Zamieszkać na Zwierzyńcu

Magdalena Zdrenka
Magdalena Zdrenka

Data publikacji: 20.06.2013,

Data aktualizacji: 26.03.2020

Zamieszkać na Zwierzyńcu
Mnóstwo zieleni, tajemnicze zakątki historii i ciekawa, zróżnicowana architektura, tak w dużym skrócie moglibyśmy scharakteryzować  położoną  na zachód od centrum krakowską dzielnicę Zwierzyniec.

To tu, w Krakowie można poobcować z przyrodą, wybierając się na spacer do Lasu Wolskiego lub pobliskiego zoo. Tu także można zdobyć kopiec Kościuszki albo Piłsudskiego lub odpocząć na Błoniach. Stąd wywodzą się krakowskie tradycje, takie jak lajkonik czy szopka krakowska. Niewątpliwym atutem Zwierzyńca, poza bogata historią, jest jego zielona lokalizacja. Szybkie dotarcie do centrum, dodatkowo sprawia, że jego stali mieszkańcy mają blisko nie tylko do tradycji, ale i do atrakcji i rozrywek, które oferuje Stare Miasto. Z myślą o zainteresowanych mieszkaniem w jednej z piękniejszych dzielnic Krakowa, postanowiliśmy nieco przybliżyć najnowsze oferty mieszkaniowe, dostępne w portalu RynekPierwotny.com.

 

W dowolnej aranżacji


W otoczeniu terenów zielonych, przy ulicy św. Floriana powstaje kameralne osiedle „Zaułek Floriański”. Kompleks ten, którego zakończenie budowy planowane jest na III kwartał 2013 roku, składać się będzie z 2- piętrowych domów w zabudowie bliźniaczej. Wewnątrz wydzielono apartamenty o powierzchni od 40 do 80 metrów kwadratowych. Jednak, jak zapewnia deweloper S.P Pogórze, istnieje również możliwość zakupienia odrębnego segmentu na własny użytek o powierzchni 96 i 107 metrów kwadratowych w standardzie deweloperskim. Mieszkania na „Zaułku Floriańskim” zostały zaprojektowane w taki sposób, by przyszli właściciele mieli możliwość dowolnej aranżacji wnętrz według własnego uznania. Dodatkowym atutem jest możliwość wyposażenia każdego lokalu mieszkalnego w kominek. Wydzielone w poszczególnych budynkach apartamenty mają powierzchnię od 44 do 80 metrów kwadratowych. W przypadku „Zaułka Floriańskiego” istnieje również możliwość zakupienia odrębnego domu segmentu o pow. 96 i 107metrów kwadratowych. Nawiązując do malowniczej zielonej architektury dzielnicy, do dyspozycji mieszkańców zaprojektowano przydomowe ogródki. Poza lokalizacją „Zaułek Floriański” kusi przyszłych mieszkańców korzystną jak na Zwierzyniec ceną, która w tym wypadku wynosi około 4 500 PLN brutto za metr kwadratowy.


Z widokiem na panoramę miasta


Z kolei na krakowskim Salwatorze, przy ulicy Kasztelańskiej powstaje inwestycja firmy K.T Development – „Apartamenty Kasztelańskie”. Jest to z pewnością propozycja zaliczana do tych z gatunku luksusowych, zapewniających ciekawe połączenie historii z nowoczesnością. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest również wysoki standard wykończenia . W 4-pietrowych dwóch kameralnych budynkach znalazło się raptem 50 mieszkań o powierzchni od 39 do 148 metrów kwadratowych, gwarantujących niezapomniany widok z okien od południa na dolinę rzeki Wisły, od zachodu na Rudawę i Wzgórze św. Bronisławy, a od północy na Błonia Krakowskie i Park Jordana. W obu budynkach na ostatniej kondygnacji znalazły się wysokostandardowe penthousy o powierzchni powyżej 120 metrów kwadratowych z tarasami dostępnymi z poziomu salonu, a także tarasami dachowymi.


Aby zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa, zainstalowano całodobowy monitoring, teren ogrodzono, a od strony ulicy Kasztelańskiej wykończono murem z piaskowca, który zdaniem inwestora, dodatkowo podkreśla charakter tego magicznego miejsca. Zdaniem inwestora willowy charakter Salwatora, jak również urok otaczających go terenów rekreacyjnych zobowiązuje do tego, by powstający zespół apartamentów odznaczał się dużym komfortem i estetyką na bardzo wysokim poziomie. I jak to z reguły przy tego typu inwestycjach bywa, prestiżowa wydaje się również cena, która w przypadku „Apartamentów Kasztelańskich” zaczyna się od 8 900 PLN brutto

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

  Artykuły powiązane:

  Oferty

  Wydawcą portalu RynekPierwotny.pl jest: PropertyGroup Sp. z o.o.
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: