Zamień pokój dziecięcy w pokój pierwszoklasisty!

kochamurzadzanie.pl

Data publikacji: 06.08.2018, Data aktualizacji: 02.09.2022

2 minuty czytania

Średnia ocen 4/5 na podstawie 3 głosów

Zamień pokój dziecięcy w pokój pierwszoklasisty!
Jak zamienić pokój dziecięcy w pokój pierwszoklasisty? Jeśli Twój maluch wybiera się po raz pierwszy do szkoły zachęcamy do zapoznania się naszymi inspiracjami na zmiany w jego pokoju!

Połowa wakacji już za nami. Niebawem wszystkie sklepy zapełnią się kolorowymi piórnikami, zeszytami i innymi przyborami szkolnym, a dzieci, które po raz pierwszy idą do szkoły, staną przed dużym wyzwaniem. Zmieni się nie tylko budynek, do którego będą chodzić każdego ranka, ale również ich plan dnia. Aby ułatwić im wejście w nowy etap edukacji, warto pomyśleć o zmianie aranżacji pokoju. Nowy wystrój może poprawić komfort przyswajania świeżo zdobytej wiedzy, a jednocześnie będzie stanowić idealną przestrzeń do zabawy z przyjaciółmi.

Z tego artykułu dowiesz się m.in.:

 • jak przearanżować pokój dzięcięcy na pokój pierwszoklasisty
 • jak przygotować miejsce do nauki
 • jakie dekoracje wybrać 

Miejsce do nauki

Niezaprzeczalnie najpilniejszą z potrzeb w pokoju pierwszoklasisty jest biurko i odpowiednio dopasowane do niego krzesło. Warto zorganizować dziecku kąt do nauki, który nie będzie rozpraszał jego uwagi. Wybierzmy jedno miejsce w pokoju, wolne od jaskrawych kolorów i masy drobnych elementów. Wyjątkowo ważne jest wyrobienie w maluchu nawyku odrabiania lekcji przy biurku. Ma to nie tylko wpływ na późniejsze utrzymywanie porządku w pokoju, ale również zadba o jego prosty kręgosłup.

Oczywiście nie zapominajmy, że to pokój dziecka. Warto wybrać się do sklepu meblowego razem z nim i pozwolić na wybór mebla. Koniecznie zwróćmy uwagę na odpowiednią ilość szuflad, przegród i półek. Świetnym pomysłem są biurka z wmontowaną tablicą korkową, do której dziecko będzie mogło przyczepić notatki, plan zajęć czy prace plastyczne. Wybierając krzesło, pamiętajmy o odpowiedniej jego wysokości, by stopy pociechy nigdy nie wisiały w powietrzu podczas odrabiania lekcji. Oparcie powinno być specjalnie wyprofilowane, aby w każdej chwili dziecko mogło odciążyć plecy.

Utrzymanie porządku

Dziecko, które idzie do pierwszej klasy, nie przestanie być z dnia na dzień dzieckiem. Warto zorganizować wszystko tak, aby poza ubraniami, zeszytami i nowymi książkami, w pokoju znalazło się również miejsce na ulubione zabawki. Świetne rozwiązanie dla problemu pomieszczenia wszystkich wspomnianych elementów stanowią szafy modułowe z drzwiami przesuwnymi. W poszczególnych częściach jesteśmy w stanie przechowywać zabawki, pomoce edukacyjne oraz inne przedmioty dla dziecka, co ułatwi porządkowanie przestrzeni. Warto podzielić szafę tak, aby stworzyć moduł ubraniowy i ten z zabawkami, a gdy dziecko podrośnie i uzna, że pora pożegnać się z ukochanymi pluszakami, łatwo będzie go przeorganizować.

Strefa rozrywki

Nie samą nauką żyje dziecko, więc zorganizujmy mu przyjazny kąt do zabawy z przyjaciółmi. W tym miejscu postawmy na żywe kolory, które będą stanowiły inspirację do zabawy. Warto zainwestować w kolorowe pudełka, które nie tylko staną się ciekawym akcentem wnętrza, ale również podstawą porządku. Nasz malec szybko zapamięta, że w czerwonym pudełku znajdują się jego ulubione bajki, natomiast w niebieskim parkują wszystkie resoraki J.

Słodkie sny

Dzieci w wieku szkolnym wyjątkowo szybko rosną. Już po pierwszych tygodniach nauki może się okazać, że dotychczasowe łóżeczko jest po prostu za małe. Warto je więc wymienić na nowe, „dorosłe”. Przy zakupie mebla zwróćmy uwagę na obecność dodatkowej, montowanej pod łóżkiem szuflady, która będzie stanowiła idealne miejsce na przechowywanie kołdry i poduszki. Dzięki temu pokój zyska kilka dodatkowych miejsc siedzących dla nowych gości.

Dodatki

Dodatki nadadzą pomieszczeniu odpowiedniego charakteru. Jeśli nasza pociecha ma żyłkę artysty, nie wahajmy się i jedną ze ścian pomalujmy farbą tablicową. Poduszki, dywaniki i inne elementy dekoracyjne niekoniecznie muszą być monochromatyczne, w końcu to nadal pokój dziecka. Zadbajmy, aby znalazła się na nich postać ulubionego bohatera. Kolorowa zakładka do książek czy ciekawie wyglądający budzik odpowiednio pozytywnie nastawią malucha do nowej szkoły.

Artykuł powstał we współpracy z portalem: kochamurzadzanie.pl

remont mieszkania z architektem

Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:

OCEŃ ARTYKUŁ:

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.

  Artykuły powiązane

  Nagrody i wyróżnienia

  nagroda forbes 2022
  nagroda forbes 2021
  nagroda digital excellence awards 2022
  nagroda laur klienta 2023
  nagroda dobry pracodawca 2023
  nagroda gazele biznesu 2023
  Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

  Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

  Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: