Rusza budowa II etapu osiedla Primo w Łodzi

Profbud

Data publikacji: 17.12.2018,

Data aktualizacji: 18.12.2018

Średnia ocen 4/5 na podstawie 2 głosów
Rusza budowa II etapu osiedla Primo w Łodzi
Już w styczniu 2019 r., firma Profbud rozpocznie budowę II etapu osiedla Primo, zlokalizowanego u zbiegu ulic Tramwajowej i Węglowej w Łodzi.

Kolejna część inwestycji Primo nawiąże do tradycyjnej śródmiejskiej zabudowy, łącząc w sobie elementy nowoczesnego designu. Deweloper do 2020 r., planuje realizacje kolejnych, 208 komfortowych mieszkań, dedykowanych osobom poszukującym wyjątkowej przestrzeni życiowej. Za projekt nieruchomości odpowiada pracownia architektoniczna Ja2plus.

 

Nowe Centrum Łodzi to dynamicznie rozwijający się obszar łódzkiego Śródmieścia. To właśnie na tym terenie powstaje osiedle Primo, które zmienia charakter okolicy, kojarzącej się do tej pory głównie z funkcją biurowo-korporacyjną. Prężnie rozwijające się miasto z bogatym zapleczem zabytków i ofertą kulturalną było dla firmy Profbud motywacją do stworzenia nieruchomości łączącej tradycyjną śródmiejską zabudowę z elementami nowoczesnymi. Z tego względu architekci dużą uwagę poświęcili detalom, starając się oddać klimat Łodzi i jednocześnie zachować jej historyczny charakter.

Deweloper Profbud, odpowiadający za realizację nieruchomości wraz z początkiem stycznia 2019 r. rozpoczyna budowę II etapu. Nowa część budynku będzie posiadała przestrzenną formę, zachowaną w zgodzie ze stylem zabudowy pierzejowej. Taki efekt zostanie osiągnięty, dzięki zastosowaniu pionowych podziałów elewacji o zmiennej wysokości. Do jej częściowego wykończenia wykorzystana będzie cegła klinkierowa, odwołująca się do frontów budynków z ery przemysłowej. Dodatkowo architekci zaplanowali wycofane, pionowe pasy logii oraz ceglane fragmenty pierzei, umieszczone od strony ulic Lindleya i Tramwajowej, które są charakterystyczne dla łódzkiego modernizmu lat 30. Chcąc jeszcze bardziej zachować tradycyjną strukturę zabudowy śródmiejskiej, deweloper zaprojektował kameralne przestrzenie częściowo otwartych podwórek. Mała architektura, stanowić będzie nie tylko element dekoracyjny, ale również funkcjonalny. Specjalnie wydzielone murki odgrodzą tereny zielone, zaś klimatyczne patio wraz z ławeczkami zwiększą komfort wypoczynku mieszkańców. Z kolei niepowtarzalne widoki na panoramę miasta będzie można podziwiać z ostatnich kondygnacji, gdzie powstaną urokliwe ogrody tarasowe, do których wyjścia prowadzą bezpośrednio z lokali. W otoczeniu zieleni będą idealnym miejscem relaksu czy spotkań z najbliższymi.

W II etapie inwestycji powstanie 208 funkcjonalnych mieszkań, o powierzchniach od 31 m2 do 105 m2 i liczbie pokoi od 1 do 5. Kluczowym elementem dla dewelopera podczas projektowania lokali było zachowanie wysokiego poziomu komfortu, jak i użyteczności – tak, aby każdy mógł zaaranżować wnętrze zgodnie z własnymi potrzebami. Wysokość mieszkań ustalono na poziomie 2,64 i 3 metrów, co wpływa na klimat i dobre oświetlenie pomieszczenia. Zwolennicy  większych przestrzeni będą mieli do dyspozycji usytuowane na najwyższych kondygnacjach apartamenty o ponadstandardowej wysokości 3 metrów. Każde mieszkanie wyposażono w loggię, balkon lub taras.

Termin realizacji II etapu jest przewidziany na III kwartał 2020 roku. Łącznie w obu etapach Profbud planuje oddać do użytku 420 mieszkań.

Subskrybuj RynekPierwotny.pl w Google News

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ ARTYKUŁ:
Dodaj komentarz

    Artykuły powiązane:

    Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana

    Nowa odsłona RynkuPierwotnego została stworzona w oparciu o najnowsze technologie zapewniające szybsze działanie serwisu i maksymalne bezpieczeństwo. Niestety, Twoja aktualna przeglądarka nie wspiera tych technologii.

    Sugerujemy pobranie najnowszej wersji jednej z poniższych wyszukiwarek: