Wiadomości mieszkaniowe

Vastbouw Polska Sp. z o.o.

Regionalne - Szczecin

13 lipca 2018

Oddaj swój głos!

W marcu 2018 roku ruszyła budowa nowego osiedla na szczecińskich Gumieńcach

Firma Vastbouw Polska Sp. z o.o. realizuje kolejną inwestycję mieszkaniową w Szczecinie.

W marcu 2018 roku ruszyła budowa nowego osiedla na szczecińskich Gumieńcach

Jest to osiedle Lajkonik zlokalizowane w atrakcyjnej okolicy przy ulicy Krakowskiej 28 na szczecińskich Gumieńcach. Dzielnica Gumieńce charakteryzuje się niską zabudową gdzie w niedalekiej odległości od Centrum odnajdziemy ciszę i spokój.

Osiedle Lajkonik stanowić będzie zespół dziewięciu klasycznych, niewysokich budynków apartamentowych. W każdym budynku znajdować się będzie sześć mieszkań, położonych na trzech kondygnacjach (po dwa mieszkania na każdym piętrze). Dodatkowo dla mieszkańców wybudowanych zostanie 29 garaży w poziomie parteru. Osiedle będzie ogrodzone i zamknięte z wjazdem od strony ul. Krakowskiej.

Zagospodarowanie terenu osiedla obejmować będzie budowę wewnętrznej pieszo-jezdni osiedlowej z kostki brukowej oraz geokraty, oświetlenie terenu, miejsca postojowe na terenie osiedla, wiatę śmietnikową oraz plac zabaw dla dzieci, a także zagospodarowanie terenów zielonych wraz z nasadzeniami drzew i krzewów.

Na osiedlu Lajkonik dostępne będą mieszkania 3, 4 oraz 5-pokojowe, których powierzchnia wynosić będzie odpowiednio od 75,26 m kw. do 105,73 m kw.

Do mieszkań na parterze przynależeć będą ogródki przydomowe o powierzchni od 64 m kw. do 204 m kw. Natomiast mieszkania na piętrach posiadać będą przestronne balkony, a mieszkania na drugim piętrze dodatkowo posiadać będą antresole.

Budowa osiedla Lajkonik zakończy się za około dwa lata.

Dlaczego "Lajkonik"?

Nazwa osiedla ma ścisły związek z nazwą ulicy, przy której się znajduje. Na Krakowskiej nie mogło bowiem zabraknąć "krakowskiego" akcentu.

- Szukaliśmy motywu związanego z Krakowem. Po dłuższych dyskusjach i namysłach wymyśliliśmy sobie: dlaczego nie Lajkonik? - tłumaczy Tomasz Druciarek, członek zarządu firmy Vastbouw Polska Sp. z o.o. - Skoro Kraków, to Lajkonik. Obok jest na przykład osiedle Barbakan.

Blisko centrum

Osiedle Lajkonik położone jest w otoczonej zielenią, atrakcyjnej części Szczecina, jaką niewątpliwie są Gumieńce. Rozbudowana sieć dróg oraz dobrze zorganizowana komunikacja miejska sprawiają, że do centrum miasta dotrzemy w ciągu zaledwie kilkunastu minut.

O firmie Vastbouw

Spółka Vastbouw Polska Sp. z o.o. powstała w 1999 roku. Jest jednym z  członków międzynarodowego holdingu budowlanego VASTBOUW INTERNATIONAL HOLDING BV z siedzibą w Holandii, który działa obecnie na terenie Holandii, Niemiec, Polski, Czech oraz na Węgrzech. W Polsce nasza firma posiada oddziały w Szczecinie, Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Firma znana jest z takich inwestycji na terenie Szczecina jak m.in. Osiedle Duńskie oraz Natural PARK na Warszewie, Osiedle Miodowe, Patio Verde na Pogodnie, Osówka na Osowie, Makowe Pola czy jedno z największych osiedli domów jednorodzinnych Nad Doliną Siedmiu Młynów.

Wspomniani deweloperzy

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami z rynku pierwotnego,
polub nasz fanpage Mieszkaniowe Inspiracje

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij go!

Dodaj komentarz

Komentowanie dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników.
Pola oznaczone gwiazdką * są obowiązkowe.

0 Komentarzy