Dzielnica Psie Pole – atrakcyjny rejon Wrocławia o dużym potencjale
Średnia ocen 5/5 na podstawie 14 głosów
Psie Pole to druga co do wielkości dzielnica Wrocławia położona na prawym brzegu Odry. Dzielnica jest mocno zróżnicowana, można tu znaleźć zarówno duże osiedla mieszkaniowe, jak i tereny typowo przemysłowe. Peryferyjność tego obszaru jest jego dużą zaletą. Mieszkania są tańsze od tych w pozostałych częściach miasta, a przede wszystkim dają możliwość zamieszkania z dala od miejskiego zgiełku.
Z tego artykułu dowiedz się m.in.:
- dlaczego coraz więcej osób poszukuje tu mieszkania na sprzedaż
- czy odnajdą się tu miłośnicy wielkomiejskiego stylu życia
- jakie zalety i wady posiada ta lokalizacja
Dzielnica Psie Pole – informacje ogólne
Przez wiele stuleci Psie Pole zmieniało swoich właścicieli. Rządzili tutaj zarówno wrocławscy książęta, jak i prywatni właściciele czy zakonnicy. Prawa miejskie miasteczko otrzymało na przełomie XIV i XV w., a dopiero w 1928 wcielono je do Wrocławia.
Ciekawa jest historia nazwy tego miejsca, ponieważ przez lata uważano, że zawdzięcza ją zwycięskiej bitwie Bolesława Krzywoustego z niemieckim królem Henrykiem V. Miał to być wielki sukces polskiego oręża, o którym pisał Wincenty Kadłubek: „Na dowód tego istnieje jeszcze nazwa miejsca, bowiem zbiegła się tam niezmierna sfora psów, które pożerając tyle trupów, zapadły w jakąś szaleńczą dzikość, tak że nikt nie śmiał tamtędy przejść, i dlatego owo miejsce nazywa się Psim Polem”.
Jak się okazuje historycy uważają, że takiej bitwy nie było. Nazwa natomiast prawdopodobnie pochodzi od tego, że obecne tereny Psiego Pola były liche, a nawet możliwe iż były przeznaczone pod tereny książęcej psiarni.
Jest to bez wątpienia dzielnica z ciekawą historią. Możemy tu zobaczyć XIX-wieczne kamienice, zabytkowe kościoły czy drogę wyznaczoną tysiąc lat temu.
Historia zdecydowanie wpłynęła na charakter zabudowy dzielnicy. Znajdziemy tutaj zarówno zabytkowe budynki, jak i bloki z czasów PRL, czy inwestycji z końca lat 90. Mimo iż na początku deweloperzy nie za bardzo interesowali się tym obszarem, dziś ze względu na ceny ziemi wybierają go na miejsce swojej inwestycji. Obecnie na 100km2 powierzchni znajdziemy wiele propozycji ciekawych lokali do zamieszkania, głównie na terenach graniczących ze Starym Miastem i Śródmieściem.
Psie Pole obejmuje swoim zasięgiem osiedla takie jak:
- Karłowice-Różanka – obszar ten zaliczany był dawniej do jednych z ładniejszych podwrocławskich osad. Obecnie to osiedle, które składa się z terenów przynależnych do Różanki, Karłowic, Mirowca oraz Polanki. Jego zabudowa jest dość zróżnicowana, nie brakuje tu wilii, domów szeregowych, niskich budynków wielorodzinnych oraz bloków z "wielkiej płyty”.
- Kowale – osiedle znajduje się północno-wschodniej części miasta. Na tym obszarze dominują budynki wielorodzinne i wille.
- Swojczyce-Strachocin-Wojnów – część osiedla znajduje się na terenie dawnych wsi. Dominująca jest tutaj zabudowa przemysłowa, nie brakuje też budynków wielorodzinnych.
- Psie Pole-Zawidawie – posiada własny rynek, na którym można znaleźć fontannę, małe sklepiki czy urokliwe kawiarenki. W tej części miasta zabudowa składa się z domów jednorodzinnych i szeregowych oraz niskich budynków wielorodzinnych.
- Pawłowice – na osiedlu znajduje się Pałac Kornów, który jest wpisany do rejestru zabytków. Dominuje tu budownictwo jednorodzinne typu miejskiego.
- Sołtysowice – powstaje tu coraz więcej nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Na tym obszarze znajdują się głównie wolnostojące domy jednorodzinne oraz budynki wielorodzinne w niskiej zabudowie.
- Polanowice-Poświętne-Ligota – osiedle sąsiaduje m.in. z Sołtysowicami oraz Karłowicami. Na jego terenie usytuowane są zarówno budynki jednorodzinne, jak i kompleksy wielorodzinne.
- Widawa – osiedle powstało z połączenia dwóch sąsiednich miejscowości. Położone jest nad rzeką o tej samej nazwie. Na jego obszarze przeważa niska zabudowa mieszkaniowa.
- Lipa Piotrowska – usytuowana jest w północno-zachodniej części Wrocławia. W zabudowie mieszkaniowej dominują budynki jedno- i wielorodzinne, nie brakuje też hal fabrycznych oraz targu rolno-spożywczego.
- Świniary – osiedle graniczy z gm. Wisznia Mała. Przeważa tu zabudowa jednorodzinna.
- Osobowice-Rędzin – sąsiaduje z osiedlem Świniary, Karłowice-Różanka oraz Lipa Piotrowska. Na znacznej jego części znajdują się miejskie pola irygacyjne. Oprócz tego usytuowane są ogródki działkowe, Las Osobowicki, Most Milenijny, dominuje zabudowa willowa oraz podmiejska.
Położenie dzielnicy Psie Pole na mapie Wrocławia
Psie Pole znajduje się w północnej części miasta. Dzielnica położona jest na wschodnim brzegu Odry. Wzdłuż linii kolejowej sąsiaduje z Zakrzowem i Miłostowem, od południa ze Zgorzeliskiem i Kowalami, a od wschodu z gm. Długołęka. Wrocławskie Psie Pole rozmieszczone jest na powierzchni prawie 100 km kw.
Planowany rozwój dzielnicy Psie Pole
Prawobrzeżna część Wrocławia jest stale rozbudowywana i zróżnicowana pod względem zabudowy. Powstaje tu coraz więcej nowych inwestycji mieszkaniowych. Nowoczesne osiedla na Psim Polu zapewniają mieszkańcom dostęp do szeregu udogodnień, dzięki czemu dzielnica staje się idealnym miejscem do zamieszkania. Tereny wokół nowo powstałych budynków są w pełni zagospodarowane. W bliskim otoczeniu znajduje się wszystko to, co niezbędne do wygodnego życia.
Na terenie dzielnicy modernizowane są zarówno place zabaw, jak i przestrzenie publiczne.
Atrakcje i miejsca warte zobaczenia
Na terenie dzielnicy Psie Pole znajduje się wiele architektonicznych perełek. Zabytkowe kamienice przeplatają się tutaj z zabudową PRL-u. Nowe inwestycje deweloperskie ulokowane są w otoczeniu terenów zielonych i bliskiej odległości od rynku oraz głównych arterii komunikacyjnych. Szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców cieszą się zmodernizowane wały nad Widawą, centralny plac na Psim Polu i zabytkowe kamieniczki. Na terenie dzielnicy organizowane są liczne wydarzenia kulturalne, nie brakuje też atrakcji dla rodzin z dziećmi.
- Rynek Psie Pole – został zmodernizowany w 2013 r. i wyłączony z ruchu samochodowego. Główny plac jest wizytówką osiedla oraz miejscem sprzyjającym rekreacji. Na jego terenie znajdują się urokliwe i wąskie uliczki czy klimatyczne kawiarnie. Największą atrakcję stanowią okalające rynek kamienice.
- Kościół św. Jakuba i Krzysztofa – niewielka świątynia została wybudowana w II połowie XIII wieku. Z dawnego wyposażenia zachowała się bogato zdobiona chrzcielnica oraz sacramentarium. Zabytkowy kościół został odbudowany w latach 1958-1959.
- Centrum Kultury Fama – to nowa placówka, która powstała w 2016 r. jako filia Miejskiej Biblioteki Publicznej. Głównymi filarami działalności tej instytucji jest kino i literatura. Centrum Biblioteczno-Kulturalne Fama organizuje wiele interdyscyplinarnych zajęć oraz wydarzeń cyklicznych.
- Budynek Starej Piekarni i zabytkowe XIX w. kamienice – na wyróżnienie zasługuje zabudowa dzielnicy Psie Pole. Niektóre zabytkowe budynki zostały zrewitalizowane lub są poddawane renowacji. Przykład stanowi dawna piekarnia Mamut z odrestaurowaną elewacją.
- Park Pawłowicki – usytuowany jest na os. Pawłowice na powierzchni ponad 7 ha. Na tym obszarze znajduje się kompleks zabudowań folwarcznych, młyn z zachowanym wyposażeniem, malowniczy staw, ścieżka edukacyjno-przyrodnicza oraz duża polana piknikowa. Przyległe do niego tereny leśne tworzą Arboretum o powierzchni 72 hektarów.
- Pałac Kornów – znajduje się na terenie Parku Pawłowickiego, na północno-wschodnim krańcu Wrocławia. Pierwotnie mieścił się tu folwark klasztoru św. Wincentego. Pałac został wybudowany w latach 1891-1895, następnie powstał ogród w stylu angielskim.
Bezpieczeństwo w dzielnicy Psie Pole
Jak wskazuje ranking agencji badawczych, jest to jeden z najbezpieczniejszych rejonów Wrocławia. Mieszkańcy Psiego Pola czują się bezpiecznie, ponieważ nie dochodzi tu praktycznie do groźnych przestępstw. Rzadko też odnotowywane są incydenty typu rozboje czy kradzieże mienia. Od wielu lat obszar ten zwycięża w kategorii bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest fakt, że na terenie dzielnicy znajduje się Komisariat Policji Psie Pole oraz Komenda Miejska Policji Sołtysowice.
Oferta dla dzieci
Atutem Psiego Pola jest bogate zaplecze rekreacyjne dla najmłodszych mieszkańców. Na terenie dzielnicy nie brakuje atrakcyjnych miejsc dla rodzin z małymi dziećmi. W tej części miasta funkcjonuje Centrum Rozwoju i Aktywności Klub na Psiaku, które jest współfinansowane ze środków gm. Wrocław. W harmonogramie placówki znajdują się rodzinne warsztaty, zajęcia cykliczne i wydarzenia okolicznościowe. Na Psim Polu usytuowane są także liczne kluby malucha oraz place zabaw.
Dwie najatrakcyjniejsze strefy dla młodych mieszkańców znajdują się w Parku Jedności Zakrzów. Na ogrodzonym terenie położony jest plac z mniejszymi elementami do zabawy oraz przestrzeń z konstrukcjami dla starszych dzieci. Wiosną 2023 r. rodziny z dziećmi będą mogły też skorzystać rozbudowanego placu zabaw przy ul. Osobowickiej, który został wyposażony w dwie huśtawki, linarium, stolik piknikowy, tablicę edukacyjną i ogrodzenie.
Komunikacja w dzielnicy Psie Pole
Organizacja publicznego transportu zbiorowego w stolicy Dolnego Śląska jest zadaniem MPK Wrocław. Dzielnica Psie Pole posiada dogodne połączenia autobusowe z pozostałymi rejonami miasta. Niektóre osiedla są położone w stosunkowo bliskiej odległości od centrum miasta. Przez obszar dzielnicy przebiega odcinek obwodnicy śródmiejskiej oraz droga krajowa E-67. Dzięki temu jest dobrze skomunikowana nie tylko z najważniejszymi punktami Wrocławia, ale też z wieloma polskimi miastami.
Ile zajmuje dojazd do centrum?
W normalnych warunkach podróż z Psiego Pola na Plac Dominikański zajmuje 30-40 minut. W godzinach szczytu może się wydłużyć do 1 godz. Na dojazd z odległych Świniar trzeba przeznaczyć ok. 45-50 min. Podróż z osiedla Swojczyce do centrum miasta zajmuje najczęściej 50 minut.
Tramwaje
Do Psiego Pola nie dociera obecnie żadna linia tramwajowa. Przez Wrocławskie Inwestycje zostały ogłoszone kolejne konsultacje dotyczące opracowania studium korytarzowego dla nowej trasy. Z dziewięciu proponowanych wariantów mają być wybrane dwa, uznane za najbardziej optymalne dla osiedla Psie Pole-Zawidawie.
Autobusy
Rozkład jazdy wielu linii autobusowych jest dostosowany do odjeżdżających pociągów ze stacji Wrocław Psie Pole. Dzięki dogodnym połączeniom mieszkańcy mogą korzystać z Przewozów Regionalnych oraz Kolei Dolnośląskich. Spośród najważniejszych linii autobusowych na Psim Polu warto wymienić:
- 121 – (Plac Grunwaldzki – Psie Pole – Kiełczowska (Cmentarz));
- 128 – (Zakrzów – Psie Pole (Rondo Lotników Polskich) – Pilczyce);
- 130 – (Osiedle Sobieskiego – Psie Pole – Starościńska);
- 150 – (Osiedle Sobieskiego – Psie Pole (Stacja Kolejowa) – Litewska;
- 914 – (Pruszowice – Długołęka Parkowa – Psie Pole (Stacja Kolejowa) – Galeria Dominikańska).
Dworce/ zajezdnie
Na Psim Polu funkcjonuje stacja kolejowa Wrocław Psie Pole, na której zatrzymują się pociągi osobowe. Z niewielkiego dworca PKP odgałęzia się m.in. linia w kierunku Trzebnicy, Krotoszyna czy Jelcz-Laskowice. Przede wszystkim obsługuje połączenia lokalne, można stąd dojechać do stacji Wrocław Główny. Na terenie dzielnicy istnieje również Zajezdnia Autobusowa Obornicka.
Ścieżki rowerowe
Na Psim Polu znajdują się atrakcyjne trasy dla rowerzystów. Dzielnica cieszy się dużą popularnością wśród miłośników dwóch kółek. Jedna z najpopularniejszych ścieżek rowerowych prowadzi wzdłuż Widawy i obfituje w malownicze miejsca oraz oferuje wiele możliwości rekreacyjnych. Rozpoczyna się na os. Psie Pole-Zawidawie (na Moście Sołtysowickim), dalej biegnie w stronę Swojczyc, Strachocina oraz Wojnowa. Po przebudowie i utworzeniu nowych wałów mieszkańcy mogą korzystać z kilkunastu kilometrów tras rowerowych.
Korki – gdzie najczęściej występują?
Najbardziej korkują się główne osie komunikacyjne, które przebiegają w pobliżu al. Jana Kasprowicza. Największy ruch uliczny panuje również na al. Jana III Sobieskiego i na ul. Krzywoustego. Psie Pole posiada doskonałe połączenie z obwodnicą śródmiejską, co znacznie ułatwia przemieszczanie się samochodem do centrum oraz pozostałych dzielnic Wrocławia. Autostradowa Obwodnica Wrocławia zapewnia dogodny dojazd do wielu miast w Polsce, pod warunkiem, że nie dochodzi tu do poważnych wypadków w godzinach szczytu.
Planowane inwestycje drogowe
W ramach Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2022-2024 zaplanowano budowę obwodnicy dla ruchu w kierunku Psiego Pola, która ułatwi dojazd do nowo powstałych osiedli w tym rejonie miasta. Nowa droga ma odciążyć w znacznym stopniu ulice, takie jak: Zielna, Tylna, Farna oraz Gorlicka. Budowa ulicy Nowolitewskiej zmniejszy też natężenie ruchu w samym centrum Psiego Pola. Wraz z jezdnią zostaną wybudowane chodniki, ścieżki rowerowe oraz oświetlenie.
Edukacja w dzielnicy Psie Pole
Na tym obszarze Wrocławia funkcjonuje kilkadziesiąt placówek edukacyjnych dostosowanych do potrzeb dzieci w różnym wieku. Na Psim Polu usytuowane są liczne przedszkola oraz szkoły podstawowe. Funkcjonuje też kilka liceów ogólnokształcących, w tym jedno dla dorosłych. Na wyróżnienie zasługuje oferta uczelni wyższych, do których dobry dojazd mają mieszkańcy osiedli graniczących.
Żłobki i przedszkola
Na terenie dzielnicy Psie Pole znajduje się spora ilość placówek edukacyjnych dla dzieci do 6. roku życia. Usytuowane są 2 żłobki publiczne i blisko 20 niepublicznych, w tym kilka klubów malucha. Oprócz tego funkcjonuje ponad 30 przedszkoli publicznych oraz kilkanaście prywatnych. Do najpopularniejszych placówek edukacyjnych w dzielnicy Psie Pole zalicza się:
- Żłobek nr 12 przy ul. Jugosławiańskiej;
- Żłobek nr 14 przy ul. Mulickiej;
- Publiczne Przedszkole „Wrocławskie Skauty VI”;
- Publiczne Przedszkole „Leśne Zuchy”;
- Przedszkole Publiczne „Planeta Skarbów”;
- Przedszkole Publiczne Koszałki-Opałki;
- Publiczne Przedszkole „Zielony Groszek”;
- Ekologiczne Przedszkole Publiczne Wrocław-Psie Pole;
- Publiczne Przedszkole Specjalne „Wesołe Żabki”;
- Przedszkole nr 70 Tęczowa Kraina;
- Przedszkole nr 71 Chatka Małego Skrzatka;
- Przedszkole nr 106 im. H. Bechlerowej.
Szkoły podstawowe
Oferta edukacyjna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym jest również bogata. Na Psim Polu działa 17 publicznych szkół podstawowych, w tym 2 specjalne. Na tym obszarze funkcjonuje:
- Szkoła Podstawowa nr 6 im. Józefa Mackiewicza;
- Szkoła Podstawowa nr 7 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego;
- Szkoła Podstawowa nr 8 im. Józefa Piłsudskiego;
- Szkoła Podstawowa nr 10 im. Bolesława Krzywoustego;
- Szkoła Podstawowa nr 20 im. Orła Białego;
- Szkoła Podstawowa nr 21 im. Mieszka I;
- Szkoła Podstawowa nr 39 im. Księdza Jana Twardowskiego;
- Szkoła Podstawowa nr 74 im. Prymasa Tysiąclecia;
- Szkoła Podstawowa Specjalna nr 100;
- Szkoła Podstawowa Specjalna nr 101.
Licea i technika
Na terenie Psiego Pola znajduje się ogółem 6 szkół średnich. W tej części miasta funkcjonuje 5 liceów i 1 technikum. Spośród dostępnych placówek edukacyjnych dla młodzieży warto wymienić:
- X Liceum Ogólnokształcące im. Stefanii Sempołowskiej;
- XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej;
- Liceum Ogólnokształcące Specjalne nr XXXI;
- Zaoczne Liceum Ogólnokształcące Dla Dorosłych;
- Społeczne Liceum Ogólnokształcące Autorska Szkoła Samorozwoju Assa;
- Technikum Akademickie Przy Międzynarodowej Wyższej Szkole Logistyki i Transportu.
