpiwniczeniu: 10 000 zł - 12 500 zł; Kordiana 50B - komórka: 6 500 zł - 11 000 zł, komórka w podpiwniczeniu: 6 500 zł - 11 000 zł.
Miejsca postojowe:w inwestycji przewidziano:
 • miejsca postojowe podziemne: Kordiana 50A - miejsce postojowe w hali garażowej: 31 000 zł - 56 000 zł, Kordiana 50B - miejsce postojowe w hali garażowej: 31 000 zł - 40 000 zł.
 • miejsca postojowe naziemne: Kordiana 50B - gratis/ogólnodostępne.
Udogodnienia: plac zabaw, winda.
Przyroda:w okolicy inwestycji znajduje się park.

Enklawa Rodzinna - krakowski zakątek

Kraków najczęściej kojarzony jest z zabytkami (Zamkiem Królewskim na Wawelu, Kościołem Mariackim), gołębiami wysiadującymi na Rynku i obwarzankami, sprzedawanymi niemal w każdej części miasta. Jednak stolica województwa małopolskiego to nie tylko okolice Starego Miasta, Kleparza i Kazimierza. Na uwagę zasługują również inne obszary, w tym Podgórze Duchackie. Dzielnica XI powstała z przyłączenia do Krakowa wsi Kurdawnów, Wola Duchacka i Pisaki. Zabudowa tej części miasta jest zróżnicowana. Widoczne są zarówno liczne zespoły mieszkaniowe, stawiane w latach 70-tych i 80-tych, jak i typowe domy jednorodzinne. Zaś cechą charakterystyczną jest duża liczba urokliwych kapliczek. Bliskość punktów usługowo-handlowych i przemysłowych gwarantuje komfort mieszkańcom, a stosunkowo dobry dojazd do centrum gwarantują drogi, arterie komunikacyjne i trakcje tramwajowe. To właśnie w tym miejscu, przy ul. Kordiana 50 powstała Enklawa Rodzinna - inwestycja zrealizowana przez Grupę Deweloperską START. 

 

Położenie na plus

 

Enklawa Rodzinna to kompleks dwóch budynków wielorodzinnych, w których do dyspozycji mieszkańców oddano 178 funkcjonalnych mieszkań. Jednak przestronne lokale to nie jedyny atut osiedla. Największym walorem inwestycji jest lokalizacja. Bliskość placówek administracyjnych, handlowych, oświatowych, rekreacyjnych i zdrowotnych sprawia, że to dobre miejsce zwłaszcza dla rodzin z dziećmi. W pobliżu znajdują się przedszkola, szkoły podstawowe i ponadgimnazjalne, licea, biblioteki, banki, dyskonty, punkty medyczne i apteki. W bliskiej odległości rozpościera się również Park Kurdwanów, a plac zabaw umożliwia najmłodszym beztroską zabawę. Czy jednak każdy będzie czuł się dobrze w Enklawie Rodzinnej? Opinie jak zwykle, mogą okazać się zróżnicowane. Z pewnością inwestycja przypadnie do gustu rodzinom z dziećmi. Z drugiej jednak strony, miłośnikom przyrody i życia z dala od zgiełku miasta, może brakować lasów czy terenów zielonych. 

 

Wysoka zabudowa  Kraków, Podgórze Duchackie (6,2 km od centrum)
Zróżnicowane metraże mieszkań Przystanki w pobliżu: Tuchowska
Plac zabaw, miejsca postojowe Sklepy w pobliżu: Carrefour, Lidl

Lokalizacja inwestycji Enklawa rodzinna

Okolica jest bogata w lokale usługowo handlowe. 500 metrów dzieli mieszkańców od centrum Carrefour, a w promieniu 3 kilometrów od inwestycji znajduje się C.H. Bonarka i Castorama. Mieszczą się tu także ośrodki rekreacyjno-sportowe, korty tenisowe i basen. W pobliżu usytuowana jest zarówno przychodnia, jak i szpital specjalistyczny. Dobrze rozwinięta komunikacja miejska przyczyni się do codziennej wygody mieszkańców. Znajduje się tu pętla tramwajowa, obsługująca 3 linie tramwajowe, nie brakuje także linii autobusowych. Rynek Główny mieści się w odległości tylko 7 km od inwestycji. Osoby często podróżujące zadowoli bliskość obwodnicy Krakowa.

Podgórze Duchackie, czyli dzielnica XI Krakowa, zlokalizowane jest na południe od Wisły i zajmuje terytorium 954,00 ha. Mieszka tu 52 859 osób, co przekłada się na dużą gęstość zaludnienia. Dzielnica powstała z przyłączenia do Krakowa wsi Kurdwanów, Wola Duchacka i Piaski. Zabudowa tej części miasta jest zróżnicowana. Widoczne są zarówno liczne zespoły mieszkaniowe stawiane w latach 70-tych i 80-tych, jak i typowe domy jednorodzinne budowane w różnych okresach XXw. Jedną z cech charakterystycznych dzielnicy jest duża liczba urokliwych kapliczek. Niewiele jest natomiast terenów zielonych, ale w celach rekreacyjnych można wybrać się do parku na Woli Duchackiej, który niedawno został odnowiony i przekształcony z parku dworskiego na park miejski. Znaleźć można tu także kino, teatr oraz 3 kluby sportowe. Dumą dzielnicy jest duże centrum handlowe Bonarka City Center. Przez południową część Podgórza Duchackiego przebiega droga krajowa nr 7 będąca częścią autostrady A4, której fragment stanowi IV obwodnicę Krakowa. Na dobre połączenia komunikacyjne z resztą miasta wpływają też regularne kursy linii autobusowych i tramwajowych oraz znajdująca się na północy dzielnicy zajezdnia autobusowa.

Komunikacja

Podgórze Duchackie leży w części Krakowa dobrze skomunikowanej z resztą miasta. Odbywają się tu regularne kursy autobusów miejskich i tramwajów. Przez dzielnicę biegnie droga nr 7, będąca fragmentem transkontynentalnej autostrady A4 i częścią IV obwodnicy Krakowa.

W odległości 300 metrów od inwestycji Enklawa rodzinna znajduje się najbliższy punkt komunikacyjny Bojki.

Edukacja

W najbliższej okolicy inwestycji Enklawa rodzinna znajduje się 28 placówek edukacyjnych. Najbliżej położone to: Niepubliczne Przedszkole"Smerfy" w odległości 400m, Żłobek Nr 32 w odległości 450m, Gimnazjum Zgromadzenia Sióstr Najświetszej Rodziny z Nazaretu w odległości 500m.

Opieka medyczna

Dostęp do opieki medycznej zapewnią położone w pobliżu placówki, tj.: w odległości 200 m znajduje się PRONOBIS CAPUTA SP.J. LAZUROWA M., w odległości 300 m znajduje się MEDICAL-DATA. WIZIMIRSKI M., w odległości 350 m znajduje się OMEGAMED. PRAKTYKA LEKARSKA. MICHALSKI M..

Sklepy i usługi

W okolicy znajdują się: w odległości 800 m znajduje się PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA MATKI BOŻEJ RÓŻAŃCOWEJ, w odległości 1450 m znajduje się GALERIA.

Sport

W najbliższej okolicy inwestycji znajduje się: w odległości 350 m znajduje się Strefa Fit, w odległości 500 m znajduje się Studio 5, w odległości 1350 m znajduje się LaLoba Fitness.

Data publikacji: 17.03.2017

Data aktualizacji: 09.01.2019

Podoba Ci się ta oferta? Udostępnij ją!

Znajdziemy dla Ciebie