Uczelnie wyższe
Na szczególną uwagę zasługuje oferta szkół wyższych. W dzielnicy Psie Pole usytuowane są prestiżowe uczelnie. Do grona najpopularniejszych zalicza się:
- Akademia Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki;
- Wydziały Uniwersytetu Wrocławskiego;
- Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu.
Rekreacja w dzielnicy Psie Pole
Na tym obszarze nie brakuje terenów zielonych i rekreacyjnych. Szczególnym powodzeniem wśród mieszkańców cieszą się wały nad Widawą, które zostały przebudowane w 2017 roku. W dzielnicy Psie Pole usytuowane są liczne parki oraz pomniki przyrody. W bliskim otoczeniu znajdują się duże kompleksy leśne. Na terenie Psiego Pola funkcjonuje kilka klubów fitness, siłowni plenerowych oraz hal sportowych. Bez problemu można tu znaleźć atrakcyjne miejsce na spacer, przejażdżkę rowerem czy jogging.
Tereny zielone
Pełen zieleni i atrakcji jest Park Pawłowicki. Na jego terenie znajduje się ok. 100 gatunków krzewów i 60 rodzajów drzew. Oprócz tego usytuowany jest zespół pałacowy, tor dla quadów, oczko wodne, stajnia oraz miejsce do gry w paintballa.
Na osiedlu Karłowice i w bliskim sąsiedztwie wałów mieści się Park Jana Kasprowicza. Na obszarze ok. 5 ha można znaleźć niewielkie polany oraz ścieżki rowerowe. W rejonie Karłowic położony jest także Park Marii Dąbrowskiej. Na obrzeżach Psiego Pola znajduje się Las Rędziński, Osobowicki oraz Sołtysowicki.
Miejsca przeznaczone do rekreacji
Dużą popularnością wśród mieszkańców cieszy się oferta „CrossGym Psie Pole” oraz „Well Fitness”. Na obszarze dzielnicy usytuowana jest hala sportowa AWL oraz Uniwersytetu Wrocławskiego. Nowy obiekt tego typu powstaje przy ulicy Kłokoczyckiej. Mieszkańcy Psiego Pola mogą pograć w squasha, badmintona i tenisa stołowego w „City Sports 4 People”, który mieści się przy ul. Zakrzowskiej. Na terenie dzielnicy funkcjonuje również Stadion Sportowy Zakrzów.
Gastronomia i kultura
Oferta gastronomiczna na Psim Polu jest na tyle bogata i zróżnicowana, że mieszkańcy nie mają powodów do narzekań. Na obszarze dzielnicy znajduje się wiele lokali, które oferują wyśmienite dania na miejscu lub z dostawą na telefon. W wielu lokalnych restauracjach można zamówić jedzenie w przystępnych cenach. Życie kulturalne Psiego Pola skupia się wokół Centrum Kultury Fama, w którym mieści się kino, cyrkopole oraz biblioteka.
Gdzie zjeść w dzielnicy Psie Pole?
Pełna różnorodnych smaków jest „Restauracja Kompozycja” przy ulicy Gorlickiej. Można tu spróbować zarówno dań kuchni polskiej, jak i europejskiej. Na tradycyjne potrawy zaprasza również „Kuchnia Pobite Gary”, która położona jest na terenie Sołtysowic. W kuchni włoskiej specjalizuje się „Cza Ku Bistro” przy ul. Krzywoustego. Na wyróżnienie zasługuje także oferta lokalu gastronomicznego „Browar Stu Mostów”. Dużym powodzeniem wśród mieszkańców cieszy się zwłaszcza restauracja azjatycka „Osiem Misek” z kuchnią fusion.
Rozrywka w dzielnicy Psie Pole
W CH Korona przy ul. Bolesława Krzywoustego znajduje się multipleks Cinema City. Na terenie dzielnicy funkcjonuje również Wrocławski Teatr Piosenki. Prywatna placówka działa od 2002 r. I specjalizuje się w spektaklach muzycznych oraz kabaretowych. Na szczególną uwagę zasługuje oferta Centrum Kultury Fama, które organizuje laboratoria twórcze, pokazy filmowe w sali widowiskowej i „pod chmurką”, cyrkowe festiwale podwórkowe, jak również o tematyce społeczno-kulturalnej.
Gdzie wybrać się na zakupy?
Na terenie Psiego Pola usytuowane są liczne galerie i pasaże handlowe, supermarkety oraz sklepy osiedlowe. Przy ulicy Krzywoustego znajduje się Centrum Handlowe Korona. Na jego terenie położone są liczne sklepy, punkty usługowe oraz restauracje. Mieszkańcy Psiego Pola mogą też skorzystać z oferty Galerii Kiełczowskiej oraz Centrum Handlowego Długosza 66, które zostało otwarte w listopadzie 2022 r. Na zakupy wybierają równie chętnie lokalne Tagowisko Młyn.
Zdrowie na Psim Polu – oferta dzielnicy
Na tym obszarze funkcjonuje wiele placówek medycznych. Na Psim Polu znajduje się kilka przychodni państwowych oraz prywatnych. Mieszkańcy mogą też skorzystać z opieki zdrowotnej w placówkach szpitalnych. W prawobrzeżnej części Wrocławia działa również sieć aptek. W niektórych można zrobić zakupy przez całą dobę.
Jakość powietrza i wody
Na terenie dzielnicy Psie Pole rzadko dochodzi do przekroczenia norm pyłów. Jakość powietrza w tym rejonie Wrocławia jest określana jako dobra. Wynika to z faktu, że na Psim Polu znajduje się mnóstwo zieleni oraz kompleksów leśnych. Bardzo dobrej jakości jest woda kranowa. Zawiera wiele minerałów i pierwiastków cennych dla naszego organizmu. Kranówka we Wrocławiu jest ściśle kontrolowana oraz bezpieczna dla zdrowia.
Oferta placówek medycznych
Na Psim Polu mają siedzibę zarówno przychodnie POZ, jak i poradnie specjalistyczne. Można tu skorzystać z oferty placówek medycznych, takich jak:
- Przychodnia EMC;
- Przychodnia POZ "Zawidawie II” NZOZ;
- ZOZ Psie Pole Przychodnia Zdrowia nr 3;
- ZOZ Psie Pole Przychodnia nr 4 Kminkowa;
- Aktywne Centrum Zdrowia. Przychodnia Specjalistyczna Medycyna Pracy;
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu;
- XII Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży Wrocław Psie Pole;
- Vratislavia Medica. Szpital im. Św. Jana Pawła II.
Warto wiedzieć o dzielnicy Psie Pole
Na tym obszarze Wrocławia znajduje się dużo terenów zielonych, ścieżek spacerowo-rowerowych, punktów handlowo-usługowych, placówek edukacyjnych oraz medycznych. Psie Pole stale się rozwija i zapewnia coraz lepsze warunki do życia. Ceny nieruchomości w tej dzielnicy są atrakcyjniejsze niż w prestiżowych lokalizacjach Wrocławia.
Bez wątpienia odnajdą się tu rodziny z małymi dziećmi oraz osoby pracujące lub studiujące na Psim Polu. Do minusów tej lokalizacji można zaliczyć korki tworzące się na drogach prowadzących do centrum miasta oraz brak zapowiadanych linii tramwajowych.
Już od prawie od dekady tworzy artykuły o rynku nieruchomości, przyglądając się w szczególności trendom wnętrzarskim.
Subskrybuj rynekpierwotny.pl w Google News
PODZIEL SIĘ:
KATEGORIE: